Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1486  
Παλιά 08-09-13, 17:18
marouska Ο χρήστης marouska δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 16-01-14 00:51
Η διαθεσή μου τώρα:
Καλησπερα κι απο μενα!!ειμαι κι εγω ασθενης με νοσο του crohn τα τελευταια χρονια....υπομονη καλοι μου φιλοι!!απο το δικο μου στομαχι εχουν περασει τα σαλοφαλκ,μπουντενοφαλκ,η γνωστη σε ολους μας κορτιζονη και αρκετες αντιβιωσεις,παυσιπονα και πολλα αλλα συμπληρωματα διατροφης.Για μενα,οπως και για πολλους,σημαντικο ρολο παιζει η διατροφη και φυσικα η καλη ψυχολογια!μετα απο αρκετα χρονια μπορω να πω με σιγουρια οτι αυτο που εχει βοηθησει σε μεγαλο βαθμο την κατασταση του εντερου μου,ειναι το ΚΕΦΙΡ.4 χρονια καθε μερα απο ενα μπουκαλι εχω δει ικανοποιητικα αποτελεσματα.
Απάντηση με παράθεση
  #1487  
Παλιά 13-09-13, 18:44
Το avatar του χρήστη george1978
george1978 Ο χρήστης george1978 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 01-10-13 14:45
γεια χαρα

Αρχική Δημοσίευση από kokaras Εμφάνιση μηνυμάτων
to farmako exei alles parenergies oxi kourasi oi alithia einai oti oi ginaikes den prepei na kanoun paidi otan kanoun to farmako mon oi antres den exoun problima ama to stamatisoun mporpun na kanoun paidi

ας μην δινουμε βιαστικες απαντησεις . τετοιου ειδους φαρμακα παντα εχουν και αγνωστες παρενεργειες . αρκει μονο να το ζησει κανεις για να το καταλαβει . και παντα καπως ετσι καθιερονωντε οι παρενεργειες , για να μην πω και αλλα που εμαθα εκεινη την περιοδο αλλα για να μην παρεξηγηθω δεν τα ειπα . υπηρξαν εκεινη τουλαχιστον την περιοδο και αλλα περισσοτερα τετοια περιστατικα . οπως και η αναμονη για ερευνα απο τους παρασκευαστες η οποια και μαλλον δεν θα γινει ποτε . οποιος καταλαβε καταλαβε . κατι που δεν εχουμε ζησει εμεις δεν σημαινει πως δεν υπαρχει .σε καθε περιπτωση αυτος που παρασκευαζει οποιοδηποτε φαρμακο και αυτος που στο χορηγει ωφειλλει να σε ενημερωνει για ολα , πολυ περισσοτερο τις υποψηφιες μητερες . με σεβασμο και αγαπη για ολους !
Απάντηση με παράθεση
  #1488  
Παλιά 16-09-13, 10:14
tazpiza Ο χρήστης tazpiza δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-03-14 09:13
Γεια σας από τη ηλιόλουστη Κύπρο! Είμαι νέο μέλος στο φόρουμ και έχω κι εγώ κι την νόσο. Πολύ ενδιαφέρον τα όσα διάβασα, σας ευχαριστώ πολύ. Θα ήθελα να ρωτήσω για ένα ebook που γίνεται αναφορά στην αρχή "", που μπορώ να το βρω; Αν το έχεις κάποιος και μου το στείλει θα με βοηθήσει.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Xenios : 24-09-13 στις 08:36 Αιτία: Μην παρασύρεσθε από διαφημίσεις.
Απάντηση με παράθεση
  #1489  
Παλιά 16-09-13, 14:17
bazexa Ο χρήστης bazexa δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-07-17 13:47
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από tazpiza Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας από τη ηλιόλουστη Κύπρο! Είμαι νέο μέλος στο φόρουμ και έχω κι εγώ κι την νόσο. Πολύ ενδιαφέρον τα όσα διάβασα, σας ευχαριστώ πολύ. Θα ήθελα να ρωτήσω για ένα ebook που γίνεται αναφορά στην αρχή "No More Crohn's Disease!", που μπορώ να το βρω; Αν το έχεις κάποιος και μου το στείλει θα με βοηθήσει.
φίλε μου εδώ είσαι...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Xenios : 24-09-13 στις 08:34 Αιτία: Αφαίρεση διαφήμισης
Απάντηση με παράθεση
  #1490  
Παλιά 17-09-13, 19:45
Nikos9 Ο χρήστης Nikos9 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-12-18 13:20
Αρχική Δημοσίευση από bazexa Εμφάνιση μηνυμάτων
φίλε μου εδώ είσαι...
