Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #752  
Παλιά 21-02-12, 11:33
happybee Ο χρήστης happybee δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 08-10-12 16:53
Αρχική Δημοσίευση από lnboom Εμφάνιση μηνυμάτων
μολισ μαθαμε οτι η κορη μου εχει την νοσο και ειναι μολισ 15 ετων.δεν ξερω καν τι ειναι αυτη η νοσοσ βλεπω μονο τι τλαιπωρια περναει το παιδι μου.αν μπορει καποιοσ να μου πει πωσ να την βοηθησω τι να τρωει περνουμε σαλοφακ και πρεζολον
Γειά σου Inboom. Καταρχάς όσο είναι δυνατόν μην πανικοβάλλεστε. Είναι μια νόσος που χαρακτηρίζεται από εξάρσεις και υφέσεις, με πολύ σημαντικό ρόλο να παίζει η ψυχολογία. Δεν είναι λίγοι άλλωστε αυτοί στους οποίους η διάγνωση έγινε μετά από έντονο άγχος ή στενοχώρια. Ακολουθώντας τη φαρμακευτική της αγωγή και προσέχοντας τη διατροφή της θα ζει φυσιολογικά και χωρίς προβλήματα. Ρωτήστε τον γιατρό για τη διατροφή. Εμένα μου έχει πει να αποφεύγω κάποιες τροφές αν δω οτι με πειράζουν γιατί είναι διαφορετικό στον καθένα. Πχ εγώ μπορώ να φάω μαρούλι ενώ κάποιον άλλον να τον πειράζει, ή δεν μπορώ να πιω γάλα γιατί μετά θα έχω πρόβλημα ενώ κάποιος άλλος όχι. Για να τη βοηθήσετε μην την κάνετε να νιώθει ''άρρωστη'', προσπαθήστε να της περάσετε οτι πρέπει να μάθει να ζει με αυτό, και οτι στο κάτω κάτω δεν ήρθε το τέλος του κόσμου! Εγώ λέω στον εαυτό μου οτι ευτυχώς που μου έτυχε αυτό και όχι κάτι χειρότερο!
Απάντηση με παράθεση