Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Ελλάδα
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 25-02-10, 15:48
Το avatar του χρήστη Wallace
Wallace Ο χρήστης Wallace δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 13-09-20 19:50
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Morgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Το καλλιεργώ. Όταν μαζέψω αρκετά levels ανθέλληνα θα δοκιμάσω κάτι άλλο. Δεν ξέρω ακόμα τι, αλλά δέχομαι προτάσεις.
Μπορώ να προτείνω και γω; ε; μπορώ; μπορώ;
__________________
Zu Risiken und Nebenwirkungen fragen Sie Ihren Arzt oder Apotheker.
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 25-02-10, 15:56
Το avatar του χρήστη Morgul
Morgul Ο χρήστης Morgul δεν είναι συνδεδεμένος
Άσωτος διαχειριστής
 

Τελευταία φορά Online: 26-03-22 21:02
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Αρχική Δημοσίευση από Wallace Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορώ να προτείνω και γω; ε; μπορώ; μπορώ;
Εννοείται! Μετά από 19 χρόνια, έχω αρχίσει να ξεμένω από ιδέες.
__________________
www.bedroomlan.org
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 25-02-10, 16:05
Το avatar του χρήστη Nelly
Nelly Ο χρήστης Nelly δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-05-12 11:04
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από mystakid Εμφάνιση μηνυμάτων
...δεν τα βάζω ούτε με τους Γερμανούς, ούτε με τους Τούρκους... ούτε μεταθέτω την κουβέντα από εκεί, αλλού... ώστε να δημιουργείς εντυπώσεις σχετικής μου εμπάθειας.

ΔΕΝ είναι εμπάθεια. Με ενοχλεί η αμνησία. ΔΕΝ θα χειροκροτήσω, ΔΕΝ θα τον επαινέσω, ΔΕΝ θα τον πω μεγάλο... εις μνήμην των σφαγιασθέντων εκατομμυρίων συνελλήνων.

ΔΕΝ φταίνε αυτοί (όχι βέβαια ότι είναι αγγελάκια) αλλά περισσότερο εμείς φταίμε με την αδιάκριτη υποχωρητικότητά μας. ΔΕΝ είναι γερμανική ντροπή (όπως λέει το thread) είναι ερέθισμα απόδοσης ντροπής σε μας και επιτέλους ανάτασης - ανάστασης από την παθητικότητα της έλλειψης αυτογνωσίας.
όλα όσα θίγεις, θα μπορούσαν να συζητηθούν εβραίος... εχμ... ευρέως ήθελα να πω αλλά με μπέρδεψαν οι φωτό, στο νήμα που άνοιξε ο Das Capital, που άφηνε πολλά παράθυρα για συνδυαστική κουβέντα. Δυστυχώς, όμως, όπως είδες, το θέμα κλειδώθηκε, εγώ φάνηκε πως είχα όρεξη για τσακωμό(!), ο Das Capital άνοιξε ένα θέμα αλλά έμεινε με τη χαρά στα δόντια κι εσύ μιλάς για τον Κεμάλ στο νήμα για το focus.
Το παρόν μνμ, βέβαια, μπορεί ελεύθερα να θεωρηθεί και σχόλιο τύπου "τα λέει στη νύφη για να τ' ακούσει η πεθερά", όπου πεθερά=pazo.
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 25-02-10, 16:14
Το avatar του χρήστη Wallace
Wallace Ο χρήστης Wallace δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 13-09-20 19:50
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Morgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Εννοείται! Μετά από 19 χρόνια, έχω αρχίσει να ξεμένω από ιδέες.
τι θα έλεγες για παραπληγικός αλμπίνο Κρεολός, με τατουάζ στο σβέρκο ένα πατημένο από νταλίκα καγκουρίκι (long eared jerboa) και πεποιθήσεις που κυμαίνονται ανάμεσα στον ροζ αναρχοσταλινισμό και τη λατρεία του Μητσοτάκη ως θεού της τύχης;
__________________
Zu Risiken und Nebenwirkungen fragen Sie Ihren Arzt oder Apotheker.
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 25-02-10, 16:25
Το avatar του χρήστη mystakid
mystakid Ο χρήστης mystakid δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 15-02-24 21:42
Φύλο: Άντρας
...λέω πως το focus με κάποιον τρόπο πρόσβαλλε τους Έλληνες (και καλά τους έκανε στηλιτεύοντας την υπαρκτή εθνική μπαγκαμποντιά και λαμογιά - στο μέτρο των ευθυνών και όχι φυσικά γενίκευσης). Αυτό όμως προκάλεσε ''λογική'' (κατά κόσμο αντίδραση) που ήταν να τους τα σύρουμε, σε ό,τι εμείς θυμηθήκαμε πως μας προσβάλλανε κι όχι μάλιστα (ανώδυνα) γραφιστικά (όπως έγινε με το άγαλμα), αλλά (επώδυνα) πραγματικά, με τους χιλιάδες νεκρούς και θύματα της θηριωδίας και οικονομικής πολιτικής τους στον β' παγκ. πόλεμο στην διάρκεια της κατοχής.

