Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Πολιτική
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 11-11-10, 17:35
Το avatar του χρήστη mystakid
mystakid Ο χρήστης mystakid δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 15-02-24 21:42
Φύλο: Άντρας
Ο "ελληνικός" συνδυασμός του ΠΑΣΟΚ στην Θράκη!!!


Θα ήθελα να κάνω μια επισήμανση σχετικά με τις περιφερειακές εκλογές, στη Περιφέρεια Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης. Ναι, αναφέρομαι στην περιφέρεια όπου έχουνε γίνει απίστευτα "μαγειρέματα", στην περιφέρεια όπου ένας μόνο νομός φαίνεται πως μπορεί να "βγάλει" τον κύριο Γιαννακίδη (υποψήφιο του ΠΑΣΟΚ) ως νικητή την δεύτερη Κυριακή των εκλογών.

Η περιφέρεια Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης, αν και είναι υπερ-ευαίσθητη εθνικά, δεν "τράβηξε" το ενδιαφέρον των ΜΜΕ...! Γιατί άραγε; Μήπως επειδή έχει επιβληθεί μία άτυπη "ομερτά" για τα όσα συμπεφωνημένα προωθούνται στην πραγμάτωσή τους; Ποιός ο ρόλος του τουρκικού Προξενείου της Κομοτηνής στις εκλογές που έγιναν και στις εκλογές που έρχονται την Κυριακή; Σύμφωνα με δηλώσεις του κυρίου Παυλίδη (υποψηφίου της ΝΔ και εκλογικού αντιπάλου του κυρίου Γιαννακίδη), το ΠΑΣΟΚ έχει υπερβολική άνοδο και υπερβολικά ποσοστά στο νομό Ροδόπης...

Εμείς βέβαια, είχαμε επισημάνει προ τριμήνου το σενάριο με τα "αντίδωρα" μεταξύ Παπανδρέου και Ερντογάν και είχαμε επιστήσει την προσοχή στο φαινόμενο δημιουργίας στατιστικών εντυπώσεων (και όχι αριθμητικών) για ισχυρή μουσουλμανική ("τουρκική" σύμφωνα με τον τούρκο πρόξενο και τους υποτακτικούς του υποψηφίους) μειονότητα στην Θράκη. Στόχος, δε, του τούρκου προξένου είναι να δημιουργήσει την εντύπωση ισχυρής "τουρκικής κοινότητας" και στη συνέχεια να αναλάβουν οι γνωστοί σύλλογοι (π.χ. Σύλλογος Τούρκων Δυτικής Θράκης) την προπαγάνδα στις Βρυξέλλες και σε άλλα όργανα της διεθνούς κοινότητας.

Στις εκλογές της Κυριακής, λοιπόν, μπορεί να μη γίνεται εύκολα αντιληπτό, αλλά έγιναν κάποια αίσχη, τα οποία βέβαια γίνονται επί σειράς ετών και καθορίζουν το αποτέλεσμα στη Ροδόπη. Αυτή τη φορά όμως, από τέτοιες ενέργειες κρίνεται το πολιτικό μέλλον έξι περιφερειακών ενοτήτων, από τον Έβρο ως τη Δράμα. Η "ασθένεια" μεγαλώνει, ανησυχητικά, και ίσως κάποιοι θα πρέπει να πάρουν τα... μέτρα τους.

Ας γίνουμε όμως περισσότερο συγκεκριμένοι. Έχει βουήξει ο τόπος για τα λεωφορεία που πέρασαν τα σύνορα με τη Τουρκία, ανήμερα των εκλογών. Κάποιοι μιλούν για 200 γεμάτα λεωφορεία με προορισμό μειονοτικά χωριά της Κομοτηνής. Ήρθαν, ψήφισαν και πάλι πίσω. Και όλα αυτά υποκινούμενα από το Πασοκ. Είναι γνωστό, φυσικά, πως δήμαρχοι της Θράκης εκλεκτοί του ΠΑΣΟΚ, έχουνε πληρώσει για εκδρομές μουσουλμάνων σε τεμένη της Τουρκίας, προκειμένου να γιορτάσουν ή απλά να προσκυνήσουν συγκεκριμένους ιερούς χώρους των μουσουλμάνων (π.χ. Κεσσάνη, Αδριανούπολη κ.α.). Δυστυχώς, το φαινόμενο της αλίευσης ψήφων, περνά και από την τσέπη των υπολοίπων πολιτών (όλης της χώρας). Και δυστυχώς, κατά τα γενόμενα, το φαινόμενο αυτό επεκτάθηκε πολλάκις και σε εκλογικές περιόδους, με γνωστά αποτελέσματα...

Και τα αποτελέσματα αυτά φαίνονται ξεκάθαρα στο αποτέλεσμα της κάλπης. Και υπάρχουν απτά στοιχεία για όλα αυτά.

