Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1546  
Παλιά 03-01-14, 13:29
chronie Ο χρήστης chronie δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-01-14 20:14
Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους, με όσο το δυνατόν περισσότερες υφέσεις και καθόλου εξάρσεις!

Ισχύει ότι το Αττικό νοσοκομείο διαθέτει γαστρεντερολογικό τμήμα που ειδικεύεται στις ΙΦΝΕ;

Βασικά, επειδή είμαι ένα βήμα πριν την ολική κολεκτομή, μιας και η ανακουφιστική ειλεοστομία δε βοήθησε την κατάσταση του παχέος εντέρου, θα ήθελα μια επιπλέον άποψη για να επιβεβαιώσω την απόφαση που έχω ήδη λάβει.

Αν μπορεί κάποιος συμπάσχων να με βοηθήσει με περισσότερες πληροφορίες, θα ήμουν ευγνώμων!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη chronie : 03-01-14 στις 13:45
Απάντηση με παράθεση
  #1547  
Παλιά 05-01-14, 12:40
smarnel Ο χρήστης smarnel δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-12-22 20:58
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από chronie Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους, με όσο το δυνατόν περισσότερες υφέσεις και καθόλου εξάρσεις!

Ισχύει ότι το Αττικό νοσοκομείο διαθέτει γαστρεντερολογικό τμήμα που ειδικεύεται στις ΙΦΝΕ;

Βασικά, επειδή είμαι ένα βήμα πριν την ολική κολεκτομή, μιας και η ανακουφιστική ειλεοστομία δε βοήθησε την κατάσταση του παχέος εντέρου, θα ήθελα μια επιπλέον άποψη για να επιβεβαιώσω την απόφαση που έχω ήδη λάβει.

