Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Πολιτική
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 24-02-10, 23:15
Το avatar του χρήστη Das Capital
Das Capital Ο χρήστης Das Capital δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 08-04-10 22:57
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Γερμανοι και οτι εγινε

Ειδα πολυ καλυτερα το θεμα με την γερμανικη σατυρα που ελαβε χωρα πριν μερικες μερες , εχω απαντηση και στο θεμα σχετικα , επειδη ομως το θεμα ειναι και πολιτικο σκεφτικα να κανω και μια αναφορα εδω .

Το συγκεριμενο θεμα λοιπον , λαμβανει χωρα σε μια περιοδο που η ελλαδα ειναι υπο επιτιρηση , και φυσικα οι δυο μεγαλες δυναμεις της ενωσης Γερμανια_Γαλλια θελησαν να " βοηθησουν " την ελλαδα , και οταν μιλαμε για βοηθεια μιλαμε με επιτοκιο ΦΥΣΙΚΑ , ΜΙΑ ΜΕΡΙΔΑ , λοιπων ανεγκεφαλων γερμανων που ανηκουν σε μεγαλο Frachise περιοδικο το Focus εκαναν μια σατυρα εσκεμενη και ηλιθια , ευτυχως δεν ειναι ολοι ετσι αλλα , σε δημοψημησμα που βγηκε στην γερμανια το 70% των πολιτων ειπαν , να μην βοηθησουμε την ελλαδα και το ειπαν αυτοι που ποτε απο οσο ξερω δεν δεχτηκαν απαιτηση αποζυμιωσης απο την ελλαδα για τον 2ο παγκοσμιο , λογικο , ο κοσμοσ δυστιχως επιρεαζετε απο την εξουσια , εγω και ΜΟΝΟ προσωπικα θα πω , τα συνορα τα εκαναν εκεινοι που ειχαν λογο , μην ξοδευομαστε σε πραγματα που ειναι σαν τις εκπομπες της μενεγακη : Ολοι το Βλεπουν αλλα κανεις δεν θυμαται
αυτα .

Υ.Γ χιλια συγνωμη αν η ορθογραφεια μου ενοχλησει , οπως που επισημαναν σε αλλο τοπικ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Das Capital : 24-02-10 στις 23:29
  #2  
Παλιά 24-02-10, 23:33
Το avatar του χρήστη Nelly
Nelly Ο χρήστης Nelly δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-05-12 11:04
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από Das Capital Εμφάνιση μηνυμάτων
Υ.Γ χιλια συγνωμη αν η ορθογραφεια μου ενοχλησει , οπως που επισημαναν σε αλλο τοπικ
Προσωπικά, εάν δεν έχεις φοιτήσει όλα τα χρόνια υποχρεωτικής εκπαίδευσης ή αν δεν έχεις φοιτήσει σε ελληνικό σχολείο, σου τη συγχωρώ. Αν πάλι έχεις, δε σου τη συγχωρώ.


Κατά τα άλλα, ο Φίλιππος Πετσάλνικος, με την πρωτοβουλία του να καλέσει σε συνάντηση, το Γερμανό Πρέσβη στην Αθήνα, προκειμένου να διαμαρτυρηθεί, "έφαγε κράξιμο".

Επίσης, είδα κι αυτό για τον Ελεύθερο Τύπο αλλά δεν ξέρω αν ισχύει όντως.

Θερμόαιμοι Έλληνες*...



*έτσι αντιδρούν πάντα και μετά υφίστανται τις εξελίξεις (βλ. Σκόπια)
  #3  
Παλιά 24-02-10, 23:42
Το avatar του χρήστη Das Capital
Das Capital Ο χρήστης Das Capital δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 08-04-10 22:57
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Nelly Εμφάνιση μηνυμάτων
Προσωπικά, εάν δεν έχεις φοιτήσει όλα τα χρόνια υποχρεωτικής εκπαίδευσης ή αν δεν έχεις φοιτήσει σε ελληνικό σχολείο, σου τη συγχωρώ. Αν πάλι έχεις, δε σου τη συγχωρώ.


Κατά τα άλλα, ο Φίλιππος Πετσάλνικος, με την πρωτοβουλία του να καλέσει σε συνάντηση, το Γερμανό Πρέσβη στην Αθήνα, προκειμένου να διαμαρτυρηθεί, "έφαγε κράξιμο".

