Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Άνθρωπος και Κοινωνία > Τα δικαιώματα μας
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Αξιολόγηση: Αξιολόγηση θέματος: 1 Ψήφοι, 2,00 κατά μέσο όρο. Τρόποι εμφάνισης
  #16  
Παλιά 15-01-10, 01:38
Το avatar του χρήστη christi
christi Ο χρήστης christi δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 12-12-17 20:48
Φύλο: Γυναίκα
Όχι, οταν το θέμα δεν το επιτρέπει δεν έχω. Και επιπλέον δεν δέχομαι το χιούμορ των άλλων πάνω σε τέτοια θέματα.
__________________
.
Safeline / Saferinternet
γραμμή βοήθειας 210 600 7686
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 15-01-10, 01:45
Το avatar του χρήστη Nelly
Nelly Ο χρήστης Nelly δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-05-12 11:04
Φύλο: Γυναίκα
Πάσχεις από παντελή έλλειψη χιούμορ και βιαστική/μονομερή ερμηνεία των πραγμάτων λόγω σοβαροφάνειας. Δεν υπάρχει περίπτωση να απολογηθώ για το "αποτυχημένο" χιούμορ που μου καταλογίζεις βάσει των κριτηρίων σου. Σε παραπέμπω στην υπογραφή σου και κλείνω εδώ τη συγκεκριμένη κουβέντα μαζί σου.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 15-01-10, 01:49
Το avatar του χρήστη Morgul
Morgul Ο χρήστης Morgul δεν είναι συνδεδεμένος
Άσωτος διαχειριστής
 

Τελευταία φορά Online: 26-03-22 21:02
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Αρχική Δημοσίευση από christi Εμφάνιση μηνυμάτων
Πρώτον τα smilies που χρησιμοποιούμε δεν είναι νοηματική γλώσσα και δεύτερον το θέμα της νοηματικής δεν είναι θέμα που να σηκώνει οποιουδήποτε είδους χιούμορ.
Αν γράφονταν οι νοηματικές θα είχαν πολύ ενδιαφέρον (και σίγουρα λιγότερο κατακερματισμό)! Το λεξικό μου έχει οδηγό «προφοράς» για την βρετανική νοηματική, αλλά αυτό είναι σύστημα καταγραφής της «φωνολογίας» όπως το σύστημα της IPA (πχ «aɪ pʰiː eɪ» = η προφορά του «IPA» στα Αγγλικά), και εξίσου δύσκολο να το συνηθίσεις/μάθεις. Ακόμα χειρότερο, σε αντίθεση με το IPA, μπορεί να αποδώσει μόνο μία γλώσσα, κι έτσι δεν είναι πολύ χρήσιμο (και σίγουρα όχι όσο πρότυπο όσο το IPA).

Πάντως γιατί να μην κάνεις χιούμορ για τις νοηματικές; Είναι η βάση του «deaf culture», μιας εξαιρετικά ικανής και ισχυρής κοινότητας (με εξαιρετικά ενδιαφέρουσα αίσθηση του χιούμορ και μπόλικο αυτοσαρκασμό). Δεν είναι κάτι που του αρμόζει ο οίκτος — κανένα μέλος του deaf culture δεν πιστεύει ότι είναι άξιο οίκτου, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.
__________________
www.bedroomlan.org
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 15-01-10, 01:57
Το avatar του χρήστη christi
christi Ο χρήστης christi δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 12-12-17 20:48
Φύλο: Γυναίκα
Ευχαριστώ πολύ για την διαπίστωση και την προτιμώ να είναι αληθινή παρά να κάνω τέτοιους (σαν τους παρακάτω) χιουμοριστικούς συνδυασμούς. Είναι ο συνδυασμός που κάνει τη διαφορά.
Και επιπλέον όταν με χιούμορ προσβάλλονται άνθρώπους που έχουν γλώσσα τη νοηματική, προτιμώ να το καυτηριάσω παρά να μείνω απαθής και δεν με νοιάζει καθόλου αυτό χαρακτηρίζεται ως σοβαροφάνεια!


