Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ελεύθερος Χρόνος και Ψυχαγωγία > Αθλητισμός
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 24-10-08, 11:48
Το avatar του χρήστη Oasis
Oasis Ο χρήστης Oasis δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: Χθες 01:34
Φύλο: Γυναίκα
Ποδήλατο

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ποδήλατο και το συνοδευτικό εξοπλισμό του.
  • Ξεκινώ από πολύ ερασιτεχνικό level
  • Η χρήση του θα είναι μέσα στη πόλη
  • Επίσης δεν ενδιαφέρομαι για κάτι πολύ ακριβό, (χωρίς αυτό να καθορίζει τη σωστή επιλογή, είναι όμως ένα κριτήριο)

Τα φώτα σας παρακαλώ, ευχαριστώ!
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Oasis για αυτό το μήνυμα:
Archmage (24-10-08)
  #2  
Παλιά 24-10-08, 11:58
palsar Ο χρήστης palsar δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-02-19 14:08
Φύλο: Άντρας
Ωραία, προσυπογράφω την ερώτηση γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ για ποδήλατο.

Οπότε δεν θέλουμε mountain, θέλουμε street αλλά όχι και κούρσα (αν υπάρχουν ακόμα αυτές οι παλιές οι mercier ή πεζό ).

Ο σκελετός καλό θα ήταν να αποτελείται από αλουμίνιο στο μεγαλύτερο μέρος του.

Παλιά είχα ζαχαρώσει κάτι diamond back σε ποδηλατάδικα στην 3ης Σεπτεμβρίου. Δεν ξέρω αν εξακολουθούν να υπάρχουν αυτά τα μαγαζιά εκεί.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην palsar για αυτό το μήνυμα:
Oasis (24-10-08)
  #3  
Παλιά 24-10-08, 12:03
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Oasis Εμφάνιση μηνυμάτων
Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ποδήλατο και το συνοδευτικό εξοπλισμό του.
  • Ξεκινώ από πολύ ερασιτεχνικό level
  • Η χρήση του θα είναι μέσα στη πόλη
  • Επίσης δεν ενδιαφέρομαι για κάτι πολύ ακριβό, (χωρίς αυτό να καθορίζει τη σωστή επιλογή, είναι όμως ένα κριτήριο)

Τα φώτα σας παρακαλώ, ευχαριστώ!
Αν δεν νοιώθεις σιγουριά να προτιμήσεις ένα ποδήλατο που η σέλα στο πιο κάτω επίπεδο θα σου επιτρέπει να ακουμπάς τα πόδια σου στον δρόμο. Αυτό πολύ σημαντικό αφού θα σταματάς κάθε λίγο και λιγάκι. Όταν εξοικειωθείς πιο πολύ βάζεις την σέλα πιο ψηλά.

Να προτιμήσεις τα λεγόμενο γυναικεία ποδήλατα, αυτά που κάνω απο την σέλα δεν εχει δοκό οριζόντια προς τον δρόμο.



Αυτό είναι ένα κλασικό γυναικείο ποδήλατο. Προτίμησε κάποιο που να έχει και καλαθάκι για ψώνια. Φυσικά θα έχει ταχύτητες, φώτα πορείας και φώτα stop.

Φυσικά θα αγοράσεις καπέλο και για βραδινές βόλτες ένα τζάκετ με φωσφορίζοντα σημεία.

Φυσικά θα πρέπει να μου το δώσεις για κανενα μήνα να το τεστάρω
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Xenios για αυτό το μήνυμα:
Oasis (24-10-08)
  #4  
Παλιά 24-10-08, 13:01
Το avatar του χρήστη Morgul
Morgul Ο χρήστης Morgul δεν είναι συνδεδεμένος
Άσωτος διαχειριστής
 

Τελευταία φορά Online: 26-03-22 20:02
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Να προτιμήσεις τα λεγόμενο γυναικεία ποδήλατα, αυτά που κάνω απο την σέλα δεν εχει δοκό οριζόντια προς τον δρόμο.
Γιατί;

Επειδή είναι γυναίκα;

Τα γυναικεία ποδήλατα είναι καταλληλότερα για άντρες. Πολλοί ποδηλάτες θα συμφωνήσουν μαζί μου (άουτς).