Επίσης, είδα κι αυτό για τον Ελεύθερο Τύπο αλλά δεν ξέρω αν ισχύει όντως.

Θερμόαιμοι Έλληνες*...



*έτσι αντιδρούν πάντα και μετά υφίστανται τις εξελίξεις (βλ. Σκόπια)
καταλαβες τι λεω η απλα να λεμε
  #4  
Παλιά 24-02-10, 23:50
Το avatar του χρήστη Nelly
Nelly Ο χρήστης Nelly δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-05-12 11:04
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από Das Capital Εμφάνιση μηνυμάτων
μην ξοδευομαστε σε πραγματα που ειναι σαν τις εκπομπες της μενεγακη : Ολοι το Βλεπουν αλλα κανεις δεν θυμαται
αυτα .
Σου απαντώ βασικά σε αυτό το σημείο. Κακώς δεν έβαλα την παράθεση εξ' αρχής. Αν κατάλαβα σωστά, ισχυρίζεσαι ότι καλό είναι να αποφύγουμε τους παρορμητισμούς και τις βαριές αντιδράσεις. Αν δεν κατάλαβα σωστά, είμαι εδώ και είμαι όλη αυτιά.
  #5  
Παλιά 24-02-10, 23:57
Το avatar του χρήστη Das Capital
Das Capital Ο χρήστης Das Capital δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 08-04-10 22:57
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Nelly Εμφάνιση μηνυμάτων
Σου απαντώ βασικά σε αυτό το σημείο. Κακώς δεν έβαλα την παράθεση εξ' αρχής. Αν κατάλαβα σωστά, ισχυρίζεσαι ότι καλό είναι να αποφύγουμε τους παρορμητισμούς και τις βαριές αντιδράσεις. Αν δεν κατάλαβα σωστά, είμαι εδώ και είμαι όλη αυτιά.
Αυτο ακριβως ... λιγο ακυρο το ποιο πριν , ναι δεν ειμαι καλος στην ορθογραφια , και? τοσο φτηνο ειναι το σκεπτικο εδω? απο οσο εχω μιλησει με τον στελιο δεν νομιζω
  #6  
Παλιά 25-02-10, 00:07
Το avatar του χρήστη Nelly
Nelly Ο χρήστης Nelly δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-05-12 11:04
Φύλο: Γυναίκα
Μπορείς να είσαι όσο καλός ή όσο κακός θες στην ορθογραφία κι αφού το σάιτ δεν έχει βάλει προϋπόθεση εγγραφής την άριστη γνώση των ελληνικών, μπορείς να κάνεις όσες γλωσσολογικές παραβάσεις θες.

Όταν σου απάντησα, σου απάντησα προσωπικά, αφού θεωρώ απαράδεκτο να είναι τόσο ανορθόγραφος ένας άνθρωπος που έχει φοιτήσει 12 χρόνια σε ελληνικό σχολείο. Αν δεν έχει φοιτήσει τόσα χρόνια σε ελληνικό σχολείο, έχει ισχυρό άλλοθι. Και εκτός από άλλοθι, έχει και πρόβλημα με το να με κατανοήσει.

Δε σε απαξιώνω ως συνομιλητή και αν κατάλαβες κάτι τέτοιο λυπάμαι.
  #7  
Παλιά 25-02-10, 00:10
Το avatar του χρήστη Easty
Easty Ο χρήστης Easty δεν είναι συνδεδεμένος
ό,τι προλάβουμε
 

Τελευταία φορά Online: 28-12-23 15:56
Φύλο: Άντρας
Προσωπικά θα μου άρεσε να διαβάζω τέλεια ορθογραφία, αλλά περισσότερο θα μου άρεσε να μη βλέπω προσωπικές κόντρες.

Μπορείτε να το ξεπεράσετε μήπως και συζητήσουμε στο θέμα που έθιξε ο Das?
__________________
Ό,τι προλάβουμε
  #8  
Παλιά 25-02-10, 00:12
Το avatar του χρήστη Das Capital
Das Capital Ο χρήστης Das Capital δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 08-04-10 22:57
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Nelly Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορείς να είσαι όσο καλός ή όσο κακός θες στην ορθογραφία κι αφού το σάιτ δεν έχει βάλει προϋπόθεση εγγραφής την άριστη γνώση των ελληνικών, μπορείς να κάνεις όσες γλωσσολογικές παραβάσεις θες.

