Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Κόσμος
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 11-09-10, 11:52
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
11η Σεπτεμβρίου, η μέρα που σημάδεψε τον κόσμο



Στο βίντεο θα δούμε την ζωντανή κάλυψη πολλών αμερικανικών καναλιών, που κάλυπταν με live μεταδόσεις την πρώτη σύγκρουση του αεροπλάνου, στον Παγκόσμιο Κέντρο Εμπορίου.

Τις συνέπειες εκείνης της μέρας, ζούμε όλοι σήμερα.
Η εκδίκηση των Αμερικανών στο Αφγανιστάν και στο ΙΡΑΚ, σαν αντίποινα στην τρομοκρατία, έφεραν την αμερικανική οικονομία στο χείλος του γκρεμού και μαζί της παρέσυρε την παγκόσμια οικονομία. Εκείνη την ύφεση πληρώνουν τώρα οι Έλληνες.

Παρακολούθησα live στο MEGA, το έκτακτο δελτίο ειδήσεων, μετά την πρώτη επίθεση.

Γύρισα γρήγορα στο CNN και εκεί είδα ζωντανά το αεροπλάνο να πέφτει στον δεύτερο δίδυμο πύργο και τους εκφωνητές να το δικαιολογούν σαν λάθη στον πύργο ελέγχου του αεροδρομίου Κένεντυ ή στην χαμηλή νέφωση, παρ' ότι η ορατότητα, ήταν εξαιρετική.

Όταν ακούσαμε λίγο αργότερα και για την πτώση του τρίτου αεροσκάφους στο πεντάγωνο, τότε μίλησαν για τρομοκρατικό κτύπημα.

Χθες έβλεπα στον Alpha μία ντοκουμενταρισμένη ταινία, για την περίφημη πτήση 93 της United. Οι επιβάτες μετά την αεροπειρατεία, είχαν επικοινωνήσει με τους δικούς τους και είχαν ήδη μάθει για τις τρεις επιθέσεις στους δίδυμους πύργους και στο πεντάγωνο.

Έτσι συμφώνησαν να επιτεθούν στους αεροπειρατές. Το αεροπλάνο έπεσε στην Πενσυλβάνια, λίγα χιλιόμετρα μακριά από την Ουάσιγκτον και τον Λευκό Οίκο που ήταν ο προορισμός τους.

Θα μείνει για πάντα στην μνήμη μου αυτή η μέρα, δεν ξέρω πως το νοιώθει κανείς, αλλά από την στιγμή που είδα τις φλόγες στον πρώτο πύργο, κάτι μου έλεγε ότι ζω ένα μέρος της ιστορίας.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 11-09-10, 13:32
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Τις συνέπειες εκείνης της μέρας, ζούμε όλοι σήμερα.
Η εκδίκηση των Αμερικανών στο Αφγανιστάν και στο ΙΡΑΚ, σαν αντίποινα στην τρομοκρατία, έφεραν την αμερικανική οικονομία στο χείλος του γκρεμού και μαζί της παρέσυρε την παγκόσμια οικονομία.
Μα πως; αφου εκαναν την επιθεση για να βαλουν χερι στα πετρελαια. Δεν τα αξιοποιησαν ακομα;
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:19.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.