Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #301  
Παλιά 05-08-11, 20:19
Το avatar του χρήστη mamanicks
mamanicks Ο χρήστης mamanicks δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-07-14 12:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Καλησπερα στην παρεα απο Αφυτο Χαλκιδικης... Ευχομαι να ειμαστε ολοι καλα....Billy, Ακη, Κατερινουλα το βραδυ θα πιω ενα ουζακι και για σας.... Και μη ξεχνατε η ψυχολογια μετραει πολυ.... Sta124 μπορεις να δωσεις περισσοτερες διευκρινησεις για αυτο το μαγνητικο μηχανημα που λες;
__________________
Και όποιος πει κακό για μας, να του βγει το μάτι σα λουκουμάς....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mamanicks : 05-08-11 στις 20:30
Απάντηση με παράθεση
  #302  
Παλιά 06-08-11, 18:40
Το avatar του χρήστη nightcrawler
nightcrawler Ο χρήστης nightcrawler δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-01-18 02:12
Ρίξε και καμιά βουτιά για εμάς! Και εγώ από αύριο φεύγω διακοπές.
Τα μαγνητάκια δεν πιστεύω να είναι σαν και αυτά που "μειώνουν" την κατανάλωση στα αυτοκίνητα..
__________________
All my life I've had one dream, to achieve my many goals.
Απάντηση με παράθεση
  #303  
Παλιά 06-08-11, 22:55
agrampeli 219 Ο χρήστης agrampeli 219 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 19-02-12 15:34
Η διαθεσή μου τώρα:
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ.ΣΑΣ ΜΙΛΑΩ ΑΠΟ ΡΟΔΟ.Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΕΡΑ 18 ΧΡΟΝΩΝ ΔΙΑΓΝΩΣΤΗΚΕ ΠΡΙΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΝΟΣΟ ΤΟΥ CROHN.ΣΑΣ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ.ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΧΕ ΑΙΜΑ ΓΙΑ 3 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ.ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΑΚΡΗ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΕΔΩ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΧΑΣΑΜΕ ΠΟΛΥΤΙΜΟ ΧΡΟΝΟ.ΚΑΤΑΛΗΞΑΜΕ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΣΕ ΠΑΙΔΟΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΟ.ΤΗΣ ΕΚΑΝΑΝ ΓΑΣΤΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΚΑΙ ΚΟΛΟΝΟΣΚΟΠΗΣΗ ΚΑΙ Η ΒΙΟΨΙΑ ΕΔΕΙΞΕ ΦΛΕΓΜΟΝΕΣ ΠΑΝΤΟΥ ΜΕ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΑΛΛΕΡΓΙΚΗ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΕΝΤΕΡΟΥ.ΠΡΙΝ ΒΓΟΥΝ ΟΜΩΣ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΒΙΟΨΙΑΣ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΚΟΛΟΝΟΣΚΟΠΗΣΗΣ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΕ ΓΙΑ CROWN 'Η ΓΙΑ ΕΛΚΩΔΗ ΚΟΛΛΙΤΙΔΑ.ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΟΣΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΒΙΟΨΙΑΣ ΤΗΣ ΕΔΩΣΕ FLAGYL.ΟΤΑΝ ΒΓΗΚΕ Η ΒΙΟΨΙΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΠΡΕΖΟΛΟΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΞΕΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΠΗΡΕ ΑΖΑΘΙΟΠΡΙΝ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΑΖΑΚΟΛ.ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΠΗΡΑΜΕ ΤΑ ΔΕΙΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΙΑΤΡΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΟΥΝ ΤΙ ΕΙΧΕ ΤΕΛΙΚΑ.Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΒΙΟΨΙΑ ΕΒΓΑΛΕ ΚΡΟΟΥΝ.ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΤΗΝ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ ΓΙΑ 4 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΚΟΨΕ ΣΤΑΔΙΑΚΑ.ΤΩΡΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟ ΑΖΑΚΟΛ ΚΑΙ ΤΟ ΑΖΑΘΙΟΠΡΙΝ ΚΑΙ 1 ΦΙΛΙΣΙΝ.ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΘΕ 3ΜΗΝΟ ΠΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΠΟ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.ΑΠΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΙΣ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΑ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΑΥΤΑ.ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΝΗΛΙΚΙΩΘΗΚΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΠΑΛΙ ΣΕ ΠΑΙΔΟΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΟ.ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ ΕΝΗΛΙΚΕΣ.ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΖΕΙΤΕ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΣΤΗ ΝΟΣΟ 'Η ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ?ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΟΥ
Απάντηση με παράθεση
  #304  
Παλιά 07-08-11, 00:31
Simone26 Ο χρήστης Simone26 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-02-13 00:05
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Πως γινεται μολις χαλαρωνεις να σε πιανει αυτο το μικρο τερας;Παραιτηθηκα απ τη δουλεια μου,σε τοσο δυσκολους καιρους,για να σωσω την υγεια μου.Απο μια δουλεια που μονο αγχος κ νευρα μου προκαλουσε.Κ μια μερα πριν φυγω διακοπες με πιανει εντονος πονος.Ευτυχως περασε.Πιστευετε οτι οντως το αγχος κ η πιεση εχουν τοση αρνητικη επιδραση σε μας;Του Σωτηρος αυριο.Ας ελπισουμε οτι θα σωθουμε κ εμεις.Καλο ξημερωμα σε ολους
Απάντηση με παράθεση
  #305  
Παλιά 07-08-11, 12:14
Το avatar του χρήστη nightcrawler
nightcrawler Ο χρήστης nightcrawler δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-01-18 02:12
agrampeli δυστυχώς δεν είμαι από Αθήνα, οπότε δεν μπορώ να βοηθήσω..

