Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ελεύθερος Χρόνος και Ψυχαγωγία > Αθλητισμός
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #16  
Παλιά 12-06-08, 02:45
palsar Ο χρήστης palsar δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-02-19 15:08
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από avel Εμφάνιση μηνυμάτων
Οταν λέμε όμως τίποτα, τίποτα. Εθνικιστικά θέματα, θρησκείες, ακόμα και ο θάνατος, όλα είναι στη ζωή. Και εάν δε μπορούμε να γελάσουμε με τον ίδιο μας τον εαυτό, τότε είμαστε χαμένοι από χέρι...
Που τα γράφεις αυτά νεαρέ μου ; Στον χώρο αυτό μας έβρισαν επειδή κάποιοι απο εμάς (κουναλακοαλαβάνοι σύμφωνα με την ορολογία του Άδωνη και όχι μόνο) τολμήσαμε να μην ενθουσιαστούμε με την εθνική ομάδα μπάσκετ πρίν απο δύο χρόνια. Ακόμα και την υποψία Ελλάδας την προσκυνάμε εδω πέρα . Έστω και εάν ολόκληρος ο ποδοσφαιρικός κόσμος χθές ένωνε νοερά τις αποδοκομασίες του με αυτές των Σουηδών φιλάθλων.

Στο καθαρά ποδοσφαιρικό επίπεδο, αν και μετά το 60' προχθές δεν άντεξα να δώ περισσότερη κακοποίηση του ποδοσφαίρου, συνεχίζω να πιστεύω οτι αυτή η ομάδα μπορεί να δώσει κάτι καλό ακόμα. Το Σάββατο με τη Ρωσία θα δούμε ένα διαφορετικό παιχνίδι.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 12-06-08, 03:09
Το avatar του χρήστη papa
papa Ο χρήστης papa δεν είναι συνδεδεμένος
Administratore Symphoroso (Ιταλιστι)
 

Τελευταία φορά Online: 17-10-14 00:05
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από palsar Εμφάνιση μηνυμάτων
Το Σάββατο με τη Ρωσία θα δούμε ένα διαφορετικό παιχνίδι.

κατα κανονα και απο γεννεσεως παντα η εθνικη ειχε το ταλαντον να καταφερνει να παει ακομα χειροτερα εστω κι αν ολοι νομιζαν οτι πιο κατω απο τον πατο δεν γινεται να παει...

το 2004 ηταν μια εξαιρεση που παει περασε και δεν θα ξαναδει κανεις


__________________
μιαπαπιαμαποιαπαπια
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 12-06-08, 03:18
Το avatar του χρήστη xymox
xymox Ο χρήστης xymox δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 16-01-17 17:51
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
μακαρι να δουμε κατι καλυτερο...εγω δεν ειμαι με τα σπορ γενικως και ακομα λιγοτερα με το ποδοσφαιρο...αλλα χτες εβαλα την τβ 5 λεπτα πριν απο τα γκολ....τετοια χαλια σπανια....ευτυχως που δεν το εβλεπα απο την αρχη...
τι να πει κανεις....τοσα λεφτα που παιρνουν και μονο, θα αφησω στην ακρη τα "υπολοιπα"....ελεοςςς....ουτε να τρεξουν δεν μποροιυν?
ντροπης ματς ητανε , λυπαμαι που το λεω....
__________________
-Pay no mind to those who talk behind your back, it simply means you are two steps ahead. http://s8.bitefight.gr/c.php?uid=26229
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 12-06-08, 09:16
avel Ο χρήστης avel δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Αρχική Δημοσίευση από xymox Εμφάνιση μηνυμάτων
τι να πει κανεις....τοσα λεφτα που παιρνουν και μονο, θα αφησω στην ακρη τα "υπολοιπα"....ελεοςςς....ουτε να τρεξουν δεν μποροιυν?
Δε φταίνε τόσο οι ποδοσφαιριστές. Αυτοί απλά ακολουθούσαν το πλάνο του προπονητή τους.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 12-06-08, 09:32
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Τι θέλω από την Εθνική Ελλάδος

Να ιδρώσουν την φανέλα τους, να υπερασπίσουν με μια καλή εμφάνιση το τίτλο της πρωταθλήτριας Ευρώπηςμ νικήσουν ή χάσουν, μου είναι πλέον αδιάφορο.

