Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Πολιτική
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Δημοσκόπηση: Τι πιστεύεται ότι θα γίνει με το όνομα του κράτους των Σκοπίων;
Επιλογές Δημοσκόπησης
Τι πιστεύεται ότι θα γίνει με το όνομα του κράτους των Σκοπίων;

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 17-10-07, 12:16
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Σύνθετη και διακριτή ονομασία για τα Σκόπια

Σύνθετη και «διακριτή» ονομασία για την ΠΓΔΜ

Σύνθετη και «διακριτή» ονομασία για την Πρώην Γιουγκοσλαβική Δημοκρατία της Μακεδονίας επιδιώκει η κυβέρνηση. Το Μέγαρο Μαξίμου αποκλείει την πρόταση για σύγκληση του Συμβουλίου των Πολιτικών Αρχηγών. Αντί αυτής, η υπουργός Εξωτερικών κ. Ντόρα Μπακογιάννη προτίθεται να συγκαλέσει το Συμβούλιο Εξωτερικής Πολιτικής, αμέσως μετά την εκλογή νέου προέδρου στο ΠΑΣΟΚ, προκειμένου να καταγραφούν οι απόψεις των κομμάτων εν όψει των πιθανών εξελίξεων.

Η Αθήνα εξακολουθεί να διατηρεί αποστάσεις από εκτιμήσεις που προβλέπουν ότι τελικά η λύση στο όνομα θα μετατεθεί σε ευθετότερο χρόνο και η ΠΓΔΜ θα ενταχθεί στο ΝΑΤΟ με την προσωρινή της ονομασία. Ταυτοχρόνως, διατηρεί την προειδοποίηση περί άσκησης βέτο και εντείνει τις προσπάθειες για τη διαμόρφωση θετικού κλίματος στις Βρυξέλλες πριν από την ανάληψη της προεδρίας της Ε.Ε. από τη Σλοβενία, η οποία φέρεται να υποστηρίζει σθεναρά τα Σκόπια. Αυτά είναι τα βασικά συμπεράσματα που προκύπτουν από τη μακρά συζήτηση που έγινε κατά τη χθεσινή συνεδρίαση της κυβερνητικής επιτροπής υπό τον πρωθυπουργό Κ. Καραμανλή, κατά την οποία η υπουργός Εξωτερικών Ντόρα Μπακογιάννη προέβη σε αναλυτική ενημέρωση για όλες τις εξελίξεις στη δύσκολη αυτή υπόθεση. Πληροφορίες αναφέρουν ότι συζητήθηκαν σε βάθος όλα τα ενδεχόμενα και οι πιθανές αντιδράσεις εκ μέρους της Αθήνας, ωστόσο δόθηκε ρητή εντολή από τον πρωθυπουργό να μη διαρρεύσει οτιδήποτε σχετίζεται με τη στρατηγική της κυβέρνησης στο θέμα. Η κ. Μπακογιάννη ενημέρωσε τους συναδέλφους της για τα αποτελέσματα των επαφών που είχε στο Λουξεμβούργο με τον ύπατο εκπρόσωπο της Κοινότητας για τις εξωτερικές σχέσεις κ. Χαβιέ Σολάνα και τον επίτροπο αρμόδιο για τη Διεύρυνση κ. Ολι Ρεν.