Αρχική Δημοσίευση από Nelly Εμφάνιση μηνυμάτων
Μα και ο καθαριστής σου (ο διάδοχος αυτού που θες τώρα, μιας και μιλάμε για το μέλλον) θα έχει τεχνητή νοημοσύνη. Απλά, θα είναι πολύ χαμηλού δείκτη. Θα λέει μόνο "yes master" και "mission accomplished". Έτσι ακριβώς όπως θα τον θες δηλαδή.

ΥΓ: ενδεχομένως, μετά από σκληρή εκπαίδευση που θα τον υποβάλλεις, να αρχίσει να λέει και "what a beautiful trehantiri!"
Αρχική Δημοσίευση από Nelly Εμφάνιση μηνυμάτων
Το σενάριο είναι τόσο φουτουριστικό, ώστε χλωμό να υφίσταται ελληνική γλώσσα επισήμως. Έτσι δε λένε οι σκοτεινές προβλέψεις; Αν, πια, δεν θες με τίποτα ξένη γλώσσα, πάρε ένα ρομπότ με νοηματική.
__________________
.
Safeline / Saferinternet
γραμμή βοήθειας 210 600 7686
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 15-01-10, 02:04
Το avatar του χρήστη christi
christi Ο χρήστης christi δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 12-12-17 20:48
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από Morgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν γράφονταν οι νοηματικές θα είχαν πολύ ενδιαφέρον (και σίγουρα λιγότερο κατακερματισμό)! Το λεξικό μου έχει οδηγό «προφοράς» για την βρετανική νοηματική, αλλά αυτό είναι σύστημα καταγραφής της «φωνολογίας» όπως το σύστημα της IPA (πχ «aɪ pʰiː eɪ» = η προφορά του «IPA» στα Αγγλικά), και εξίσου δύσκολο να το συνηθίσεις/μάθεις. Ακόμα χειρότερο, σε αντίθεση με το IPA, μπορεί να αποδώσει μόνο μία γλώσσα, κι έτσι δεν είναι πολύ χρήσιμο (και σίγουρα όχι όσο πρότυπο όσο το IPA).
...
Θα είχε ενδιαφέρον ο γραπτός τρόπος αναπαράστασης μιας νοηματικής γλώσσας. Κάθε νοηματική με τα στοιχεία του σώματος που χρησιμοποιεί για να εκφράσει αυτό που θελει να πει, είναι πολύ πλούσια, έχει τύπους, σύνταξη, εξελίσσεται και δεν έχει τίποτα να ζηλέψει από οποιαδήποτε άλλη γλώσσα. Σκέφτομαι πως θα μπορούσε να γίνει γραπτή αναπαράσταση και αν θα ήταν σκόπιμη η χρήση συμβόλων παρά γραμμάτων.
__________________
.
Safeline / Saferinternet
γραμμή βοήθειας 210 600 7686
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 15-01-10, 02:07
Το avatar του χρήστη Nelly
Nelly Ο χρήστης Nelly δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-05-12 11:04
Φύλο: Γυναίκα
Τη στιγμή που θα καταλάβεις, επιτέλους, ότι δε μιλούσαμε για ανθρώπους αλλά για ρομπότ, σφύρα μου. Θα γυρίσω, να είσαι σίγουρη. Μέχρι τότε, σε παρακαλώ πολύ, πρόσεξε τι θα πεις. Για δική σου προστασία και για δική μου οικονομία χρόνου και φαιάς ουσίας. Καλό ξημέρωμα.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 15-01-10, 02:27
Το avatar του χρήστη christi
christi Ο χρήστης christi δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 12-12-17 20:48
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από Nelly Εμφάνιση μηνυμάτων
Τη στιγμή που θα καταλάβεις, επιτέλους, ότι δε μιλούσαμε για ανθρώπους αλλά για ρομπότ, σφύρα μου. Θα γυρίσω, να είσαι σίγουρη. Μέχρι τότε, σε παρακαλώ πολύ, πρόσεξε τι θα πεις. Για δική σου προστασία και για δική μου οικονομία χρόνου και φαιάς ουσίας. Καλό ξημέρωμα.
Μπορώ να αντιλαμβάνομαι πλήρως τα ελληνικά, και τους συνδυασμούς των μηνυμάτων.
Θα μου ήταν κατανοητό να πεις ότι δεν είχες πρόθεση και προσέβαλες με το χιούμορ αυτό χωρίς να το αντιληφθείς, παρά να μου υποδεικνύεις ή να με απειλείς στο να προσέχω τι να πω.

