Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #211  
Παλιά 06-07-11, 16:34
Gabriel_Knight Ο χρήστης Gabriel_Knight δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-04-13 11:27
Η διαθεσή μου τώρα:
Παιδιά καλησπέρα

Σχετικά με τα συμπληρώματα διατροφής, τα δίνουν γιατί λόγω της διάρροιας δεν αφομοιώνει ο οργανισμός τις ουσίες των τροφών. Θα πρέπει να προσέξετε στις εξετάσεις αίματος τις βιταμίνες Β12 και το φυλλικό οξύ. Αν αυτά είναι εντάξει τότε είστε καλά. Πάντως σαν βοήθεια θα μπορούσατε να δείτε και τις βιταμίνες Ω3. Βοηθάνε πολύ στην crohn.
Απάντηση με παράθεση
  #212  
Παλιά 06-07-11, 17:00
Το avatar του χρήστη mamanicks
mamanicks Ο χρήστης mamanicks δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-07-14 12:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Γεια στην τρελοπαρεα.....
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην mamanicks για αυτό το μήνυμα:
giota83 (07-07-11)
  #213  
Παλιά 07-07-11, 14:14
giota83 Ο χρήστης giota83 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-07-11 12:53
Η διαθεσή μου τώρα:
γεια σασ!μπηκα εδω για να παρω απαντησεις γιατι οι γιατροι δεν με κατατοπιζουν κ δεν με καλυπτουν πληρως!!! το αγορι μου διαγνωσθηκε με αυτη τη νοσο(crohn) εδω κ 7 μηνεσ .τισ τελευταιεσ μερεσ ομως εχει πονουσ αφορητους στα γονατα κ στη μεση σε σημειο που δεν μπορει να σταθει ορθιος!!επιπλεον ποναει στο λαιμο κ δεν μπορει να καταπιει!!! πριζεται στο λαιμο κ στα χειλη ακριβωσ κατω απο τη μυτη!!!ειναι καποια επιπλοκη τησ νοσου? των φαρμακων για την θεραπεια?νιωθω ανημπορη κ ανικανη που ενω τον βλεπω να ταλαιπορειται δεν μπορω να τον βοηθησω!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #214  
Παλιά 07-07-11, 16:54
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από giota83 Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σασ!μπηκα εδω για να παρω απαντησεις γιατι οι γιατροι δεν με κατατοπιζουν κ δεν με καλυπτουν πληρως!!! το αγορι μου διαγνωσθηκε με αυτη τη νοσο(crohn) εδω κ 7 μηνεσ .τισ τελευταιεσ μερεσ ομως εχει πονουσ αφορητους στα γονατα κ στη μεση σε σημειο που δεν μπορει να σταθει ορθιος!!επιπλεον ποναει στο λαιμο κ δεν μπορει να καταπιει!!! πριζεται στο λαιμο κ στα χειλη ακριβωσ κατω απο τη μυτη!!!ειναι καποια επιπλοκη τησ νοσου? των φαρμακων για την θεραπεια?νιωθω ανημπορη κ ανικανη που ενω τον βλεπω να ταλαιπορειται δεν μπορω να τον βοηθησω!!!!
Καταρχήν προσπάθησε να ηρεμήσεις, πρέπει να έχεις τα μάτια σου 14 όταν το αγόρι σου έχει τέτοια συμπτώματα και αν χάσεις κι εσύ την ψυχραιμία σου γίνονται χειρότερα.
Τώρα,όσο για τα συμπτώματα που λες, ο καθένας με τα χάπια που παίρνει έχει και τις ανάλογες παρενέργειες.Και φυσικά,ακόμα και κάποιος να παίρνει το ίδιο φάρμακο με κάποιον άλλον δεν σημαίνει ότι όλες οι παρενέργειες θα τον χτυπήσουν, συνήθως όμως υπάρχουν κάποιες κοινές.
Εγώ, που παίρνω azathioprine και prezolon, έχω έντονους πόνους στην μέση (το βράδυ για να κοιμηθώ περνάει μια ώρα από τους πόνους),κάποιες φορές όταν κατεβαίνω σκαλιά νιώθω να με σουβλίζουνε στα μπούτια (δεν γίνεται πάντα), κάποιες φορές όταν περπατάω πονάνε οι κλειδώσεις στα πόδια κάτω και αναγκαστικά πρέπει κάπου να κάτσω, όπως και μία ακόμα παρενέργεια που έχω από τα χάπια είναι με την όραση (τρώω κάτι θολούρες στιγμιαία).