Η κ. Μπακογιάννη επανέλαβε χθες αυτό που δήλωσε και στην «Κ» της Κυριακής, ότι δηλαδή η Αθήνα υποστηρίζει μία «σύνθετη και διακριτή» ονομασία, η οποία θα προσδιορίζει τη γειτονική χώρα σε σχέση με τη Μακεδονία ως γεωγραφική οντότητα, ενώ διευκρινίζει ότι στην ονομασία δεν θα πρέπει να υπάρχει το όνομα Μακεδονία ή παράγωγό του. Επανέλαβε ακόμη ότι στρατηγική επιλογή της Αθήνας είναι να εμμείνει στην πρόσκληση προς τα Σκόπια για διάλογο σε αυτή τη βάση. Διευκρίνισε, ωστόσο, για μία ακόμη φορά ότι στην περίπτωση που τα Σκόπια δεν εγκαταλείψουν την αδιάλλακτη στάση τους, η ελληνική πλευρά είναι αποφασισμένη να φτάσει στα άκρα. Στη συνεδρίαση αποτυπώθηκε εκ νέου ο προβληματισμός για τις δυσκολίες που υπάρχουν τόσο στο εξωτερικό όσο και στο εσωτερικό της χώρας. Από την πλευρά της υπουργού Εξωτερικών, ωστόσο, κατεγράφη αισιοδοξία ότι η αποφασιστικότητα της κυβέρνησης «να λυθεί το θέμα τώρα» γίνεται αντιληπτή από εταίρους και συμμάχους, αλλά και από τις εγχώριες πολιτικές δυνάμεις. Ειδικά για το τελευταίο, η κ. Μπακογιάννη αφήνει σαφώς να εννοηθεί ότι στην περίπτωση συμφωνίας σε κοινά αποδεκτή λύση, αναμένει τη στήριξη της αξιωματικής αντιπολίτευσης. Στην κυβερνητική επιτροπή συζητήθηκαν ακόμη το θέμα του Κοσόβου και η Μεταρρυθμιστική Συνθήκη της Ε.Ε. Η κ. Μπακογιάννη εμφανίστηκε αισιόδοξη για το τελευταίο, εκτιμώντας ότι η σύνοδος κορυφής θα επικυρώσει το αποτέλεσμα των πολύμηνων διεργασιών και η Ευρώπη θα μπορέσει να γυρίσει σελίδα με τη νέα Μεταρρυθμιστική Συνθήκη.

Πηγή : Καθημερινή
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 17-10-07, 12:27
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 20:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Τελικά γιατί δεν μένουν Σκόπια να τελειώνει η ιστορία;
Και με το επίθεμα .mk που έχουν κατοχυρώσει τι θα γίνει;

Κοίτα που σηκώθηκαν και οι Σκοπιανοί και το παίζουν τσαμπουκά που αν στείλουμε έναν λόχο νοικοκυρές να ψωνίσουν θα καταστρέψουν τη χώρα!
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 17-10-07, 13:44
Το avatar του χρήστη NEBULOUS
NEBULOUS Ο χρήστης NEBULOUS δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 22-05-11 01:20
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
αμ ετσι που το παμε εμεις, θα ονομαστουν θεσσαλονικη και παλι τιποτα δεν θα πουμε!!!

και δεν τις στελνουμε αυτες τις νοικοκυρες να τελειωνουμε
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 17-10-07, 14:44
Το avatar του χρήστη purple anemone
purple anemone Ο χρήστης purple anemone δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Diamond Εμφάνιση μηνυμάτων
Και με το επίθεμα .mk που έχουν κατοχυρώσει τι θα γίνει;
Μια και το λες... η Γεωργία γιατί έχει επίθεμα .gr; (τυχαία το ανακάλυψα)
__________________
Δε χάνεται η ελπίδα τελευταία... Τελευταία χάνεται η ψυχή όταν χάσει την ελπίδα της...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 17-10-07, 14:53
Το avatar του χρήστη Archmage
Archmage Ο χρήστης Archmage δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-03-18 00:30
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από purple anemone Εμφάνιση μηνυμάτων
Μια και το λες... η Γεωργία γιατί έχει επίθεμα .gr; (τυχαία το ανακάλυψα)
Έχει .ge, όχι .gr. False alarm

Η Μακεδονία έχει όντως .mk
__________________
may you live in interesting times
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 17-10-07, 14:57
Το avatar του χρήστη purple anemone
purple anemone Ο χρήστης purple anemone δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Archmage Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχει .ge, όχι .gr. False alarm