Δεν προσέβαλα ποτέ κανένα άσχετα με το πόσο αυστηρή μπορεί να ήμουν στην κρίση μου για γραφόμενα εδώ. Και για να το πω πιο ξεκάθαρα, το στυλ "σφύρα μου" και "πρόσεχε" ξεπερνάει πολλά όρια. Για να πω την αλήθεια δεν περίμενα εδώ να διαβάσω τέτοιες εκφράσεις!!

Δεν έχω να πω κάτι άλλο σε συζήτηση εδώ.
__________________
.
Safeline / Saferinternet
γραμμή βοήθειας 210 600 7686
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 15-01-10, 02:38
Το avatar του χρήστη Morgul
Morgul Ο χρήστης Morgul δεν είναι συνδεδεμένος
Άσωτος διαχειριστής
 

Τελευταία φορά Online: 26-03-22 21:02
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Αρχική Δημοσίευση από christi Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα είχε ενδιαφέρον ο γραπτός τρόπος αναπαράστασης μιας νοηματικής γλώσσας. Κάθε νοηματική με τα στοιχεία του σώματος που χρησιμοποιεί για να εκφράσει αυτό που θελει να πει, είναι πολύ πλούσια, έχει τύπους, σύνταξη, εξελίσσεται και δεν έχει τίποτα να ζηλέψει από οποιαδήποτε άλλη γλώσσα. Σκέφτομαι πως θα μπορούσε να γίνει γραπτή αναπαράσταση και αν θα ήταν σκόπιμη η χρήση συμβόλων παρά γραμμάτων.
Εννοείται: σε όλες τις προσπάθειες, πχ [1,2], χρησιμοποιούνται σύμβολα για: σχετικές θέσεις δαχτύλων (handshapes), αρχικές θέσεις, τελικές θέσεις, κινήσεις, ταχύτητα, τρόπους κινήσεων (κυματιστά, σε βήματα, κλπ), συν πληροφορίες για όλα τα βοηθητικά «κανάλια» (ώμους, κεφάλι, χείλη, μάτια, φρύδια, κλπ). Δεν είναι ιδεογραφικές γραφές, αλλά είναι και δύσκολες στην ανάγνωση. Μια και οι περισσότεροι χρήστες νοηματικών ξέρουν να διαβάζουν/γράφουν και τις προφορικές γλώσσες της χώρας τους, απλά γράφουν σ'αυτές. Δεν υπάρχει αποδεκτό σύστημα γραφής σε καμμία νοηματική απ'όσες έχω δει, εκτός από λεξικά και βιβλία εκμάθησης (πχ στο δικό μου της BSL, θα έβλεπες κάτι σαν NAME WHAT? A-L-E-X-I-O-S για το κλασσικό σχήμα ρητορικής ερώτησης, αλλά αυτό δεν εξηγεί ότι το σχήμα προσώπου «ΡΗΤΟΡΙΚΗ ΕΡΩΤΗΣΗ» συμβαίνει παράλληλα με τα νοήματα NAME και WHAT.)

