Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Ελλάδα
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 03-02-08, 00:33
Το avatar του χρήστη teo64x
teo64x Ο χρήστης teo64x δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-05-08 15:49
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Ήταν καμιά ακραία θέση αυτή και έλλειψη διαλόγου για να μου απαντήσεις για ένα θέμα που δεν έθιξα, τις κάμερες;
Εγώ εξ αρχής έθιξα τις κάμερες, εσύ πήγες σε άλλο θέμα. Παρόλα αυτά...

Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ένοιωσες καν την ανάγκη να απαντήσεις σε ότι σε ρώτησα, με την φτηνιάρικη δικαιολογία ότι είμαι άτομο που δεν θα σε ακούσω.
Για να δούμε τί φτηνιάρικη δικαιολογία χρησιμοποίησα για να μη σου απαντήσω, ο ύπουλος Θοδωρής... Παίρνω από τα bold του προηγούμενου μηνύματός μου, τα οποία είναι αντιγραφή από ακόμα προηγούμενο μήνυμά μου...

Ο λαός έχει δικαίωμα να διαμαρτύρεται με κάθε τρόπο, όσο αυτός δεν προκαλεί ζημιές. Τα ακραία φαινόμενα πρέπει να καταστέλλονται μεμονωμένα, όχι να γίνονται παράδειγμα για να καταστέλλονται τα πάντα.

Η παραπάνω παράγραφος αποτελείται από 2 περιόδους. Η πρώτη αποτελείται από δύο προτάσεις, μία κύρια και μία δευτερεύουσα. Η δευτερεύουσα λέει: όσο αυτός δεν προκαλεί ζημιές, πράγμα που σημαίνει (με λίγη επεξεργασία και χωρίς χρήση κάποιου τετραπύρηνου επεξεργαστή) ότι συμφωνώ πως η σημερινή κατάσταση (και άλλες παρόμοιες) είναι κατακριτέες. Η δεύτερη περίοδος αποτελείται από άλλες δύο προτάσεις, από τις οποίες η πρώτη λέει: Τα ακραία φαινόμενα πρέπει να καταστέλλονται, πράγμα που (με εξίσου λίγη επεξεργασία) σημαίνει ότι συμφωνώ πως καλά έκανε και πλάκωσε η αστυνομία.

Δηλαδή!!! (Ακολουθούν απλές εξηγήσεις!)
-Σ' αυτό που νομίζω ότι συμφωνούμε όλοι εδώ, το ότι τα επεισόδια και οι ζημιές δεν είναι επιθυμητά φαινόμενα, απάντησα στα γρήγορα.
-Όμως! Είδα μια πρόταση περί παρακολούθησης και θέλησα να τη σχολιάσω, καθώς διαφωνούσα με αυτήν. Κατά τη γνώμη σου, δεν είχα δικαίωμα να διαφωνήσω μεμονωμένα με ένα κομμάτι της συζήτησης, και έπρεπε να απαντήσω σε κάτι άλλο που με ρώτησες επειδή εσύ κατάλαβες ότι εννοούσα κάτι άλλο μιλώντας για κάτι άλλο, ενώ εγώ μιλούσα γι' αυτό που εννοούσα, κλπ. Αδυνατώ όμως να κάνω κάτι για να το διορθώσω αυτό...

Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Αφού λοιπόν δεν σέβεσαι τους άλλους, τους θεωρείς ότι είναι ανάξιοι να πάρουν την απάντηση σου, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να μην καταδέχεσαι να απαντάς στα μηνύματα τους, γιατί έτσι κάνεις συνεχόμενα λάθη.
Συνήθως δεν καταδέχομαι, αλλά καμιά φορά άμα έχω καλή διάθεση και δε βαριέμαι πολύ, παίρνω πού και πού το πληκτρολόγιο και βαράω δυο-τρία κουμπιά εκεί χάμω να περνάει η ώρα.
__________________
http://www.musicwave.gr/tc64/Scent of the sea, before the waking of the world...
Brings me to thee, into the blue memory...
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 03-02-08, 00:53
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από teo64x Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ εξ αρχής έθιξα τις κάμερες, εσύ πήγες σε άλλο θέμα. Παρόλα αυτά...
Ξεχνάς ότι το θέμα, εξ αρχής, το έγραψα και το έθεσα εγώ το πρωί, αν εσύ το μετέτρεψες στις κάμερες είσαι εσύ εκτός θέματος και όχι εγώ.

Αρχική Δημοσίευση από teo64x Εμφάνιση μηνυμάτων
Συνήθως δεν καταδέχομαι, αλλά καμιά φορά άμα έχω καλή διάθεση και δε βαριέμαι πολύ, παίρνω πού και πού το πληκτρολόγιο και βαράω δυο-τρία κουμπιά εκεί χάμω να περνάει η ώρα.
Αυτή και μόνο η ειρωνεία σου, δείχνει ασέβεια στον συνομιλητή σου, άσχετως της ηλικίας που έχει. Κρίμα.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 03-02-08, 00:59
Το avatar του χρήστη teo64x
teo64x Ο χρήστης teo64x δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-05-08 15:49
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξεχνάς ότι το θέμα, εξ αρχής, το έγραψα και το έθεσα εγώ το πρωί, αν εσύ το μετέτρεψες στις κάμερες είσαι εσύ εκτός θέματος και όχι εγώ.
Το βρίσκω τουλάχιστον αστείο να θεωρούμαι εκτός θέματος επειδή διαφώνησα με μία πτυχή του θέματος που τέθηκε και που σχετίζεται άμεσα με αυτό το κυρίως θέμα... Το προσπερνώ...

Το ότι είχα ήδη απαντήσει στο κυρίως θέμα πριν 11 μηνύματα, λέγοντας το ίδιο ακριβώς πράγμα 3 φορές για να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας, το λύσαμε; Δε χρειάζεται βέβαια να παραδεχτείς ότι είχες άδικο. Μου αρκεί που είναι εύκολο για έναν τρίτο παρατηρητή να καταλάβει ότι είχα ήδη απαντήσει, απλά και σύντομα...

Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτή και μόνο η ειρωνεία σου, δείχνει ασέβεια στον συνομιλητή σου, άσχετως της ηλικίας που έχει. Κρίμα.
Κρίμα που δεν έχω τη διάθεση για να μαζέψω κι εγώ όλες τις φράσεις από συζητήσεις μας στις οποίες με την ειρωνεία σου δείχνεις εσύ ασέβεια προς το συνομιλητή σου... [Tip: Ψάξε τες μόνος σου ]
__________________
http://www.musicwave.gr/tc64/Scent of the sea, before the waking of the world...
Brings me to thee, into the blue memory...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη teo64x : 03-02-08 στις 01:31
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 03-02-08, 09:37
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Ο ναρκισσισμός στις απόψεις, θα πρέπει να έχει και κάποιο όριο.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 03-02-08, 10:37
Το avatar του χρήστη zefuros
zefuros Ο χρήστης zefuros δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 11-09-23 23:41
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Ειρήνη αγαπητα μου παιδακια..... μην τσακωνεστε πρωινιάτικα.....

(Για εκτόνωση, προτεινω να διοργανώσουμε εναν φιλικό πετροπόλεμο με τα ΜΑΤ, και μπόνους μπυριτσες σε οσους ξηλώσουν περισσότερες καμέρες!)

(ΝΑι το ξέω, ξεκινησα μια φορά και εγώ σκίσιμο θεματος!)
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 03-02-08, 11:10
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Χθες 19:41
Φύλο: Άντρας
Σήμερα είναι Κυριακή...

Σταμάτησε να βρέχει μολότοφ, πέτρες, σίδερα, καδρόνια και άλλα δομικά υλικά, έξω απ' το σπίτι μου;

Μπορώ τουλάχιστον να βγω να πάρω ένα πακέτο τσιγάρα, ή γάλα για τα παιδιά μου, χωρίς να κινδυνεύω να βρεθώ στον Ευαγγελισμό;

Θεωρώ πως το δικαίωμα μου στις «μικρές» καθημερινές εκδηλώσεις είναι πάνω απ' το δικαίωμα άκρο-αριστερό-δεξιό-φασιστικών ομάδων, που δίνουν ραντεβού να σφαχτούν στο Κέντρο της Αθήνας. Διότι, περί αυτού πρόκειται. Είδατε εσείς στη προκειμένη περίπτωση κάτι που να θυμίζει διαδήλωση κοινωνικών ή πολιτικών ομάδων;

Σημείωση: η «συνάντηση» είχε προαναγγελθεί κι ήταν γνωστή στις αρχές...
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 03-02-08, 11:17
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από pazo Εμφάνιση μηνυμάτων
Σημείωση: η «συνάντηση» είχε προαναγγελθεί κι ήταν γνωστή στις αρχές...
Αυτή ήταν η απορία μου στο αρχικό μου μήνυμα, το αν διαστρεβλώθηκε ή καταπάτησε ευαίσθητες "δημοκρατικές" συνειδήσεις, ανακατεύτηκε με κάμερες και έγινε σαλάτα, δεν με αφορά.

Ποιος δίνει άδεια να μαζεύονται οι ακραίοι εξτρεμιστές αριστεράς και δεξιάς;
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 03-02-08, 13:10
palsar Ο χρήστης palsar δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-02-19 14:08
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποιος δίνει άδεια να μαζεύονται οι ακραίοι εξτρεμιστές αριστεράς και δεξιάς;
Τα δικά μου ερωτήματα είναι παρεμφερή. Δεν μπορώ να καταλάβω τη λογική με την οποία εάν εγώ σπάσω μια βιτρίνα ή ένα αυτοκίνητο μπροστά σε έναν αστυνομικό θα συλληφθώ πάραυτα ενώ εάν το κάνω παρέα με 30-40 ακροαριστερούς που τους εχει πληγωσει η εξουσία και το σύστημα (αλλά ονειρεύονται μια θεσούλα στο δημόσιο) ή ακροδεξιούς (που πονάνε τα Ίμια αλλά δεν ξέρω πόσοι απο αυτούς έχουν υπηρετήσει κανονικά τη θητεία τους) δεν τρέχει κάστανο.

Δεν εξετάζω το ιδεολογικό περιτύλιγμα πίσω απο κάθε ενέργεια. Οι δύο ομάδες που συγκρούστηκαν χθές είναι ένα και το αυτό. Το σπάω καίω και καταστρέφω είναι φυσικό επακόλουθο της ελληνικής πρακτικής που επιτάσσει ατιμωρησία. Άν ο οποιοσδήποτε πικραμένος που θέλει να καταστρέφει ήξερε οτι η πιθανότητα σύλληψής του ήταν μεγάλη, φαντάζομαι θα το σκεφτόταν διπλά.
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 03-02-08, 13:27
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από palsar Εμφάνιση μηνυμάτων
Άν ο οποιοσδήποτε πικραμένος που θέλει να καταστρέφει ήξερε οτι η πιθανότητα σύλληψής του ήταν μεγάλη, φαντάζομαι θα το σκεφτόταν διπλά.
Αυτό είναι αλήθεια Ανδρέα, ξέρεις όμως και μία άλλη αλήθεια; Κάθε φορά πιάνουν μερικούς που τα έχουν σπάσει, που έχουν βανδαλίσει που τα έχουν κάνει γυαλιά καρφιά, τους πάνε στο δικαστήριο και εκεί φεύγουν σαν αγνές περιστερές.
Από την μία οι πιέσεις παρατάξεων εντός της βουλής "για τα παιδιά που κακοποίησαν οι κακοί μπάτσοι" από την άλλη ο φόβος που κακώς έχουν οι δικαστές, ελάχιστες περιπτώσεις, καταλήγουν στον Κορυδαλλό.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 03-02-08, 15:13
Το avatar του χρήστη Χρήστος Λάππας
Χρήστος Λάππας Ο χρήστης Χρήστος Λάππας δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 23-04-08 17:08
Φύλο: Άντρας
Εδώ βγήκε κοτζάμ πρόεδρος κόμματος στο debate και την είπε στον πρωθυπουργό επειδή μίλησε για ταραξίες.
__________________
snowclub.gr
Powder skiing is not a crime!
Απάντηση με παράθεση
  #41  
Παλιά 03-02-08, 21:03
Το avatar του χρήστη Archmage
Archmage Ο χρήστης Archmage δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-03-18 23:30
Φύλο: Άντρας
Τελικά τρεις σελίδες μηνύματα ήταν για το τίποτα.
__________________
may you live in interesting times
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 03-02-08, 22:48
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Κανείς δεν αντιλέγει στην κοινή λογική.
Το πρόβλημα είναι, ποιός μπορεί να απαγορεύσει σε 100 Χρυσαυγίτες να κάνουν εκδήλωση για τα Ιμια, ή σε 100 αριστεριστές να διαδηλώοσυν για τον Οτσαλάν.
Η διατήρηση της τάξης είναι υποχρέωση της Αστυνομίας και του κράτους.
Η λύση δεν είναι ούτε οι κάμερες ούτε ο περιορισμός των ατομικών ελευθεριών γενικά της κοινωνίας.
Προφανώς στις περιπτώσεις που γίνονται τόσο εκταταμένα επισόδεια κάποιος δεν κάνει καλά τη δουλειά του. Όμως πώς θα πετάγόμαστε μετά οι αγανακτισμένοι πολίτες και ζητάμε από μόνοι μας περιορισμό των ελευθεριών.
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 04-02-08, 02:25
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Υπαρχει και η γνωστη θεωρια συνομωσιας-κοινο μυστικό οτι οι γνωστοι αγνωστοι ειναι πολυ γνωστοι και απλα κανουν ελευθεροι τη δουλεια τους