Αν μπορεί κάποιος συμπάσχων να με βοηθήσει με περισσότερες πληροφορίες, θα ήμουν ευγνώμων!
έχεις πμ!
Απάντηση με παράθεση
  #1548  
Παλιά 11-01-14, 15:19
Το avatar του χρήστη nightcrawler
nightcrawler Ο χρήστης nightcrawler δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-01-18 02:12
Αρχική Δημοσίευση από bazexa Εμφάνιση μηνυμάτων
άρα...εκεί που νιώθω το "βάρος" δεν υπάρχει έντερο...(στο σημείο του ηπαρ).
απο crp πως ήσουνα με τις στενώσεις??
Δεν είχα συνεχώς πάνω από τα όρια. Οι στενώσεις βέβαια προκλήθηκαν από φλεγμονή. Έφυγε η φλεγμονή, έμειναν όμως οι στενώσεις.
__________________
All my life I've had one dream, to achieve my many goals.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην nightcrawler για αυτό το μήνυμα:
bazexa (14-01-14)
  #1549  
Παλιά 12-01-14, 21:54
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Καλησπερα ας μου πει καποιος που κανει θεραπεια με remi8888 αν μετα του παρουσιαζονται μυκητες
Απάντηση με παράθεση
  #1550  
Παλιά 13-01-14, 14:59
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από sasa1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα ας μου πει καποιος που κανει θεραπεια με remi8888 αν μετα του παρουσιαζονται μυκητες
Εμένα όχι πάντως.
Απάντηση με παράθεση
  #1551  
Παλιά 13-01-14, 16:38
captain.k Ο χρήστης captain.k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-04-15 14:19
καλη χρονια σε ολους!ρε παιδια εδω και ενα μηνα και κατι μετα απο ιωση γαστρεντεριτιδας αναζωπυρωθηκε η νοσος. απο τοτε δε εχω στανιαρη ειπε ο γιατρος αν συνεχιστει αυτη η κατασταση θα μου δωσει flaj... τελικα την παλεψα αυτο τον καιρο και δεν χρειαστηκε.σημερα ομως το πρωι αναγουλες δοιαροια πονακια και 38 πυρετο πηρα τον γιατρο και ειπε ισως ειναι εξαρση την crohn και μου ειπε να ξεκινησω ciprox....και σε 3 μερες να τον παρω τηλ.το (καλυτερο) ειναι οτι με επιασε και μια ταση λυποθυμιας ευτυχως προλαβα να ξαπλωσω, πρωτη φορα αυτο το πραγμα.εξαρση με το στομαχι μου τοσα χρονια με την νοσο δεν μου ειχε συμβει.αν ειναι εν τελοι εξαρση τι να περιμενω?rmg κανω 9-10 χρονια παρεμπιπτοντως.
Απάντηση με παράθεση
  #1552  
Παλιά 13-01-14, 16:41
captain.k Ο χρήστης captain.k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-04-15 14:19
Αρχική Δημοσίευση από sasa1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα ας μου πει καποιος που κανει θεραπεια με remi8888 αν μετα του παρουσιαζονται μυκητες
γεια σου!πολυ πιθανον να συμβαινει απο τι θυμαμαι μετα το rm... εβγαλα στα νυχια των 2 μεγαλων μου δαχτυλων στα ποδια.αντιαισθητικο πρεπει να παω να κανω και αυτο.
Απάντηση με παράθεση
  #1553  
Παλιά 14-01-14, 20:43
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από captain.k Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σου!πολυ πιθανον να συμβαινει απο τι θυμαμαι μετα το rm... εβγαλα στα νυχια των 2 μεγαλων μου δαχτυλων στα ποδια.αντιαισθητικο πρεπει να παω να κανω και αυτο.
εμενα δυστυχως ειναι σε δυσκολοτερο σημειο πολυ πιο δυσκολο και ενοχλητικο αναγκαζομαι να παρω χαπια.δεν ξερω τι να κανω μου συμβαινει παντα μετα τη θεραπεια
Απάντηση με παράθεση
  #1554  
Παλιά 14-01-14, 21:08
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από captain.k Εμφάνιση μηνυμάτων
καλη χρονια σε ολους!ρε παιδια εδω και ενα μηνα και κατι μετα απο ιωση γαστρεντεριτιδας αναζωπυρωθηκε η νοσος. απο τοτε δε εχω στανιαρη ειπε ο γιατρος αν συνεχιστει αυτη η κατασταση θα μου δωσει flaj... τελικα την παλεψα αυτο τον καιρο και δεν χρειαστηκε.σημερα ομως το πρωι αναγουλες δοιαροια πονακια και 38 πυρετο πηρα τον γιατρο και ειπε ισως ειναι εξαρση την crohn και μου ειπε να ξεκινησω ciprox....και σε 3 μερες να τον παρω τηλ.το (καλυτερο) ειναι οτι με επιασε και μια ταση λυποθυμιας ευτυχως προλαβα να ξαπλωσω, πρωτη φορα αυτο το πραγμα.εξαρση με το στομαχι μου τοσα χρονια με την νοσο δεν μου ειχε συμβει.αν ειναι εν τελοι εξαρση τι να περιμενω?rmg κανω 9-10 χρονια παρεμπιπτοντως.
κανεις remi****για δεκα χρονια συνεχεια χωρις καμια διακοπη?
Απάντηση με παράθεση
  #1555  