Η Μακεδονία έχει όντως .mk
το βρήκα σε λίστα διευθύνσεων της Γεωργίας. έχει .net, .com και .gr
εκτός αν είναι λάθος της λίστας
__________________
Δε χάνεται η ελπίδα τελευταία... Τελευταία χάνεται η ψυχή όταν χάσει την ελπίδα της...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 17-10-07, 17:23
Το avatar του χρήστη Fireseaker
Fireseaker Ο χρήστης Fireseaker δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-01-08 20:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Τα Σκοπια γιατι να αλλαξουν ονομα?Εμεις θα αλλάξουμε ονομα στην Αθηνα?
Τα Σκοπια ειναι η πρωτεύουσα της Μακεδονίας και η Αθηνα η πρωτευουσα της Ελλαδας.Παρτε ενα χαρτη εκτος Ελλαδος και ελατε να τα ξαναπούμε...
Γιατι αν δεν κανεις κατι στην αρχη δε γίνεται τίποτα μετα...
Οικονομικο πολεμο και γρήγορα λοιπόν.Πληρης εξαρτηση της Μακεδονίας απο την Ελλαδα οχι εμπαργκο που καναμε τότε.Μετα ας λέγονται και Δημοκρατικος Μακεδονικος Χαλβας με Μελι και Αμυγδαλα οι "Μακεδονες" αλβανοβουλγαρορουμανοι αυτοχθονες "απογονοι" του Μ.Αλεξανδρου...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 17-10-07, 18:51
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Δεν ειμαι πολυ ενημερωμενος στις πολιτικες ιντριγκες, αλλα ψηφισα δευτερο. Το τριτο μου φαινεται πολυ αισιοδοξο, ενω το πρωτο (το οποιο ειναι πιθανότατο) θα μπορούσε να αποφευχθεί με σωστή πολιτική. Παρόλαυτά είμαι μεταξύ πρώτου και δεύτερου.

Αν ισχύσει το δεύτερο πάντως, θα είναι μια πολύ τυπική νίκη. Δε θα εμποδίσει κανέναν ξένο να εξακολουθεί να την αποκαλεί για οικονομία 'Μακεδονία' αντι για το σιδηρόδρομο που θα προτείνουμε. Σιγα μη ξερει τη διαφορα στο κατω κατω
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 17-10-07 στις 18:54
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 17-10-07, 19:51
Το avatar του χρήστη papa
papa Ο χρήστης papa δεν είναι συνδεδεμένος
Administratore Symphoroso (Ιταλιστι)
 

Τελευταία φορά Online: 17-10-14 00:05
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
η οπως πχ το ονομα "σλαβομακεδονια" που ειχε προτεινει ο επιτιμος οταν ηταν πρωθυπουργος και που το ειχαν δεχτει τα σκοπια και θα ειχε ληξει το θεμα αλλα δεν αρεσε στον μακαριτη τον ανδρεα και η ολη δουλεια χαλασε...

τι ωραια που θα ηταν αν δεν καναμε αντιπολιτευση για την αντιπολιτευση και μονο και μας ενδιεφερε και λιγο το συμφερον της χωρας ανεξαρτητα ποιος εκανε την προταση

ετσι για να θυμουνται οι παλιοι και να μαθαινουν οι νεοι
__________________
μιαπαπιαμαποιαπαπια
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 17-10-07, 20:23
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 20:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Είπαμε...
Εν έτει 1981...
ΕΟΚ και ΝΑΤΟ το ίδιο συνδικάτο!

Εν έτει 2001...
"Εμείς είπαμε κάτι τέτοιο; Φωτιά θα πέσει να μας κάψει! Σύνθημα του ΚΚΕ ήταν!"

(που είναι βρε το smile που χτυπιέται κάτω από τα γέλια; )
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 17-10-07, 22:49
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 22:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από papa Εμφάνιση μηνυμάτων
η οπως πχ το ονομα "σλαβομακεδονια" που ειχε προτεινει ο επιτιμος οταν ηταν πρωθυπουργος και που το ειχαν δεχτει τα σκοπια και θα ειχε ληξει το θεμα αλλα δεν αρεσε στον μακαριτη τον ανδρεα και η ολη δουλεια χαλασε...



