Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > AcroBase > Acro Club
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Αξιολόγηση: Αξιολόγηση θέματος: 1 Ψήφοι, 1,00 κατά μέσο όρο. Τρόποι εμφάνισης
  #46  
Παλιά 10-08-10, 21:09
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Γιατί κάθε φορά που γίνονται καλές φάσεις και μαλιοτραβήγματα, εγώ λείπω;

Πάντως δεν φτάναμε μέχρι εδώ, ούτε με ιερές αγανακτήσεις.

Η εξήγηση εκ μέρους είναι απλή, γιατί προσωπικά δεν μου αρέσει να σβήνω μηνύματα.

Το γολετόμπρικο είχε 500 ώρες περίπου δουλειάς, δύσκολης δουλειάς, έκρινα και είναι δικαίωμα του κάθε απλού μέλους να υποστηρίξει την δημιουργία του.

Έκρινα ότι ο χαρακτηρισμός του Χρήστου, δεν ήταν αστείος, αλλά υποτιμητικός για την δουλειά μου. Του το είπα, κατάλαβε ότι ενοχλήθηκα, το έκανα θέμα και στα πεταχτά, όταν ήταν online, απορώ είναι αλήθεια, πως δεν το ανέφερε.

Η Nelly σε παλαιότερη κατασκευή μου, σχολίασε ότι φωτογράφισα και τις παντόφλες μου, έκανα πλάκα και μάλιστα την συνέχισα. Αυτό όμως με τα playmobil με πείραξε πάρα πολύ.

Θα πρέπει να φταίει η πολύ ζέστη εν Αθήναις, που κάνατε θέμα την διαγραφή ενός απαράδεκτου σχολίου.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 31-01-11, 04:16
Το avatar του χρήστη Reini
Reini Ο χρήστης Reini δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-05-11 14:15
Μου αρέσουν:
το πλήθος των θεμάτων που βλέπω όταν πάω στο forum/clubs
ο τρόπος αρχικής παρουσίασης (μοιάζει εγκυρος)
το επίπεδο που βλέπω χωρίς βρισιές και άλλα τέτοια
το ότι γρήγορα μπορείς να συνομιλήσεις με άλλους

Δεν μου αρέσουν:
τα νεύρα και οι συστάσεις από κάποιους σε κάποιους άλλους για το τι γράφουν ή πως το γράφουν (τις πρώτες μέρες που μπήκα, τώρα σα να ηρεμίσατε!)
οτι δεν γίνονται δεν εξελίσσονται συζητήσεις
ότι τα περισσότερα θεματα έχουν μείνει πίσω και μόνο ειδησεις μοιάζει να κινούνται


Πρόταση: τις συνεννοήσεις και τις επαναλαμβανόμενες συστάσεις κάντε τις ιδιωτικά χωρίς ο κάθε επισκέπτης να μπαίνει και να τα βλέπει.

Πρόταση: χαλαρώστε λίγο και αφήστε και κανένα σχόλιο να περάσει!

Πρόταση: απαντήστε στο θέμα ή κάντε επέκταση, αλλά μην μπλέκετε τα πάντα!

Πρόταση: φτιάξτε μια αρχική σελίδα με σταθερά θέματα μηνιαία ή εβδομαδιαία και από θέματα που αλλάζουν. Όταν λέω σταθερά εννοώ πχ "Πολιτική" "Ειδήσεις" "Τεχνολογία" με ένα ή περισσότερα σημαντικά άρθρα που θα διατηρούνται για κάποιο διάστημα. Άλλα πάλι μπορούν να αλλάζουν πχ άλοτε "Λαογραφία" άλοτε "Βιβλίο" άλοτε "Μαγειρική" άλοτε "Αθλητικά" και ότι άλλο προκύψει.Στη πρώτη σελίδα θα φαίνεται το πρώτο μήνυμα του θέματος και με κλικ θα πάμε στο φόρουμ για να το διαβάσουμε και να απαντάμε.

Πρόταση: Στο εντιτόριαλ και στα πολιτικά θέματα, και όπου αλλού, παρακινείστε το κόσμο, ρωτήστε τον. Άμα μόνο εσείς γράφετε ή σχολιάζετε οι υπόλοιποι μένουν να κοιτάνε.

Παρατήρηση: Όταν κοιτάζω τα νέα μηνύματα γιατί παίρνω 7 σελίδες με το 95% να είναι ναυτεμπορική και rss; Δεν μπορώ να εντοπίσω τα μηνύματα του φόρουμ, τα χάνω μέσα σε όλα αυτά!