Αυτές όμως τις παρενέργειες, τις ξέρει ο γιατρός μου και τις περίμενε να τις έχω γιατί είναι κάποιες από τις παρενέργειες που σου προκαλούν τα συγκεκριμένα φάρμακα.Αν παίρνει αλλα φάρμακα το αγόρι σου,πες μας, να μας πουν τα παιδιά τί παρενέργειες έχουν κι αυτοί.
Τώρα όσο για τον γιατρό....δυστυχώς παίζει μεγάλη σημασία ο γιατρός να είναι καλός...σε οποιοδήποτε θέμα υγείας.Αν δεν τον εμπιστεύεστε γιατί βλέπετε τόσο καιρό δεν γίνεται τίποτα απευθυνθείτε αλλού.Ρωτήστε,ψάξτε,ποιοι είναι καλοί, όσα περισσότερα μπορείτε να μάθετε.Ο χρόνος είναι "χρήμα" σε τέτοιες δύσκολες νόσου και κρίμα να ταλαιπωρείται έτσι το αγόρι σου.
Απάντηση με παράθεση
  #215  
Παλιά 07-07-11, 23:56
ELIN Ο χρήστης ELIN δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-03-12 21:09
ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ

Αρχική Δημοσίευση από bazexa Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορείς να μου πεις κάποιες λεπτομέρειες γιαυτό?? διάβαζα σε ξένα φορουμς οτι ΔΕΝ τρώνε τίποτα για εβδομάδες.... πως το πίνεις , μαζί με τροφή κανονικά?? σε τι σε βοηθάει αυτό??

Ευχαριστώ...
Καλησπέρα,
Το συμπλήρωμα το πινω πρωί και απογευμα , απλως δεν τρωω και κατι επιπλεον γιατι και αυτο εχεις τις θερμίδες του.Το μεσημερι και το βραδυ τρωω αυτα που μου επιτρέπουν .Το συμπλήρωμα αυτο επισης απο ότι μου ειπε η διατροφολογος μου έχει και αντιφλεγμονωδη ιδιοτητα.Ελπίζω να σε κάλυψα.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην ELIN για αυτό το μήνυμα:
bazexa (08-07-11)
  #216  
Παλιά 08-07-11, 23:10
bazexa Ο χρήστης bazexa δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-07-17 13:47
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από ELIN Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα,
Το συμπλήρωμα το πινω πρωί και απογευμα , απλως δεν τρωω και κατι επιπλεον γιατι και αυτο εχεις τις θερμίδες του.Το μεσημερι και το βραδυ τρωω αυτα που μου επιτρέπουν .Το συμπλήρωμα αυτο επισης απο ότι μου ειπε η διατροφολογος μου έχει και αντιφλεγμονωδη ιδιοτητα.Ελπίζω να σε κάλυψα.
Ολα μια χαρά, αλλά στο τέλος με μπέρδεψες λίγο.....(απο ότι μου ειπε η διατροφολογος μου έχει και αντιφλεγμονωδη ιδιοτητα)........
Ξέρω οτι πρέπει να αποφεύουμε τα χάπια τύπου (mesulid , ponstan, klt ktl)...γιατί είναι αντιφλεγμονώδεις.
Απάντηση με παράθεση
  #217  
Παλιά 09-07-11, 12:07
ELIN Ο χρήστης ELIN δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-03-12 21:09
Καλημέρα σχετικα με την αντιφλεγμονωδη ιδιοτητα που εχει δεν γνωριζω κατι παραπανω .Το σκευασμα αυτο δεν εχω συμπληρωσει μηνα που το πίνω .Επίσης δεν γνωριζα πως δεν κανει να πιω ponstan και αλλα αντιφλεγμονωδη.
Απάντηση με παράθεση
  #218  
Παλιά 11-07-11, 02:39
zintan Ο χρήστης zintan δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-07-13 14:34
Η διαθεσή μου τώρα:
exei dokimasei kaneis me omoiopathitiko tipota kai kamia beltiosi???
Απάντηση με παράθεση
  #219  
Παλιά 11-07-11, 18:24
Simone26 Ο χρήστης Simone26 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 03-02-13 23:05
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Καλησπέρα παιδια!Εχω καιρο να μπω κ μου λειψατε!Θελω να πω κατι ασχετο.Ειναι πολυ δυσκολο να θες να εισαι ηρεμος και να μη σ'αφηνουν.Να ξερεις οτι δεν πρεπει να αγχωνεσαι και στη δουλεια σου να κανουν τα παντα για να σε αγχωσουν και να σε πιεσουν.Λες και το κανουν επιτηδες.Αν κ δεν ξερουν την κατασταση σου.Ειναι τοσο ψυχοφθορο!Ελεος!Ουφ!Κουρασ ηκα!