Παλιά 15-01-14, 12:32
captain.k Ο χρήστης captain.k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-04-15 14:19
Αρχική Δημοσίευση από sasa1 Εμφάνιση μηνυμάτων
κανεις remi****για δεκα χρονια συνεχεια χωρις καμια διακοπη?
γεια σου!ναι τοσα ειναι τα χρονια που το κανω.ευτυχως ολα αυτα τα χρονια μου εκατσε καλα το φαρμακο.απλα τωρα τελευταια με την παραμικρη γαστρεντεριτιδα αναζωπυρωνετε η νοσος και περναω κατι κρισεις δυαρροιας και τασεις για εμετο.αυριο θα παρω τηλ τον γιατρο μου να του πω πως ειμαι στην 3η μερα με την αντιβιωση και θα μου πει εκεινος αν καταλαβε αν ειναι ιωση η εξαρση της νοσου.τωρα οσο για τους μυκητες μεχρι εκει ξερω αλλα τα νυχια μου ειναι σαν γριας γυναικας.και σε μια γυναικα ειδικα χτυπαει ποιο ασχημα
Απάντηση με παράθεση
  #1556  
Παλιά 15-01-14, 15:35
bazexa Ο χρήστης bazexa δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-07-17 13:47
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από nightcrawler Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν είχα συνεχώς πάνω από τα όρια. Οι στενώσεις βέβαια προκλήθηκαν από φλεγμονή. Έφυγε η φλεγμονή, έμειναν όμως οι στενώσεις.
....και οι στεvώσεις...δεv ξαvαεπαvέρχοvται?? μετά από κάποιο καιρό?? δηλαδή..."έκλεισε" και αυτό ήταv ? δεv "ξαvα αvοίγει" το σημείο??
Απάντηση με παράθεση
  #1557  
Παλιά 15-01-14, 18:01
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Όταν λέτε παιδιά "στενώσεις" τί εννοείτε;
Απάντηση με παράθεση
  #1558  
Παλιά 16-01-14, 03:19
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από captain.k Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σου!ναι τοσα ειναι τα χρονια που το κανω.ευτυχως ολα αυτα τα χρονια μου εκατσε καλα το φαρμακο.απλα τωρα τελευταια με την παραμικρη γαστρεντεριτιδα αναζωπυρωνετε η νοσος και περναω κατι κρισεις δυαρροιας και τασεις για εμετο.αυριο θα παρω τηλ τον γιατρο μου να του πω πως ειμαι στην 3η μερα με την αντιβιωση και θα μου πει εκεινος αν καταλαβε αν ειναι ιωση η εξαρση της νοσου.τωρα οσο για τους μυκητες μεχρι εκει ξερω αλλα τα νυχια μου ειναι σαν γριας γυναικας.και σε μια γυναικα ειδικα χτυπαει ποιο ασχημα
γεια σου.εγω εκανα το rem***πριν 3 χρονια τ0 εκοψα για καποιο καιρο οταν εκανα τα χειρουργεια και τωρα εχει 1 χρονο που το κανω.Φανταζομουν οτι μετα απο μερικα χρονια κανεις καποια διακοπη γιατι δεν το θεωρω και το πιο αθωω φαρμακο.Εσυ εχεις κανει ποτε χειρουργειο λογο της νοσου?
Απάντηση με παράθεση
  #1559  
Παλιά 16-01-14, 12:58
captain.k Ο χρήστης captain.k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-04-15 14:19
[QUOTE=sasa1;644941]γεια σου.εγω εκανα το rem***πριν 3 χρονια τ0 εκοψα για καποιο καιρο οταν εκανα τα χειρουργεια και τωρα εχει 1 χρονο που το κανω.Φανταζομουν οτι μετα απο μερικα χρονια κανεις καποια διακοπη γιατι δεν το θεωρω και το πιο αθωω φαρμακο.Εσυ εχεις κανει ποτε χειρουργειο λογο της νοσου?
Απάντηση με παράθεση
  #1560  
Παλιά 16-01-14, 13:05
captain.k Ο χρήστης captain.k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-04-15 14:19
[QUOTE=captain.k;645008]
Αρχική Δημοσίευση από sasa1 Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σου.εγω εκανα το rem***πριν 3 χρονια τ0 εκοψα για καποιο καιρο οταν εκανα τα χειρουργεια και τωρα εχει 1 χρονο που το κανω.Φανταζομουν οτι μετα απο μερικα χρονια κανεις καποια διακοπη γιατι δεν το θεωρω και το πιο αθωω φαρμακο.Εσυ εχεις κανει ποτε χειρουργειο λογο της νοσου?
γεια σου!δεν γνωριζω κατι για διακοπη η τελευταια κολονοσκοπηση που εκανα εδειξε οτι οι φλεγμονη ειχε φυγει και μονο στενωση εχει μεινει.αθωω μπορει να μην ειναι αλλα μεχρι στιγμης με βοηθησε αρκετα μπορω να πω.και ατομα που εχω γνωρισει στο νοσοκομειο ανα διαστηματα, καποια απο αυτα μου εχουν πει οτι το κανουν και περισσοτερα χρονια απο τι το κανω εγω.χειρουργειο οχι δεν εκανα και ελπιζω να μην χρειαστει.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6 (0 μέλη και 6 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:52.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.