Δείξτε επιείκια, είναι οι πρώτες εντυπώσεις και ελπίζω εδώ Archmage να τα έγραψα με πιο καλά και πιο συγκεκριμμένα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Reini : 31-01-11 στις 04:21
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 31-01-11, 11:49
Το avatar του χρήστη Archmage
Archmage Ο χρήστης Archmage δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-03-18 00:30
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Reini Εμφάνιση μηνυμάτων
Παρατήρηση: Όταν κοιτάζω τα νέα μηνύματα γιατί παίρνω 7 σελίδες με το 95% να είναι ναυτεμπορική και rss; Δεν μπορώ να εντοπίσω τα μηνύματα του φόρουμ, τα χάνω μέσα σε όλα αυτά!
Κάνε ignore (PLONK!) το χρήστη Naytemporiki στο Πίνακας Ελέγχου -> edit ignore list

Παλιότερα υπήρχε και η δυνατότητα να κόβεις ολόκληρη περιοχή, όπως RSS (τα λέμε και "κλαμπ" κάποιες φορές για ιστορικούς λόγους), που τώρα όμως χάθηκε Μπορείς να την εξομοιώσεις κάπως αν αντί για το λινκ:
Κώδικας:
http://www.acrobase.gr/search.php?do=getnew
χρησιμοποιείς (πχ με bookmark) το λινκ
Κώδικας:
http://www.acrobase.gr/search.php?do=getnew&exclude=X,Y,Z
όπου X,Y,Z οι αριθμοί των περιοχών από όπου δε θέλεις να βλέπεις νέα μηνύματα.

Πχ με αυτό δε βλέπεις νέα μηνύματα από την περιοχή 75 (RSS) και την περιοχή 121 (Νέα Μέλη).

Όλο αυτό έχει το μειονέκτημα ότι πρέπει να χρησιμοποιείς μόνο το bookmark σου και όχι το λινκ "Νέα μηνύματα" στην οριζόντια μπάρα. Εκτός αν κάποιος καλός άνθρωπος (γκουχ) επαναφέρει τη σχετική λειτουργικότητα

(μήπως να γράψω αναλυτικές οδηγίες για ignores και plonks; το σκέφτομαι καιρό...)
__________________
may you live in interesting times
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Archmage για αυτό το μήνυμα:
Gildor (31-01-11)
  #49  
Παλιά 31-01-11, 15:52
Το avatar του χρήστη Chressida
Chressida Ο χρήστης Chressida δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 18-07-14 10:45
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από dimitrios83 Εμφάνιση μηνυμάτων
Στην τελική δεν θέλω με τίποτα να βλέπω γυναίκες να τσακώνονται μεταξύ τους (το απεχθάνομαι αυτό). 'Αν είναι να δούμε τραβήγματα μαλλιών, σκισίματα ρούχων και σουτιέν να ίπτανται, ας γίνουν με χαμόγελο!


Τώρα το είδα αυτό

Δηλαδή, Δημήτρη, ακόμα και στην τσαντίλα και στο θυμό μόνο εσείς έχετε δικαίωμα;
__________________
Vis Imaginativa
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 19-03-11, 17:55
Το avatar του χρήστη Nelly
Nelly Ο χρήστης Nelly δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-05-12 11:04
Φύλο: Γυναίκα
Μου αρέσει: που τα περισσότερα πολιτικά θέματα που τείνουν να εγείρουν φανατισμό πάνε άπατα. Μου αρέσει που η συντριπτική πλειοψηφία απέχει από κομματικούς διαξιφισμούς και παραληρήματα.


Με ενοχλεί: που τα περισσότερα πολιτικά θέματα επαναλαμβάνονται και ως εκ τούτου επαναλαμβάνεται η ροή των νημάτων. Λέγονται τα ίδια και τα ίδια.


Με ενοχλεί: που τα περισσότερα πολιτικά θέματα δε μπαίνουν για να γίνει συζήτηση επί της ουσίας αλλά μόνο για να χτυπηθεί –με ορισμένο τρόπο- η κυβερνητική πολιτική και με κάνουν να νομίζω πως είμαι μέλος κομματικού γραφείου εν αγνοία μου.


Μου αρέσει: τα μέλη που έχουν ενεργό συμμετοχή, εκφράζονται, διατυπώνουν απόψεις.