Τι θέλω από τον Όττο Ραχάγκελ

Να μην διασύρει τους παίκτες που έγραψαν ιστορία στο Ντραγκάο της Λισσαβώνας κατακτώντας το Euro 2004.
Nα κατανοήσει τις σημερινές δυνατότητες των παικτών του και να δώσει ευκαιρίες και σε άλλα παιδιά.
Πραγματικά με γέμιζε θλίψη να βλέπω προχθές το λιοντάρι του 2004 τον Καραγκούνη, να σέρνεται στο γήπεδο, να θέλει κακώς να τα κάνει όλα μόνος του και στην πιο κρίσιμη στιγμή στην πιο μεγάλη ευκαιρία της Εθνικής να μην δει ότι δίπλα του, ήταν απολύτως ελεύθερος συμπαίκτης του και να επιχειρήσει δύο καταδικασμένα σουτ.
Κύριε Όττο μας, θα πρέπει να ρισκάρετε, σας χρωσταμε ευγνωμοσύνη για το 2004, αυτό μην το σβήσετε.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 14-06-08, 08:39
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Οι ιπτάμενοι Ολλανδοί διδάσκουν τον κόσμο, απλό ποδόσφαιρο, που είναι συνάρτηση, της σίγουρης ανταλλαγής πάσας, της ταχύτητας και της ευστοχίας.

Ίσως μια πολύ καλή Πορτογαλία να μπορεί να σταθεί εμπόδιο στο δρόμο τους.

Η εθνική Ολλανδία σε τρεις ξεχωριστές εποχές, έφτασε στην πηγή αλλά νερό δεν ήπιε.

Η μία ήταν με την ομάδα του Κρόιφ, του Νεσκενς, του Σουρμπίρ, η άλλη ήταν η ομάδα του Γκούλιτ του Βαν Μπάστεν και του Ράικαρτ και σήμερα ο Μάρκο βαν Μπάστεν, οδηγεί με εξαιρετική μαεστρία την Εθνική Ολλανδίας, σε φοβερες νίκες, αφού σε δύο αγώνες διέλυσαν τα λογικά φαβορί, Ιταλία Γαλλία, με επτά συνολικά γκολ. Πάνω απ όλα προσφέρουν όμορφο θέαματα.

Οι πορτοκαλί είναι το μεγάλο φαβορί για την διοργάνωση.

Όμως υπάρχει και μία καλή Πορτογαλλία και επίσης μια καλή Κροατία, που είναι ίσως οι μόνες ομάδες που έδειξαν ικανές να σταματήσουν τους Ολλανδούς.

Προσωπικά θα χαιρόμουν πολύ να δώ Γερμανία Γαλλία Ιταλία, εκτός τελικής φάσης.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 14-06-08, 08:43
Το avatar του χρήστη Naias
Naias Ο χρήστης Naias δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-06-21 10:41
Φύλο: Γυναίκα
Ποιά τα προγνωστικά σας για τον αποψινό αγώνα Ελλάδας - Ρωσίας;!

...δική μου εκτίμηση 2-1...
__________________
«Όποιος έχει το πόδι του έξω από τη φωτιά, μπορεί εύκολα να δώσει συμβουλές σ' αυτούς που καίγονται» Αισχύλος
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 14-06-08, 08:59
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Εγώ δεν είμαι τόσο αισιόδοξος. Θα πρέπει να γίνουν πάρα πολλά μαζί για να ερθει νικηφόρο αποτέλεσμα.

1ον Πρέπει να έχουμε την τύχη του 2004
2ον Θα πρέπει ο Όττο να παρατάξει παίκτες που να μπορούν να τρέξουν και να μην βγάλει παίκτες κουρασμένους, μόνο και μόνο επειδή στην Πορτογαλλία υπερέβαλαν εαυτούς.
3ον Θα πρέπει η Ρωσσία να κάνει τα ίδια αμυντικά λάθη και εμείς να είμαστε ικανοί να τα αξιοποιήσουμε.

Προσωπικά θα ήθελα να δω τους παίκτες μας να ιδρώσουν στο γήπεδο, να τα δώσουν όλα και θα αποδεχόμουν ακόμα και την ήττα έτσι.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 14-06-08, 11:11
Το avatar του χρήστη tertios
tertios Ο χρήστης tertios δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-01-17 11:47
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Σιγουρα χαιρομαστε ολοι με την νικη μιας εθνικης ομαδας.

Αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να ακυρωνουμε καθε αξιοκρατική αντιμετώπιση.

Η ομαδα μας ειναι απο τις ...τελευταίες. Γερασμένοι παίκτες, σύστημα δεδομενο και αντιληπτό απο τους αντίπαλους, τίποτε νέο, ούτε καν κινητρο.

Ας ευχόμαστε όμορφο και αξιοπρεπές παιχνίδι, φτανει. Και αν φτασουμε στους 8 ή και στους 4, να το χαιρετησουμε σαν θρίαμβο, που βεβαια θα ειναι, αν σκεφθει κανείς πόσα ...χρηματα έχουν κοστίσει τα αστέρια των αντιπάλων.

