Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Ελλάδα
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 05-10-06, 14:42
Το avatar του χρήστη Odin
Odin Ο χρήστης Odin δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-12-08 22:07
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Τόσα πολλά βγάζεις Γιάννη μου για να πληρώνεις και τον Βασίλη; :-)

Καλά θα πω στον φίλο μου τον Αλογοσκούφη, τα λεφτά από τους φόρους σου, να τους δίνει στο Υπουργείο Υγείας και στο Υπουργείο Παιδείας μπας και πάρουν καμιά δραχμή και αυτοί :-)
Στελιο αν ειναι φιλος σου ο Αλογοσκουφης, κατι κανουμε λαθος! Ειμαι σιγουρος οτι εχεις πιο σημαντικα πραγματα να του πεις
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 05-10-06, 14:45
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Odin Εμφάνιση μηνυμάτων
Στελιο αν ειναι φιλος σου ο Αλογοσκουφης, κατι κανουμε λαθος! Ειμαι σιγουρος οτι εχεις πιο σημαντικα πραγματα να του πεις
Ναι σωστά πρώτα θα του έλεγα μερικές εμπορικές κουβέντες και μετά αν μου έχει καμια δουλειά :-)
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 05-10-06, 15:06
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 22:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Για να χαλαρώσουμε λίγο το κλίμα θα σας πω ένα .. Η απάντηση βρίσκεται στο κάτω μέρος της σελίδας και στα παρόμοια θέματα που βγάζει το vbulletin σχετικά με το θέμα που συζητάμε.
Δείτε λοιπόν το τελευταίο παρόμοι θέμα για να δείτε ποιός φταίει!
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 05-10-06, 15:14
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
Δείτε λοιπόν το τελευταίο παρόμοι θέμα για να δείτε ποιός φταίει!
Καλά αυτό το πρόγραμμα σας κύριε μου με τα όμοια θέματα είναι μεγάλο θέατρο :-) Το τι άσχετα και κουφά βγάζει είναι κάτι το αδιανόητο :-)
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 05-10-06, 15:24
Το avatar του χρήστη Odin
Odin Ο χρήστης Odin δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-12-08 22:07
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Για να χαλαρωσουμε ακομα περισσοτερο, να πω κι εγω οτι τα ειπαμε με τον Βασιλη μεσω email και δεν υπαρχει κανενα θεμα μεταξυ μας. Παραδεχτηκε ο καθενας τα δικα του "λαθη" και συμφωνησαμε οτι η αντιπαραθεση εγινε σε θεσεις και οχι σε προσωπα.

Θελω ομως να ζητησω συγγνωμη πρωτα απο τον Στελιο και υστερα απο ολους εσας για την ενταση και το υφος.

Και βεβαια, επειδη ξερω οτι πισω απο ολα κρυβεται ο συσοπας (rule #1), ο ιδιος ο λοκαλιερης προκαλεσε την ενταση προκειμενου να τραβηξει την προσοχη στο forum.
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 05-10-06, 15:26
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 20:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι σωστά πρώτα θα του έλεγα μερικές εμπορικές κουβέντες και μετά αν μου έχει καμια δουλειά :-)
Πέτυχες τώρα. Από όσο σε ξέρω Στέλιο μου, να ζητήσεις χάρη από πολιτικό θα το έκανες πιό εύκολα για να βρείς δουλειά σε άλλον παρά για τον εαυτό σου.
Πάλι καλά που υπάρχουν και τα off topic για να ελαφρύνει λίγο το κλίμα...

