Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Ελλάδα
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #16  
Παλιά 30-10-06, 11:26
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Και ξαναρωτάω, σκέφτηκε κανείς ότι οι δάσκαλοι πρέπει να περάσουν μερικά χρονάκια μακριά από την πόλη τους και ην οικογένεια τους με ταξίδια κάθε Σαββατοκύριακο για να δουν τα παιδιά τους 2 μέρες την εβδομάδα ;
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 30-10-06, 11:59
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
Και ξαναρωτάω, σκέφτηκε κανείς ότι οι δάσκαλοι πρέπει να περάσουν μερικά χρονάκια μακριά από την πόλη τους και ην οικογένεια τους με ταξίδια κάθε Σαββατοκύριακο για να δουν τα παιδιά τους 2 μέρες την εβδομάδα ;
Εμάς ρωτάς; ρώτα τους ίδιους. Καρφάκι δεν μου καίγεται και μπας και παίρνουν και συν 1/2 μισθό για το εκτός έδρας; Ρωτάω;

Ο Δάσκαλος σπούδασε τρία χρόνια και ο γιατρός δέκα για να κάνει και αυτό το αγροτικό του μακριά από την οικογένεια του, ο πρώτος ήταν μαθητής του 12 και ο δεύτερος του 20. Τι να κάνουμε όλοι ίσα και όμοια;

Ο πρώτος είναι εξασφαλισμένος, και δεν κουράζομαι να το λέω συνέχεια, ενώ ο δεύτερος θα ρίχνει 24ωρες βάρδιες στις εφημερίες και εσύ φυσικά το ξέρεις καλύτερα από μένα.

Γιατί να τον λυπηθώ Μίλτο μου; Γιατί;
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 30-10-06, 12:08
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμάς ρωτάς; ρώτα τους ίδιους. Καρφάκι δεν μου καίγεται και μπας και παίρνουν και συν 1/2 μισθό για το εκτός έδρας; Ρωτάω;

Ο Δάσκαλος σπούδασε τρία χρόνια και ο γιατρός δέκα για να κάνει και αυτό το αγροτικό του μακριά από την οικογένεια του, ο πρώτος ήταν μαθητής του 12 και ο δεύτερος του 20. Τι να κάνουμε όλοι ίσα και όμοια;

Ο πρώτος είναι εξασφαλισμένος, και δεν κουράζομαι να το λέω συνέχεια, ενώ ο δεύτερος θα ρίχνει 24ωρες βάρδιες στις εφημερίες και εσύ φυσικά το ξέρεις καλύτερα από μένα.
Πρώτα από όλα δεν υπάρχει επίδομα εκτός έδρας 1/2 μισθός
Δεύτερο , ο Γιατρός στην ειδικότητα του πληρώνεται 1500 ευρουλάκια συν τις εφημερίες του
Τρίτον , έχεις δει τις βάσεις για το παιδαγωγικό ;
Και Τέταρτον μάλλον ο γιατρός είναι μαθητής του 4 που πήγε στην Ρουμανία, Ουγγαρία κλπ για να γίνει γιατρός και όχι ο Παιδαγωγός που πρέπει να γράψει 19 και να ανταγωνιστεί με άλλους 20.000
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 30-10-06, 12:17
Το avatar του χρήστη rkar
rkar Ο χρήστης rkar δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 03-06-08 21:04
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Το διάστημα το οποίο ο εκπαιδευτικός θα βλέπει την οικογένεια του μπορεί να ξεπερνά και τισ 15 μέρες καθώς αυτός μπορεί είναι διορισμένος σε νησί και η οικογένεια του σε μια επαρχιακή πόλη. Σκεφτείτε τα απαγορευτικά, τις απεργίες και φυσικά και το οικονομικό. Το επίδομα παραμεθορίου το οποίο λαμβάνει ο εκπαιδευτικός δεν πρέπει να είναι πάνω από 40 €.

θεωρώ επίσης απαράδεκτο για όλους τους νέους εκπαιδευτικούς να μη γνωρίζουν μέχρι και 2 μέρες πριν το διορισμό τους τον τόπο εργασίας τους, αδιαφορώντας φυσικά το υπουργείο, για το πως θα μπορέσουν αυτοί οι άνθρωποι να βρουν σπίτι και να τακτοποιηθούν μέσα σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα. Επίσης συμβαίνει πάρα πολλές φορές τον επόμενο χρόνο να αλλάζουν σχολείο και να καταντούν περιπλανόμενοι υπάλληλοι φυσικά ειδοποιούμενοι την τελευταία στιγμή.

Αυτά θα πρεπει να ληφθούν υπόψη του υπουργείου καθώς το θεωρώ την πιο ανοργάνωτη και ρουσφετολογική υπηρεσία όλου του κράτους. Αν και τελικά πιστεύω ότι τη μεγαλύτερη ευθύνη την έχουν οι ίδιοι οι εκπαιδευτικοί και πιο συγκεκριμένα οι συνδικαλιστές τους οι οποίοι δεν νομιζω ότι ασχολούνται σοβαρά με αυτά τα καυτά κατά τη γνώμη μου θέματα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:33.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.