[1] http://www.sign-lang.uni-hamburg.de/.../hamnosys.html
[2] http://en.wikipedia.org/wiki/SignWriting

Αρχική Δημοσίευση από Nelly Εμφάνιση μηνυμάτων
Τη στιγμή που θα καταλάβεις, επιτέλους, ότι δε μιλούσαμε για ανθρώπους αλλά για ρομπότ, σφύρα μου.
Τα ρομπότ και οι Η/Υ γενικότερα δεν έχουν ανάγκη επικοινωνίας με αργές, ανθρώπινες μεθόδους: μιλάνε μέσω ethernet, wifi, bluetooth, υπερύθρων (συνηθισμένο σε ρομπότ), και μιλάνε πολύ πιο γρήγορα. Όταν χρησιμοποιούν νοηματική χρησιμοποιούν περιορισμένη ανθρώπινη νοηματική (φυσικά) για επικοινωνία με ανθρώπους-χρήστες νοηματικής (περιορισμένη επειδή τα πιο πολλά ρομπότ δεν έχουν πρόσωπα με μύες ή ώμους). Δεν είναι επιστημονική φαντασία: υπάρχουν στην αγορά συστήματα αναγνώρισης ASL (και μετάφρασης, και καταγραφής, κλπ). Δεν είναι πολύ καλά ακόμα, αλλά δεν είναι χειρότερα από τα συστήματα αναγνώρισης ομιλίας.
__________________
www.bedroomlan.org

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Morgul : 15-01-10 στις 22:24 Αιτία: Εκτός θέματος.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Morgul για αυτό το μήνυμα:
christi (15-01-10)
  #24  
Παλιά 15-01-10, 02:48
Το avatar του χρήστη Easty
Easty Ο χρήστης Easty δεν είναι συνδεδεμένος
ό,τι προλάβουμε
 

Τελευταία φορά Online: 28-12-23 16:56
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Morgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Αλλά νομίζω ότι εδώ έχω χάσει πάλι επεισόδια της Acro, και νομίζω ότι ίσως είναι καλή ιδέα να χάσω και μερικά ακόμα. Η ευρύτερη άγνοιά μου είναι το κλειδί της ευτυχίας μου.
__________________
Ό,τι προλάβουμε
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 15-01-10, 03:05
Το avatar του χρήστη christi
christi Ο χρήστης christi δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 12-12-17 20:48
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από Morgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Εννοείται: σε όλες τις προσπάθειες, πχ [1,2], χρησιμοποιούνται σύμβολα για: σχετικές θέσεις δαχτύλων (handshapes), αρχικές θέσεις, τελικές θέσεις, κινήσεις, ταχύτητα, τρόπους κινήσεων (κυματιστά, σε βήματα, κλπ), συν πληροφορίες για όλα τα βοηθητικά «κανάλια» (ώμους, κεφάλι, χείλη, μάτια, φρύδια, κλπ). Δεν είναι ιδεογραφικές γραφές, αλλά είναι και δύσκολες στην ανάγνωση. Μια και οι περισσότεροι χρήστες νοηματικών ξέρουν να διαβάζουν/γράφουν και τις προφορικές γλώσσες της χώρας τους, απλά γράφουν σ'αυτές. Δεν υπάρχει αποδεκτό σύστημα γραφής σε καμμία νοηματική απ'όσες έχω δει, εκτός από λεξικά και βιβλία εκμάθησης (πχ στο δικό μου της BSL, θα έβλεπες κάτι σαν NAME WHAT? A-L-E-X-I-O-S για το κλασσικό σχήμα ρητορικής ερώτησης, αλλά αυτό δεν εξηγεί ότι το σχήμα προσώπου «ΡΗΤΟΡΙΚΗ ΕΡΩΤΗΣΗ» συμβαίνει παράλληλα με τα νοήματα NAME και WHAT.)
Έτσι όπως τα λες είναι, δεν αναπαριστάνονται γραπτά και διαβάζονται εύκολα οι νοηματικές γλώσσες, και επιπλέον καλύπτονται από την γραπτή μητρική γλώσσα. Υπάρχουν περιπτώσεις που οι λέξεις αναπαριστάνονται καθώς το χέρι σχηματιζει καθένα από τα γράμματά της με την προκαθορισμένη μορφή παλάμης και δακτύλων, και υπάρχει και η περίπτωση που η λέξη αναπαριστάνεται με σύνολο κινήσεων έτσι όπως τις περιέγραψες.
πχ το όνομα Βασίλης μπορεί να αναπατασταθεί με την αναπαράσταση καθενός γράμματος ή επίσης μπορεί να αναπαρασταθεί με μια κυκλική κίνηση του χεριού δίπλα από το κεφάλι.