Όπως τα «αντρικά» ποδήλατα έχουν σκελετό με λίγο καλύτερη στατική ισορροπία (πιο γερά), και οι γυναίκες επιτρέπεται να φοράνε παντελόνια το 2008.


Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Προτίμησε κάποιο που να έχει και καλαθάκι για ψώνια. Φυσικά θα έχει ταχύτητες, φώτα πορείας και φώτα stop.
Φώτα stop (= φώτα φρένων) δεν έχουν τα ποδήλατα αν δεν πληρώσεις πολλά λεφτά. Πίσω φώτα μπορείς να βάλεις.

Επειδή μάλλον η ποδηλατική μου εμπειρία είναι μάλλον πιο πρόσφατη από τη δική σου (τώρα τα ποδήλατα έχουν δύο τροχούς ίσου μεγέθους, όχι ένα μεγάλο μπροστά κι ένα μικρό πίσω :P ):
  • Το καλαθάκι μπαίνει έξτρα. Δεν χρειάζεται να το έχει ενσωματωμένο το ποδήλατο, εκτός κι αν παίρνεις μέρος σε μιούζικαλ της δεκαετίας του '50.
  • Φώτα μπροστά και πίσω: όχι ενσωματωμένα γιατί σε αστικό περιβάλλον θα τα «χάσεις». Αφαιρούμενα μπαταρίας, συν δύο σετ επαναφορτιζόμενες μπαταρίες για κάθε λαμπάκι και ένα φορτιστή. Οικολογικό, αντικλεπτικό και βολικότερο. Το μπροστά μπορεί να είναι LED, αλλά σιγουρέψου ότι εκπέμπει φως σε πλατιά δέσμη. Πολλά LED έχουν πολύ στενή δέσμη για να βλέπεις γύρω σου (και να σε βλέπουν όλοι).
  • Κράνος (Χαμόδρακα! Ξέχασες το κράνος!). Απαραίτητα κράνος. Στην Αθήνα μένουμε.
  • Ανακλαστικά: πάντα καλή ιδέα σε όλες τις ώρες.
  • ΜΗΝ πάρεις ποδήλατο με «quick-release» σέλα, ή τροχούς (με μοχλάκι που βοηθάει τη γρήγορη αφαίρεση). Θα τους «χάσεις».
Και επίσης:

Το ποδήλατο, με λίγη συντήρηση, κρατάει χρόνια χωρίς να χρειαστεί να δει ειδικό. Ένας πολύ καλός τρόπος να αποφύγουμε τη συντήρηση και την αλλαγή σκουριασμένων εξαρτημάτων είναι να ψεκάζουμε με ειδικό spray (πχ WD-40 ή λιπαντικό με Teflon) κινητά μέρη και μη ανοξείδωτα εξαρτήματα (αλυσσίδα, σύρματα, βίδες, κλπ) μετά από κάθε βόλτα σε βροχή, ή κάθε λίγες βδομάδες. Αφ'ενός το spray λιπαίνει τα κινητά μέρη, αφ'ετέρου απωθεί υγρασία και νερό από τις αρθρώσεις (όπου πάντα τρυπώνει υγρασία).
__________________
www.bedroomlan.org

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Morgul : 24-10-08 στις 13:21
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Morgul για αυτό το μήνυμα:
Oasis (24-10-08)
  #5  
Παλιά 24-10-08, 13:07
Το avatar του χρήστη Morgul
Morgul Ο χρήστης Morgul δεν είναι συνδεδεμένος
Άσωτος διαχειριστής
 

Τελευταία φορά Online: 26-03-22 20:02
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Αρχική Δημοσίευση από palsar Εμφάνιση μηνυμάτων
Οπότε δεν θέλουμε mountain, θέλουμε street αλλά όχι και κούρσα (αν υπάρχουν ακόμα αυτές οι παλιές οι mercier ή πεζό ).
Ναι, δε θέλεις καθαρόαιμο για πόλη, και δε θέλεις αγωνιστικό για την Αθήνα. Οι αναρτήσεις των mountain δεν κάνουν υποχρεωτικά πιο άνετη τη χρήση ποδηλάτου, αλλά σου κλέβουν λίγη «ιππο»δύναμη.

