Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ελεύθερος Χρόνος και Ψυχαγωγία > Αθλητισμός
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 29-06-12, 00:05
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Όλος ο Ευρωπαϊκός νότος πανηγυρίζει

Τα δύο γκολ του Μάριο Μπαλοτέλι έστειλαν την εξαιρετική η Ιταλία στον κυριακάτικο τελικό του Κιέβου απέναντι στην Ισπανία. Η "σκουάντρα ατζούρα" επικράτησε 2-1 της απογοητευτικής Γερμανίας και επέστρεψε σε τελικό μεγάλης διοργάνωσης για πρώτη φορά μετά το 2006.

Φυσικά η Ιταλία ξεκινούσε και τελείωνε με τον καλύτερο παίκτη του EURO, τον 33χρονο Αντρέα Πίρλο. Θεέ μου τι έκανε ο άνθρωπος;

Φυσικά κάτω από τα δοκάρια υπήρχε η τεράστια εμπειρία του Τζιαλούτζι Μπουφόν. Η απόλυτη σιγουριά, ο γκολκήπερ με τους μαγνήτες στα χέρια.

Η Ιταλία θα μπορούσε να είχε διασύρει την Γερμανία με ένα 4-0... όταν στο δεύτερο ημίχρονο, η Γερμανία προσπαθώντας το γκολ, άφηνε τα καρέ της ακάλυπτα.

Έχω την εντύπωση ότι η Ιταλία θα είναι το φαβορί του τελικού.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 29-06-12, 00:17
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Δεν μπορώ να μην σχολιάσω, την «καθαρότητα» της Γερμανικής ομάδας.

Ένας Αφρικανός, ένας ΝοτιοΑμερικανός, ένας Τούρκος και δύο Πολωνοί, έτσι για να μετράμε...

Μην μου πει κάποιος για τον Ιταλό Μπολοτέλι, Ιταλοί είναι οι θετοί γονείς του.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Xenios : 29-06-12 στις 09:29
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 29-06-12, 09:50
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Ο Μάριος Μπαλοτέλης είναι... γιος της μάνας μου!

Ξέρεις τι είναι να ακούς τη μάνα σου να λέει “παιδί μου” έναν δίμετρο “σκούρο” που δεν μιλάει καν ελληνικά; Δεν την κοιτάς λίγο στραβά; Δεν θέλεις να τη ρωτήσεις... κάτι;Σοκ έπαθα.

Είχα πάρει μπύρες, την είχα στρώσει από νωρίς στην κουζίνα να μου μαγειρέψει και τις είχαν πει : “απόψε δεν έχει τούρκικο, θα δω μπάλα”

Το πρώτο σοκ ήταν όταν μου είπε “ναι παιδάκι μου, μπάλα θα δούμε”. Το δεύτερο ήταν όταν συνειδητοποίησαν ότι η μανούλα μου, ετών 68, ήξερε ότι η μπάλα είναι στρογγυλή!

Το δεύτερο σοκ ήταν όταν ήρθε και έκατσε δίπλα μου και με ρώτησε “εμείς είμαστε με τα μπλε; Αυτή η που... η Μέρκελ είναι στο γήπεδο;”

Πρώτη φορά άκουσα τη μάνα μου να βρίζει και μάλιστα γυναίκα.

Τότε κατάλαβα...

Δεν ξέρω τι έκανε όταν έβαλε το γκολ ο Σαμαράς, δεν ξέρω καν αν είδε τη δικιά μας την Εθνική, ξέρω όμως ότι στη γειτονιά ήταν η δικιά μου η μάνα (!) που ακούστηκε να φωνάζει περισσότερο απ' όλους στο 1-0 λέγοντας μάλιστα “τώρα να σας δω που... δες γερμαναράδες”!

Εκεί που ... ξέφυγα όμως ήταν στο 2-0, όταν την άκουσα να φωνάζει “μπράβο παιδί μου” και δεν κοίταζε εμένα αλλά τον Μπαλοτέλι!

Έβρισε και τον διαιτητή όταν του έβγαλε κίτρινη κάρτα (νόμισε ότι τον βγάζει απ' το παιχνίδι)...

Αναρωτήθηκε και γιατί “το έβγαλε έξω το παιδί ο προπονητής” ... Συγκινήθηκε όταν την είπα ότι είναι υιοθετημένος απ' τη Γκάνα γιατί οι γονείς του δεν μπορούσαν να τον αναθρέψουν και τον έδωσαν σε ένα ζευγάρι Ιταλών να τον μεγαλώσει...

Μια οικογένεια γίναμε...

Το μνημόνιο έμαθε ως και τη μάνα μου... μπάλα!

