Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Εκπαίδευση
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #76  
Παλιά 04-02-07, 21:30
Το avatar του χρήστη farmakio
farmakio Ο χρήστης farmakio δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 18-02-07 21:14
Καλα καλα ! μη το γυρναμε σε υστερια ! Αλλιως ηταν πριν καποια χρονια αλλα η ουσια ειναι η ιδια ! Μερικες σκορπιες απαντησεις

1, απο ποτε η οποια πλειοψηφια των εκλογων ....γινεται μειοψηφια στις συνελευσεις ? απο τοτε που καποιοι εμφανιζονται μονο και μονο για να φιγουραρουν ΠΡΩΤΗ παραταξη

2, απο ποτε αλλο ειναι η προοπτικη και αλλο οι σπουδες αυτες καθ αυτες ?

3, η ελευθερη προσβαση δεν ειναι καλυτερη απο τα γενικα και αοριστα ανοιχτα και ¨¨ιδιωτικα ¨¨ ιδρυματα ?

4, για τις δεξαμενες ανεργιας και υποαπασχολησης,,,,καμμια αποψη ?

5, για τους φραγμους,,,εγω τους λεω ¨¨ταξικους¨¨¨απο το δημοτικο ??
ειναι το ιδιο ευκολα να σε πανε σχολειο....οσο οταν μας πηγαιναν εμας ?
οι ΓΟΝΕΙΣ ας απαντησουν,,,,,πιο ευκολα

6, Καλη η.....μπανανοφλουδα με το εξωτερικο , αλλα το ζητημα ειναι Αγγλια - Ιταλια - Τσεχια.....η εδω ? Μηπως θα επρεπε να ειναι πως και γιατι ?

Περιμενω.....
Απάντηση με παράθεση
  #77  
Παλιά 05-02-07, 09:31
Το avatar του χρήστη Kiwi
Kiwi Ο χρήστης Kiwi δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 12-05-08 10:53
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από farmakio Εμφάνιση μηνυμάτων
1, απο ποτε η οποια πλειοψηφια των εκλογων ....γινεται μειοψηφια στις συνελευσεις ? απο τοτε που καποιοι εμφανιζονται μονο και μονο για να φιγουραρουν ΠΡΩΤΗ παραταξη

2, απο ποτε αλλο ειναι η προοπτικη και αλλο οι σπουδες αυτες καθ αυτες ?

3, η ελευθερη προσβαση δεν ειναι καλυτερη απο τα γενικα και αοριστα ανοιχτα και ¨¨ιδιωτικα ¨¨ ιδρυματα ?

4, για τις δεξαμενες ανεργιας και υποαπασχολησης,,,,καμμια αποψη ?

5, για τους φραγμους,,,εγω τους λεω ¨¨ταξικους¨¨¨απο το δημοτικο ??
ειναι το ιδιο ευκολα να σε πανε σχολειο....οσο οταν μας πηγαιναν εμας ?
οι ΓΟΝΕΙΣ ας απαντησουν,,,,,πιο ευκολα

6, Καλη η.....μπανανοφλουδα με το εξωτερικο , αλλα το ζητημα ειναι Αγγλια - Ιταλια - Τσεχια.....η εδω ? Μηπως θα επρεπε να ειναι πως και γιατι ?

Περιμενω.....
1. Το απάντησες ήδη

2. Τί εννοείς; Για ποιες προοπτικές μιλάς;

3. Μα αυτή τη στιγμή δεν υφίσταται ελεύθερη πρόσβαση. Υφίστανται κοινές εξετάσεις για ένα σύνολο Σχολών, στις οποίες πρέπει να συγκενρωθεί συγκεκριμένη βαθμολογία. Όσον αφορά τα "γενικά", "αόριστα" και "ιδιωτικά" ιδρύματα, δεν πολυκατάλαβα την ερώτησή σου.

4. Όχι σε αυτό το νήμα Σε σχέση πάντως με το αρ.16 (αν θέλουμε να τα συσχετίσουμε), φυσικά και οι δεξαμενές ανεργείας και υπο-απασχόλησης τονώνονται από απόφοιτους απαξιωμένων Πανεπιστημίων όπως είναι τα σημερινά ελληνικά δημόσια ΑΕΙ και ΤΕΙ. Όπως προ-είπα όμως, είναι κυρίως άλλο θέμα.