Σέβομαι τις θέσεις και των δύο. Απλά κατά την γνώμη μου...
1) Κάποιοι στρατιωτικοί παίρνουν πραγματικά πολύ λίγα λεφτά για τη δουλειά που κάνουν. Άλλοι βέβαια παίρνουν πάρα πολλά για τη δουλειά που κάνουν, αλλά αυτό είναι άλλο καπέλο.
2) Δυστυχώς το τι θα αγοράσουμε δεν είναι στο χέρι των στρατιωτικών, ούτε καν του πρωθυπουργού της χώρας. Υπάρχουν συμβόλαια, συνθήκες, μεγάλα αφεντικά. Πάντα πίστευα ότι σε κάποια θέματα ακόμα και ο πρωθυπουργός της χώρας παίζει, ας μου επιτραπεί η έκφραση "διακοσμητικό ρόλο". Δεν θέλω να θίξω κανέναν, απλά λέμε τα πράγματα με το όνομά τους. Αυτό κατά κάποιο τρόπο είναι κακό, γιατί αντί να αγοράσουν 10 F16 θα αγόραζαν ένα Enola Gay και μία ατομική βόμβα και θα τελείωνε κάπου εκεί.
3) Το να ανοίξουμε τα σύνορα και να κάψουμε τα όπλα είναι πολύ 60s φίλε Odin. Δυστυχώς είναι στη φύση μας να κάνουμε πόλεμο.
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 05-10-06, 15:33
Το avatar του χρήστη Odin
Odin Ο χρήστης Odin δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-12-08 22:07
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Diamond Εμφάνιση μηνυμάτων
3) Το να ανοίξουμε τα σύνορα και να κάψουμε τα όπλα είναι πολύ 60s φίλε Odin. Δυστυχώς είναι στη φύση μας να κάνουμε πόλεμο.
Οπως ειναι στην φυση μας και να ονειρευομαστε βεβαια. Δεν πιστευω οτι θα σωσω τον κοσμο. Οπως θα ελεγε και ο Al Pacino "I am too f**** old, too f**** tired and too f**** blind".
Δεν πιστευω καν οτι ο κοσμος θελει να σωθει. Οπως και να εχει ομως...

Οσο για τον πολεμο, ας τον κανουμε τον ρημαδιασμενο! αλλα τουλαχιστον ας τον κανουμε για τους σωστους λογους!!!
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 05-10-06, 15:39
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 20:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Odin Εμφάνιση μηνυμάτων
Οσο για τον πολεμο, ας τον κανουμε τον ρημαδιασμενο! αλλα τουλαχιστον ας τον κανουμε για τους σωστους λογους!!!
Υπάρχουν σωστοί λόγοι για να ξεκινήσεις έναν πόλεμο; Το σωστό το δικό σου μπορεί να είναι λάθος για κάποιον άλλον. Το σωστό για την Al Quida είναι να καταστραφεί η Αμερική, το σωστό για την Αμερική είναι το χρήμα, το σωστό για την Τουρκία είναι να πάρει το Αιγαίο, το σωστό για την κυρά Μαριγώ είναι μία θέση στο δημόσιο. Δεν υπάρχει κάτι πριν από τον πόλεμο; Όπως ας πούμε σωστές διαπραγματεύσεις; Θέλω να πιστεύω πως είμαστε ελάχιστα πιό ασφαλείς τώρα που τα σύνορά μας συμπίπτουν με τα ανατολικά σύνορα της Ευρώπης. Αλλά κανείς δεν ξέρει...
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 07-10-06, 11:32
Το avatar του χρήστη mystakid
mystakid Ο χρήστης mystakid δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 15-02-24 21:42
Φύλο: Άντρας
Εκτιμώ ότι μόνο όταν πάψουν να υπάρχουν μικρόβια και μόνο τότε είναι λογικό να έχουμε την απαίτηση να καταργηθούν τα αντισώματα. Όχι πιο μπροστά, αλλιώς, το σώμα κινδυνεύει να ασθενήσει, ακόμη και να πεθάνει, με το πλήθος των έσω ‘’παρασιτικώς διαβιούντων’’ και έξω ‘’καιροφυλακτούντων’’ μικροβίων.