Θα μπορούσαμε αντί να (αντι)δράσουμε ρεβανσιστικά, να βάλουμε το κεφάλι κάτω σαν ευκαιρία για συμμόρφωση και να πούμε ή καλύτερα να κάνουμε κάτι να διορθωθούμε. Δεν φταίνε αυτοί, εμείς τους προκαλέσαμε... (ψάχνοντας την πρώτη αιτία, και όχι αποκομμένα, λες και η ιστορία άρχισε από το φοκους).

Αφορμής λοιπόν δοθείσης (από την αντίδραση), αφού εξωκκλίναμε από την κύρια αιτία της αυτογνωσίας μας, έρχεται καπάκι η βιβλιοπαρουσίαση του (προαναφερθέντος) έργου στην ελληνική.

Φταίει λοιπόν αυτός και αυτοί, (γερμανοί, τούρκοι, εποικιστές αλβανοί...) ή εμείς που τους επιτρέπουμε να γελάνε για την αμνησία και αδυναμία μας; και μη κριτική μας λογική; Αυτοί, κάνουν την δουλειά τους. Εμείς; Μια ντροπή σε αυτούς που κάναν και συνεχίζουν αυτά τα αίσχη, με τον έναν ή άλλον τρόπο. Πόσες όμως αναλογούν σε εμάς που αλλάζουμε την ιστορία σε βάρος των παιδιών μας; ε αυτό λέω. Εξαρτάται από το αν φταίνε οι άλλοι ή εμείς. keep walking...
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην mystakid για αυτό το μήνυμα:
Gildor (25-02-10)
  #36  
Παλιά 25-02-10, 16:34
Το avatar του χρήστη Archmage
Archmage Ο χρήστης Archmage δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-03-18 00:30
Φύλο: Άντρας
Ο νεοέλληνας, όταν του δείχνουν την ξεφτίλα που παρουσιάζει (σήμερα) έχει έτοιμες καραμέλες: "εμείς χτίσαμε παρθενώνες" (προχτες) ή/και "ήμασταν 400 χρόνια υποδουλωμένοι" (χτες) ή/και "είμαστε οι κατατρεγμένοι της υφηλίου" (συνεχώς).

Το ίδιο κάνουν οι πολιτικοί (φταίει ο προηγούμενος), οι φοροφυγάδες (το κράτος τους κλέβει) και οι οπαδοί (τους αδικεί ο διατητής).

Κατανοητό βέβαια, όταν σε στριμώχνουν προσπαθείς να πιαστείς από οποιαδήποτε παθητική ή μη δικαιολογία.