5. Δεν κατάλαβα πάλι την ερώτηση. Βλέπεις ταξικούς φραγμούς στο Δημοτικό;

6. Προφανώς εδώ. Γιατί να μην αυξηθεί το ΑΕΠ με εισαγωγή φοιτητών αντί εξαγωγή; Γιατί να μην αποκτήσει η Ελλάδα διεθνώς ανταγωνιστικά ιδρύματα και να γίνει πραγματικό κέντρο γνώσης, έρευνας και επιστήμης; Έχεις μιλήσει ποτέ με ξένους φοιτητές που έρχονται με erasmus; Ξέρεις γιατί έρχονται; Γιατί νομίζουν πως η ελληνική τριτοβάθμια εκπαίδευση, είναι η σημερινή προέκταση της αρχαίας Ελλάδας των γραμμάτων και των επιστημών. Γιατί νομίζουν πως έρχονται στο κέντρο γνώσης, έρευνας και επιστήμης. Τους έχεις δει πώς φεύγουν και με τί εντυπώσεις;
__________________
"Δύο πράγματα είναι άπειρα: το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και για το πρώτο έχω κάποιες αμφιβολίες" - Albert Einstein
Απάντηση με παράθεση
  #78  
Παλιά 05-02-07, 09:42
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Kiwi Εμφάνιση μηνυμάτων

Προφανώς εδώ. Γιατί να μην αυξηθεί το ΑΕΠ με εισαγωγή φοιτητών αντί εξαγωγή; Γιατί να μην αποκτήσει η Ελλάδα διεθνώς ανταγωνιστικά ιδρύματα και να γίνει πραγματικό κέντρο γνώσης, έρευνας και επιστήμης;
Θυμήστε μου να σας Σκανάρω κάτι διαφημίσεις που είδα στις Κυριακάτικες εφημερίδες για κάποια παραρτήματα Τσέχικων Πανεπιστημίων στο κέντρο της Αθήνας που δίνουν Πτυχία Φαρμακευτικής και Ιατρικής και μετά να μιλήσουμε
για τα πραγματικά κέντρα γνώσης.

Εγώ απορώ γιατί όλοι οι ερευνητές που φεύγουν και πάνε στην Αμερική και στην Αγγλία διαπρέπουν και βγάζουν σωρηδόν δημοσιεύσεις; Που σπούδασαν , δεν σπούδασαν στο δημόσιο Πανεπιστήμιο.
Όταν το Ελληνικό κράτος δεν μπορεί να τους εκμεταλλευτεί , το πρόβλημα δεν είναι η Δημόσια Παιδεία , είναι η αδιαφορία του κράτους και τον επιχειρήσεων για την έρευνα.
Γιατί στην Ελλάδα, μια λέξη μετράει και για αυτή γίνονται όλα.
Μπιζνες!
Όλα τα άλλα είναι απλά προσχήματα.
Εδώ θα είμαστε και θα το δείτε.
Θα γίνουν φανταχτερά κτίρια , με τέλεια θρανία και ακριβούς Η/Υ και όλα θα στηρίζονται στην διαφήμιση, στις δηλώσεις , και στις δημόσιες σχέσεις.
Εγώ θα ήθελα να δω δημοσιέυσεις στον έγκριτο ξένο περιοδικό τύπο αποφοίτων όλων αυτών των ΙΕΚ. Τόσα χρόνια λειτουργούν σαν πανεπιστήμια όπως λένε, που ειναι η έρευνα τους ;
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #79  
Παλιά 05-02-07, 09:47
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από farmakio Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα καλα ! μη το γυρναμε σε υστερια ! Αλλιως ηταν πριν καποια χρονια αλλα η ουσια ειναι η ιδια ! Μερικες σκορπιες απαντησεις
Υστερία όχι, απλά θλίψη για το κατάντημα των Ελληνικών ΑΕΙ που μερικοί είναι τόσο τυφλωμένοι που αδυνατούν να δουν το τέλμα στο οποίο έχει περιπέσει η ανωτάτη εκπαίδευση στην χώρα μας.

Αρχική Δημοσίευση από farmakio Εμφάνιση μηνυμάτων
1, απο ποτε η οποια πλειοψηφια των εκλογων ....γινεται μειοψηφια στις συνελευσεις ? απο τοτε που καποιοι εμφανιζονται μονο και μονο για να φιγουραρουν ΠΡΩΤΗ παραταξη
Όχι από εκείνους που μπαίνουν στα Πανεπιστήμια για να σπουδάσουν την επιστήμη τους και όχι για να ανοίξουν την πολιτική τους καριέρα.