Ανάλογα ισχύει και στο σώμα της Ελλάδος (ειδικά για τις ‘’φιλοξενούμενες’’ κατηγορίες ανθρώπων (μικρο-βίων), των εντός εισαγωγικών της παραπάνω παραγράφου).
Ο κάθε Έλληνας με το ιδιωτικό ή δημόσιο επάγγελμα που κάνει, είναι και μπορεί να γίνει ακόμη πιο χρήσιμος και ωφέλιμος, για Όλο το σώμα. Έτσι, καλό θα ήταν, να μην υψηλοφρονεί ο ένας ενάντια του άλλου, (υποτιμώντας πχ τα ανενεργά προς το παρόν αντισώματα, αλλά με τάση προς απόκτηση ‘’υψηλής ετοιμότητας’’, γιατί έτσι δουλεύει ένας ζωντανός οργανισμός).
Ομόνοια και συλλογική εργασία… γιατί δεν μας περισσεύει κανείς!
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 10-10-06, 22:54
myrmidon Ο χρήστης myrmidon δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-10-06 20:34
Φύλο: Άντρας
Δυστηχώς δεν είχα διαβάσει την κουβεντούλα σας νωρίτερα για να παρέμβω με τις δικές μου ταπεινές γνώσεις επί θεμάτων εξωτερικής πολιτικής και ίσως το μήνυμα μου να είναι λίγο μπερδεμένο καθώς θα σχολιάζω-απαντώ σε πολλά μύνήματα.
1ον Το "Σαπιοελικοπτερο" AB 212 με όνομα ΠΝ21 δεν αγοράστηκε μια χρονιά πριν αλλά είναι πολύ παλιότερο είναι όμως (όπως όλα τα ελικόπτερα του ΠΝ) πολύ καλά συντηρημένα. Αυτό είναι κάτι που το ξέρω αρκετά καλά και έχω προσωπική γνώμη. Το ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ υψηλό επίπεδο της ΔΕΝ (Διοικηση Ελικοπτερων Ναυτικού) έχει επιτευχθεί λόγω της σχετικά επαρκούς επάνδρωσης και εκπαίδευσης. Αντίθετα η Αεροπορία Στρατού έχει πολύ λίγο κόσμο με αποτέλεσμα και να καταπωνούνται αλλά και το επίπεδο επισκευών και συντήρησης να αρχίζει να πέφτει (όχι πολύ ακόμα)
2ον Έχω βαρεθεί να ακούω να βρίζωνται στρατιωτικοί ομαδικά γιατί μερικοί είναι μ......ς ας μου πει κάποιος ένα κλαδο που δεν έχει τέτοιους. Επίσης με έχει κουράσει να βλέπω παιδάκια που επειδή υπηρέτησαν στην ακριτική Σαλαμίνα και είχαν εξόδους 2 έξω 1 μέσα να θεωρούν ότι ο "παλιοκαραβανάς" που τους έβαλε να κάνουν σκοπιά ήταν ένας κακός κομπλεξικός άνθρωπος με λανθάνουσα ομοφυλοφιλιά που τον βάραγε η μάνα του και η συμμαθητές του στο νηπιαγωγείο του κλέβανε τις καραμέλες έλεος πια. Αλλά μην φοβάστε θα προσλάβουμε security για τις βάρδιες σας (δεν απευθύνωμαι στον Odin ή προσωπικά σε κάποιον)
3ον Σχετικά με το μηνύμα περι μη αναχαιτίσεων και απλά αναφορών στο ΝΑΤΟ θα αρκεστώ να πω ότι έτσι διατρέχουμε τον κίνδυνο να επικαλεστεί η Τουρκία μετά από λίγο καιρό Εθιμικό Ζήτημα.
4ον Σχετικά με τους χουβαρντάδες για την παιδεία θα πω ότι είναι πολύ φορεμένο το σλόγκαν και πλεόν δεν πείθει κανένα άσε που αν δεν είχαμε στρατό πιος μπορεί να εγγυηθεί ότι η Τούρκοι δεν θα μπουκάρουν να τσιμπήσουν μερικά νησιά (δεν χάνουν ευκαιρίες);
5ον Άντε και καταργούμε τον Στρατό περιμένετε να σας σώσουν τα χαρτιά οι συμφωνίες και η ΕΕ; Αν κάποιος νωμίζει κάτι τέτοιο είναι από ανιστόριτος έσως παντελώς βλάκας.
6ον Υπάρχουν πολοί που συνέχει λένε ότι δεν γουστάρουν αυτήν την χώρα. Όσοι πραγματικά το πιστευούν φεύγουν οι υπόλοιποι ή δεν μιλάνε η προσπαθούν να αλλάξουν κάτι οσο τους αναλογεί (ακόμα και αν αυτό είναι πολύ μικρό έως και μάταιο)
