Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1506  
Παλιά 18-10-13, 11:35
zamia Ο χρήστης zamia δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-03-14 14:15
Η διαθεσή μου τώρα:
Unhappy

Αρχική Δημοσίευση από stathakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια χαρά, επειδή είμαι φρέσκος με τη νόσο αυτή κι έκανα κάποιες συζητήσεις με τον γιατρό μου, του 'κανα κι εγώ αυτή την ερώτηση.Η απάντηση που πήρα ήταν ότι ναι,υπάρχει περίπτωση να απεβιώσεις από αυτή τη νόσο εφόσον δεν την παρακολουθείς! Δλδ, μπορείς να πάθεις καρκίνο στο παχύ έντερο.....τα υπόλοιπα τα γνωρίζεις...Όσο πιο νέος αποκτάς αυτή τη νόσο τόσο πιο πολλές πιθανότητες είναι να παρουσιάσεις καρκίνου του παχέως εντέρου σε νεότερη ηλικία.Αλλά η επιστήμη έχει φτάσει σε τέτοιο σημείο που με "τακτική" παρακολούθηση και φαρμακευτική αγωγή αποτρέπει στο να φτάσεις σε αυτό το σημείο.Γι' αυτό, καλό θα 'ταν για τον σύντροφό σου να κάνει όλες τις απαραίτητες εξαιτάσεις και να ακούει τον γιατρό του.Κανένας δεν θέλει το κακό του.Η φαρμακευτική αγωγή είναι κάτι που πρέπει να δεχτεί και να μην τα αφήνει έτσι στο φλου, δεν είναι παίξε-γέλασε αυτή η νόσος.Συγγνώμη αν ακούγουμαι δραματικός αλλά θέλω να τονίσω την σοβαρότητα της νόσου επειδή όπως είπες ο σύντροφος σου δεν προσέχει καθόλου την υγεία του.
Γειά χαρά!stathakis..

Σύμφωνα με το μηνυμά σου είναι απαραίτητη η θεραπεία...Αν όμως κανεις απλα εξετασεις που είναι για την ασθενεια και δείχνουν καλές..και δεν πέρνεις χαπιά μπορεί να κινδυνεψεις?Τι πιστεύεις..Εμένα εχει το αγόρι μου..πριν 2χρόνια είχε εξαρση και πήρε χαπι για την φλεγμονή..τωρα του εμφανίστηκε παλι αλλά δεν πηγαίνει στο γιατρό..

Τι προτείνεις συμφωνα με την εμπειρία σου?Πρεπει να εχεις επαφη με τον γιατρό είτε είσαι σε υφεση είτε σε εξαρση?εσύ τι συμπτώματα έχεις?

Σε ευχαριστώ..
Απάντηση με παράθεση