Αρχική Δημοσίευση από Simone26 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πως γινεται μολις χαλαρωνεις να σε πιανει αυτο το μικρο τερας;Παραιτηθηκα απ τη δουλεια μου,σε τοσο δυσκολους καιρους,για να σωσω την υγεια μου.Απο μια δουλεια που μονο αγχος κ νευρα μου προκαλουσε.Κ μια μερα πριν φυγω διακοπες με πιανει εντονος πονος.Ευτυχως περασε.Πιστευετε οτι οντως το αγχος κ η πιεση εχουν τοση αρνητικη επιδραση σε μας;Του Σωτηρος αυριο.Ας ελπισουμε οτι θα σωθουμε κ εμεις.Καλο ξημερωμα σε ολους
Έχω παρατηρήσει και εγώ τέτοια φαινόμενα με την πολλή χαλάρωση (όταν πχ δεν έχω τίποτα να κάνω). Αντίθετα όταν έχω στρες ή κάτι να ασχολούμαι, σπάνια νιώθω ενοχλήσεις.
__________________
All my life I've had one dream, to achieve my many goals.
Απάντηση με παράθεση
  #306  
Παλιά 07-08-11, 13:17
agrampeli 219 Ο χρήστης agrampeli 219 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 19-02-12 15:34
Η διαθεσή μου τώρα:
ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΧΩ.ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ antTNF
Απάντηση με παράθεση
  #307  
Παλιά 07-08-11, 13:22
agrampeli 219 Ο χρήστης agrampeli 219 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 19-02-12 15:34
Η διαθεσή μου τώρα:
ΦΙΛΕ Nightcrawler ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ
Απάντηση με παράθεση
  #308  
Παλιά 07-08-11, 20:44
makata Ο χρήστης makata δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 08-08-11 14:54
Γεια σας παιδιά,θα ήθελα παρα πολύ να επικοινωνήσω με τον terror.Έχει κάποιο e mail?Θα 'θελα να μάθω το τηλ.του καταστήματος που βρήκε το slippery elm στην Κύπρο.Εδώ στην Ελλάδα δεν μπορώ να το βρω!!
Απάντηση με παράθεση
  #309  
Παλιά 07-08-11, 20:51
makata Ο χρήστης makata δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 08-08-11 14:54
terror θα'θελα σε παρακαλω πολύ να μου στείλεις ενα e-mail (έχω δώσει τα στοιχεία μου)για το αν μπορείς να μου δώσεις το τηλ. του καταστηματος που αγόρασες εκεί στην Κύπρο το slippery elm γιατί εδώ στην Ελλάδα δεν το βρίσκω πουθενά.Θα το εκτιμούσα αφάνταστα!!!
Απάντηση με παράθεση
  #310  
Παλιά 08-08-11, 00:42
Elli Ο χρήστης Elli δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 29-03-16 02:12
Η διαθεσή μου τώρα:
φιλοι μου αυριο παω διακοπες ευχηθητε μου να μην εχω παρατραγουδα με το εντερακι μου ......!