Επειδή ήμουν φοιτητής στα δύσκολα χρόνια της Χούντας, ξέρω πολύ καλά τι σημαίνει φοιτητικός αγώνας, με κίνδυνο να σε μπαγλαρώσουν στην Μπουμπουλίνας και στα ΕΑΤ/ΕΣΑ.

Οι σημερινοί τσάμπα μάγκες των κάργα προοδευτικών δυνάμεων, εξουσιάζουν τα πανεπιστήμια με μια αισχρή μειοψηφία. Το σύνολο των Φοιτητών δεν μετέχει στις καταλήψεις και στις συνελεύσεις και αυτό το θέμα θα το λύσουν μια για πάντα με το υπό ψήφιση νομοσχέδιο για τα ΑΕΙ, για το οποίο οι φοιτητές θα πρέπει να συμπληρώνουν το 50% συν 1 ψήφο των εγγεγραμμένων φοιτητών για να βγάλουν απόφαση. Εδώ να τους δω τους μάγκες.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #80  
Παλιά 05-02-07, 09:53
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι σημερινοί τσάμπα μάγκες των κάργα προοδευτικών δυνάμεων, εξουσιάζουν τα πανεπιστήμια με μια αισχρή μειοψηφία. Το σύνολο των Φοιτητών δεν μετέχει στις καταλήψεις και στις συνελεύσεις και αυτό το θέμα θα το λύσουν μια για πάντα με το υπό ψήφιση νομοσχέδιο για τα ΑΕΙ, για το οποίο οι φοιτητές θα πρέπει να συμπληρώνουν το 50% συν 1 ψήφο των εγγεγραμμένων φοιτητών για να βγάλουν απόφαση. Εδώ να τους δω τους μάγκες.
Ωραία, συνεπώς αφού η πλειοψηφία του Ελληνικού λαού (4.000.000 Έλληνες) δεν κατέβηκε στους δρόμους επί Χούντας, μια αισχρή μειοψήφία (οι φοιτητές) κάναν τις φασαρίες. Το φαινόμενο είναι γενικότερο σητν κοινωνία.
Σας πληροφορώ ότι οι περισσότεροι φοιτητές αδιαφορούν. Προτιμούν να πίνουν καφέ και να πηγαίνουν για ψώνια.
Όλοι αυτοί είναι που μετέπειτα βγαίνουν στην κοινωνία και δεν διεκδικούν τίποτα.
Στην εταιρεία μου γίνεται γενική συνέλευση για θεμελιώθη δικαιώματα μας, όπως το να πληρώνονται οι υπερωρίες και από τους 190 νέους συναδέλφους, πάνε οι 5.
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #81  
Παλιά 05-02-07, 09:55
Το avatar του χρήστη Kiwi
Kiwi Ο χρήστης Kiwi δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 12-05-08 10:53
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
Όταν το Ελληνικό κράτος δεν μπορεί να τους εκμεταλλευτεί , το πρόβλημα δεν είναι η Δημόσια Παιδεία , είναι η αδιαφορία του κράτους και τον επιχειρήσεων για την έρευνα.
Γιατί στην Ελλάδα, μια λέξη μετράει και για αυτή γίνονται όλα.
Μπιζνες!
Την αδιαφορία του κράτους για την έρευνα την καταλαβαίνω. Την αδιαφορία των επιχειρήσεων όχι. Πόσο μάλλον όταν μέσω πανεπιστημιακής έρευνας, μια επιχείρηση μπορεί να αποκομίσει πολλά κέρδη με σχετικά χαμηλό κόστος. Μήπως τελικά, λόγω του δημόσιου χαρακτήρα των Πανεπιστημίων, καμία επιχείρηση δεν τολμά να κάνει συνεργασίες με Πανεπιστήμια για να μην κατηγορηθεί για αδιαφάνεια; Μήπως επειδή σε κάθε σχολή υπάρχουν νταβάδες, θρονιασμένοι καθηγητές που αποφασίζουν και διατάζουν τί έρευνες γίνονται;