ετσι για να θυμουνται οι παλιοι και να μαθαινουν οι νεοι
Η πρώτη ευκαιρία μας δόθηκε μετά τρίμηνο από την τότε ΕΟΚ στην καθοριστική Σύνοδο του Μάαστριχτ με την ονομασία Σλαβομακεδονία πράγμα που απέρριψε ο Έλλην ΥΠΕΞ Σαμαράς, με την θέση τριών όρων εκ των οποίων ο τρίτος "απαγόρευε την χρήση ονομασίας υπονοούσης εδαφικές διεκδικήσεις εναντίον γειτονικού κράτους". Και την μεν προσφορά εδημοσιοποίησε το "Μπι-Μπι-Σι" στις 14 Ιανουαρίου και ο αντίστοιχος "Εκόνομιστ" και ό,τι παραμένει έως τώρα αδιευκρίνιστο είναι αν την ονομασία "Σλαβομακεδονία" απέρριψαν τότε από κοινού Πρωθυπουργός και ΥΠΕΞ Σαμαράς ή αν ο Σαμαράς προκατέλαβε τον Μητσοτάκη "παραλείψας να του τηλεφωνήση" κατά το σχετικό παράπονο του τελευταίου."
Η δεύτερη ευκαιρία μας δόθηκε με το "Πακέτο "Πινέιρο" μετά πεντάμηνο (Απρίλιος 1992). Είχαν μεσολαβήσει η κατάρρευση του δόγματος της ενότητος της Γιουγκοσλαβίας, με την αναγνώριση των αποσχίσεων Κροατίας, Σλοβενίας και Βοσνίας, ύστερα από το βλακώδες βέτο του Γερμανού ΥΠΕΞ Γκένσερ, που άνοιξε διάπλατα την πύλη του πολέμου και την αγωνία της Ευρώπης να προλάβη την αποσταθεροποίηση όλων των Βαλκανίων. Αλλά είχε μεσολαβήσει και η ανάφλεξη του Ελληνισμού, που διαδήλωνε ανά την υφήλιο ότι "η Μακεδονία είναι Ελληνική" πράγμα που έδινε το προβάδισμα στο όνομα και όχι στους οποιουσδήποτε όρους οικοδομήσεως εμπιστοσύνης μεταξύ Αθηνών και Σκοπίων. Εφω και μολονότι η ΕΟΚ δια του προεδρεύοντος Πορτογάλου Πινέιρο μας προσέφερε πακέτο μέτρων κατοχυρωτικών των Ελληνικών θέσεων (όπως τροποποίηση όλων των επίμαχων άρθρων του Σκοπιανού Συντάγματος, δήλωση της Βουλής τους περί ανυπαρξίας μειονότητος στην Ελλάδα κλπ), εντούτοις ο Μητσοτάκης απέρριψε την προσφορά διότι το προτεινόμενο όνομα "Βόρειος Μακεδονία" ήταν χειρότερο από εκείνο της πρώτης προσφοράς (Σλαβομακεδονία). Πράγματι ενώ αυτό απέδιδε την διαμορφωμένη κατάσταση της Τιτοϊκής 40ετίας (με μόνους δυσαρεστημένους τους αλλογενείς Αλβανούς των Σκοπίων) το όνομα "Βόρειος Μακεδονία", καίτοι υποδήλωνε γεωγραφικό χώριο, εντούτοις συνδεόταν με την έννοια διηρημένων εθνών (Κροατία, Βιετνάμ, Ιρλανδία, Γερμανία) τα οποία επιζητούσαν την ενοποίησή τους. Πάντως ότι τα Σκόπια δέχονταν τότε αυτό το όνομα απεκάλυψε ο Μητσοτάκης με συνέντευξή του στην "Μόντ" (9.3.93).
Η τρίτη ευκαιρία μας εδόθη τον Ιούνιο 1993 από τους Μεσολαβητές του ΟΗΕ Βάνς και Όουεν. Το πακέτο προσέφερε κάτι λιγότερο από το προηγούμενο Πινέιρο στο κεφάλαιο μέτρων εμπιστοσύνης αλλά ένα νέο όνομα, την "Νέα Μακεδονία". Αυτό πλέον άρεσε περισσότερο στα Σκόπια, διότι αντί οποιουδήποτε γεωγραφικού προσδιορισμού άφηνε την εντύπωση ότι το νέο κράτος αποτελεί τον κατ' ευθείαν διάδοχο της κλασικής Μακεδονίας ως αυτοτελούς κρατικής οντότητος της Ιστορίας. Έντονη η δυσφορία στην Αθήνα, η οποία αντιπρότεινε το όνομα "Σλαβομακεδονία" - αυτό που μας είχε προσφερθεί τον Δεκέμβριο 1991 και το απορρίψαμε

Σχόλιο : Για να θυμούνται οι παλιοι και να μην παραπληροφορούν!
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 17-10-07, 23:27
Το avatar του χρήστη papa
papa Ο χρήστης papa δεν είναι συνδεδεμένος
Administratore Symphoroso (Ιταλιστι)
 

Τελευταία φορά Online: 17-10-14 00:05
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
τωρα με μπερδεψες...καταραμενο αλτζχαιμερ...

