Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #36  
Παλιά 06-06-11, 10:31
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Elli Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε μου επειδη είσαι καινουργιος θα ηθελα να σου πω ότι τα εξανθηματα πιστευω οτι ειναι απο την νοσο και οχι απο τα φαρμακα ,ειχα βγαλει τρομερες πληγες στο στομα και με ταλαιπωρουσανε δεν μπορουσα ουτε να φάω ....αλλα τωρα εχουν φυγει οταν αρχισα humira οι 15 ημερες δεν εκαναν τιποτα οταν ομως εκανα την ενεσε καθε 10 εξαφανιστηκα...ειχα κανει και βιοψια στν οδοντιατρικη του απθ και μου επιβεβαιωσαν την νοσο...λεσ και ειχα καμια αμφιβολία ...τεσπα τα φαρμακα που περνεις αυτη την στιγμη ειναι τα πιο ηπια που υπαρχουν(πιο ηπια και απο το depon πιστευω.....χαχαχ)οποτε μην φοβασε...εγω που είμαι σχετικα μικρη αρχισα με τα βαρια(βιολογικα)...και ειμαι προς το παρον καλα....οποτε ολα ο.κ
κατι ακομα που ηθελα να σου πω επειδη το εψαξα πολυ το ιπποκρατιο εχει καλους γαστρεντερολογους αλλα το παπανικολαου έχει ξεχωριστη κλινικη και ειναι από 'τι έμαθα συνδεδεμενο με το εξωτερικο και ότι νεο προτοκολλο για φαρμακα ,μιλώντας παντα για την crohn, ξεκιναει απο εκει .....
δικη σου επιλογη εγω απλος ηθελα να σου πω τι εχω μαθει...
Τελικά ύστερα από μια βδομάδα που παίρνω τα φάρμακα εξαφανίστηκαν και τα εξανθήματα.Όντως,το Παπανικολάου έχει ειδική κλινική για τη νόσο του Crohn αλλά άμα δεν έχεις αμάξι πως πας ως εκεί "τακτικά" ?? Είναι δύσκολο.Ενώ εγώ μένω δίπλα (δόξα τω θεώ) στο Ιπποκράτειο! Μόλις 2 λεπτά με τα πόδια.Κι ευτυχώς έχει καλούς γαστρεντερολόγους! Τώρα όσο για τα φάρμακα, μου είχαν πει για αρχή θα παίρνω αυτά και μετά θα αλλάξουν,αυτή την Παρασκευή θα πάρω τις βιοψίες μου (επιτέλους!) και θα ξαναπάω να μου πουν τα "νέα".
Απάντηση με παράθεση