Έτσι η μεν πρωτη περίπτωση καλύπτεται-ταυτίζεται από την μητρική γραπτή γλώσσα ή δε δεύτερη περίπτωση δεν αναπαριστάνεται εύκολα γραπτά. Για αυτή την δεύτερη περίπτωση αναρωτιόμουν αν υπήρχε κάποιος τρόπος γραπτής αναπαράστασης. Κάθε γλώσσα πρέπει να διαθέτει αλφάβητο, λεξιλόγιο και συντακτικό (να το δανειστώ αυτό από τις ομιλούμενες γλώσσες ή από τις γλώσσες προγραμματισμού), μα τι θα μπορουσε να ήταν στην δεύτερη περίπτωση; Το ότι οι λέξεις δεν συνθέτονται (ίσως) από επιμέρους στοιχεία ώστε να "ανακαλύψουμε" το αλφάβητο, με οδήγησε στην σκέψη για χρήση συμβόλων.

Δεν γνωρίζω την ελληνική νοηματική, παρακινήθηκα για να μάθω πιο πολλά από αυτό το θέμα, και εδώ είναι μια σχετική ταινία. Πολύ θα ήθελα να ασχοληθώ πιο πολύ, ότι έχω διαβάσει ή παρακολουθήσει, μου έχει κινήσει το ενδιαφέρον. Πολύ εντύπωση μου είχε κάνει η εξέλιξη της γλώσσας καθώς οι διάφορες ομάδες την χειρίζονται. Έτσι το σύνολο των κινήσεων που χρησιμοποιεί μια ομάδα μπορεί να διαφέρει από αυτό κάποιας άλλης. Η ζωντάνια αυτής της γλώσσας και η κωδικοποίηση της με ενδιαφέρει και μου μοιάζει σαν πρόκληση.

υγ: θα δω τώρα και τους συνδέσμους που δίνεις

συμπλήρωση: ο δεύτερος σύνδεσμος που δίνεις, αλλά και βιβλία σε νοηματική έχουν ιδιαίτερο ενδιαφέρον.
Εδώ το International SignWriting Alphabet (ISWA 2008)
__________________
.
Safeline / Saferinternet
γραμμή βοήθειας 210 600 7686

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Morgul : 15-01-10 στις 22:26 Αιτία: Εκτός θέματος.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 15-01-10, 14:52
Το avatar του χρήστη Nelly
Nelly Ο χρήστης Nelly δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-05-12 11:04
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από christi Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα μου ήταν κατανοητό να πεις ότι δεν είχες πρόθεση και προσέβαλες με το χιούμορ αυτό χωρίς να το αντιληφθείς, παρά να μου υποδεικνύεις ή να με απειλείς στο να προσέχω τι να πω.
Πήρες το "προστασία" ως νταηλίκι;! Προστασία από την αστοχία εννοούσα, Christi, δε σε απείλησα. Εσύ βλέπεις απειλές. Μόνη σου. Δεν εκπλήσσομαι ωστόσο που δεν το αντελήφθης (ούτε αυτό). Ειλικρινά, το να προσπαθώ να σου εξηγήσω μοιάζει με το να σπέρνω σε στέρφα γη.
Και όχι, δεν πρόκειται να σου ότι υπήρξα προσβλητική διότι δεν υπήρξα.

