Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Φιλοσοφία
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 31-12-07, 17:14
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Το πλοιο του Θησεα

Διαβασα προσφατα οτι ο Πλουταρχος αναφερει ενα λογικο... εχμ.. ας το πουμε 'παραδοξο' που ειχε απασχολησει τους φιλοσοφους.

Το πλοιο του Θησεα συμφωνα με καποιο μυθο, επισκευαζοταν. Οταν κατι χαλουσε, αντικαθιστοταν. Μετα απο πολλα χρονια ειχαν αλλαξει ολα τα 'ανταλλακτικα' και διαφωνουσαν για το αν πρεπει να θεωρειται το ιδιο πλοιο, η οχι.

Να πω ενα πιο απλο παραδειγμα.

Τον υπολογιστη μου τον εχω απο το 2001. Τον εχω ονομασει Paradise στο λειτουργικο συστημα, και μπορει να μη χρησιμοποιω αυτο το ονομα, αλλα θα διευκολυνει τη συζητηση. Οταν λοιπον το Paradise, οπως και καθε αλλος υπολογιστης χρειαζοταν (βλαβη η αναβαθμιση), το ανταλλακτικο αντικαθιστοταν. Αυτο ομως δεν ηταν σημαντικη αλλαγη... ηταν παντα το Paradise ο οποιος απλα εκανε μια αλλαγη. Αν αλλαξω κατι αλλο, παλι το ιδιο

Μολις σημερα ομως συνειδητοποιησα οτι, το μονο που εχει μεινει απο τοτε που τον αγορασα ειναι
1. το κουτι
2. το φλοππυ
3. μπορει καποια καλωδια

Ενας φιλοσοφος ομως καλλιστα θα μπορουσε να φερει αντιρρηση: αν σε καποιον ξενο, καινουργιο υπολογιστη βαλουμε τα καλωδια μου, το φλοππυ μου και ολα αυτα τα βαλουμε στο κουτι μου, θα γινει παλι το Paradise;;

Αν αντικατασταθουν και αυτα τα 3 πραγματα, θα ειναι παλι ο υπολογιστης μου, η ενας αλλος;

Αν με τα καινουργια υλικα που επισκευαζονταν το πλοιο του Θησεα, φτιαχναμε ενα ολοκληρο καραβι, γιατι αυτο δε θα ηταν το 'ιδιο' με αυτο του Θησεα, αλλα καποιο καινουργιο;

Τα παραπανω ειναι ενδειξεις απλα οτι η εννοια της 'ταυτοτητας' ειναι κατι εντελως τεχνητο, δημιουργημα της αντιληψης μας. Για μενα αυτο που κανει αυτη την οντοτητα που αποκαλω 'υπολογιστη μου' και αναγνωριζω ως Paradise να εχει την ιδια ταυτοτητα ειναι εντελως υποκειμενικα και εμπειρικα και ειναι τα εξης:

1. Το πιο υποκειμενικο απ' ολα: Την κοινη συνεχεια. Ενα καινουργιο ανταλλακτικο, παιρνει λιγη απο την 'ταυτοτητα' του υπολογιστη. Ετσι ολα τα καινουργια στοιχεια, για το λογο του οτι δεν αντικατεστησαν τον υπολογιστη μου ολο μαζι, αλλα λιγο-λιγο, ειναι μερη της οντοτητας που αντιλαμβανομαι Paradise
2. Θα μπορουσα να πω τα δεδομενα (παροτι κι αυτα εχουν αλλαξει 99%, αλλα ισχυει κι εδω κατι οπως το 1), ειναι κατα καποιο τροπο η 'ψυχη' του υπολογιστη. Αν αυτη τη στιγμη επαιρνα το σκληρο και τον εβαζα σε ενα εντελως νεο μηχανημα, θα το ενιωθα δικο μου
3. Το κουτι... συνηθως οταν αναφερομαστε σε κατι εχουμε ως σημειο αναφορας την εξωτερικη εμφανιση. Αν αλλαζα το κουτι, θα ενιωθα οτι ειναι καποιο καινουργιο μηχανημα