θα το σκαλισω και θα σου πω αλλα εξακολουθω να θυμαμαι τον αντρεα να ωρυεται οτι δεν θελει το σλαβομακεδονια διοτι περιηχε το λημμα μακεδονια..

οσο για τον σαμαρα ε! δεν θα ηταν και η πρωτη "καλη" υπηρεσια' που "προσεφερε" σε αυτον τον τοπο

σιγουρος ειμαι παντως οτι η τοτε ηγεσια του πασοκ ειχε πολεμησει λυσσαλεα το "σλαβομακεδονια"
__________________
μιαπαπιαμαποιαπαπια
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 18-10-07, 08:22
Platinum Ο χρήστης Platinum δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 10-02-10 17:06
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Η υπόθεση για το όνομα έχει ήδη χαθεί όπως πολύ καλά γνωρίζουν όσοι διαβάζουν ξένο τύπο ή επισκέπτονται ξένα sites. Ασχέτως πλέον επίσημου ονόματος όλοι Μακεδονία αποκαλούν το γειτονικό κράτος. Επομένως να αφήσουμε τα κλάμτα και τις υσατερίες και να οργανώσουμε την επόμενη μέρα. Η οποία κατά την προσωπική μου άποψη πρέπει να δει ενίσχυση (και όχι αποδυνάμωση) της ελληνικής παρουσίας σε όλα τα επίπεδα (ιδίως στο οικονομικό) με τελικό σκοπό την μετατροπή τοο κράτους αυτού σε προτεκτοράτο μας (και ας μη μας πιάνουν τα αντι-ιμπεριαλιστικά μας).
__________________
Mike K - In nomine Astrοrum
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 18-10-07, 08:51
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 22:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
το επόμενο βήμα μας πρέπει να είναι η κατοχύρωση της ελληνικής ιστορίας ..
αφού το πέτυχαν με το όνομα τώρα θα αρχίσουν να καπηλεύονται την ιστορία και στη συνέχεια τα εδάφη.
Διάβαζα σε ξένα φορουμ απόψεις μακεδόνων της πρώην γιουγκοσλαβικής δημοκρατίας ότι τα εδάφη τους ας τα κρατήσουμε , τουλάχιστον πήραν το όνομά τους..
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 18-10-07, 09:35
Το avatar του χρήστη purple anemone
purple anemone Ο χρήστης purple anemone δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
το επόμενο βήμα μας πρέπει να είναι η κατοχύρωση της ελληνικής ιστορίας ..
αφού το πέτυχαν με το όνομα τώρα θα αρχίσουν να καπηλεύονται την ιστορία και στη συνέχεια τα εδάφη.
Διάβαζα σε ξένα φορουμ απόψεις μακεδόνων της πρώην γιουγκοσλαβικής δημοκρατίας ότι τα εδάφη τους ας τα κρατήσουμε , τουλάχιστον πήραν το όνομά τους..
Δυστυχώς αυτή είναι η ουσία του προβλήματος.
Και πάλι δυστυχώς, δεν έχουμε ποτέ μας "επόμενο βήμα" και δε διδασκόμεθα από το "προηγούμενο" που μπορεί να μας έχει ρίξει στο "όποιος νύχτα περπατεί, λάσπες....."
Η άποψη περί εδαφών δεν είναι καινούργια, σε αυτήν την άποψη άλλωστε βασίστηκαν για να διεκδικήσουν το όνομα. Ούτε το όνομα είναι καινούργιο. Υπήρχε από την εποχή της ενωμένης Γιουγκοσλαβίας και το έβλεπαν όσοι ταξίδευαν οδικώς στο εξωτερικό. Ενώ εμείς κοιμόμασταν τον ύπνο του δικαίου ως συνήθως...
__________________
Δε χάνεται η ελπίδα τελευταία... Τελευταία χάνεται η ψυχή όταν χάσει την ελπίδα της...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 03:05.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.