Αρχική Δημοσίευση από christi Εμφάνιση μηνυμάτων
[B]Δεν προσέβαλα ποτέ κανένα άσχετα με το πόσο αυστηρή μπορεί να ήμουν στην κρίση μου για γραφόμενα εδώ. Και για να το πω πιο ξεκάθαρα, το στυλ "σφύρα μου" και "πρόσεχε" ξεπερνάει πολλά όρια. Για να πω την αλήθεια δεν περίμενα εδώ να διαβάσω τέτοιες εκφράσεις!!Δεν έχω να πω κάτι άλλο σε συζήτηση εδώ.
Το "σφύρα μου" το μάζεψα από το πεζοδρόμιο αλλά, ω! του θαύματος, ήταν πεντακάθαρο. Καμιά φορά, μες στο σπίτι μας υπάρχει περισσότερη σκόνη, ξέρεις... στις γωνίες, εκεί που ούτε η πεθερά δε βλέπει.

Γενικά, ναι, δεν έχει νόημα να το κουράζουμε άλλο. You cannot read between the lines, Christi, κι αυτό δυσχεραίνει πολύ τη μεταξύ μας επικοινωνία.



Morgul,
με τη λέξη "νοηματική" δε σκόπευα να μπω στην ακριβή διαδικασία εκμάθησης του πώς μπορεί να συννενοείται πραγματικά ένα ρομπότ. Αλλά καλά να πάθω. Όποιος ανακατεύεται με την τεχνολογία, τον τρώνε οι τεχνοκράτες.

Easty,
άρτον και θεάματα...
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 15-01-10, 15:10
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Nelly Εμφάνιση μηνυμάτων
Και όχι, δεν πρόκειται να σου ότι υπήρξα προσβλητική διότι δεν υπήρξα.
Αν σε ενδιαφέρει μια τρίτη γνώμη, προσβλητική υπήρξες και όχι μόνο στην συγκεκριμένη περίπτωση.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 15-01-10, 15:18
Το avatar του χρήστη Nelly
Nelly Ο χρήστης Nelly δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-05-12 11:04
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν σε ενδιαφέρει μια τρίτη γνώμη, προσβλητική υπήρξες και όχι μόνο στην συγκεκριμένη περίπτωση.
Αν η γνώμη σου απεκδυθεί την υποκειμενικότητα, θα με ενδιαφέρει πάρα πολύ.
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 15-01-10, 15:49
Το avatar του χρήστη christi
christi Ο χρήστης christi δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 12-12-17 20:48
Φύλο: Γυναίκα
Εμένα να με συγχωρείτε μα το να συνδυάζεται σε κάποια μηνύματα, το χαμηλό επίπεδο νοημοσύνης έστω και τεχνητής με τη νοητική γλώσσα και ότι άλλο αυτό συνεπάγεται, δεν μου είναι καθόλου αρεστό, και την αντίθεσή μου την εκδηλώνω.
Σε τέτοιου είδους εκφράσεις και ιδέες δεν μένω απαθής και να κάνω πως δεν καταλαβαίνω ή να το θεωρήσω χιούμορ. Και αν είναι χιούμορ είναι πολύ άσχημα συνδυασμένο. Κατά τα άλλα τα πρόσωπα που εκφέρουν τις απόψεις αυτές, δεν με ενδιαφέρουν, δεν με αφορούν και δεν τα σχολιάζω.

Από εκεί και πέρα, ας κρατήσει ο καθένας ότι θέλει.
__________________
.
Safeline / Saferinternet
γραμμή βοήθειας 210 600 7686
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 15-01-10, 16:02
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Nelly Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν η γνώμη σου απεκδυθεί την υποκειμενικότητα, θα με ενδιαφέρει πάρα πολύ.
Το να ξέρεις τους άλλους είναι σοφία.
Το να ξέρεις τον εαυτό σου είναι φώτιση.
Λάο Τσε
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης Αξιολογήστε αυτό το θέμα
Αξιολογήστε αυτό το θέμα:

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:21.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.