Βασικά η απάντηση είναι πολύ πιο απλη από ένα ολόκληρο βιβλίο,απλά μια λέξη...πρόπολη,ουσία που χρησιμοποιούν οι μέλισσες γύρω γύρω από την κυψέλη,δοκίμασε την κ θα δεις

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Xenios : 24-09-13 στις 08:35 Αιτία: Αφαίρεση διαφήμισης σε quote
Απάντηση με παράθεση
  #1491  
Παλιά 18-09-13, 09:47
tazpiza Ο χρήστης tazpiza δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-03-14 09:13
Την πρόπολη θα την δοκιμάσω. Αλλά σε τη μορφή, ποσότητα, συχνότητα;
Απάντηση με παράθεση
  #1492  
Παλιά 20-09-13, 11:55
Nikos9 Ο χρήστης Nikos9 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-12-18 13:20
Αρχική Δημοσίευση από tazpiza Εμφάνιση μηνυμάτων
Την πρόπολη θα την δοκιμάσω. Αλλά σε τη μορφή, ποσότητα, συχνότητα;
Εγω μασαω μια μικρη ποσοτητα πρωι νηστικος κ πολυ αργα το βραδυ πριν κοιμηθω,ειναι καπως σαν τσιχλα σκουροχρωμη κ δεν διαλυεται ευκολα,δλδ εγω μασαω τουλαχιστον ενα τεταρτο κ μετα λιωνει τελειως..ειχα φλεγμονη με crp 50(δν ξερω εσεις εκει πώς τη μετρατε στις αιματολογικες),οι πονοι ηταν αβασταχτοι κ θα μπαινα νοσοκομειο,κ ευτυχως που την ξεκινησα(τελη Ιουλιου) κ δν εχασα καθολου καλοκαιρι :P ... με τις εξετασεις που εκανα πριν μια βδομαδα ακομα εχω φλεγμονη με crp 27,αλλα πραγματικα πιστευω οτι μπορει να την εξαφανισει τελειως...πριν απο αυτο επαιρνα φαρμακα για αρκετο καιρο κ δν ειχα δει κανενα αποτελεσμα
Απάντηση με παράθεση
  #1493  
Παλιά 22-09-13, 14:20
nistr Ο χρήστης nistr δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-11-13 19:52
Γεια σας, εχω κ εγω ν crohn περιπου 13 χρονια κ τα πρωτα 8 ειχα ξεχασει τελειως οτι υπαρχει. Μπορει καποιος να μου πει αν υπαρχει περιπτωση να το ξεχασω κ παλι? τα τελευταια χρονια δεν εχω ηρεμησει κ μπαινοβγαινω στο νοσοκομειο.... αν ξαναμπω τωρα συντομα δεν ξερω τι θα κανω.....
Απάντηση με παράθεση
  #1494  
Παλιά 23-09-13, 22:28
Nikos9 Ο χρήστης Nikos9 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-12-18 13:20
Παιδες κ κοριτσαρες,ο γιατρος μου με εχει πρηξει να κανω εντεροκλυση επειδη βρισκομαι σε μια μικρη σχετικα φλεγμονη κ επειδη αρχιζει να με πρηζει κ ο πατερας μ κ αυτο ειναι ακομα χειροτερο...μπορειτε να με διαφωτισετε σχετικα με το ποσα ειδη απο αυτην υπαρχουνε (απλη,μαγνητικη κλπ),ΚΥΡΙΩΣ ποσο επιπονη ειναι η καθεμια κ αν τυχον υπαρχει καποια που να μν χρειαζεται πολλα καθαρτικα.Ευχαριστω εκ των προτερων
Απάντηση με παράθεση
  #1495  
Παλιά 24-09-13, 08:39
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από bazexa Εμφάνιση μηνυμάτων
φίλε μου εδώ είσαι...
Αν ξαναδώ διαφήμιση εμπορικών προϊόντων, θα αφαιρέσω πρόσβαση στον χρήστη που θα το κάνει.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #1496  
Παλιά 24-09-13, 16:35
tazpiza Ο χρήστης tazpiza δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-03-14 09:13
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν ξαναδώ διαφήμιση εμπορικών προϊόντων, θα αφαιρέσω πρόσβαση στον χρήστη που θα το κάνει.
Ο χρήστης απλά ήθελε να με βοηθήσει. Εγώ το ζήτησα και δεν νομίζω να υπήρχε καμία άλλη πρόθεση.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην tazpiza για αυτό το μήνυμα:
bazexa (25-09-13)
  #1497  
Παλιά 25-09-13, 02:47
bazexa Ο χρήστης bazexa δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-07-17 13:47
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν ξαναδώ διαφήμιση εμπορικών προϊόντων, θα αφαιρέσω πρόσβαση στον χρήστη που θα το κάνει.
προφανώς δεν το έκανα σκόπιμα...απλά να βοηθήσω ήθελα σε ερώτηση "συναδέλφου" .... ΟΥΤΕ που ξέρω για τι προϊών ήταν αυτό. Ενα βιβλίο ζήταγε...τόσο απλό...