Μιλάς για μπίζνες. Μα ένα σοβαρό ιδιωτικό Πανεπιστήμιο θα διεκδικήσει πόρους από συνεργασίες με επιχειρήσεις, όχι από τα δίδακρτα! Για να τους διεκδικήσει αυτούς τους πόρους θα πρέπει να είναι το ίδιο ανταγωνιστικό και να παράγει έρευνα υψηλού επιπέδου.
__________________
"Δύο πράγματα είναι άπειρα: το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και για το πρώτο έχω κάποιες αμφιβολίες" - Albert Einstein
Απάντηση με παράθεση
  #82  
Παλιά 05-02-07, 10:02
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Kiwi Εμφάνιση μηνυμάτων
Την αδιαφορία των επιχειρήσεων όχι. Πόσο μάλλον όταν μέσω πανεπιστημιακής έρευνας, μια επιχείρηση μπορεί να αποκομίσει πολλά κέρδη με σχετικά χαμηλό κόστος. Μήπως τελικά, λόγω του δημόσιου χαρακτήρα των Πανεπιστημίων, καμία επιχείρηση δεν τολμά να κάνει συνεργασίες με Πανεπιστήμια για να μην κατηγορηθεί για αδιαφάνεια; Μήπως επειδή σε κάθε σχολή υπάρχουν νταβάδες, θρονιασμένοι καθηγητές που αποφασίζουν και διατάζουν τί έρευνες γίνονται;
Όχι. Οι καθηγητές ψοφάνε για συνεργασίες .
Δώς τους συνεργασία και πάρτους την ψυχή. Γιατί ; Γιατί θα βάλουν τον φοιτητή με 300 € ή τσάμπα (εαν κανει την διπλωματική του) και θα πάρουν αυτοί τα χοντρά.
Οι Ελληνικές επιχειρήσεις είναι το πρόβλημα. Τους συμφέρει πολύ περισσότερο να κάνουν μεταπώληση παρά έρευνα και εκμετάλλευσή της.
Γιατί για την μεταπώληση θέλουν μόνο πωλητές με 800 € + Bonus , ενώ για αξιοποιήση της έρευνας θέλουν επιστήμονες με 3πλάσιο μισθό.
Και επειδή οι περισσότεροι επιχειρηματίες καμία σχέση και επαφή δεν είχαν στην ζωή τους με έρευνα, προτιμούν τις εισαγωγές και την μεταπώληση με 200 % (δημιουργώντας καρτέλ). Δεν είναι πιο απλό από το να μπλέκουν με την έρευνα ;
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #83  
Παλιά 05-02-07, 10:04
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
Στην εταιρεία μου γίνεται γενική συνέλευση για θεμελιώθη δικαιώματα μας, όπως το να πληρώνονται οι υπερωρίες και από τους 190 νέους συναδέλφους, πάνε οι 5.
Εκεί μπορεί και να μπαίνει η εργασιακή εξάρτιση.

Στα φοιτητικά δεν το καταλαβαίνω, έχεις πάει στην συνέλευση φοιτητών και να αντιδράσεις σε μια κατάληψη; σε έχουν γδάρει, σε σταμπάρουν και δεν σε αφήνουν σε χλωρό κλαρί. Γι αυτό δεν πατάνε, κοιτάνε τις σπουδές τους και δεν ανακατεύονται με τους κάφρους.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #84  
Παλιά 05-02-07, 10:17
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Εκεί μπορεί και να μπαίνει η εργασιακή εξάρτιση.

Στα φοιτητικά δεν το καταλαβαίνω, έχεις πάει στην συνέλευση φοιτητών και να αντιδράσεις σε μια κατάληψη; σε έχουν γδάρει, σε σταμπάρουν και δεν σε αφήνουν σε χλωρό κλαρί. Γι αυτό δεν πατάνε, κοιτάνε τις σπουδές τους και δεν ανακατεύονται με τους κάφρους.

Ναι έχω πάει.
Έγινε ακριβώς όπως τα λες (και για την ιστορία ένας από αυτούς που έριχνε το ξύλο ήταν συγγενής σου με τον οποίον ξέρω οτί δεν έχεις καμία σχέση όμως!! )
Είναι φαύλος κύκλος όμως, γιατί βρίσκουν και τα κάνουν από τη στιγμή που στις συνελεύσεις θα πάνε 2-3 φοιτητές που θα εναντιωθούν και δεν πήγαιναν για καφέ.