Απάντηση με παράθεση
  #311  
Παλιά 08-08-11, 01:03
Elli Ο χρήστης Elli δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 29-03-16 02:12
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από agrampeli 219 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΧΩ.ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ antTNF
Ειναι φαρμακα βιολογικα,αυτα που γνωριζω ειναι to remicate kai to humira(το οποιο περνω εδω και 2 χρονια)ειναι δυνατα φαρμακα αλλα σε σχεση με την κορτιζονη και την αζαθιοπρινη εχουν πολυ λιγοτερες παρενεργειες...Εχω περασει απο αρκετα φαρμακα που δημιουργισαν και πολλα προβληματα ,προσ το παρον ειμαι αρκετα ευχαριστημενη(αν εξερεσεις φυσικα το γεγονος οτι ειναι ενεσιμα) αν και περνω μεγαλη δοση(καθε 7μερες ενω κανονικα ειναι καθε 15,αλλα εμενα δεν μου εκανε τπτ καθε 15)τι να σου πω τωρα για το μελον δεν ξερω και εγω ειμαι αρκετα μικρη (21) αλλα εχει αποδεικτει οτι καλυτερα να πολεμουν την νοσο με το πιο δυνατο φαρμακο και οχι να πανε σταδιακα ,ωστε να μην την αφησουν να εξεληχτει και να μην φτασουν στο χειρουργιο,και μπορω να πω οτι συμφωνω με αυτην την τακτικη του νοσοκομειου μου(παπανικολαου,θεσ/κης) γιατι βγαινουν συνεχεια καινουργια φαρμακα.Τωρα εγω περιμενω με ανυπομονισια ενα καινουργιο το stelara το εχουν εγκρινει προς το παρον για την ψωριαση και οπου ναναι θα εγκριθει και στην κρον.Αυτο δρα στην εναρξη της φλεγμονης,αντιθετα με το humira με το οποιο ο οργανισμος εχει αρχισει ειδη να ενεργοποιει τα ανοσοκατασταλτικα του κυτταρα.Και φυσικα ειναι καθε 3ΜΗΝΕΣ οχι καθε βδομαδα οπως το humira...Οσο για το remigate αυτο ειναι παλι βιολογικο πιο παλιο και φτιαχνετε απο ''ζωακια'',αντιθετα με το humira το οποιο φτιαχνετε απο ανθρωπινα στοιχεια,τωρα τι να σου πω ετσι μου ειπαν ετσι σου λεω....Ελπιζω να σε βοηθησα.Δεν θα ευχηθω περαστικα στην κορη σου γιατι αυτο ειναι αδυνατο,θα της ευχηθω να την ξεχασει η νοσο και να ''κοιμαται'' για πολλα πολλα χρονια!
Απάντηση με παράθεση
  #312  
Παλιά 08-08-11, 01:33
agrampeli 219 Ο χρήστης agrampeli 219 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 19-02-12 15:34
Η διαθεσή μου τώρα:
ELLI ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕΣ.ΓΙΑ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΣ,ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΥΝΑΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙΣ ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΚΑΛΑ ΣΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΟΥ
Απάντηση με παράθεση
  #313  
Παλιά 08-08-11, 02:17
Gabriel_Knight Ο χρήστης Gabriel_Knight δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-04-13 11:27
Η διαθεσή μου τώρα:
Νικολα πινω μια μπυριτσα στην υγεια μας,στον Παλαιρο Αιτωλοακαρνανιας.
Ευχομαι ολοι να ειμαστε καλα. Εγω ημουν χαλια εδωκαι επτα μηνες και τωρα στις διακοπες το γυρισα μονο με salofalk , Ω3, και καλη ψυχολογια.
Agrampeli το anti-Tnf ειναι βιολογικο φαρμακο,αλλα για να πας εκει πρεπει να περασεις απο πιο ηπια φαρμακα. Οσο πιο ελαφρυ φαρμακο περνουμε τοσο το καλυτερο. Μηνξεχνατε ολοι οτι πριν απο το εντερο μας , εχουν μεγαλυτερη σημασια το συκωτι και τα νεφρα.
Makata
Το slippery elm μπορεις να το παραγγειλεις απο Αμερικη στο www.herbspro.com και θα στο στειλουν σε 7μερες. Δεν το εχω χρησιμοποιησει ομως για να σου πω αποτελεσματα.
Καλες διακοπες σε ολους μας.
Απάντηση με παράθεση
  #314  
Παλιά 08-08-11, 09:48
mamaka Ο χρήστης mamaka δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 17-09-17 17:39
Αρχική Δημοσίευση από Haris Εμφάνιση μηνυμάτων
Βρήκα το mail και σας έγραψα.Ευχαριστώ.
Καλημερα.Ο γιος μου λειπει στην κατασκηνωση,προσπαθω να τον βρω,ισως καθηστερισω 1-2μερες(και σε παρακαλω μιλα μου στον ενικο).Καλη σου μερα.
Απάντηση με παράθεση
  #315  
Παλιά 08-08-11, 11:32
agrampeli 219 Ο χρήστης agrampeli 219 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 19-02-12 15:34
Η διαθεσή μου τώρα:
Gabriel Knight σε ευχαριστω για τις πληροφοριες και σου ευχομαι καλες διακοπες.Αν μπορει και καποιος απο σας να μου συστησει και ενα καλο εξιδεικευμενο νοσοκομειο να την παρω
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7 (0 μέλη και 7 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:16.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.