Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 20-07-10, 20:01
dimitrios83 Ο χρήστης dimitrios83 δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-09-18 04:16
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
Βασικα στη συγκεκριμενη ταινια δεν μιλαμε για ΤΟΝ Τζόκερ, αλλα για μια εναλλακτικη εκδοχη του Τζόκερ, αυτη του Νολαν.
Διαφωνώ με αυτό το σκεπτικό. Τότε είναι σαν να "εκμηδενίζουμε" και τον τζόκερ του τιμ μπάρτον. Εξάλλου δεν νομίζω πως οι δύο αυτοί τζόκερ, ξέφυγαν ποτέ απο το πρωτότυπο μοντέλο του αυθεντικού δημιουργού.

Αρχική Δημοσίευση από Archmage Εμφάνιση μηνυμάτων
Τώρα τελευταία, για διάφορους λόγους, το έχω ρίξει στα animation, Wall-E και ξερό ψωμί δηλαδή.
Μαζί με αυτό έχω λατρέψει σχεδόν όλα τα animation της pixar εκτός του Up To συγκεκριμένο δεν μπόρεσα ποτέ να καταλάβω προς τι οι τόσες διθυραμβικές κριτικές. Highlights της pixar κατά τη δική μου γνώμη τα Finding Nemo, The Incredibles και Ratatouille καθώς και το Toy Story 3, το οποίο όπως έχω αναφέρει ξανά, βάζει κάτω χαλαρά τα δύο πρώτα της σειράς έτσι απλά. Άν δεν το συμπεριλαμβάνω στο προσωπικο μου top, είναι γιατί απλώς δεν με τραβάει ο κόσμος των παιχνιδιών. Καθαρά γούστο δηλαδή. Την ποιότητά του δεν νομίζω πως μπορεί να την αμφισβητήσει κανείς.

Όσο αφορά άλλες εταιρίες υπεύθυνες για animation, ποτέ δεν ενθουσιάστηκα με κάποια ταινία με εξαίρεση το Ιce Age. To πρώτο όμως μέρος της σειράς, διότι τα επόμενα δύο, δεν θεωρώ πως άξιζαν. Άξια επίσης αναφοράς τα σρέκ (Dreamworks). Tώρα θέλω να δώ και How to Train Your Dragon, έχοντας μου αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις απο διάφορα trailers.

@Nelly

To Inception εννοείται πως το έχω στα υπόψη μου.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimitrios83 : 20-07-10 στις 20:29
Απάντηση με παράθεση