Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Ελλάδα
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #16  
Παλιά 17-06-09, 15:16
Το avatar του χρήστη papa
papa Ο χρήστης papa δεν είναι συνδεδεμένος
Administratore Symphoroso (Ιταλιστι)
 

Τελευταία φορά Online: 17-10-14 00:05
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από μαρια ψαθα Εμφάνιση μηνυμάτων
να με συγχωρείτε,προσωπικά δεν κάνω διακρίσεις όταν πρόκειται για τον χαμό ενός ανθρώπου.και η απάντηση που έδωσα πιο πάνω νομίζω είναι σαφείς και δεν περιέχει χλευασμό ή απαξίωση προς τον αποθανόντα.
λαθος δικο μου φιλτατη...επρεπε να διευκρινισω οτι αυτη μου η απαντηση δεν απευθυνοταν σε σενα πλην του τμηματος περι σομπολου..λυπαμαι για το λαθος μου θα προσεχω περισσοτερο στο μελλον

__________________
μιαπαπιαμαποιαπαπια
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 17-06-09, 15:24
Το avatar του χρήστη μαρια ψαθα
μαρια ψαθα Ο χρήστης μαρια ψαθα δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 06-03-12 08:59
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από papa Εμφάνιση μηνυμάτων
λαθος δικο μου φιλτατη...επρεπε να διευκρινισω οτι αυτη μου η απαντηση δεν απευθυνοταν σε σενα πλην του τμηματος περι σομπολου..λυπαμαι για το λαθος μου θα προσεχω περισσοτερο στο μελλον


εντάξει λοιπόν...
__________________
Άν το σκεφτείς πολύ θα τρελαθείς . . . αν το ζήσεις θα πιάσεις ουρανό ! ! !
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 17-06-09, 15:32
Το avatar του χρήστη Naias
Naias Ο χρήστης Naias δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-06-21 10:41
Φύλο: Γυναίκα
Με όπλο της «Σέχτας» η επίθεση

Στη Σέχτα Επαναστατών παραπέμπει το ένα εκ των όπλων που χρησιμοποιήθηκε στη δολοφονική επίθεση κατά του αστυνομικού της Αντιτρομοκρατικής σήμερα στα Πατήσια.

Όπως είπε ο εκπρόσωπος της Ελ.ΑΣ. Παν. Στάθης, ύστερα από την έρευνα του χώρου (της επίθεσης) ανευρέθησαν 24 κάλυκες διαμετρήματος των 9 χιλιοστών που σύμφωνα με τη βαλλιστική έρευνα, προέρχονται από όπλο το οποίο έχει χρησιμοποιηθεί από τρομοκρατική οργάνωση, τη Σέχτα Επαναστατών.

Επιπρόσθετα, ο εκπρόσωπος της ΕΛ.ΑΣ. απηύθυνε έκκληση σε όσους πολίτες αντιλήφθηκαν κάτι σε σχέση με το περιστατικό, να επικοινωνήσουν με τα τηλ. 170, 1014, 1964.


(Πηγή: www.naftemporiki.gr)

Σχόλιο: ...πώς μπορεί να εξηγηθεί ο παραλογισμός;...ποιός θα πεί και τί σ' αυτό το παιδί και στην οικογένεια αυτού του ανθρώπου..;
__________________
«Όποιος έχει το πόδι του έξω από τη φωτιά, μπορεί εύκολα να δώσει συμβουλές σ' αυτούς που καίγονται» Αισχύλος
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 17-06-09, 15:42
Το avatar του χρήστη Zerocool
Zerocool Ο χρήστης Zerocool δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-19 17:46
Φύλο: Άντρας
τιποτα δεν μπορει να πει κανεις σε αυτο το παιδι η την οικογενεια που δυστυχως θα μαθει να μεγαλωνει με το "ΜΙΣΟΣ" για καποιους ανθρωπους γιατι τους στερησαν τον δικο τους ανθρωπο.

αλλα ειπαμε "ιδεολογια" ειναι οπως ελεγαν καποιοι τις 17Ν η δολοφονια αστυνομικων και καποιοι δημοσιογραφοι τους επετρεπαν να το λενε.
__________________
Life its...so simple
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 17-06-09, 15:46
Το avatar του χρήστη maralin
maralin Ο χρήστης maralin δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 05-04-24 23:45
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
O Κυριος ας αναπαυσει την ψυχή του....
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 17-06-09, 16:13
palsar Ο χρήστης palsar δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-02-19 14:08
Φύλο: Άντρας
Τα πολιτικά κόμματα της χώρας αυτής, χωρίς καμία εξαίρεση, καταδίκασαν τη δολοφονία του αστυνομικού. Ουδείς βγήκε να πεί ότι καλά να πάθει ο μπάτσος, όχι μόνο επειδή δεν θα ήταν πολιτικά σωστός αλλά επειδή είναι από τις λίγες φορές που οι δηλώσεις των εκπροσώπων αντανακλούν και τα συναισθήματα των εκπροσωπούμενων.