Και τα αγωνιστικά θα θέλουν ίσιωμα τροχών κάθε δεύτερη μέρα, με την εξαιρετική ποιότητα δρόμων της Αθήνας.

Μια καλή ιδέα είναι καλό κράμα σε τροχούς και σκελετό. Οι τροχοί δε θα στραβώνουν εύκολα και το όλο ποδήλατο θα είναι πολύ ελαφρύτερο.

Το δικό μου πάντως είναι ένα ελληνικό Ideal (ειρωνικά, το αγόρασα στο Εδιμβούργο) που έχει τραβήξει τα πάνδεινα και είναι ακόμα σαν καινούριο.
__________________
www.bedroomlan.org
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Morgul για αυτό το μήνυμα:
Oasis (24-10-08)
  #6  
Παλιά 24-10-08, 14:29
Το avatar του χρήστη Oasis
Oasis Ο χρήστης Oasis δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: Χθες 01:34
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από Morgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Το ποδήλατο, με λίγη συντήρηση, κρατάει χρόνια χωρίς να χρειαστεί να δει ειδικό.

και που μπορούμε να βρούμε ένα "καλό ειδικό" ;

Επίσης, γνωρίζεται αν επιτρέπεται όλες τις ώρες, η επιβίβαση τους σε ηλεκτρικό, τραμ , μετρό, τρόλεϋ; Θέλω να πω μήπως εξαιρούνται οι ώρες αιχμής;
Χρειάζεται ειδικό εισητήριο;

και πάλι ευχαριστώ
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 24-10-08, 16:43
Το avatar του χρήστη Morgul
Morgul Ο χρήστης Morgul δεν είναι συνδεδεμένος
Άσωτος διαχειριστής
 

Τελευταία φορά Online: 26-03-22 20:02
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Αρχική Δημοσίευση από Oasis Εμφάνιση μηνυμάτων
και που μπορούμε να βρούμε ένα "καλό ειδικό" ;
Εδώ δε μπορώ να βοηθήσω εγώ... από τότε που γύρισα Ελλάδα δεν έχω κάνει πολύ ποδήλατο κι έτσι δεν έχει χρειαστεί να βρω μηχανικό.


Αρχική Δημοσίευση από Oasis Εμφάνιση μηνυμάτων
Επίσης, γνωρίζεται αν επιτρέπεται όλες τις ώρες, η επιβίβαση τους σε ηλεκτρικό, τραμ , μετρό, τρόλεϋ; Θέλω να πω μήπως εξαιρούνται οι ώρες αιχμής;
Χρειάζεται ειδικό εισητήριο;
Στην πράσινη γραμμή επιτρέπεται σε ορισμένους σταθμούς, ορισμένες ώρες (εκτός ωρών αιχμής), ορισμένα βαγόνια (ή τα μπρος ή τα πίσω, δεν είμαι σίγουρος), και μέχρι ορισμένο αριθμό ποδηλάτων ανά συρμό (δύο, νομίζω!). Εξακρίβωσέ το στο site του ΗΣΑΠ.

Στη μπλε και κόκκινη γραμμή δεν επιτρέπονται ποδήλατα και δεν υπάρχει πρόβλεψη να επιτραπούν. Ποτέ των ποτών, λέει το Αττικό Μετρό, κλπ. Άντε, επειδή είναι καλοί μαζί μας έχουν βάλει ποδηλατιέρες για 5-6 ποδήλατα στους σταθμούς που διαμαρτυρήθηκαν οι περισσότεροι ποδηλάτες. *αναστεναγμός*