Ελπίζω (ακόμα) ότι θα ενηλικιωθούμε και θα καταλάβουμε ότι οι παρθενώνες, οι τούρκοι και η μανία καταδίωξης δεν μπορούν να δικαιολογούν αιωνίως τα πάντα σε αυτό τον τόπο. Ίσως αυτό θα είναι και το θετικότερο αποτέλεσμα της κρίσης.
__________________
may you live in interesting times
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Archmage για αυτό το μήνυμα:
Naias (25-02-10)
  #37  
Παλιά 25-02-10, 16:48
Το avatar του χρήστη Wallace
Wallace Ο χρήστης Wallace δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 13-09-20 19:50
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Archmage Εμφάνιση μηνυμάτων
Ελπίζω (ακόμα) ότι θα ενηλικιωθούμε και θα καταλάβουμε ότι οι παρθενώνες, οι τούρκοι και η μανία καταδίωξης δεν μπορούν να δικαιολογούν αιωνίως τα πάντα σε αυτό τον τόπο. Ίσως αυτό θα είναι και το θετικότερο αποτέλεσμα της κρίσης.
Όπως ένας ενήλικος κουβαλάει μέσα του πάντα τους γονείς του με τα καλά και τα κακά τους (Παρθενώνες), έχει σημάδια από τις ασθένειες που πέρασε (Τούρκοι) και θέλει να δικαιολογηθεί για τα στραβά του ζητώντας αγάπη, υποστήριξη και κατανόηση, νομίζω έτσι φέρεται και το έθνος μας.

Ίσως να προσπαθούμε να δικαιολογηθούμε ότι άλλος φταίει που μας έσπρωξε και πέσαμε και άνοιξε πληγή. Μα και μεις δεν προσέξαμε μη μας σπρώξει, μα και μεις δεν φορέσαμε επιγονατίδες και οπωσδήποτε πρέπει να κάνουμε κάτι για την πληγή.

Ελπίζω τουλάχιστον κάποια στιγμή αυτόν που μας πήρε τσίχλες με τα λεφτά των επιγονατίδων (και τα υπόλοιπα τα έβαλε στην τσέπη) να τον βρούμε και να τον δείρουμε!
__________________
Zu Risiken und Nebenwirkungen fragen Sie Ihren Arzt oder Apotheker.
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 25-02-10, 17:06
Το avatar του χρήστη Naias
Naias Ο χρήστης Naias δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-06-21 10:41
Φύλο: Γυναίκα
Περί "ωριμότητας" και "ενηλικίωσης" των Ελλήνων...η θέση του ψυχοθεραυπευτή Ματθαίου Γιωσαφάτ (από συνέντευξή του, στην εφημερίδα lifo αυτής της εβδομάδας):

Μεγεθύνει το κόμπλεξ κατωτερότητας/ανωτερότητας του ελληνικού λαού απέναντι στους ξένους η τωρινή κατάσταση;

Είναι μεγάλη κουβέντα αυτή. Πρέπει να πιάσουμε την ιστορία του ελληνικού λαού από την Τουρκοκρατία και έπειτα. Είμαστε ένας λαός ανώριμος. Με έντονες τάσεις παράνοιας, οπότε και χαμηλή αίσθηση αυτοεκτίμησης. Αυτό κάνει τους Έλληνες να υπεραμύνονται γιατί είτε νιώθουν πολύ χαμηλά είτε αισθήματα υπερβολικής ανωτερότητας, θεωρώντας πως όλοι και όλα εξαρτώνται από εμάς. Αυτά έχουν εμπλακεί και στην τελευταία κρίση. Κάναμε απατεωνιές. Από τους αγρότες που είχαν τρία δέντρα ροδάκινα και έπαιρναν επιδόματα για τρεις χιλιάδες. Εκεί οι ξένοι ήταν ηλίθιοι και εμείς ήμασταν σε θέση να τους κοροϊδεύουμε και να τα τσεπώνουμε. Η αρπαχτή είναι χαρακτηριστικό του Έλληνα. Μόνο που τώρα μας κατάλαβαν.