7ον Εξωτερική Πολιτική ασκεί η δημοκρατικά εκλεγμένη κυβέρνηση και ουδείς στρατιωτικός. Δεν είμαστε Τουρκία και δεν νωμίζω να θέλει κανενας να γίνουμε σαν και αυτούς. Συμφωνούμε δεν συμφωνούμε με τις απόψεις του όποιου Πρωθυπουργού, τις εκτελούμε όσο το δυνατόν καλύτερα.
8ος Σχετικά με την παραίτηση που θα έπρεπε να είχε υποβάλει ο ΑΓΕΕΘΑ μετά τα Ιμια θα πω τα εξής. Έχουμε μια Ελλάδα που βγαίνει από την κρίση σε άσχημη θέση αν άρχιζαν οι παραιτήσεις κάθε άλλο παρά καλό θα έκανε στην χώρα.
9ος Αν θέλετε την χώρα καλύτερη κάντε κάτι για αυτό μην τα βάζεται με τους άλλους. η Ελλάδα είμαστε όλοι μας και είμαστε όλοι υπεύθυνοι από τον Προθυπουργό μέχρι τον τελευταίο πολίτη ο καθένας στον βαθμό που του αναλογεί.
10ος Το τι ακριβώς έγινε στα Ίμια δεν θα το μαθετε ποτέ εκτός και είσαστε ένας από τους 300 βουλευτες που πήραν στα χέρια τους αντίγραφο του απόρητου φακέλου ή καποιος από τους καμια 20ρια υψηλόβαθμους στρατιωτικούς.
Απάντηση με παράθεση
  #41  
Παλιά 10-10-06, 23:51
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 22:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Δηλαδή διαφωνείς με το ότι το ελικόπτερο στα Ιμια με την επιχειρησιακή του δυνατότητα για τις δεδομένες συνθήκες και το προσωπικό του πήγαν σαν πρόβατα σε σφαγή ?
Και να σου αντιστρέψω την παρατήρηση. Αν μερικοί στρατιωτικοί είναι υπευθυνοι, μορφωμένοι και μη κομπλεξικοί δεν σημαίνει ότι είναι όλοι έτσι και από την εμπειρία αρκετών ανθρώπων και δειγματοληπτικά να το πάρεις , μάλλον αποτελούν την εξάιρεση.
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 11-10-06, 09:18
Το avatar του χρήστη Odin
Odin Ο χρήστης Odin δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-12-08 22:07
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από mystakid Εμφάνιση μηνυμάτων
Ανάλογα ισχύει και στο σώμα της Ελλάδος (ειδικά για τις ‘’φιλοξενούμενες’’ κατηγορίες ανθρώπων (μικρο-βίων), των εντός εισαγωγικών της παραπάνω παραγράφου).
Μηπως να μας το εξηγησεις λιγακι αυτο; Σε ποιους αναφερεσαι; Ποιες ειναι οι φιλοξενουμενες κατηγοριες ανθρωπων (μικρο-βιων);
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 11-10-06, 09:35
Το avatar του χρήστη Odin
Odin Ο χρήστης Odin δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-12-08 22:07
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από myrmidon Εμφάνιση μηνυμάτων
2ον Έχω βαρεθεί να ακούω να βρίζωνται στρατιωτικοί ομαδικά γιατί μερικοί είναι μ......ς ας μου πει κάποιος ένα κλαδο που δεν έχει τέτοιους.
Συγγνωμη αλλα αν θελουμε να το δουμε ρεαλιστικα (μπορουμε να βαλουμε και poll) αυτοι που ΔΕΝ ειναι μαλ.... αποτελουν την εξαιρεση στο συγκεκριμενο κλαδο. Κατι δεν παει καλα με τον κλαδο λοιπον. Κι αυτο που δεν παει καλα ειναι οτι μαζευει τον καθε πικραμενο και του δινει δουλεια. Ολοι οσοι δεν θελουν να βοσκουν προβατα ολη τους την ζωη η απλα δεν μπορεσαν να τελειωσουν το γυμνασιο, γινονται ΕΠΥ, ΕΠΟΠ και εγω δεν ξερω τι αλλο.
Και μεχρι εδω καλα. Να εχει ο κοσμος δουλεια να μπορει να βγαλει το ψωμι του. Αλλα βαζεις αυτους να διαταζουν στρατευμενους;;; Ελεος.