Απάντηση με παράθεση
  #220  
Παλιά 12-07-11, 08:46
Το avatar του χρήστη mamanicks
mamanicks Ο χρήστης mamanicks δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-07-14 12:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Simone26 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα παιδια!Εχω καιρο να μπω κ μου λειψατε!Θελω να πω κατι ασχετο.Ειναι πολυ δυσκολο να θες να εισαι ηρεμος και να μη σ'αφηνουν.Να ξερεις οτι δεν πρεπει να αγχωνεσαι και στη δουλεια σου να κανουν τα παντα για να σε αγχωσουν και να σε πιεσουν.Λες και το κανουν επιτηδες.Αν κ δεν ξερουν την κατασταση σου.Ειναι τοσο ψυχοφθορο!Ελεος!Ουφ!Κουρασ ηκα!
Σε καταλαβαίνω απόλυτα.......
Εγώ από χθες μαλώνω συνεχεια..... το εντερο εχει γινει φουσκα....
Απάντηση με παράθεση
  #221  
Παλιά 13-07-11, 16:51
Simone26 Ο χρήστης Simone26 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 03-02-13 23:05
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Μονο φουσκα;αστα mamanicks!δυσκολα!ηθελα κατι αλλο να ρωτησω.τσουζουν συνεχεια τα ματια μου.μηπως φταιει η αζαθιοπρινη;
Απάντηση με παράθεση
  #222  
Παλιά 13-07-11, 18:20
antele Ο χρήστης antele δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-02-12 22:57
Η διαθεσή μου τώρα:
Γειά σας παιδιά και από μένα.Είχα καιρό να επικοινωνήσω και μου λείψατε.Τί συμβαίνει ξαφνικά;Μάλλον η επερχόμενη πανσέληνος.Τα ίδια και με εμένα.Ενώ ήταν όλα πρίμα (με κορτιζόνη βέβαια)ξαφνικά από χτες το τέρας ξαναχτύπησε,τούμπανο,διάρρ οιες,πόνοι,σφιξίματα.Τί στο καλό συμβαίνει;ΠΡΟΣΟΧΗ!ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΤΩ.Simone και τα δικά μου μάτια χάλια και το ιγμόριο και τα γόνατα.Συμπέρασμα:Ότι και να είναι.είναι για όλους.Θα το ξεπεράσουμε και αυτή τη φορά.
Απάντηση με παράθεση
  #223  
Παλιά 13-07-11, 19:41
ANESTIS1981
Guest
 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΥΧΝΑ ΤΟ FORYM ΑΛΛΑ ΓΡΑΦΩ ΣΠΑΝΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟ....ΕΧΩ ΤΗΝ ΝΟΣΟ ΕΔΩ Κ 1,5 ΧΡΟΝΟ.....ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΗΜΟΥΝ ΜΕ ΤΑ <<ΑΠΛΑ Κ ΗΠΙΑ>> ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΦΑΡΜΑΚΑ ΔΗΛ SALOFALK K BUDENOFALK Κ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.....ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ (ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ) ΜΟΥ ΕΚΟΨΕ ΤΗΝ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΓΙΑΤΙ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ(ΤΗΝ ΕΠΑΙΡΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 12 ΜΗΝΕΣ)..ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΧΩ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΙ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΥΨΗΛΟ ΠΥΡΕΤΟ ΔΙΑΡΟΙΕΣ ΠΟΝΟΥΣ ΞΕΡΕΤΕ ΤΩΡΑ........Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΕΠΕΙΔΗ ΚΟΨΑΜΕ ΤΟ BUDENOFALK.EΔΩ Κ ΕΙΚΟΣΙ ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΗΝ ΑΖΑΘΕΙΟΠΡΙΝΗ (ΑΦΟΥ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΙΘΑΝΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ) ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΚΑΘΕ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΜΕ ΝΕΥΡΙΑΖΟΥΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ.....ΙΣΧΥΡΙΖΕΤΑΙ ΠΩΣ ΑΝ ΜΕ ΠΟΙΑΣΕΙ Η ΑΖΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΕΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΘΑ ΞΕΧΑΖΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ....ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΕΡΝΕΤΕ ΚΑΙΡΟ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ???ΟΙ ΠΑΡΑΝΕΡΓΕΙΕΣ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ Η ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΦΑΡΜΑΚΟΥ??ΚΑΘΕ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΤΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ???ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΕΠΙΣΗΣ ΠΩΣ ΠΑΡΟΛΑ ΤΑ ΣΤΡΑΒΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΥΧΕΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ (ΘΑΝΑΤΟΣ ΑΔΕΡΦΟΥ 22 ΧΡΟΝΩΝ ΠΡΙΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ -ΘΑΝΑΤΟΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΠΡΙΝ 6 ΜΗΝΕΣ)ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΤΗΝ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΩ ΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΣ ΔΥΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΚΑΤΩ.....