Και τωρα μπαινουμε στο θεμα μας:

Τι ειναι αυτο που κανει την acrobase.gr την ιδια οντοτητα με την παλια Ακρο;

1. Τα ατομα; Μα τα ιδια ατομα ειναι ελαχιστα, ενω πολλοι αλλοι γραφουν σε αλλα φορουμ
2. Το ονομα; Μα το ονομα ειναι εντελως υποκειμενικο. Θα μπορουσε ο χαμοδρακας την acrobase.gr να την ονομαζε αλλιως και παρολαυτα να την αντιλαμβανοταν παλι ως Ακρο
3. Η παρουσια του Χαμοδρακα; Μα ο Χαμοδρακας υπηρχε και στην Gate και η Gate δεν ηταν η Ακρο
4. Τα δεδομενα; Φυσικα και οχι, μιας και τα παλια μηνυματα δεν εχουν μεταφερθει εδω

Θα ηθελα να ακουσω τυχον αποψεις, σκεψεις και προβληματισμους σας πανω οχι μονο σε αυτο το θεμα, αλλα και γενικοτερα

ΥΓ. ηπια μονο νερακι Σουρωτή
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 31-12-07 στις 17:50
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 31-12-07, 17:20
Το avatar του χρήστη teo64x
teo64x Ο χρήστης teo64x δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-05-08 15:49
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν με τα καινουργια υλικα που επισκευαζονταν το πλοιο του Θησεα, φτιαχναμε ενα ολοκληρο καραβι, γιατι αυτο δε θα ηταν το 'ιδιο' με αυτο του Θησεα, αλλα καποιο καινουργιο;
Αν αλλάχθηκαν πάνω από 3 εξαρτήματα, θεωρείται άλλο πλοίο και χρειάζεται εκ νέου ενεργοποίηση του λογισμικού. Αυτό γίνεται εύκολα με ένα απλό τηλεφώνημα στο Θησέα.

[Εκτός αν το πλοίο είναι πειρατικό, οπότε αλλάζεις όσα εξαρτήματα θες χωρίς προβλήματα...]

__________________
http://www.musicwave.gr/tc64/Scent of the sea, before the waking of the world...
Brings me to thee, into the blue memory...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 31-12-07, 17:47
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 20:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
ΥΓ. ηπια μονο νερακι Σουρωτή
Ναι, και σούρωσες...
Η οντότητα δεν μετριέται υλικά.
Μιλάμε για την ψυχή, την αύρα που έχει το κάθε αντικείμενο ή ο άνθρωπος.
Η Acrobase έχει μία συγκεκριμένη αύρα, η οποία θα υπάρχει ακόμη και αν κυκλοφορήσει έκδοση μόνο για palmtops.
Δεν παρατηρείς ότι ακόμα και στο ράδιο έχουμε μία ακροβασιανή αύρα;
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 31-12-07, 18:01
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Σήμερα 15:05
Φύλο: Άντρας
Η σημερινή βάση, είναι η AcroBase στο Internet. Αυτό... !

Τώρα, αν θέλουμε να ψειρίσουμε τη μαϊμού, να ζητήσω απ΄τον Λαζόπουλο να μας δανείσει το Μακάκα.
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 31-12-07, 18:02
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Και ποιος ειναι ο φορεας αυτης της αυρας; οι αρχαιοι ειναι παρα πολυ λιγοι
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 31-12-07, 18:06
Το avatar του χρήστη teo64x
teo64x Ο χρήστης teo64x δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-05-08 15:49
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Να κάνω κι εγώ μια αθώα ερώτηση.