Όταν σου απάντησα, σου απάντησα προσωπικά, αφού θεωρώ απαράδεκτο να είναι τόσο ανορθόγραφος ένας άνθρωπος που έχει φοιτήσει 12 χρόνια σε ελληνικό σχολείο. Αν δεν έχει φοιτήσει τόσα χρόνια σε ελληνικό σχολείο, έχει ισχυρό άλλοθι. Και εκτός από άλλοθι, έχει και πρόβλημα με το να με κατανοήσει.

Δε σε απαξιώνω ως συνομιλητή και αν κατάλαβες κάτι τέτοιο λυπάμαι.
Εσενα αυτο σε καιει? αν γραφω σωστα? χαχαχαχαχαχαχα , οκ λοιπον ας το κανω χειροτερο : κητα κε δοιαφωνοισε με οτοι λαιο , κε ωχοι μαι το πωσ τα γραφο
  #9  
Παλιά 25-02-10, 00:20
Το avatar του χρήστη Nelly
Nelly Ο χρήστης Nelly δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-05-12 11:04
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από Easty Εμφάνιση μηνυμάτων
Προσωπικά θα μου άρεσε να διαβάζω τέλεια ορθογραφία, αλλά περισσότερο θα μου άρεσε να μη βλέπω προσωπικές κόντρες.

Μπορείτε να το ξεπεράσετε μήπως και συζητήσουμε στο θέμα που έθιξε ο Das?
Τώρα εσύ την κόντρα πού την είδες; Μήπως είστε λίγο προκατειλημμένος αγαπητέ διαχειριστά;

Αρχική Δημοσίευση από Das Capital Εμφάνιση μηνυμάτων
Εσενα αυτο σε καιει? αν γραφω σωστα? χαχαχαχαχαχαχα , οκ λοιπον ας το κανω χειροτερο : κητα κε δοιαφωνοισε με οτοι λαιο , κε ωχοι μαι το πωσ τα γραφο
Τώρα εσύ απ' όλα τα σχόλια που έκανα, αυτό κράτησες, το σχόλιο για την ορθογραφία;! Σου απάντησα στο αρχικό σου ποστ επί της ουσίας και τα της ορθογραφίας τα ξεκίνησες εσύ και τα συνέχισες εσύ. Ειλικρινά, θα θύμωνα μαζί σου αν δεν είχα την υποψία ότι δεν με κατανοείς 100%, πιθανόν λόγω εθνικότητας ή ελλιπούς παιδείας*.


*μην πιαστεί κανείς απ' αυτά και πει ότι είμαι είρων και προσβλητική. Εδώ εκφράζω μια εικασία και είναι προς τιμήν μου.

Αυτά τα ολίγα.
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Nelly για αυτό το μήνυμα:
Easty (25-02-10)
  #10  
Παλιά 25-02-10, 00:28
Το avatar του χρήστη Das Capital
Das Capital Ο χρήστης Das Capital δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 08-04-10 22:57
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Nelly Εμφάνιση μηνυμάτων
Τώρα εσύ την κόντρα πού την είδες; Μήπως είστε λίγο προκατειλημμένος αγαπητέ διαχειριστά;


Τώρα εσύ απ' όλα τα σχόλια που έκανα, αυτό κράτησες, το σχόλιο για την ορθογραφία;! Σου απάντησα στο αρχικό σου ποστ επί της ουσίας και τα της ορθογραφίας τα ξεκίνησες εσύ και τα συνέχισες εσύ. Ειλικρινά, θα θύμωνα μαζί σου αν δεν είχα την υποψία ότι δεν με κατανοείς 100%, πιθανόν λόγω εθνικότητας ή ελλιπούς παιδείας*.


*μην πιαστεί κανείς απ' αυτά και πει ότι είμαι είρων και προσβλητική. Εδώ εκφράζω μια εικασία και είναι προς τιμήν μου.

Αυτά τα ολίγα.
Εχεις δικιο , δεν εχω λογο να συνεχησω , καλη συνεχια σου
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Das Capital για αυτό το μήνυμα:
Easty (25-02-10)
  #11  
Παλιά 25-02-10, 09:14
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Σήμερα 09:44
Φύλο: Άντρας
Τέλεια!

Άρα, το θέμα έληξε και κλειδώνει!

(πάντα ήθελα να δω, πως κλειδώνει ένα θέμα... )
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Κλειστό Θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:15.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.