Βλέπω τελικό Ολλανδία με Ρωσία. Μακαρι να πέσω έξω και να ειναι Ελλάδα-Κροατία.......5-0 !
__________________
Omnes ad Forum ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 14-06-08, 11:40
Το avatar του χρήστη argoum
argoum Ο χρήστης argoum δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-12 21:33
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Naias Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποιά τα προγνωστικά σας για τον αποψινό αγώνα Ελλάδας - Ρωσίας;!

...δική μου εκτίμηση 2-1...
0-2, 0-3,1-3
__________________
Πολλά δε θέλει ο άνθρωπος. Νάν' ήρεμος, νάν' άκακος λίγο φαΐ, λίγο κρασί, Χριστούγεννα κι Ανάσταση.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 15-06-08, 00:57
Το avatar του χρήστη Naias
Naias Ο χρήστης Naias δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-06-21 10:41
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από Naias Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποιά τα προγνωστικά σας για τον αποψινό αγώνα Ελλάδας - Ρωσίας;!

...δική μου εκτίμηση 2-1...

Κατά το ... ήμισυ η "επιτυχής" εκτίμηση!

Δεν πειράζει για το αποτέλεσμα...αυτό μπορέσαμε
__________________
«Όποιος έχει το πόδι του έξω από τη φωτιά, μπορεί εύκολα να δώσει συμβουλές σ' αυτούς που καίγονται» Αισχύλος
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 15-06-08, 07:23
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αν μη τι άλλο το παλαίψαμε... Η Ρωσσία δεν ήταν τίποτα, ένα γκολ να είχαμε βάλει, θα άνοιγε την άμυνα της, όπως τα πέταλα ενός λουλουδιού.

Τεσπα...
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 16-06-08, 01:07
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αν με ρωτούσαν, σε ποιο παίκτη χρωστάει η Ελλάδα περισσότερο το Euro 2004, ένα μόνο όνομα θα ερχόταν στο μυαλό μου και αυτό είναι του Αντώνη Νικοπολίδη.

Πως μπορούμε να ξεχάσουμε, τι κρίσιμες αποκρούσεις έκανε ο κορυφαίος Έλληνας τερματοφύλακας, μετά τον Νίκο Σαργκάνη;

Πως μπορούμε να διαγράψουμε τις πιο ιστορικές στιγμές που έζησε το Ελληνικό Ποδόσφαιρο;

Θα έρθω στην φάση για την οποία κατηγορούν τον Νικοπολίδη. Έγινε μια παράλληλη σέντρα από αριστερά και όπως όφειλε την ακολούθησε. Το γύρισμα που έκανε ο Ρώσος ήταν εντελώς τυφλό, δεν είχε καν ορατότητα.
Αυτό που εμένα με απασχολεί είναι ποιος κεντρικός αμυντικό έλεγχες τον Ζιριάνοφ; Που ήταν ο κος Δέλλας και που ήταν ο κος Κυργιάκος;

Ασφαλώς ο Νικοπολίδης φέρει ευθύνη αλλά δεν είναι δυνατόν οι χρωματισμένες φυλλάδες σήμερα, να κατηγορούν αυτό τον άνθρωπο. Το θεωρώ επιεικώς απαράδεκτο.

Ο Νικοπολίδης ανακοίνωσε το τέλος της καριέρας του στην Εθνική, λυπάμαι που αυτό έγινε σε μια άσχημη στιγμή.

Αν κατηγορούν τον Αντώνη, αύριο οι Τσέχοι θα πρέπει να κρεμάσουν τον Cech, έναν από τους κορυφαίους τερματοφύλακες στον κόσμο, που φέρει βασική ευθύνη για τα δύο από τα τρία γκολ της Τουρκίας.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 18-06-08, 16:11
Το avatar του χρήστη Naias
Naias Ο χρήστης Naias δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-06-21 10:41
Φύλο: Γυναίκα
Επανέρχομαι...Ποιά είναι τα προγνωστικά σας για τον αποψινό αγώνα Ελλάδας-Ισπανίας;

1-0, υπερ της Ελλάδας (!) λέω...(σημασία έχει το "ταξίδι" έτσι δεν είναι; )
__________________
«Όποιος έχει το πόδι του έξω από τη φωτιά, μπορεί εύκολα να δώσει συμβουλές σ' αυτούς που καίγονται» Αισχύλος
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 18-06-08, 17:48
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Naias Εμφάνιση μηνυμάτων
1-0, υπερ της Ελλάδας (!) λέω...(σημασία έχει το "ταξίδι" έτσι δεν είναι; )
Μια καλή εμφάνιση όπως με την Ρωσσία και αν γίνεται έστω ένα γκολ και αν γίνεται, ένας βαθμός.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:54.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.