Ποιο είναι το νόημα του θέματος; Να έρθουν οι άλλοι παλιοί ή να του δίνουν οι καινούριοι για να ανεβεί το ποσοστό των παλιών;
__________________
http://www.musicwave.gr/tc64/Scent of the sea, before the waking of the world...
Brings me to thee, into the blue memory...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 31-12-07, 18:14
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Κανενα... απλα φιλοσοφικος προβληματισμος

μεχρι να το σκισουμε
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 31-12-07, 18:27
Το avatar του χρήστη teo64x
teo64x Ο χρήστης teo64x δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-05-08 15:49
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Τέτοιου είδους [επαναλαμβανόμενοι] φιλοσοφικοί(?) προβληματισμοί, έχουν την ακούσια(?) τάση να δημιουργούν ένα ελιτίστικο κλίμα και ένα διαχωρισμό μεταξύ των "παλιών" και των "καινούριων", μέσω του να τονίζονται οι διαφορές των δύο παραπάνω ομάδων. Αυτό μπορεί να γίνεται εύκολα με διάφορους τρόπους, π.χ. τακτική αναφορά στην "παλιά Άκρο", σε "όσους θυμούνται", κλπ. Αυτό με τη σειρά του δημιουργεί έναν αέρα αποξένωσης για τους νέους χρήστες και έντονη την ιδέα πως οι νέοι χρήστες δεν είναι ίσοι με τους παλιούς.

Και αυτό δεν το θέλουμε.

...

Σωστά;
__________________
http://www.musicwave.gr/tc64/Scent of the sea, before the waking of the world...
Brings me to thee, into the blue memory...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 31-12-07, 18:36
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Παρεξηγήσατε τον Μιχάλη όλοι σας.

Κάπου τον καταλαβαίνω.
Ας έρθουμε στο κυρίως θέμα σου και εκεί που μπορώ να απαντήσω.

3. Η παρουσια του Χαμοδρακα; Μα ο Χαμοδρακας υπηρχε και στην Gate και η Gate δεν ηταν η Ακρο
Το ότι ήμουν στην GATE πρόεδρος του ΔΣ δεν λέει τίποτα. Το ότι μερικά δικά μου παιδιά ήταν βασικοί της συνεργάτες (Vagelis Morgul) και πάλι δεν λέει τίποτα. Η GATE ηταν επαγγελματική βάση, τουλάχιστον της πρώτη 5ετία της, ένοιωσα δυστυχισμένος πραγματικά που δεν μπορούσα, να δίνει μονάδες αβέρτα στα παιδιά που πρόσφεραν, είχε τεράστια λειτουργικά έξοδα και ακόμα πιο πολλά έξοδα κατασκευής, που μας ήταν απαγορευτικό να συνεχίσουμε να είμαστε απλοχέρηδες.
Όταν μου ζητούσαν μονάδες σε παιδιά μου, που ήξεραν ότι στην άκρο τα έδινα με την σέσουλα, ένοιωθα πολύ δυστυχισμένος και ήταν ο λόγος που δεν έμπαινα πολύ και έκανα την δουλειά μου αόρατος.

Η GATE είχε ότι δεν ήθελα να έχει η τότε άκρο, παιγνίδια και αρχεία :-) Είναι απίστευτο αλλά στα χρόνια που η GATE μεγαλουργούσε, από πλευράς κίνησης, η τρίγραμμη Acro έκανε ρεκόρ μηνυμάτων με ΜΟ 400 μηνύματα την ημέρα και απασχόληση των γραμμών της στο 95%, ενώ αντίστοιχα η 16γραμμη GATE είχε 100 μηνύματα την ημέρα και απασχόληση των γραμμών κατά 70%.

Η GATE ακολούθησε την εμπορική γραμμή, στην οποία εγώ (μαζί με Handsome Morgul Qluser) ήμουν κατηγορηματικά αντίθετος. Θα μπορούσαμε να είχαμε ακολουθήσει ένα πιο συντηρητικό πρόγραμμα με μίξη ποιότητας με ποσότητας.

Η AcroBase έχει σαν βάση της τους ίδιους ανθρώπους, που την εκτίμησαν και την αγάπησαν από την αρχή.

Το ότι προστέθηκε το νέο αίμα, δεν λέει κάτι, οι νέοι μας φίλοι και συνεργάτες, αγάπησαν αυτό που έχουμε καταφέρει. Έχουν γραφτεί 1200 άτομα, οι πολλοί έφυγαν, δεν τους σήκωσε το κλίμα, καλώς ή κακώς, είμαστε ένας παρείστικος χώρος. Αυτό σε άλλους αρέσει σε άλλους όχι.
Εκφραζόμασρε με πάθος, φανερώνουμε τα αισθήματα μας, όταν μας την πέσουν, αντιδράμε, φυσιολογικά όλα αυτά.