Πηγή : Newsit

Σχόλιο : Μπορεί ο Μπαλοτέλη...ς να είναι Γκανέζος, αλλά την Ιταλική του τρέλα την έχει...
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 29-06-12, 13:48
Το avatar του χρήστη Easty
Easty Ο χρήστης Easty δεν είναι συνδεδεμένος
ό,τι προλάβουμε
 

Τελευταία φορά Online: 28-12-23 16:56
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Ένας Αφρικανός, ένας ΝοτιοΑμερικανός, ένας Τούρκος και δύο Πολωνοί, έτσι για να μετράμε...
Ο Αφρικανός είναι υιοθετημένος λόγω εμφυλίου πολέμου στην πατρίδα του. Ο Τούρκος είναι δύο γενιές εκεί και φτιάχνουν το καλύτερο βρώμικο κεμπάπ στο Αμβούργο. Έχει γυρίσει την αντίστοιχη διαφήμιση με το "ομορφάντρα μου" και οι γερμανοί φίλαθλοι τον αγάπησαν τα μάλα.
Οι δυο Πολωνοί είναι υιοθετημένοι από τον Β' Παγκόσμιο, τότε που οι γονείς τους αναγκαστήκανε να πάνε διακοπές στην ανατολική Γερμανία και αφήσανε τα παιδιά στον φιλόστοργο θυρωρό της πολυκατοικίας που τα είδε σαν παιδιά του.


Και το νου σας μην πει κανείς πως όλα αυτά του ακούγονται κάπως...Ουγγρικά!!!
__________________
Ό,τι προλάβουμε
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Easty για αυτό το μήνυμα:
CORSAIR (29-06-12)
  #5  
Παλιά 29-06-12, 15:08
Το avatar του χρήστη CORSAIR
CORSAIR Ο χρήστης CORSAIR δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 26-09-22 22:30
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Το φυσάει και δεν κρυώνει η Μέρκελ! Διπλό χαστούκι από την Ιταλία, τόσο σε πολιτικό όσο και σε αθλητικό επίπεδο!

Τέλος δεν λησμονούμε την μεγαλύτερη ήττα της όταν αναγκάστηκε να παραδεχθεί το βιβλίο "Όχι στην αλλαγή της ώρας - Εκδόσεις Μπανάνα"!

Απάντηση με παράθεση
The Following 2 Users Say Thank You to CORSAIR For This Useful Post:
HelenA (29-06-12), vgiagias (29-06-12)
  #6  
Παλιά 29-06-12, 16:12
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από CORSAIR Εμφάνιση μηνυμάτων
Το φυσάει και δεν κρυώνει η Μέρκελ! Διπλό χαστούκι από την Ιταλία, τόσο σε πολιτικό όσο και σε αθλητικό επίπεδο!

Τέλος δεν λησμονούμε την μεγαλύτερη ήττα της όταν αναγκάστηκε να παραδεχθεί το βιβλίο "Όχι στην αλλαγή της ώρας - Εκδόσεις Μπανάνα"!


... και κλάμα η κυρία....
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 29-06-12, 16:20
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Οι ευγενείς Γερμανοί...



Απίστευτο περιστατικό στο Βερολίνο. Ελληνογερμανίδα έφαγε ξύλο επειδή τόλμησε να πανηγυρίσει το γκολ της Ελλάδας στον αγώνα του Euro στις 22 Ιουνίου.

Σοκαρισμένη και με πολλά γιατί να παραμένουν αναπάντητα, η 19χρονη μητέρα με την διπλή καταγωγή - τόσο την ελληνική, όσο και τη γερμανική - μετράει τις πληγές της από τις 22 Ιουνίου. Την ημέρα του κρίσιμου ποδοσφαιρικού αγώνα Ελλάδας - Γερμανίας.

Η νεαρή μητέρα πήγε να παρακολουθήσει τον αγώνα μαζί με φίλους της σε Fanmeile του Βερολίνου (σημείο όπου είχαν στηθεί γιγαντοοθόνες) και το αποτέλεσμα της βραδιάς, ήταν ένα μαυρισμένο μάτι και σπασμένα κόκκαλα.

Η ίδια εξομολογείται στην εφημερίδα Bild ότι επιθυμία της ήταν να στηρίξει και τις δύο ομάδες, οπότε και ξεκίνησε από το σπίτι της, φορώντας σημαίες και των δύο χωρών.

"Ήδη στο μετρό ξεκίνησαν τα περιπαιχτικά σχόλια", σχολίασε στη γερμανική εφημερίδα.

Μετά το πρώτο γκολ της Ελλάδας, άρχισε να πανηγυρίζει. Μετά το 4-2 στο τέλος του παιχνιδιού οι φίλοι της πήγαν να πάρουν μπίρα και η ίδια έμεινε μόνη της στο πλήθος με μια φίλη της.

"Συζητούσαμε και ξαφνικά είδα αγνώστους να με γρονθοκοπούν".