Ζήσαμε έντονα την κατάσταση το επιθυμητό να γίνει και αναγκαίο. Με την κρίση ίσως επιστρέψουμε πάλι στα χρόνια που το αναγκαίο είναι και το επιθυμητό;

Το πρώτο είναι δουλειά της διαφήμισης. Να γεμίσουν δηλαδή τα κενά που δημιουργούνται στους ανθρώπους από διάφορους λόγους (θρησκευτικούς, ιδεολογικούς) με καταναλωτικά προϊόντα. Αν έχεις ένα ωραίο αμάξι με μια γκόμενα δίπλα και φοράς σινιέ ρούχα, νιώθεις καλά. Τώρα στις κρίσεις συμβαίνει το αντίθετο. Στην κατοχή τρώγαμε κρέας μια φορά τον μήνα και ήταν ένα κόκαλο μέσα σε μια σούπα. Τώρα έχουμε κακομάθει. Δέκα χρόνια είχαμε την αίσθηση ότι στην Ελλάδα είμαστε πολύ πλούσιοι. Τώρα οι Έλληνες έχουν λεφτά, αλλά δεν έχει το κράτος. Το έχουμε καταληστέψει όλοι. Από τον λαό μέχρι και τους πολιτικούς. Άμα χρειαστεί να στριμωχτεί ο λαός, θα το κάνει. Είναι δύσκολο, όμως, να το αλλάξεις. Πάντα είχαμε επιθυμίες, αλλά δεν ήμασταν ώριμοι. Ωριμότητα δεν είναι να βλέπεις το επιθυμητό, αλλά το εφικτό."

Όλη η συνέντευξη εδώ.
__________________
«Όποιος έχει το πόδι του έξω από τη φωτιά, μπορεί εύκολα να δώσει συμβουλές σ' αυτούς που καίγονται» Αισχύλος
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Naias για αυτό το μήνυμα:
Archmage (25-02-10)
  #39  
Παλιά 25-02-10, 18:37
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Με εβραικο ονομα!!!
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 25-02-10, 19:25
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Naias Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι μεγάλη κουβέντα αυτή. Πρέπει να πιάσουμε την ιστορία του ελληνικού λαού από την Τουρκοκρατία και έπειτα. Είμαστε ένας λαός ανώριμος. Με έντονες τάσεις παράνοιας, οπότε και χαμηλή αίσθηση αυτοεκτίμησης.
Δεν ξέρω σε ποιους αναφέρεται ο κύριος, αν με έλεγαν όπως εκείνον, θα πρόσεχα πολύ, πως θα διατύπωνα, τα λόγια μου, όταν αναφερόμουν σε έναν ολόκληρο λαό.

Το να νοιώθει κάποιος, ντροπή και αγανάκτηση, που σου προσβάλουν την εθνική σου συνείδηση, δεν είναι δείγμα ανωριμότητας και παράνοιας.
Αν είχαν κάνει κάτι παρόμοιο, σε άλλο λαό, θα γινόντουσταν χειρότερα πράγματα.

Ο αυτοπροσδιοριζόμενος όρος ψυχαναλυτής, δεν μου λέει τίποτα. Δεν του δίνω το δικαίωμα να βρίζει εμένα και τους ομοεθνείς μου.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #41  
Παλιά 25-02-10, 19:31
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Να συμπληρώσω και κάτι.

Τους δικούς του ομοεθνείς, κάποιοι ψυχωτικοί Έλληνες τους έσωσαν από τους ΝΑΖΙ. Ένας ψυχωτικός έλληνας αρχιεπίσκοπος ο μακαριστός Δαμασκηνός τους έβγαζε ψεύτικα πιστοποιητικά βάπτησης και ένας ψυχωτικός Έλληνας αρχηγός της Αστυνομίας, Άγγελος Έβερτ, τους έβγαζε τις ταυτότητες.

Χιλιάδες ψυχωτικοί Έλληνες με κίνδυνο της ζωής τους, τους έκρυψαν σε υπόγειο και σοφίτες, για να ζει σήμερα, ο κος ψυχοτέτοιος, να μας βρίζει.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 25-02-10, 20:08
Το avatar του χρήστη Archmage
Archmage Ο χρήστης Archmage δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-03-18 00:30
Φύλο: Άντρας
Το κείμενο μια χαρά περιγράφει αυτό που όλοι ξέρουμε ότι συμβαίνει στην "ελληνική πραγματικότητα".