Απάντηση με παράθεση
  #224  
Παλιά 14-07-11, 10:24
Το avatar του χρήστη mamanicks
mamanicks Ο χρήστης mamanicks δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-07-14 12:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από ANESTIS1981 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΥΧΝΑ ΤΟ FORYM ΑΛΛΑ ΓΡΑΦΩ ΣΠΑΝΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟ....ΕΧΩ ΤΗΝ ΝΟΣΟ ΕΔΩ Κ 1,5 ΧΡΟΝΟ.....ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΗΜΟΥΝ ΜΕ ΤΑ <<ΑΠΛΑ Κ ΗΠΙΑ>> ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΦΑΡΜΑΚΑ ΔΗΛ SALOFALK K BUDENOFALK Κ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.....ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ (ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ) ΜΟΥ ΕΚΟΨΕ ΤΗΝ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΓΙΑΤΙ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ(ΤΗΝ ΕΠΑΙΡΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 12 ΜΗΝΕΣ)..ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΧΩ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΙ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΥΨΗΛΟ ΠΥΡΕΤΟ ΔΙΑΡΟΙΕΣ ΠΟΝΟΥΣ ΞΕΡΕΤΕ ΤΩΡΑ........Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΕΠΕΙΔΗ ΚΟΨΑΜΕ ΤΟ BUDENOFALK.EΔΩ Κ ΕΙΚΟΣΙ ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΗΝ ΑΖΑΘΕΙΟΠΡΙΝΗ (ΑΦΟΥ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΙΘΑΝΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ) ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΚΑΘΕ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΜΕ ΝΕΥΡΙΑΖΟΥΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ.....ΙΣΧΥΡΙΖΕΤΑΙ ΠΩΣ ΑΝ ΜΕ ΠΟΙΑΣΕΙ Η ΑΖΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΕΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΘΑ ΞΕΧΑΖΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ....ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΕΡΝΕΤΕ ΚΑΙΡΟ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ???ΟΙ ΠΑΡΑΝΕΡΓΕΙΕΣ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ Η ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΦΑΡΜΑΚΟΥ??ΚΑΘΕ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΤΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ???ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΕΠΙΣΗΣ ΠΩΣ ΠΑΡΟΛΑ ΤΑ ΣΤΡΑΒΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΥΧΕΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ (ΘΑΝΑΤΟΣ ΑΔΕΡΦΟΥ 22 ΧΡΟΝΩΝ ΠΡΙΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ -ΘΑΝΑΤΟΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΠΡΙΝ 6 ΜΗΝΕΣ)ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΤΗΝ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΩ ΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΣ ΔΥΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΚΑΤΩ.....
Φίλε ANESTIS το εν λογω φαρμακο το παίρνω κοντα 5,5 μηνες...
Εξετασεις αιματος κάνω πλέον μια φορα το μήνα αφου δεν εχω ευτυχως καποια παρενεργεια στο συκωτι η στο παγκρεας (και γω εκανα καθε βδομαδα στην αρχη).
Έχε πίστη στο γιατρό σου και στο φάρμακο και όλα θα πανε καλα..
Απάντηση με παράθεση
  #225  
Παλιά 14-07-11, 17:11
Simone26 Ο χρήστης Simone26 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 03-02-13 23:05
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Φιλε Ανεστη, εγω παιρνω αζα εδω κ ενα χρονο.1,5 την ημερα.Εξετασεις εχω κανει 2 φορες και ηταν ολα καλα.Αλλα τωρα τελευταια τσουζουν παρα πολυ τα ματια μου,πονανε τα γονατα κ η μεση μου.Ειμαι κ πιο επιρρεπης στις ιωσειςκαι στα μικροβια.Αλλα απο "εντερικης" αποψεως ειμαι πολυ καλα!!Δοξα τω Θεω!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 12 (0 μέλη και 12 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:13.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.