Ο δράστης εξαφανίστηκε αμέσως και η γυναίκα μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο, ενώ σήμερα καλείται να ακολουθεί συγκεκριμένη θεραπεία, αλλά και να φοράει ειδικά γυαλιά, μέχρι ωσότου επουλωθούν οι πληγές της.

Πηγή : News247

Σχόλιο : Αν το έκαναν Έλληνες, θα ήταν πρωτοσέλιδο σ' όλες τις φωτογραφίες του κόσμου.
Θυμάστε με τι αξιοπρέπεια οι Πορτογάλοι φίλαθλοι, δέχτηκαν την απώλεια του euro από την Ελλάδα;
Που είναι ο πολιτισμός; Στους Ούνους ή στον νότο;
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 30-06-12, 10:59
Qluser Ο χρήστης Qluser δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-02-23 19:01
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Που είναι ο πολιτισμός; Στους Ούνους ή στον νότο;
Όχι στους οπαδούς ποδοσφαίρου σίγουρα.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 30-06-12, 11:06
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Qluser Εμφάνιση μηνυμάτων
Όχι στους οπαδούς ποδοσφαίρου σίγουρα.
Δεν φταίει σε τίποτα το ποδόσφαιρο. Είναι ένα πανέμορφο άθλημα.

Οι άνθρωποι και οι συμπεριφορές το χαλάνε.

Μικρός έπαιζα και μου άρεσε πολύ το βόλεϊ, είναι από τα ευγενικά αθλήματα, γιατί οι αντίπαλοι δεν έρχονται σε επαφή.

Πολλά Σάββατα πήγαινα να δω αγώνες της ομάδας που ήμουν αθλητής, τον Πανελλήνιο. Η τελευταία φορά που πήγα ήταν πριν 15-18 χρόνια δεν θυμάμαι καλά. Έπαιζε ο Πανελλήνιος με τον Παναθηναϊκό. Αυτό που έζησα σαν φίλαθλος, δεν το έχω ζήσει σε ποδοσφαιρικό αγώνα.

Οι οργανωμένοι του Παναθηναϊκού, έκαναν το γήπεδο, γυαλιά καρφιά, έφευγαν τα πλαστικά καθίσματα και εκτοξευόντουσαν με φονική πρόθεση. Επειδή η έξοδος ήταν κοντά στην κερκίδα τους, οι λίγοι φίλαθλοι του Πανελληνίου, διέφυγαν από την είσοδο των παικτών.

Ήταν η τελευταία φορά που είδα αγώνα βόλεϊ...
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 02-07-12, 14:44
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Τέσσερις Έλληνες για την κορυφαία ενδεκάδα του Euro!

Μεγάλη τιμή για την Εθνική ομάδα ποδοσφαίρου καθώς σύμφωνα με την Ουέφα οι Τοροσίδης, Κ. Παπαδόπουλος και Καραγκούνης είναι υποψήφιοι για την καλύτερη ενδεκάδα του Euro 2012, ενώ ο Φερνάντο Σάντος για καλύτερος προπονητής της διοργάνωσης.

Αναλυτικά οι υποψήφιοι της Ουέφα για κάθε θέση:

Τερματοφύλακες: Νόιερ (Γερμανία), Κασίγιας (Ισπανίας), Τιτόν (Πολωνία).

Αριστερό μπακ: Κόουλ (Αγγλία), Λαμ (Γερμανία), Άλμπα (Ισπανία).

Δεξί μπακ: Ντεμπισί (Γαλλία), Γκεμπρεσελασιέ (Τσεχία), Τοροσίδης (Ελλάδα).

Κεντρικοί αμυντικοί: Παπαδόπουλος (Ελλάδα), Λέσκοτ (Αγγλία), Πέπε (Πορτογαλία), Ράμος (Ισπανία), Χούμελς (Γερμανία), Άγκερ (Δανία).

Κεντρικοί μέσοι: Καραγκούνης (Ελλάδα), Τζέραρντ (Αγλλία), Μουτίνιο (Πορτογαλία).

Δεξία χαφ: Μπλαστσικόφσκι (Πολωνία), Τζαγκόεφ (Ρωσία), Γίρατσεκ (Τσεχία).

Επιτελικός μέσος: Πίρλο (Ιταλία), Ινιέστα (Ισπανία), Σβαϊνστάιγκερ (Γερμανία).

Αριστερό χαφ: Κρον-Ντέλι (Δανία), Σίλβα (Ισπανία), Πιλάρ (Τσεχία).

Επίθεση: Σεφτσένκο (Ουκρανία), Κασάνο (Ιταλία), Ιμπραΐμοβιτς (Σουηδία), Γκόμεζ (Γερμανία), Ρονάλντο (Πορτογαλία), Μάντζουκιτς (Κροατία).

Οι φίλαθλοι μπορούν να ψηφίζουν την ενδεκάδα ανά θέση στην επίσημη ιστοσελίδα της Ουέφα.

Πηγή : Newsit
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:31.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.