Ως γνωστόν, η πιο σκληρή και συνεπώς η πιο δύσκολα αποδεκτή κριτική έρχεται από τον καθρέφτη
__________________
may you live in interesting times
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Archmage για αυτό το μήνυμα:
Naias (25-02-10)
  #43  
Παλιά 25-02-10, 20:29
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Χωρίς να είμαι ψυχαναλυτής, ψυχολόγος ή ψυχίατρος, χωρίζω τους Έλληνες σε τρεις μεγάλες κατηγορίες, με μπόλικο κοινό χώρο, ένθεν και ένθεν..

Του επιλεγόμενους Ελληνάρες, αυτούς που είναι διαρκώς εθνικά υπερήφανοι, αυτοί που θεωρούν ότι οι Έλληνες πήγαν πρώτοι στην Αμερική στο Φεγγάρι και στο Δέλτα του Κενταύρου, αυτούς που δεν ανέχονται κανέναν ξένο στην γειτονιά τους ή αυτούς που βλέπουν από παντού απειλές κατά της μοναδικότητας της φυλής.

Τους αποστασιοποιημένους, που δεν τους αφορά, που δεν είναι αυτοί, που πάντα οι άλλοι είναι, διεθνοποιημένοι, που δεν αναγνωρίζουν πατρίδα, θρησκεία, τίποτα.

Η τρίτη κατηγορία, είναι αυτοί που αγωνίζονται καθημερινά, κόντρα στο ρεύμα, να αλλάξουν τα κακώς κείμενα, από το πιο μικρό έως το πιο μεγάλο. Είναι οι φιλότιμοι που δουλεύουν μια ζωή έντιμα, αγαπάνε την χώρα τους, την ιστορία τον πολιτισμό και προσπαθούν καθημερινά με τις μικρές τους δυνάμεις, να κάνουν από την πιο μικρή έως την πιο μεγάλη αλλαγή. Αυτοί που αγανακτούν, δίκαια, όταν τους προσβάλουν, αυτούς που αντιστέκονται σε κάθε μορφή καταπίεσης και αδικίας, αυτοί που πολεμάνε, όταν νοιώθουν ότι υπερασπίζονται Θερμοπύλες.

To ποιος ανήκει που, δεν είμαι εγώ αυτός που θα βάλει ταμπελάκια, ας κοιτάξουμε λοιπόν τον καθρέπτη και ας διαλέξουμε.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 25-02-10, 21:21
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
οι Έλληνες πήγαν πρώτοι [...] στο Δέλτα του Κενταύρου
Τι εννοεις "πηγαν"; αφου απο κει ηρθαν
To ποιος ανήκει που, δεν είμαι εγώ αυτός που θα βάλει ταμπελάκια, ας κοιτάξουμε λοιπόν τον καθρέπτη και ας διαλέξουμε.
Μαλλον ειμαστε λιγο απο τα τρια
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 26-02-10, 12:13
Το avatar του χρήστη Archmage
Archmage Ο χρήστης Archmage δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-03-18 00:30
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
χωρίζω τους Έλληνες σε τρεις μεγάλες κατηγορίες
...
Του επιλεγόμενους Ελληνάρες, αυτούς που είναι διαρκώς εθνικά υπερήφανοι
...
Τους αποστασιοποιημένους, που δεν τους αφορά
...
Η τρίτη κατηγορία, είναι ... οι φιλότιμοι που δουλεύουν μια ζωή έντιμα ... που αγανακτούν, δίκαια, όταν τους προσβάλουν
Εγώ θα τους χώριζα μόνο σε δύο:

* Αυτούς που ζουν στο σήμερα.

* Αυτούς που ζουν στο 2004, 1981, 1973, 1967, 1940, 1917, 1821, 1453... μέχρι Μ.Αλέξανδρο, Σωκράτη, Παρθενώνα, Πελασγούς και βγάλε (ενδεχομένως δε, μερικοί ζουν και εντελώς εκτός χρόνου και τόπου).

__________________
may you live in interesting times
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 04:44.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.