Αρχική Δημοσίευση από myrmidon Εμφάνιση μηνυμάτων
Αλλά μην φοβάστε θα προσλάβουμε security για τις βάρδιες σας (δεν απευθύνωμαι στον Odin ή προσωπικά σε κάποιον)
Αν ειχαμε security ενδεχομενως να μην κλεβανε το Hummer απο την βαση ΠΕΖΟΝΑΥΤΩΝ(!!!!) στην Ρεντινα. Επισης μπορει και να μην καταφερνε η 17Ν και οι υπολοιπες οργανωσεις να κλεψουν τα οπλα απο τοσα στρατοπεδα.
Κι αυτα τα μαθαινουμε μονο οταν βγουν στην δημοσιοτητα. Γιατι αν ρωτησεις οποιονδηποτε εχει κανει την θητεια του θα σου πει χιλιαδες ιστοριες.
Οσο για τις αγγαρειες, ας τις κανουν ολοι οι στρατευμενοι. Σε αυτες συμπεριλαμβανονται και τα μερεμετια στα σπιτια των αξιωματικων;
Εκτος κι αν παλι μιλαμε για τις κακες εξαιρεσεις (που ειναι μερικες χιλιαδες).

Αρχική Δημοσίευση από myrmidon Εμφάνιση μηνυμάτων
άσε που αν δεν είχαμε στρατό πιος μπορεί να εγγυηθεί ότι η Τούρκοι δεν θα μπουκάρουν να τσιμπήσουν μερικά νησιά (δεν χάνουν ευκαιρίες);
Ενω τωρα που εχουμε στρατο εχουν χ...ει πανω τους!!!

Αρχική Δημοσίευση από myrmidon Εμφάνιση μηνυμάτων
5ον Άντε και καταργούμε τον Στρατό περιμένετε να σας σώσουν τα χαρτιά οι συμφωνίες και η ΕΕ; Αν κάποιος νωμίζει κάτι τέτοιο είναι από ανιστόριτος έσως παντελώς βλάκας.
Επειδη η προταση αυτη ηταν δικη μου, μιλησα για καταργηση ΟΛΩΝ των στρατων του κοσμου. Στα πλαισια ενος ονειρου, μιας ουτοπιας που θα ηθελα εστω να δουν τα τρισσεγονα μου. Δεν μιλησα για καταργηση του στρατου μιας μονο χωρας.
Παντως βλακας δηλωνω εδω και πολλα χρονια. Οποτε και σε εμενα να αναφεροσουν δεν σε παρεξηγω

Αρχική Δημοσίευση από myrmidon Εμφάνιση μηνυμάτων
8ος Σχετικά με την παραίτηση που θα έπρεπε να είχε υποβάλει ο ΑΓΕΕΘΑ μετά τα Ιμια θα πω τα εξής. Έχουμε μια Ελλάδα που βγαίνει από την κρίση σε άσχημη θέση αν άρχιζαν οι παραιτήσεις κάθε άλλο παρά καλό θα έκανε στην χώρα.
ΟΚ. Ας μην παραιτηθει για να μην δημιουργησει πολιτικο προβλημα. Εγω τον Στρατηγο τον θελω να φοραει την στολη του, να πηγαινει στο γραφειο του υπουργισκου και να χτυπαει το χερι του στο τραπεζι. Αυτον θα σεβαστω. Αυτος ειναι για μενα ο ηγετης και ο ηγητορας που μας εμαθαν να λεμε. Οι υπολοιποι ειναι διορισμενα σκυλακια που ξεφτιλιζουν τα γαλονια που φορανε.
Πολυ ρομαντικος ειμαι τελικα ε; "Ελα μωρε τωρα...". "Δεν βαριεσαι αδελφε..."
Μπας και βλεπω πολυ Λαμψη;

Αρχική Δημοσίευση από myrmidon Εμφάνιση μηνυμάτων
10ος Το τι ακριβώς έγινε στα Ίμια δεν θα το μαθετε ποτέ εκτός και είσαστε ένας από τους 300 βουλευτες που πήραν στα χέρια τους αντίγραφο του απόρητου φακέλου ή καποιος από τους καμια 20ρια υψηλόβαθμους στρατιωτικούς.
Σιγα! Παιζει καποιοι δημοσιογραφοι να ξερουν πολυ περισσοτερα για τα Ιμια απο οτι ξερει ο προεδρος της δημοκρατιας. Σιγα τα απορητα!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Odin : 11-10-06 στις 09:43
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 11-10-06, 10:31
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Odin Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγγνωμη αλλα αν θελουμε να το δουμε ρεαλιστικα (μπορουμε να βαλουμε και poll) αυτοι που ΔΕΝ ειναι μαλ.... αποτελουν την εξαιρεση στο συγκεκριμενο κλαδο.
Στην ολιγόμηνη θητεία σου έμαθες τόσα πολλά για το στράτευμα βρε Γιάννη, ώστε να είσαι σε θέση να κρίνεις και να κατακρίνεις τους πάντες και τα πάντα; Έλεος!.