Δεν ζήτησα να μας λατρέψουν γι αυτό, θέμα επιλογής είναι. Όμως Μιχάλη μου η παρέα είναι ίδια και θα είναι ίδια και μετά από μένα, γιατί εσείς που θα πάρετε τα ηνία, θα ακολουθήσετε αυτό που σας άρεσε εδώ και αυτό είναι το πνεύμα της παρέας μας που το ονομάσαμε AcroBase.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 31-12-07, 18:38
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 20:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
H αύρα είναι κολλητική.
Ο μεγάλος αρχαίος ακόμη και εξ αποστάσεως καταφέρνει να διαδόσει την ασθένειά του η οποία έχει ως βασική αντένδειξη την γκρίνια.
Τρανό παράδειγμα ο νέος που παραθέτω o οποίος χαμοδρακίζει επικινδύνως!

Αρχική Δημοσίευση από teo64x Εμφάνιση μηνυμάτων
Και αυτό δεν το θέλουμε.

...

Σωστά;
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 31-12-07, 18:45
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Βασικα δεν ειχα σκοπο να θεσω κεντρικο προβληματισμο την ταυτοτητα της βασης, ουτε να πω αν ειναι οπως πρεπει ή οχι, ουτε αν η Γκειτ και η Ακρο ειχαν διαφορες ουτε να πω αν ο Χαμοδρακας ειναι ετσι η γιουβετσι... αν ηθελα κατι τετοιο θα το εβαζα σε σχετικο κλαμπ. Το μονο που ηθελα ηταν να ανοιξω φιλοσοφικη συζητηση γενικα: διαβασα για αυτο το φιλοσοφικο προβλημα προχτες, μου εκανε εντυπωση, ειδα οτι αυτο το εχει παθει και ο υπολογιστης μου, με ειχε 'προβληματισει' στο παρελθον και το εθεσα ως θεμα.

Και θα ηταν καλη ευκαιρια να επεκτεινουμε τον υπαρξιακο προβληματισμο περι τι ειναι η 'ψυχη' καποιας οντοτητας που αλλαζει οπως οι υπολογιστες μας και, γιατι οχι, και η ιδια η Ακρο ως κοινο σημειο αναφορας για να προωθηθει ολο αυτο. Δεν ειχα σκοπο να 'καταληξω' καπου (οπως ξερει ο Τεο ) σχετικα με την Ακρο συγκεκριμενα
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 31-12-07 στις 18:57
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 31-12-07, 19:08
Το avatar του χρήστη fifi
fifi Ο χρήστης fifi δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 06-01-24 17:01
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
...Λοιπόν...δεν είχες σκόπο να το θέσεις ως θεμα , αλλά στο αρχικό σου πόστ τι κάνεις; Κάνεις μια εισαγωγή με σαφή παραδείγματα και μετά μπαίνεις στο θέμα το οποίο εξηγεις ξεκάθαρα οτι είναι αν μπορούμε εμείς οι νέοι να είμαστε μες στο κλίμα της acro.

Οκ..προφανως δε μπορουμε να είμαστε , γιατί δεν ήμασταν από τους παλιους χρήστες modem και γνωρισαμε μόνο την acrobase.gr.Nαι , δεν πρόλαβα ούτε να αγοράσω μονάδες για να συνδεθω, ούτε να καταλάβω τι είναι οι taglines , και ούτε να καταλάβω το αστείο ' ο ήλιος απωθει'.