Η πλάκα είναι ότι όλοι αυτοί που ρίχαν το ξύλο και σχίζαν τα ιμάτια τους , τώρα είναι στελέχη με γραβατούλες σε εταιρείες και κάνουν αυτά τα οποία κατηγορούσαν!
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #85  
Παλιά 08-02-07, 19:32
Το avatar του χρήστη Stanley
Stanley Ο χρήστης Stanley δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 29-05-18 22:01
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι Ελληνικές επιχειρήσεις είναι το πρόβλημα. Τους συμφέρει πολύ περισσότερο να κάνουν μεταπώληση παρά έρευνα και εκμετάλλευσή της.
Γιατί για την μεταπώληση θέλουν μόνο πωλητές με 800 € + Bonus , ενώ για αξιοποιήση της έρευνας θέλουν επιστήμονες με 3πλάσιο μισθό.
Κοίτα, εδώ που τα λέμε, η έρευνα έχει τρομακτικό κόστος και μεγάλο ρίσκο. Για παράδειγμα, η έρευνα στα φάρμακα (που είναι σχετική με το αντικείμενό μου) άνετα καταπίνει 0.5 εκατομύριο ευρώ το χρόνο για να παίζεις με ποντίκια πριν καν μπλέξεις με πραγματικούς ασθενείς, πατέντες και δικαστήρια. Βέβαια, όπως επιβεβαιώνει το παράδειγμα της Λαβιφάρμ (όσοι ασχολούνται με χρηματιστήριο θα έχουν παρατηρήσει πως τετραπλασιάσε την τιμή της μετοχής της σε ένα χρόνο), αρκεί να βγάλεις ένα καλό φάρμακο/προιόν για να πίασεις την καλή για μια τριετία-πενταετία που κρατά η πατέντα.

Με άλλα λόγια, η έρευνα είναι πολύ δυσκολότερη και επισφαλής επένδυση από το να έχεις τράπεζα ή εταιρεία κινητής τηλεφωνίας ή μπουζουκτίδικο (οι τρεις τομείς στους οποίους διαπρέπει η ελληνική οικονομία---θα έβαζα και τη ναυτιλία, αλλά οι περισσότεροι εφοπλιστές δεν έχουν ελληνική σημαία στα πλοία).

Φιλικά,
Π.
__________________
Όποιος είναι ικανός να εκλεγεί δε θα έπρεπε να αφήνεται να κυβερνήσει. -- Douglas Adams
Απάντηση με παράθεση
  #86  
Παλιά 08-02-07, 20:48
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Stanley Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοίτα, εδώ που τα λέμε, η έρευνα έχει τρομακτικό κόστος και μεγάλο ρίσκο. Για παράδειγμα, η έρευνα στα φάρμακα (που είναι σχετική με το αντικείμενό μου) άνετα καταπίνει 0.5 εκατομύριο ευρώ το χρόνο για να παίζεις με ποντίκια πριν καν μπλέξεις με πραγματικούς ασθενείς, πατέντες και δικαστήρια.

Με άλλα λόγια, η έρευνα είναι πολύ δυσκολότερη και επισφαλής επένδυση από το να έχεις τράπεζα ή εταιρεία κινητής τηλεφωνίας ή μπουζουκτίδικο

Συμφωνούμε απόλυτα.
Θα μπορούσαν όμως οι εταιρείες να επωφεληθούν από τη συνεργασία με τα Πανεπιστήμια που είναι χώροι έρευνας.
Τώρα αν και τα λεφτά της Ευρωπαικής΄Ένωσης απο τα projects πήγαιναν σε πραγματική έρευνα και όχι στις τσέπες εσωπανεπιστημιακών και εξωπανεπιστημιακών , τότε ίσως να μπορούσαμε να μιλάγαμε για παραγωγική έρευνα.
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #87  
Παλιά 22-02-07, 15:01
Το avatar του χρήστη CORSAIR
CORSAIR Ο χρήστης CORSAIR δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 26-09-22 22:30
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Στην επόμενη βουλή τελικά για αναθεώρηση παραπέμπεται
το άρθρο 16 για την ίδρυση μη κρατικών πανεπιστημίων.


Τι ωραία που ήταν τα Χριστούγεννα με τα μελομακάρονα
και τους κουραμπιέδες
. Τι ωραία που τα περάσαμε την
Καθαρά Δευτέρα με τα καλαμαράκια και τη λαγάνα. Και τώρα;;;
Τώρα λίγο αρνάκι ρε παιδιά θέλουμε με πασχαλινό αβγουλάκι
και κανένα μπανάκι προς το τέλος Ιουνίου αρχές Ιουλίου στα
νησάκια να έρθουμε στα ίσια μας... Πω πω ... Δύσκολη χρονιά
και φέτος...Πολύ κούραση έπεσε...

Άντε καλό καλοκαίρι παιδιά. Ραντεβού το Σεπτέμβριο!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:23.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.