Στον Προαστιακό επιτρέπονται τα ποδήλατα εκτός ωρών αιχμής. Ξανά, δες το site του Προαστιακού για περισσότερες πληροφορίες, το οποίο λέει τα εξής:
Η μεταφορά ποδηλάτων επιτρέπεται στο χώρο που προορίζεται για χρήση από άτομα με ειδικές ανάγκες, με την προϋπόθεση ότι αυτός ο χώρος δεν χρησιμοποιείται και η μεταφορά του ποδηλάτου (όπως και κάθε άλλου ογκώδους αντικειμένου) δεν δημιουργεί πρόβλημα στην ασφάλεια ή / και στην άνεση των άλλων επιβατών.
Αν μπορείς να ανεβάσεις ποδήλατο στα τρόλεϊ της Κυψέλης, θα εκπλαγούν τόσο πολύ όλοι που κανείς δε θα τολμήσει να σου πει ότι απαγορεύεται. Και στα λεωφορεία το ίδιο καθεστώς πρέπει να ισχύει.

Στα τραμ επιτρέπονται ποδήλατα εκτός ωρών αιχμής.

Άλλωστε, αν θέλουμε να είμαστε τυπικοί, στην Ελλάδα απαγορεύεται η κυκλοφορία ποδηλάτων χωρίς πινακίδα και ειδική άδεια (που έχει σταματήσει να εκδίδεται από τότε που ο Χαμόδραξ ήταν αρχαϊκός κούρος). Ζήτω η παρανομία!
__________________
www.bedroomlan.org
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Morgul για αυτό το μήνυμα:
Oasis (28-10-08)
  #8  
Παλιά 24-10-08, 17:23
dimitrios83 Ο χρήστης dimitrios83 δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-09-18 04:16
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Oasis Εμφάνιση μηνυμάτων
Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ποδήλατο..
προσέχεις γιατι δυστυχώς οι δρόμοι της Αθήνας δεν είναι κατάλληλοι για ποδηλασία και ένα ποδήλατο δεν είναι το ασφαλέστερο μέσο.Οι οδηγοί δυστυχώς δεν δίνουν μεγάλη προσοχή και κακά τα ψέμματα ένας ποδηλάτης δεν μπορεί να πάρει καμία προστασία.

Anyway δεν θέλω να χαλάσω το thread απλώς ήθελα να σου επιστήσω την προσοχή! (ώς χρόνιος ποδηλάτης και εγώ)
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην dimitrios83 για αυτό το μήνυμα:
Oasis (28-10-08)
  #9  
Παλιά 24-10-08, 19:06
Το avatar του χρήστη zefuros
zefuros Ο χρήστης zefuros δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 11-09-23 23:41
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Morgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή μάλλον η ποδηλατική μου εμπειρία είναι μάλλον πιο πρόσφατη από τη δική σου (τώρα τα ποδήλατα έχουν δύο τροχούς ίσου μεγέθους, όχι ένα μεγάλο μπροστά κι ένα μικρό πίσω :P ).
Προσκυνώ....
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 24-10-08, 19:14
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Morgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή μάλλον η ποδηλατική μου εμπειρία είναι μάλλον πιο πρόσφατη από τη δική σου (τώρα τα ποδήλατα έχουν δύο τροχούς ίσου μεγέθους, όχι ένα μεγάλο μπροστά κι ένα μικρό πίσω :P )
Έπρεπε να σε είχα διαγράψει όσο ήσουν ακόμα μικρός
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 24-10-08, 20:29
Το avatar του χρήστη CORSAIR
CORSAIR Ο χρήστης CORSAIR δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 26-09-22 22:30
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Oasis Εμφάνιση μηνυμάτων
Η χρήση του θα είναι μέσα στη πόλη.
Tζενού προσοχή!!!

Για χρήση στη γειτονιά σου για να πηγαίνεις για ψωμί στο φούρνο ή σε κάποια φίλη σου από μικρούς
δρόμους με αραιή εώς και καθόλου κίνηση θα σε παρότρυνα να το αγοράσεις.

Αλλά εάν το θες για μετακίνηση σε μεγάλες λεωφόρους και κεντρικούς δρόμους της Αθήνας με κίνηση
οχημάτων, φορτηγών, τραμ , λεωφορείων και δικύκλων όλων των κατηγοριών και κυβικών...τότε
ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ!!!


ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

Ακατάλληλοι δρόμοι, χάλια σήμανση, απρόσεχτοι οδηγοί, ακατάλληλα οχήματα, καμία πρόβλεψη για κίνηση
ποδηλάτων, ανυπαρξία ευσυνειδησίας και σεβασμού στον ποδηλάτη, ανυπαρξία Κώδικα
Οδικής Κυκλοφορίας Ποδηλάτη
, επικινδυνότητα σε όλα τα επιπέδα!!!

ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΟΔΗΛΑΤΗΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΜΗΧΑΝΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ!!!


Είμαι όλη τη μέρα έξω στην άσφαλτο με τη μηχανή παιδιά και έχουν δει πολλά τα μάτια μου! Η Αθήνα είναι
σε νηπιακό επίπεδο (ή καλύτερα ούτε καν έχει γεννηθεί) αυτή τη στιγμή για να κινηθούν ποδήλατα στους
κεντρικούς δρόμους της. Δεν υπάρχει καμιά πρόβλεψη, καμιά παιδεία, κανένας σεβασμός!!! Ζούγκλα!!!

(Διαβάστε και το Παγίδα θανάτου η νυχτερινή
βόλτα με ποδήλατο
στο Φωτορεπορταζ! )

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη CORSAIR : 24-10-08 στις 20:31
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην CORSAIR για αυτό το μήνυμα:
Oasis (28-10-08)
  #12  
Παλιά 24-10-08, 20:59
Το avatar του χρήστη Stanley
Stanley Ο χρήστης Stanley δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 29-05-18 22:01
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από palsar Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραία, προσυπογράφω την ερώτηση γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ για ποδήλατο.

Οπότε δεν θέλουμε mountain, θέλουμε street αλλά όχι και κούρσα (αν υπάρχουν ακόμα αυτές οι παλιές οι mercier ή πεζό ).

Ο σκελετός καλό θα ήταν να αποτελείται από αλουμίνιο στο μεγαλύτερο μέρος του.

Παλιά είχα ζαχαρώσει κάτι diamond back σε ποδηλατάδικα στην 3ης Σεπτεμβρίου. Δεν ξέρω αν εξακολουθούν να υπάρχουν αυτά τα μαγαζιά εκεί.
Δες το IDEAL ergomax ή το IDEAL chicane. Μια χαρά ποδήλατα για περίπου 400-500Ε. Είμαι κάτοχος του ergomax, έχω κάνει με αυτό πάνω από 3000χλμ και τον τελευταίο καιρό κάνω περίπου 20χλμ τη μέρα για να πάω στη δουλειά. Εννοείται οτι αν μιλάμε για ποδήλατο που δε θα χαλάει κάθε 2 εβδομάδες πρέπει να σκάσεις τουλάχιστον 250-300Ε.

Α, και μη διανοηθεί κανείς να πει οτι κάνω διαφήμιση αφού σε συγκεκριμένη ερώτηση αρμόζει συγκεκριμένη απάντηση (εκτός και αν θεωρούνται χρήσιμες απαντήσεις όπως "δες ποδήλατο κατα προτίμηση με δύο ρόδες και τιμόνι"). Δείτε το ως φιλικό review που βασίζεται στην προσωπική εμπειρία μου.

Για να μη μένουμε σε συγκεκριμένες μάρκες, πάντως, καλό είναι να πάτε καμια βόλτα από 2-3 σοβαρά μαγαζιά και να δείτε τι προτείνουν. Συνήθως το κατάστημα έχει κάποιες συνεργασίες, οπότε θα πλασάρει και τις αντίστοιχες μάρκες. Ενα καλό site για την ποδηλασία είναι το www.cyclist-friends.gr (του αντίστοιχου καταστήματος www.cyclist.gr).

Φιλικά,
Π.

Υ.Γ. Το άλλο μου ποδήλατο είναι BMX.
__________________
Όποιος είναι ικανός να εκλεγεί δε θα έπρεπε να αφήνεται να κυβερνήσει. -- Douglas Adams
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Stanley για αυτό το μήνυμα:
Oasis (28-10-08)
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:38.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.