Γνωρισα όμως έναν εξαιρετικό οικοδεσποτη, το Στέλιο, που δε με έκανε λεπτο να νιώσω στην απ'εξω -όπως βέβαια και τόσοι άλλοι από τους Αρχαίους -παρόλο που δεν είχα όλα αυτά τα προσόντα.Και χαίρομαι που η άκρο αυτή που γνώρισα δεν είναι απλά ένα απρόσωπο φόρουμ κάπου στην τύχη μες στο ιντερνετ όπως τόσα ,και είμαι μέλος της.΄

Και έρχεσαι εσύ, παραμονή Πρωτοχρόνιας, και μας διαχωρίζεις.

Μπράβο Gildor...
Καλέ..στην επόμενη συνάντηση να σε βάλουμε να κάτσεις στην κεφαλή του τραπεζιου για να σε τιμήσουμε!

Με συγχωρείτε, αλλά προσεβλήθην από το ποστ του Gildor ( το πρωτο )
και δε δέχομαι δικαιολογιες του τύπου 'δεν ειχα αυτήν την πρόθεση'.
__________________
...When there's nothing left to burn, you have to set yourself on fire....
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 31-12-07, 19:11
Το avatar του χρήστη teo64x
teo64x Ο χρήστης teo64x δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-05-08 15:49
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Έχω την τάση να μιλάω ευθέως χωρίς να κρύβομαι, γι' αυτό θα πω με λίγα λόγια το εξής:

Δεν αμφισβητώ ότι σκοπός αυτού του thread δεν είναι να καταλήξουμε να πούμε "η Άκρο είναι αυτό". Πιστεύω όμως - και δύσκολα θα με έπειθε κανείς για το αντίθετο - ότι είναι μια προσπάθεια δημιουργίας της διάκρισης που προανέφερα στο υποσεινήδητο του κάθε χρήστη.

Με άλλα λόγια, μπορεί να μην καταλήξουμε πουθενά εδώ, φεύγοντας όμως από αυτή τη συζήτηση είναι πιθανό να βλέπουμε κάθε "νέο" χρήστη και να αναρωτιόμαστε (πάντα υποσυνείδητα): "είναι αυτός μέλος της Άκρο;", "αξίζει να είναι στο ίδιο 'καζάνι' με τους παλιούς;". Και φυσικά να εξασφαλίσουμε μια ανάλογη (υποσυνείδητη) αντιμετώπιση για τους "παλιούς" χρήστες.

Αυτός πιστεύω πως είναι ο σκοπός του thread, τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.
__________________
http://www.musicwave.gr/tc64/Scent of the sea, before the waking of the world...
Brings me to thee, into the blue memory...
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 31-12-07, 19:25
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Φιφη και Τεο...

η πραγματωση των στοχων που εχουμε θεσει μας επιβαλλει να αναλυσουμε πολυ προσεκτικα και συνειδητα τους αξονες μιας μελλοντικης πορειας.

Απο την αλλη πλευρα η εκταση και η μεθοδος ποιοτητας της υπαρξης μας παιζουν σημαντικο ρολο για να καθορισουμε τις υπαρχουσες συνθηκες. Ταυτοχρονα η σταθερη ανοδος στην ποιοτητα του ολου μας γιγνεσθαι μας υποχρεωνει να προδιορισουμε και να καθορισουμε ενα γενικοτερο συστημα πλατειας αναγνωρισης

Τα ιδεολογικα κριτηρια οταν συνδυαστουν με το ξεκινημα μιας αποφασιστικης πορειας εγκαινιαζουν μια διεργασια που συμβαλλει στο να τελειοποιησουμε τις διαφορες μορφες ενισχυσης της επιρροης μας.

Δεν πρεπει ομως να μας διαφευγει οτι η αδιακοπη προσηλωση μας συμβαλλει με τροπο αποφασιστικο τις βασεις μιας προοδευτικης μετεξελιξης



__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 31-12-07 στις 19:29
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 31-12-07, 19:32
Το avatar του χρήστη fifi
fifi Ο χρήστης fifi δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 06-01-24 17:01
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Gildorακι...Eχω την εντύπωση οτι αν κάτσω και σου απαντήσω ή θα γίνει μια μεταφορά με τα όλα της ή θα φάω ενα ωραιότατο ban....
__________________
...When there's nothing left to burn, you have to set yourself on fire....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:12.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.