Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 25-01-10, 17:25
Το avatar του χρήστη Wallace
Wallace Ο χρήστης Wallace δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 13-09-20 19:50
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
(Μηνύματα από τους Δασκάλους, σελ. 200-1)

"Από την έρευνα και την εμπειρία μου με χιλιάδες ασθενείς και από τις έρευνες που έχω κάνει σχετικά με τις ικανότητες μερικών από τα πλέον προικισμένα ψυχικά μέντιουμ, προκύπτει ότι δεν έιμαστε μόνοι στο σύμπαν. Πέρα από τη φυσική μας διάσταση, ο "αόρατος"κόσμος φαίνεται ότι κατοικείται από μυριάδες πνεύματα που έχουν διαφορετικές ικανότητες και εξέλιξη. Κάποια είναι εξαιρετικά εξελιγμένα και άλλα πολύ λιγότερο. Μερικά έχουν ζήσει χζωές πάνω στη γη και βρίσκονται στο ενδιάμεσο στάδιο, μεταξύ των ζωών. Άλλα έχουν ἁποφοιτήσει"και δεν χρειάζεται να επιστρέψουν, εκτός και αν το επιλέξουν προκειμένου να βοηθήσουν την ανθρωπότητα. Άλλα πάλι δεν έχουν ενσαρκωθεί στον φυσικό μας κόσμο και μας βοηθούν από την άλλη πλευρά. Δεν έχει σημασί αν τους αποκαλούμε πνεύματα ή αγγέλους ή οδηγούς. Υπάρχουν πολλά στοιχεία για την ύπαρξή τους, τα οποία έχουν συγκεντρωθεί από πολλές διαφορετικές θρησκείες και διάφορους πολιτισμούς στο πέρασμα των αιώνων.
(...)
Εξακολουθώ να εκπλήσσομαι από την ομοιότητα των γνώσεων που μου μεταφέρουν οι ασθενείς μου όσο βρίσκονται σε βαθιά χαλάρωση ή ύπνωση. Άτομα που έχουν εγκαταλείψει το γυμνάσιο, πυρηνικοί φυσικοί, δικηγόροι και επαγγελματίες αθλητές μου λένε τα ίδια πράμγατα για την πνευματική κατάσταση και για το σκοπό μας πάνω στη γη. Αυτό προσδίδει αρκετή αξιοπιστία στις εμπειρίες τους.
Θέλω για άλλη μια φορά να τονίσω ότι αυτές οι διαπιστώσεις είναι κλινικές και έχουν συγκεντρωθεί από πολλές εκατοτνάδες ασθενείς. Η τόσο μεγάλη ομοιότητα και οι τόσοι συσχετισμοί συνιστούν ένα πολύ αξιόπιστο στατιστικό δείγμα."

Ο Βάις προφανώς αισθάνεται ακόμα επιστήμονας, ή τουλάχιστον υπό αυτή την ιδιότητα πουλάει καλύτερα αυτό που πουλάει.
__________________
Zu Risiken und Nebenwirkungen fragen Sie Ihren Arzt oder Apotheker.
Απάντηση με παράθεση