Είναι αυτονόητο οτι η αξία της ανθρώπινης ζωής είναι η πίο σημαντική , σε μία πολιτισμένη κοινωνία, ανεξάρτητα από επάγγελμα, εθνότητα, οικονομική κατάσταση, ηλικία κτλ.

Αν βρεθούν ένας δύο που θα πούν ότι καλά του κάναν, με ποιά λογική αυτό χαρακτηρίζει και την πλειοψηφία ;

Γνωρίζετε αγαπητοί ότι βρεθήκαν αστυνομικοί (ναι αστυνομικοί) τους οποίους άκουσα με τα αυτιά μου να λένε για την δολοφονία του Γρηγορόπουλου ότι "καλά του κάναν του κωλόπαιδου ? " Χαρακτηρίζει αυτό και την πλειονότητα των αστυνομικών ?

Βλέπετε λοιπόν ότι εάν αρχίσουμε να στηρίζουμε τις κουβέντες μας σε γενικεύσεις, δεν οδηγούμαστε πουθενά.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 17-06-09, 16:22
Το avatar του χρήστη purple anemone
purple anemone Ο χρήστης purple anemone δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Είμαστε αξιολύπητα θλιβεροί...

(γενικότερη η παρατήρηση, μην αρπαχτεί κανένας εδώ μέσα )
__________________
Δε χάνεται η ελπίδα τελευταία... Τελευταία χάνεται η ψυχή όταν χάσει την ελπίδα της...
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 17-06-09, 16:23
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από palsar Εμφάνιση μηνυμάτων
Βλέπετε λοιπόν ότι εάν αρχίσουμε να στηρίζουμε τις κουβέντες μας σε γενικεύσεις, δεν οδηγούμαστε πουθενά.
Μα την υπερβολή καυτηριάζουμε Ανδρέα μου.
Ο άτυχος Αλέξης έγινε Πλατεία δρόμος Άγαλμα.... οι άτυχοι αστυνομικοί, δεν θα γίνουν ούτε στάση λεωφορείου.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 17-06-09, 16:43
Το avatar του χρήστη Archmage
Archmage Ο χρήστης Archmage δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-03-18 23:30
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από palsar Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα πολιτικά κόμματα της χώρας αυτής, χωρίς καμία εξαίρεση, καταδίκασαν τη δολοφονία του αστυνομικού.
Σήμερα εξέφρασαν τη λύπη τους, αλλά πριν μερικούς μήνες είχαν αφηνιάσει - και, ας μην κρυβόμαστε, χαϊδέψει επαρκώς τους τότε "οργισμένους πολίτες".

Δυστυχώς αυτό δεν είναι γενίκευση... Οτιδήποτε στραβό γίνει από την αστυνομία διογκώνεται πέρα από οποιαδήποτε λογική και μεταφράζεται σε "καταστολή", "ασυδοσία", "φασισμό" και τα λοιπά που αρέσουν στους γνωστούς πολιτικούς χώρους. Όταν όμως πάθει κάτι ένας αστυνομικός, οι ίδιοι πολιτικοί χώροι απλώς εκφράζουν τη λύπη τους επειδή είναι "αυτονόητο".

Αυτό, ειδικά όταν γίνεται από υποτίθεται υπεύθυνα κόμματα, λέγεται δύο μέτρα και δύο σταθμά και (προσωπική μου γνώμη) γίνεται καθαρά για το μικροκομματικό τους συμφέρον.

Είμαστε αξιολύπητα θλιβεροί... (c) purple anemone


υγ: σύμφωνα με το in.gr ο Καρατζαφέρης ζήτησε να γίνει "νομοθετική πρωτοβουλία ανάλογη με αυτή της προστασίας της οικογένειας του Αλέξη Γρηγορόπουλου"
__________________
may you live in interesting times
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 17-06-09, 16:57
palsar Ο χρήστης palsar δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-02-19 14:08
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Archmage Εμφάνιση μηνυμάτων
Σήμερα εξέφρασαν τη λύπη τους, αλλά πριν μερικούς μήνες είχαν αφηνιάσει - και, ας μην κρυβόμαστε, χαϊδέψει επαρκώς τους τότε "οργισμένους πολίτες".
Αγαπητέ Αρχιμάγε , νομίζω έχετε μπλέξει δύο λέξεις της ελληνικής γλώσσας. Άλλο το δικαιολογώ και άλλο το αιτιολογώ. Το ότι η αριστερά προσπάθησε να εξηγήσει τι ήταν αυτό που οδήγησε τόσο κόσμο στο δρόμο (οχι βεβαια τους 100 μπαχαλακηδες, αναρχικους, πρακτορες, οπως θες πες τους) έκανε κάποιους να το εκμεταλλευτούν και να πούν όριστε, ο ΣΥΝ υποστηρίζει τις καταστροφές.

