Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #25  
Παλιά 10-12-07, 12:06
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Πριν σου απαντήσω, να δηλώσω με σαφήνεια τα εξής :

Δώσαμε κατ΄ εξαίρεση, το δικαίωμα να γράψει κάποιος επισκέπτης μας, μη μέλος, ένα μήνυμα, σαν απάντηση ή σαν ερώτηση.

Δεν είπαμε πουθενά ότι θα κάνουμε και διάλογο έτσι.

Αυτό για να μην υπάρχουν παρανοήσεις στην συνέχεια.

Αρχική Δημοσίευση από nobody Εμφάνιση μηνυμάτων
- Όταν δεν ειμαι μέλος μπορώ να πάρω αυτό που θέλω χωρίς να έχω κάποια υποχρέωση (να απαντήσω σε θέμα ή σε απάντηση χρήστη).Διαβαζω αυτά που με ενδιαφέρουν και αυτό ειναι όλο.
Για τους ίδιους λόγους και εμείς με την σειρά μας, δεν έχουμε καμιά υποχρέωση, να κάνουμε διάλογο με "αγνώστους". Δεν πιστεύω να έχεις την απαίτηση να έχεις μόνο εσύ το δικαίωμα να μην έχεις υποχρέωση. Το έχουμε και εμείς.

- Η συμπεριφόρα των χρηστών ήταν οριακά παραδεκτή (χαρακτηρίστηκα ματάκιας!?!?!?)
Ο χρήστης το μέλος μας, έχει δικαίωμα να εκφράσει την άποψη του. Η θέση της AcroBase είναι, ότι όλοι είναι ευπρόσδεκτοι, όλοι μας τιμούν με την παρουσία τους.
Γιατί αναφέρεσαι σ' αυτά που είπε ένα μέλος μας και όχι στις θέσεις του Forum;

- Όταν απάντησα ο άνθρωπος που "φίλτραρε" την απάντηση μου δεν την δημοσίευσε.
Νομίζω ότι σου απάντηση πιο πάνω. Να το ξαναπώ λοιπόν. Δώσαμε το δικαίωμα της υποβολής από τους επισκέπτες μας, μιας ερώτησης και μιας απάντησης. Μίας, δεν είπαμε πουθενά ότι θα κάνουμε διάλογο. Έκανες κατάχρηση αυτού του δικαιώματος και ήταν λογικό αυτό κάπου να σταματήσει. Το φιλτράρισμα πες το σε άλλους, όχι σε εμάς. Αν έχεις το θάρρος της γνώμης σου, πες το επώνυμα, όχι κρυμένος πίσω από ένα παραβάν. Καθαρά λόγια στα ίσα. Να μας βλέπεις και να σε βλέπουμε στα μάτια. Καθαρές κουβέντες, αντρίκειες.

- Η βαση από όσο την έχω διαβάσει (ειμαι "ματακιας" όπως θα λέγανε κάποιοι φιλόξενοι αρκετο καιρο, περίπου ένα χρόνο+) δεν ειναι το μέρος που θα μπορούσαν να ακουστούν όλες οι απόψεις.Εδω έγραψα για το κατεβασμα των διακοπτών και ο "διωγμός" ήταν απλά απαράδεκτος.
Επαναλαμβάνεσαι. Είπαμε καθαρά λόγια, μια άποψη από μη μέλη ναι, διάλογο όχι. Τελεία και παύλα.
Για ποιον διωγμό μιλάς; Έκανες κατάχρηση του δικαιώματος που σου παρέχει η AcroBase και το χειρότερο φίλε είναι ότι είσαι και μέλος αυτού του χώρου και απλά δεν έχεις το θάρρος να εκφράσεις επώνυμα τις απόψεις σου.
Αν θέλεις να απαντήσεις στο θέμα αυτό θα το κάνεις επώνυμα, το κρυφτούλι σου τελείωσε.

- Από τις απαντήσεις δεν βγαίνει η ουσία αφού ο καθένας διαλέγει ενα μικρό - ελαχιστο κομματι της απάντησης για να απαντήσει και η απάντηση ειναι ασχετη με το κυρίως θέμα.
Ελπίζω οι απαντήσεις μου στο μήνυμα αυτό να μην θεωρηθούν "ελάχιστο κομμάτι απάντησης" Δεν το συνηθίζω αλλά σου απαντώ πρόταση με quote, για να μην πάθεις πάλι κανένα σοκ, "ιεράς αγανάκτησης".
Για να σοβαρευτούμε, είναι αδύνατον τεχνικά, πολλές φορές να απαντήσουμε σε όλο το εύρος ενός μηνύματος. Θέλει πάρα πολύ χρόνο για να δοθεί μια ολοκληρωμένη απάντηση.

Υπάρχουν και άλλα σημεία που θα μπορούσα να θίξω.Ότι γράφω το γράφω για το γαμώτο και μόνο μιας και δεν πιστεύω ότι θα δημοσίευτει η απάντηση αυτή.
Αυτό να μην το ξαναγράψεις :-) Με έριξες, και είπα να σου κάνω έκπληξη και να σου απαντήσω....

Τουλάχιστον αν κάποιος νοιάζεται πραγματικά γιατι κάποιος δεν εγγραφεται και δεν απαντάει στα θέματα ίσως ενδιαφερθεί..
Τώρα πιστεύεις στα σοβαρά ότι μας είπες τους λόγους που δεν έχεις γραφτεί; Να με συγχωρείς αλλά δεν κατάλαβα τους λόγους. Μόνος σου είπες τον βασικό λόγο που δεν γράφεσαι, να στον ξαναθυμίσω :

Όταν δεν ειμαι μέλος μπορώ να πάρω αυτό που θέλω χωρίς να έχω κάποια υποχρέωση
Δηλαδή αν κλειδώσουμε τα clubs θα γραφτείς για να τα διαβάζεις; Αυτό δεν θα γίνει, ο χώρος αυτός θα είναι ελεύθερος για όλους, για όσους θέλουν να είναι μέλη και για όσους θέλουν να είναι επισκέπτες. Η έκφραση 'ματάκιας΄δεν μας εκφράζει, δεν εκφράζει κανέναν διαχειριστή αυτού του χώρου. Εγώ χαίρομαι το ίδιο για τα μέλη και για τους επισκέπτες και θεωρώ ότι μας τιμούν με την παρουσία τους.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση