Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Πολιτική
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #16  
Παλιά 27-10-10, 11:32
Το avatar του χρήστη mystakid
mystakid Ο χρήστης mystakid δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 15-02-24 21:42
Φύλο: Άντρας
περί του ναι και του όχι... που πρέπει και που δεν πρέπει να το εκφράζουμε...

Ο Ερντογάν ήρθε στο… ντοβλέτι του

Ο Ερντογάν ήρθε για να συγκυβερνήσει... Δηλαδή, να δώσει τις εντολές του στους εν Αθήναις εθνομηδενιστές, που θα σκύβουν υποτελώς και θα πουν ναι σε όλα. Ήδη, έχουν ξεκινήσει με απίστευτες αβρότητες, με δείπνα τα οποία αναγγέλλουν μέσω των γραφείων Τύπου των υπουργείων. Άνευ αιδούς... Ο τόπος μας αλώνεται. Κάθε μέρα, εκχωρείται και ένα μέρος της εθνικής μας κυριαρχίας σε διεθνείς οργανισμούς, μέσω μνημονίων, μέσω συμφωνιών, μέσω παρασκηνιακών διαβουλεύσεων.

σχόλιο: παρότι ο κ.Δρούτσας διαμηνύει διαρρηγνύοντας τα ιμάτιά του ούτε γρατζουνιά στα κυριαρχικά μας δικαιώματα....

Η άφιξη εδώ των νεο-οθωμανών, δεν πρέπει να μας εκπλήσσει. Ήρθαν με συγκεκριμένη ατζέντα και θα έχουν απέναντί τους (δηλαδή στο πλάι και ελαφρά πίσω τους) έναν εκ των συντακτών του εθνοκτόνου σχεδίου Ανάν και ένα διαπρύσιο υποστηρικτή του. Κοινώς, ομοϊδεάτες, οπαδούς της «πολυπολιτισμικότητας» (η Οθωμανική Αυτοκρατορία ήταν «πολυπολιτισμική»...), ανθρώπους με εντελώς διαφορετική προδιάθεση απ’ ό,τι είχαν οι προκάτοχοί τους.

Η χώρα καταρρέει, με τις ενδοτικές ηγεσίες να προχωρούν στην εκτέλεση άνομων σχεδίων, υποθηκεύοντας το μέλλον του Ελληνισμού. Δεν έχει ιδιαίτερη σημασία πώς λέγονται. Η ιστορία τείνει να περιθωριοποιεί όλους όσους έστρωσαν χαλιά στους εχθρούς μας, πουλώντας στους ιθαγενείς χάντρες και μεταξωτές κορδέλες. Όμως, όποτε και αν αντιστραφεί αυτή η διαδικασία, η βλάβη θα είναι ανήκεστος. Και αυτό, γιατί ο μηδενισμός εμπότισε πολλούς και ελάχιστοι (και δυστυχώς περιθωριοποιημένοι) αντιδρούν.

Είμαι επιζών της τραγωδίας της Κύπρου. Παρακολουθώ με λύπη μου την επέλαση της παγκόσμιας διακυβέρνησης, της Νέας Τάξης Πραγμάτων και του εθνομηδενισμού, σε Ελλάδα και Κύπρο. Η φιλελεύθερη σοσιαλδημοκρατία που μας κυβερνά (και στην περίπτωση της Κύπρου ο εθνικά απαράδεκτος, ο κομμουνιστής Δημήτρης Χριστόφιας), έχει βαλθεί να ανασκολοπήσει τον τόπο. Και οι εθνοπρεπείς φωνές, σίγησαν... Αυτές τις δύσκολες ώρες, η φωνή του μακαριστού Χριστόδουλου, λείπει πολύ, πάρα πολύ. Αλλά, αναρωτιέται κανείς, πού είναι όλοι οι υπόλοιποι αρχιερείς, γιατί σιγούν...

Αν δεν δώσει την 7η Νοεμβρίου τη λύση ο λαός, έχουμε τελειώσει ως έθνος. Και τότε, θα είμαστε όντως υπεύθυνοι για τα δεινά που μας βρήκαν. Μακριά λοιπόν από όσους στήριξαν το μνημόνιο και τον Δημήτρη Χριστόφια. Πλέον, αποτελεί θέμα εθνικής επιβίωσης.

Νίκος Χιδίρογλου

πηγή

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mystakid : 27-10-10 στις 11:54
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 27-10-10, 12:33
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από mystakid Εμφάνιση μηνυμάτων
Είμαι επιζών της τραγωδίας της Κύπρου.
Να με συγχωρέσεις λίγο Κώστα, αλλά να μιλάει για τραγωδία της Κύπρου, το έντυπο που υποστηρίζει την χούντα των συνταγματαρχών, είναι τουλάχιστον αστείο.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 27-10-10, 13:46
Το avatar του χρήστη mystakid
mystakid Ο χρήστης mystakid δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 15-02-24 21:42
Φύλο: Άντρας
...δεν ξέρω και δεν με νοιάζει αν ο Χιδίρογλου (ή δεν ξέρω γω πως τον λένε) είναι χουντικός. Για την φυλλάδα, πάλι δεν ξέρω το ποιόν και την σημαία της, ούτε την έχω προ ημερησίας αναγνώσεως, αλλά το ότι
Ο Ερντογάν ήρθε στο… ντοβλέτι του

Ο Ερντογάν ήρθε για να συγκυβερνήσει... Δηλαδή, να δώσει τις εντολές του στους εν Αθήναις εθνομηδενιστές, που θα σκύβουν υποτελώς και θα πουν ναι σε όλα. Ήδη, έχουν ξεκινήσει με απίστευτες αβρότητες, με δείπνα τα οποία αναγγέλλουν μέσω των γραφείων Τύπου των υπουργείων. Άνευ αιδούς... Ο τόπος μας αλώνεται. Κάθε μέρα, εκχωρείται και ένα μέρος της εθνικής μας κυριαρχίας σε διεθνείς οργανισμούς, μέσω μνημονίων, μέσω συμφωνιών, μέσω παρασκηνιακών διαβουλεύσεων....
με τουλάχιστον τα υπογραμμισμένα να είναι ''μάλλον'' έτσι, (πάλι) μάλλον δεν τα έγραψα για να γελάσουμε (σαν αστείο)...
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 27-10-10, 13:57
Το avatar του χρήστη CORSAIR
CORSAIR Ο χρήστης CORSAIR δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 26-09-22 22:30
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:


ΜΠΟΥΡΛΟΤΟ!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:40.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.