Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Άνθρωπος και Κοινωνία > Ανθρώπινες Σχέσεις και Συναισθήματα
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Αξιολογήστε το θέμα Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 02-09-17, 22:02
Το avatar του χρήστη FiBeR
FiBeR Ο χρήστης FiBeR δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-11-17 00:03
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Να μας αγαπάτε, να μας φροντίζετε και να μας υπολογίζετε! Αυτό θέλουμε οι γυναίκες

Βλέπω άρθρα “Μάθε τι θέλει μια γυναίκα”. Έχω ανοίξει δυο-τρία και πραγματικά έχω γελάσει πολύ. Γράφουν φιλοσοφικά ή ψαγμένα πράγματα χωρίς λόγο και καμία ουσία.

Παιδιά είστε καλά; Πιο απλό πράγμα από την ευτυχία μιας γυναίκας δεν υπάρχει. Ούτε φιλοσοφία χρειάζεται, ούτε πολύ μυαλό.

Σκεφτόμαστε περίπλοκα αλλά θέλουμε απλά πράγματα για να χαμογελάμε. Θέλουμε να νιώθουμε ασφάλεια, πως μπορούμε να βασιστούμε επάνω σας. Να ξέρουμε πως αν μας συμβεί κάτι θα είστε εκεί για εμάς. Δεν μας αρέσουν τα φλου πράγματα και τα “θα δούμε”.

Μας αρέσουν οι εκπλήξεις και δεν εννοώ τα δώρα. Ένα “κατέβα, είμαι από κάτω” ή ένα “το Σαββατοκύριακο κοίτα μην κανονίσεις τίποτα. Θα πάμε κάπου μαζί”, φτάνει για να μας κάνετε να νιώσουμε καλά.

Ένα γλυκό μήνυμα είναι μια καλή αφορμή για να χαμογελάσουμε χωρίς λόγο. Δοκιμάστε το, θα πιάσει.

Να μας υπολογίζετε. Όχι τίποτα σπουδαίο, μην φανταστείς. Ούτε και καμία φυσιολογική γυναίκα θα σου ζητήσει να παρατήσεις τους φίλους σου. Να έχετε την ζωή σας, τους φίλους σας αλλα να μας έχετε κάπου εκεί και εμάς.

Μια γυναίκα μπορεί να καταλάβει πολλά από κάποιον. Πράγματα που δεν σας πάει καν το μυαλό. Από μία μικρή κίνηση που θα κάνει το αγόρι της, μέχρι και μια απλή κουβέντα που θα της πει.

Οι σχέσεις δεν έχουν γίνει δύσκολες. Εμείς τις κάναμε. Τα πράγματα είναι ακριβώς έτσι όπως τα αφήσαμε.

Να μας αγαπάτε και να μας φροντίζετε. Αν τα κάνετε αυτά θα σας κάνουμε και εμείς το ίδιο χαρούμενους.

Ξέρω ευτυχισμένα ζευγάρια και όταν ζητάω το μυστικό τους μου λένε σχεδόν όλοι πως η συνταγή είναι μία. Η κατανόηση, το να “κατακτάς” κάθε μέρα τον άλλον ακόμη και αν τον έχεις και το να είστε και φίλοι δηλαδή να γελάτε.

Νομίζω πως αυτή η συνταγή δεν κοστίζει τίποτα, σου χαρίζει πολλά και μπορούμε να την κάνουμε όλοι.

Και να θυμάστε… Απλά πράγματα θέλει η ευτυχία. .

Σας φιλώ και σας αγαπώ.

Γράφει η Έφη Νερούτσου

Πηγή
__________________
Αν βιάζεσαι να δεις τον κόσμο να γίνεται καλύτερος, άρχισε από τον εαυτό σου. Είναι ο συντομότερος δρόμος.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 22-09-18, 00:30
Louloudenia Ο χρήστης Louloudenia δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-10-18 23:15
Ολα ειναι γενικοτητες.Μια γυναικα δεν εχει διαφορα απο εναν αντρα στο τι θα την κανει ευτυχισμενη,ενας οποισδηποτε ανθρωπος θελει υποστηριξη,συντροφικοτητα, αγαπη,αποδοχη,ασφαλεια.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης Αξιολογήστε αυτό το θέμα
Αξιολογήστε αυτό το θέμα:

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 07:09.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.