δεν τους πιανουν για να εχουν με κατι να ασχολουνται την επομενη φορα

ποσο αληθευει;
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 04-02-08, 10:58
zoom123
Guest
 

Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Καμιά φορά η σιωπή είναι καλύτερη από μια κακή απάντηση.
Τοτε θα πρεπει να σου απαγορευτει η χρηση πληκτρολογιου...
Που φτασαμε! ... να μιλας εσυ για κακες απαντησεις...
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 04-02-08, 11:02
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Κατ' αρχάς να ξεκαθαρίσουμε μερικά πράγματα;
Το ότι το 30, 40, 60% του λαού ψήφισε π.χ. ΝΔ δε σημαίνει ότι συμφωνεί με οτιδήποτε κάνει αυτή η κυβέρνηση. Άρα δε σημαίνει ότι δεν θα κατεβεί σε πορείες, δε θα διαμαρτηρηθεί, δε θα αντισταθεί σε κάποιο νόμο που θέλει να περάσει η κυβέρνηση.
Όταν είναι κυβέρνηση η ΝΔ δεν κατεβαίνουν σε συγκεντρώσεις μόνο οι ΠΑΣΟΚτζήδες! Έλεος!


Τα κωλοπαιδάκια που κατεβαίνουν στις πορείες μόνο για να σπάσουν το αυτοκίνητο του συμπολίτη τους είναι της ίδιας φιλοσοφίας με τα τσογλάνια που χαράζουν τα αυτοκίνητα με το κλειδί τους. Ναι! Τα βρίζω και αν πετύχω και κανένα στο δρόμο να το κάνει στην περιουσία μου θα προχωρήσω και παρακάτω! Δεν θα το βγάζουν από τα χέρια μου! Έχει κανείς αντίρηση με αυτό;



Αν κατέβω σε μία συγκέντρωση και με τραβήξει μία κάμερα να περπατάω στη μέση του δρόμου και να φωνάζω σε μία καθ' όλα νόμιμη πορεία τι ακριβώς θα προσφέρω στις κάμερες και σε αυτούς που με ακτίνες Χ μπορεί να μάθουν μέχρι και τι βρακί φοράω; Και πως ακριβώς θα το χρησιμοποιήσουν;
Αν έρθουν και μου πουν "Κύριε τάδε είσασταν στα προπύλαια και κουνούσατε ένα πανό εκείνη την ημέρα" εγώ θα τους πω, ότι είμουν και σε άλλες δεκάδες συγκεντρώσεις και ασκώ αυτό το δικαίωμα από τότε που είμουν στο Λύκειο! Μαγκιά μου από τη στιγμή που έχω σεβαστεί την περιουσία του άλλου!
Τώρα δε με τις κάμερες ακόμα καλύτερα! Αν σαν πολίτης έχω δώσει το δικαίωμα να με τραβάνε με τις κάμερες "για λόγους ασφαλείας", και με μπαγλαρώσουνε, ο δικηγόρος μου απλά θα απαιτήσει να δει το βίντεο όπου εγώ έσπασα κάτι. Αν δεν το έχω κάνει, γειά σας!
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 06:01.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.