Απάντηση με παράθεση
  #1498  
Παλιά 28-09-13, 12:33
costasbreak Ο χρήστης costasbreak δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-04-15 19:54
Αρχική Δημοσίευση από Nikos9 Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδες κ κοριτσαρες,ο γιατρος μου με εχει πρηξει να κανω εντεροκλυση επειδη βρισκομαι σε μια μικρη σχετικα φλεγμονη κ επειδη αρχιζει να με πρηζει κ ο πατερας μ κ αυτο ειναι ακομα χειροτερο...μπορειτε να με διαφωτισετε σχετικα με το ποσα ειδη απο αυτην υπαρχουνε (απλη,μαγνητικη κλπ),ΚΥΡΙΩΣ ποσο επιπονη ειναι η καθεμια κ αν τυχον υπαρχει καποια που να μν χρειαζεται πολλα καθαρτικα.Ευχαριστω εκ των προτερων
η εντεροκληση ειναι λιγο επιπονη.παιρνεις καθαρτικο και η διαδικασια ειναι σου βαζουν ενα σολινακι απο τη μυτη και προσπαθουν απο κει να το περασουν στο ψηλο εντερο.πρεπει να μεινεις ηρεμος για να περασει.μετα μεσα απο το σολινακι περνανε ενα λευκο υγρο και αφου περασει βγαζουν πλακες.Στη μαγνητικη εντερογραφια απλως μενεις νυστικος απο το προηγουμενο απογευμα δε παιρνεις καθαρτικο.τη μερα τις εξετασεις πηγαινεις 1 ωρα πριν σου δεινουν 4 ποτηρια νερο με υγρο (γλυκια γευση) θα πας τουαλετα σιγουρα και μετα σε βαζουν στο μηχανημα και απλως βγαζουνε πλακες.και τα δυο εξετασεις ειναι αξιοπιστες αλλα η δευτερη στοιχιζη πολυ και δε τη γραφει ο εοπυ.
Απάντηση με παράθεση
  #1499  
Παλιά 28-09-13, 20:32
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από costasbreak Εμφάνιση μηνυμάτων
η εντεροκληση ειναι λιγο επιπονη.παιρνεις καθαρτικο και η διαδικασια ειναι σου βαζουν ενα σολινακι απο τη μυτη και προσπαθουν απο κει να το περασουν στο ψηλο εντερο.πρεπει να μεινεις ηρεμος για να περασει.μετα μεσα απο το σολινακι περνανε ενα λευκο υγρο και αφου περασει βγαζουν πλακες.Στη μαγνητικη εντερογραφια απλως μενεις νυστικος απο το προηγουμενο απογευμα δε παιρνεις καθαρτικο.τη μερα τις εξετασεις πηγαινεις 1 ωρα πριν σου δεινουν 4 ποτηρια νερο με υγρο (γλυκια γευση) θα πας τουαλετα σιγουρα και μετα σε βαζουν στο μηχανημα και απλως βγαζουνε πλακες.και τα δυο εξετασεις ειναι αξιοπιστες αλλα η δευτερη στοιχιζη πολυ και δε τη γραφει ο εοπυ.
Kαλησπερα ρε παιδια η εντεροκληση ειναι αυτο που λεμε διαβαση λεπτου εντερου?
Απάντηση με παράθεση
  #1500  
Παλιά 30-09-13, 18:23
Nikos9 Ο χρήστης Nikos9 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-12-18 13:20
Αρχική Δημοσίευση από costasbreak Εμφάνιση μηνυμάτων
η εντεροκληση ειναι λιγο επιπονη.παιρνεις καθαρτικο και η διαδικασια ειναι σου βαζουν ενα σολινακι απο τη μυτη και προσπαθουν απο κει να το περασουν στο ψηλο εντερο.πρεπει να μεινεις ηρεμος για να περασει.μετα μεσα απο το σολινακι περνανε ενα λευκο υγρο και αφου περασει βγαζουν πλακες.Στη μαγνητικη εντερογραφια απλως μενεις νυστικος απο το προηγουμενο απογευμα δε παιρνεις καθαρτικο.τη μερα τις εξετασεις πηγαινεις 1 ωρα πριν σου δεινουν 4 ποτηρια νερο με υγρο (γλυκια γευση) θα πας τουαλετα σιγουρα και μετα σε βαζουν στο μηχανημα και απλως βγαζουνε πλακες.και τα δυο εξετασεις ειναι αξιοπιστες αλλα η δευτερη στοιχιζη πολυ και δε τη γραφει ο εοπυ.
Σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε για τις πολυτιμες πληροφοριες...η δευτερη ακουγεται παραδεισος πραγματικα,για την εντεροκλυση διαβασα η προετοιμασια ειναι 3 μερες,ισχυει?η εντερογραφια γνωριζεις περιπου ποσο ακριβη ειναι?απαντα μ σε πμ οποτε το δεις
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 12 (0 μέλη και 12 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 04:02.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.