Μου αρέσει: τα ελάχιστα μέλη που με τον ένα ή άλλο τρόπο προσπαθούν να διαφυλάξουν το πνεύμα ισότητας και ελευθερίας και που αντιλαμβάνονται το δίκαιο πέρα από προσωπικές συμπάθειες ή αντιπάθειες.


Με ενοχλεί: τα μέλη που συμπεριφέρονται σαν emo έφηβοι με προβλήματα αυτοπροσδιορισμού. Κρατούν μούτρα, συνδέονται συχνά αλλά δε συμμετέχουν, σβήνουν τα μηνύματά τους, κλειδώνονται στο δωμάτιό τους, ρίχνουν μπροστά το μαλλί και βράζουν από μέσα τους χωρίς να έχουν πλάνο εκτόνωσης κι όταν αυτή συμβεί, θα συμβεί ολέθρια.


Μου αρέσει: τα πολλά κλαμπς και θέματα.


Με (ψιλο)ενοχλεί: που οι γυναίκες σε αυτό το σάιτ είναι πολύ λίγες. Τι γίνεται κορίτσια; Μήπως να ασχοληθούμε λίγο περισσότερο με τα ζώδια, τα γκομενικά, την πασαρέλα και τα ψυχαναλυτικά για να μπείτε/γραφτείτε; Τεσπά, ίσως το κλαμπ Ηealth and Beauty να χρειάζεται διεύρυνση με θέματα πιο πιασάρικα γυναικεία, γιατί όλα τα υπόλοιπα κλαμπς είναι unisex.


Με ενοχλεί: που έρχονται συνεχώς νέοι φίλοι, φερέλπιδες κάποιοι, και μέχρι να πεις κίμινο εξαφανίζονται. Τι γίνεται παιδιά; Γιατί διστάζετε;


Με ενοχλεί: το πρόσφατο κλίμα απαξίωσης της βάσης και ηττοπάθειας που συντηρείται από αρκετά μέλη, των οποίων τις μεθόδους δεν επικροτώ.


Με ενοχλεί: που η ερμηνεία και η αποκατάσταση του ανωτέρου προβλήματος δε φαίνεται να απασχολεί τη Διαχείριση, η οποία προφανώς έχει μερίδιο ευθύνης.


Με ενοχλεί: που συχνά νιώθω πως είμαι σε λέσχη, τα μέλη της οποίας έχουν κοινές πεποιθήσεις σε θέματα κοινωνικά, πολιτικά, θρησκευτικά και κάθε τι που απομακρύνεται από τη γραμμή αντιμετωπίζεται με καχυποψία και δυσαρέσκεια. Σε αυτό δε φταίνε τα δέκα (τυχαίο νούμερο) μέλη που έχουν όντως αυτές τις πεποιθήσεις κοινές, όσο τα υπόλοιπα χίλια (καθόλου τυχαίο νούμερο) που είναι μουγκοθόδωρες.


Μου αρέσει: που υπάρχει κυτίο παραπόνων/παρατηρήσεων.


Με (χοντρο)ενοχλεί: που στο κυτίο παραπόνων/παρατηρήσεων γράφω μόνο εγώ.


Μου αρέσει: που παρά τις τόσες συμμετοχές μου στα κυτία, εξακολουθώ να έχω λόγους να μπαίνω στην Άκρο, πράγμα που σημαίνει πως εδώ, θα μείνω μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων (των λόγων μου), πράγμα που σημαίνει πως θα δώσω και σε μένα και στην Άκρο όλες τις ευκαιρίες που δικαιούμαστε για να κρατηθεί η σχέση μας, πράγμα που σημαίνει πως, και ένας έστω λόγος να απομείνει για να μπαίνω, θα το κάνω.
Απάντηση με παράθεση
  #51  
Παλιά 07-02-17, 15:38
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 22:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Χρήσιμο θεματάκι για οποιαδήποτε συζήτηση..Καλό θα ήταν να κάνουμε ένα review να πάρουμε ιδέες.
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 07-02-17, 21:11
Το avatar του χρήστη Easty
Easty Ο χρήστης Easty δεν είναι συνδεδεμένος
ό,τι προλάβουμε
 

Τελευταία φορά Online: 28-12-23 16:56
Φύλο: Άντρας
Τρελλοί διάλογοι!!
__________________
Ό,τι προλάβουμε
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 (0 μέλη και 2 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης Αξιολογήστε αυτό το θέμα
Αξιολογήστε αυτό το θέμα:

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:03.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.