Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Άνθρωπος και Κοινωνία > HeartCad
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Αξιολόγηση: Αξιολόγηση θέματος: 1 Ψήφοι, 5,00 κατά μέσο όρο. Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 19-09-08, 23:03
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 22:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Όλα είναι εφικτά. Ακόμα και τα όνειρα.

Πολλά χρόνια πίσω , ένιωθα υπέροχα κάθε φορά που ο ήχος του modem με συνέδεε με την acrobase. Δεν έμπαινα για τις συζητήσεις, έμπαινα για αυτήν την αόρατη παρέα που έβλεπα ότι οποιαδήποτε στιγμή της ημέρας ή της νύχτας ήταν εκεί. Έστω και ένας αόρατος φίλος ήταν online. Η παρουσία του αρκούσε να με κάνει να μην νιώθω μόνος. Έστω και αν δεν τον είχα δει ποτέ.
Στα χρόνια που ακολούθησαν ο αόρατος φίλος δεν έμπαινε πια.
Η λίστα των online χρηστών ήταν σχεδόν πάντα άδεια. Η μοναξιά τα βράδυα έκανε πάλι την εμφάνισή της. Η ελπίδα για να ξαναγυρίσει αυτή η άγνωστη παρέα, μικρή σιγόκαιγε σαν καντήλι έτοιμο να σβήσει.
Η ανακοίνωση του Xenios ότι η βάση θα έκλεινε και θα λειτουργούσε απλά σαν μουσείο με τάραξε. Ποτέ δεν μου άρεσαν τα άψυχα μουσεία που απλά μαρτυρούν παθητικά τις ένδοξες μέρες μιας άλλης εποχής.
Μια εβδομάδα δουλειάς ήταν αρκετή για να αναπτερώσω το ηθικό μου και το ηθικό του παντοτινού έφηβου δημιουργού της Acrobase.
Όλα τα άλλα ήταν θέμα της αστείρευτης όρεξης και αφωσίωσης του Xenios και των πρώτων παλιών χρηστών που άρχισαν δειλά δειλά να συνδεόνται στο acrobase.gr.
Από τότε η παρέα μεγάλωσε, μίκρυνε , ξαναμεγάλωσε, αντιμετώπισε δύσκολους χαρακτήρες, τους απέβαλε όμως. Οι online χρήστες ξαναγύρισαν όλο το 24ωρο και από εκεί που περίμενα να έχουμε 10-12 χρήστες online πλέον έχουμε φτάσει τους 100 χρήστες κατά μέσο όρο online. Όποια στιγμή και να μπώ , ο αόρατος φίλος είναι εκεί, να ανταλλάξουμε ένα γεια στα πεταχτά.
Τις τελευταίες μέρες υπάρχει ένας οργασμός από θέματα ,υψηλού επιπέδου και γενικότερου ενδιαφέροντος για τα οποία είμα περήφανος που τα βλέπω στην Acrobase. Όλοι οι φίλοι που συμμετέχουν στις συζητήσεις τιμούν την acrobase με τον λόγο τους.
Μελαγχολώ λίγο στην ιδέα ότι κάποιοι αξιολογότατοι χρήστες έχουν επιλέξει συνειδητά (?) να απέχουν. Ο σώφρων Asterion, o φρέσκος Teo64x, ο αντιδραστικός επιχειρηματολόγος Kiwi είναι μερικοί από τους χρήστες που μου λείπουν. Παρηγορούμαι λίγο με την ιδέα ότι γνωρίζοντάς τους έστω και λίγο , είμαι σίγουρος ότι μας διαβάζουν και είναι παρόντες.
Ναι είναι αλήθεια, η αόρατη παρέα είναι πάλι εδώ. Όλα είναι δυνατά , αρκεί να το πιστέψεις.
Ποτέ δεν το πίστευα..ούτε στο όνειρό μου. Acrobase σε ευχαριστώ για άλλη μία φορά.
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
The Following 7 Users Say Thank You to amigos For This Useful Post:
Diamond (20-09-08), jupiterPater (20-09-08), Odin (20-09-08), papa (20-09-08), pazo (20-09-08), Xenios (20-09-08), xymox (20-09-08)
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης Αξιολογήστε αυτό το θέμα
Αξιολογήστε αυτό το θέμα:

Δικαιώματα - Επιλογές
You may post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι εκτός λειτουργίας
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:50.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.