Όλοι έκαναν την θητεία τους και δεν μπορούν να τα ξέρουν όλα, δεν είναι δυνατόν να τα ξέρουν όλα. Σήμερα ο στρατός στηρίζεται στο ελάχιστον, στους εφέδρους. Την δουλειά την κάνουν οι μόνιμοι στρατιώτες υπαξιωματικοί και αξιωματικοί.

Επίσης ο στρατός εκσυγχρονίζεται, σε μικρά ευέλικτα σχήματα, που όταν ολοκληρωθεί θα είναι πολύ πιο αξιόμαχος από ποτέ άλλοτε.

Γνώρισες στην θητεία σου 10-12 αξιωματικούς και με ύφος χιλίων καρδιναλίων εκφράζεις άποψη για τους πάντες και τα πάντα. Στραβόξυλα πάντα θα υπάρχουν, τεμπέληδες και ανίκανοι το ίδιο.

Αν κάτι αντιπαθώ στους νεοέλληνες είναι τα ταμπελάκια.

Όλοι οι γιατροί είναι κλέφτες.
Όλοι οι αστυνομικοί τα παίρνουν.
Όλοι οι ταξιτζήδες είναι αλήτες.
Όλοι οι δικηγόροι, όλοι οι δημοσιογράφοι, όλοι οι δημόσιοι υπάλληλοι, όλοι οι δάσκαλοι και καθηγητές…..

Μισώ τις γενικεύσεις όσο τίποτα άλλο στον κόσμο.

Όλοι που μπαίνουν στο WEB και στο Ίντερνετ, είναι παιδεραστές, βλέπουν τσόντες και κάνουν καμάκι; Έλεος!

Δεν μπορούμε στο πλαίσιο των δικών μας παθημάτων και ψυχικών τραυμάτων, να παίρνουμε μπάλα τους πάντες.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 11-10-06, 10:46
Το avatar του χρήστη Odin
Odin Ο χρήστης Odin δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-12-08 22:07
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Στην ολιγόμηνη θητεία σου έμαθες τόσα πολλά για το στράτευμα βρε Γιάννη, ώστε να είσαι σε θέση να κρίνεις και να κατακρίνεις τους πάντες και τα πάντα; Έλεος!.
Ειμαι σε θεση να κρινω τους παντες και τα παντα εξ ορισμου. Δεν θα ζητησω την αδεια Στελιο μου. Απο εκει και περα σας ειπα αν θελετε να βαλετε poll να δειτε και την γνωμη των υπολοιπων.

Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν κάτι αντιπαθώ στους νεοέλληνες είναι τα ταμπελάκια.
Ειμαι πολυ προσεχτικος σε αυτα που λεω. Δεν εκανα γενικευσεις. Μιλησα για ποσοστα. Μεγαλυτερα και μικροτερα. Και ειπα επισης οτι αν καποιος απο εσας γνωριζει ΕΝΑΝ ΕΠΥ/ΕΠΟΠ ο οποιος καταταχτηκε στο στρατευμα απο αγαπη για την πατριδα, να μας το πει! Σε δημοσιο forum ειμαστε, ολο και καποιος θα υπαρχει. Που ειναι;

Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν μπορούμε στο πλαίσιο των δικών μας παθημάτων και ψυχικών τραυμάτων, να παίρνουμε μπάλα τους πάντες.
Το τελευταιο που απεκτησα στον στρατο ειναι ψυχικο τραυμα! Να εισαι σιγουρος γι αυτο. Σιγα μην αποκτησω ψυχικο τραυμα σε 18 μηνες ψυχαγωγιας. Τετοιο γελιο ουτε στο καλυτερο θεατρο δε θα μπορουσα να ριξω.
Απο την αλλη, οπως προανεφερα υπηρετησα εθελοντικα στις ειδικες δυναμεις και θα ξαναπηγαινα χωρις δευτερη σκεψη αν ειχα την δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:23.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.