Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 23-07-10, 21:21
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Alaman Εμφάνιση μηνυμάτων
Όσο για τα κομπλεξικά αγοράκια και κοριτσάκια που εξασκούν εξουσία , είναι αγοράκια και κοριτσάκια , απο σπίτια του Ελληνικού Λαού , με γονείς , αδέλφια ,συζύγους , αραβωνιαστικές , κλπ .
Δεν εχουν μονο αυτα σπιτια, γονεις και παιδια. Εχουν και οι "κατωτεροι" τους στους οποιους βγαζουν τα απωθημενα τους, αλλα το ξεχνανε

Ολα τα αγορακια και κοριτσακια ειναι απο σπιτια με γονεις και παιδια. Καποια ειναι κομπλεξικα, καποια ειναι κακομαθημενα οπως εγω και ο Δημητρης.

Οπως εσυ επιτιθεσαι στα κακομαθημενα απο αυτα, αλλοι επιτιθομαστε στα κομπλεξικα απο αυτα.

Εξουσία που την παρέχει η Ελληνική πολιτεία
Η εξουσια δεν αποτελει χρισμα ουτε δινει αλαθητο. Ο σεβασμος που της οφειλουμε ειναι υπολειμμα της πεποιθησης οτι η βασιλεια ειναι θεόσδοτη και κεχρισμένη. Πρακτικως δεν υπαρχει παραπανω λογος για σεβασμο περαν απο το σεβασμο του καθε επαγγελματος και λειτουργηματος.

Οπως θα "βρισω" (απο μεσα μου η στους φιλους μου) τον ταξιτζη που είναι ανάγωγος ή μουτρωμένος, ετσι και θα "βρισω" τους αστυνομικους, δασκαλους και στρατιωτικους που βγαζουν τα ανθρωπινα κομπλεξ ανωτερότητας τους στους πιο αδυνατους βριζοντας και πουλωντας τσαμπουκα.

Δε δεχομαι οτι διαπραττω αμαρτημα επειδη τους παραδοθηκε στολη και εξουσια

Την Ελληνική πολιτεία την απαρτίζουμε εμείς , και η εξουσία που τους δίνεται την δίνουμε εμείς , και εμείς ωφείλουμε να υπακούμε στην εξουσία και όχι μόνο οι άλλοι !
Αυτος ο ορισμος της πολιτειας αναφερεται σε αλλες εποχες και συνθηκες. Η Ελληνικη πολιτεια δεν ειναι μικρη αυτοδικοικουμενη κοινοτητα, αλλα ενα αυτοθωρακισμένο ολιγαρχικο σύστημα (απο εβραιομασωνους οπως λες και ο ιδιος). Στο λεξιλογιο του κοσμου Πολιτεια = οι εκλεγμενοι αρμοδιοι

Αυτη ειναι ομως μεγαλη κουβεντα που εχουμε ξανασυζητησει πολλακις. Αυτη ομως ειναι η προσωπικη μου αποψη
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 26-07-10 στις 13:36
Απάντηση με παράθεση