Το ποιός ωφελήθηκε απο αυτήν την φιλολογία περί συν και κουκουλοφόρων φάνηκε στις προσφατες εκλογές
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 17-06-09, 17:27
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Σχόλιο : Καμιά διαμαρτυρία, καμιά πορεία, κανένα σπάσιμο βιτρίνας, για έναν ακόμα κακοπληρωμένο εργαζόμενο, που τον σκοτώνουν, επειδή κάνει το έγκλημα να φοράει στολή;
Αυτό δεν πρέπει να προβληματίσει λίγο την ΕΛΑΣ, τα ΜΜΕ και τους βολεμένους οικογενειάρχες που δεν βγαίνουν να διαμαρτυρηθούν ;
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 17-06-09, 17:59
Το avatar του χρήστη Archmage
Archmage Ο χρήστης Archmage δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-03-18 23:30
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από palsar Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητέ Αρχιμάγε , νομίζω έχετε μπλέξει δύο λέξεις της ελληνικής γλώσσας. Άλλο το δικαιολογώ και άλλο το αιτιολογώ.
Ιδού τι δήλωσε τότε ο ΣΥΡΙΖΑ:

«Ένας ανήλικος δολοφονήθηκε απόψε στο κέντρο της Αθήνας από τις αστυνομικές δυνάμεις. Χωρίς κανένα λόγο οι αστυνομικοί πυροβολούν και σκοτώνουν νέα παιδιά, λες και η χώρα βρίσκεται σε κατάσταση πολέμου.

Η δολοφονία αυτή αποτελεί ένα άγριο, απαράδεκτο και αφάνταστο γεγονός που αναδεικνύει το πού έχουμε φτάσει και θέτει γενικότερο πολιτικό πρόβλημα. Ο ΣΥΡΙΖΑ θα τοποθετηθεί με σαφήνεια την Κυριακή, όταν και θα έχει στα χέρια του όλα τα στοιχεία αυτής της αδιανόητης και φρικτής δολοφονίας


Ιδού τι δήλωσε σήμερα ο κ.Τσίπρας:

«Θα ήθελα να εκφράσω τη θλίψη και τον αποτροπιασμό μου για την δολοφονία σήμερα τα ξημερώματα ενός αστυνομικού. Θα ήθελα να εκφράσω τα συλλυπητήριά μου εκ μέρους του ΣΥΡΙΖΑ στην οικογένεια του θύματος και στους οικείους του.»

Τα κόκκινα είναι δικά μου.

Διακρίνει μήπως κανείς μια μικρή διαφορά στην αντιμετώπιση των δύο γεγονότων;
__________________
may you live in interesting times
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 17-06-09, 18:27
palsar Ο χρήστης palsar δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-02-19 14:08
Φύλο: Άντρας
Εγώ βλέπω όχι μικρή, βλέπω μεγάλη διαφορά στην αντιμετώπιση των δύο αυτών γεγονότων. Αν τα εξομοιώσεις , δηλαδή είναι το ίδιο πράγμα να πυροβολούν αδιάκριτα αστυνομικοί και κακοποιοί, απλά θεωρείς οτί δεν διαφέρουν και πολύ στη νοοτροπία.

Ακριβώς όμως επειδή οι αστυνομικοί είναι ταγμένοι στο να προστατεύουν το κοινό καλό και δεν είναι το σύνηθες ή δεν πρέπει να είναι να βγάζουν μπιστόλια και να πυροβολούν εν ψυχρώ, ο ΣΥΝ μίλησε για διερεύνηση.

Μην ψάχνετε λοιπόν εχθρούς και φαντάσματα εκεί που δεν υπάρχουν. Την απλή λογική εκφράζουμε.

Σε καμία περίπτωση δεν απολογούμαι για τον ΣΥΝ η τον πρόεδρό του.
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 17-06-09, 18:40
Το avatar του χρήστη Easty
Easty Ο χρήστης Easty δεν είναι συνδεδεμένος
ό,τι προλάβουμε
 

Τελευταία φορά Online: 28-12-23 15:56
Φύλο: Άντρας
ΣΥΝ ή ΣΥ.ΡΙΖ.Α ;
__________________
Ό,τι προλάβουμε
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 17-06-09, 20:54
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
τελικά το πρόβλημα είναι το γεγονός ή η στάση του ΣΥΝ/ΣΥΡΙΖΑ και του προέδρου του ;
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:49.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.