Πρώτο στοιχείο, αν κρίνουμε από τους σταυρούς προτίμησης των υποψηφίων του Γιαννακίδη. Ρίξτε μια ματιά:

1 ΣΑΛΗΜ ΣΕΒΓΚΗ ΤΟΥ ΡΕΤΖΕΠ 6969
2 ΧΟΥΣΕΪΝ ΕΡΤΖΑΝ ΤΟΥ ΑΜΕΤ 6945
3 ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑ 6165
4 ΜΟΥΜΙΝ ΚΑΑΝ ΤΟΥ ΧΟΥΣΕΪΝ 4156
5 ΠΟΥΡΝΑΡΑ ΜΑΡΙΚΑ ΤΟΥ ΛΟΥΚΑ 3945
6 ΣΙΑΚΗΡ ΑΪΧΑΝ ΤΟΥ ΣΙΑΚΗΡ 3082
7 ΤΣΟΛΑΚ ΣΟΥΑΤ ΤΟΥ ΕΜΙΝ 2781
8 ΒΑΒΑΤΣΙΚΛΗΣ ΜΑΡΙΝΟΣ (ΜΑΡΙΟΣ) ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ 2476
9 ΠΟΛΙΤΗΣ ΦΩΤΙΟΣ ΤΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ 2047
10 ΚΟΥΡΟΥ ΣΑΛΗ ΕΡΝΤΙΝΤΣ ΤΟΥ ΝΙΧΑΤ 2009
11 ΡΑΓΚΟΥΣΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΤΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ 2002
12 ΤΣΙΤΗΡΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 1993
13 ΚΟΥΤΣΟΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΤΖΙΜΗΣ) ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ 1692
14 ΚΑΛΙΦΑΤΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ 1524

ΣΥΝΟΛΟ 47786

Στις πρώτες 7 θέσεις οι 5 είναι μειονοτικοί!!! Ειδικά οι 2 πρώτοι έχουν μικρή διαφορά μεταξύ τους, αλλά πολύ μεγάλη από τον τρίτο!

Δεύτερο στοιχείο: Πως είναι δυνατόν όλη η υπόλοιπη περιφέρεια ( αν εξαιρέσουμε τη Δράμα όπου η διαφορά είναι μονο 1 μονάδα) να δίνει αποτέλεσμα υπερ του παυλίδη, και μάλιστα με αξιοπρόσεκτη διαφορά που φτάνει και το 8% και η Ροδόπη να δίνει 56% Γιαννακίδη και 30% Παυλίδη;; Αυτά τα νούμερα όχι μονο δεν υπάρχουν πουθενά αλλού στην Ελλάδα, αλλά ακόμη και στατιστικώς είναι λανθασμένα! Και κανείς δεν το επισημαίνει!

Όσο για το πώς μπορούν να έρχονται τα λεωφορεία και να «ρίχνουν» Γιαννακίδη αυτό για να το βρείτε πρέπει να πάτε αρκετά πίσω. Από τις λίγες πληροφορίες που έχω, μάλλον πρόκειται για μειονοτικούς που τους είχε αφαιρεθεί το δικαίωμα ψήφου και είχαν απελαθεί, στη συνέχεια η Νέα Δημοκρατία φρόντισε να άρει την απέλαση (ας είναι καλά η πονόψυχη κυρία Μπακογιάννη και ο γνωστός Προκόπης Παυλόπουλος) και τους επέστρεψε όλα τα πολιτικά τους δικαιώματα στην Ελλάδα και μόλις βγήκε στην εξουσία ο Παπανδρέου οι σχέσεις θερμάνθηκαν, με αποτέλεσμα από τότε –σε συνεργασία με το προξενείο της Κομοτηνής- όποτε έχει εκλογές τους φέρνει και ψηφίζουν.

Πριν πέντε μήνες, είχαμε γράψει, αναρωτώμενοι, "Πότε ο κύριος Παπανδρέου θα κάνει Ελληνικό Προξενείο στη Θράκη". Δυστυχώς, με τις συγκεκριμένες εξελίξεις, πολύ φοβάμαι πως τελικά ίσως να χρειαστεί να κάνει Ελληνική Πρεσβεία... Σήμερα λοιπόν, αναγκαζόμαστε να ρωτήσουμε, όχι τι γίνεται στη Θράκη, αλλά... πού οδηγείται η Θράκη αγαπητέ "πατριώτη" πρωθυπουργέ της διαφάνειας;

Μήπως κάποια στιγμή θα πρέπει το κομματικό συμφέρον να πάψει να προηγείται του εθνικού συμφέροντος;

Μήπως κάποια στιγμή θα πρέπει εσείς οι πολιτικοί και οι διαστρεβλωτές της πραγματικότητας να συναισθανθείτε πως συνεργείτε στην τουρκοποίηση ή στην εμφανή πλέον γκριζοποίηση ενός Ελληνικού γεωγραφικού διαμερίσματος;

Αν δεν μπορείτε να θέσετε τις αυτονόητες προτεραιότητες, μήπως θα έπρεπε να αποσύρετε αυτή την ίδια την συμμετοχή σας σε περιφέρειες (όπως η Θράκη) που απαιτούν σοβαρότητα και προ πάντων ελληνοφροσύνη στην αντιμετώπισή τους;

Απορίες εκφράζω και απαντήσεις δεν πρόκειται να πάρω. Το γνωρίζω. Όμως, "Κυριακή κοντή γιορτή", και πολύ φοβούμαι πως στην Θράκη, αγαπητοί κυβερνώντες θα αναδείξετε το μεγαλείο της μηδενικής μέριμνας που το Σύνταγμα σας επιβάλει. Καλώ, δε, όλους του θρακιώτες που διαμένουν εκτός Θράκης, να δώσουν το παρών τους την Κυριακή ενάντια στις κομματικές μεθοδεύσεις της κυβέρνησης Παπανδρέου, που με την αγαστή συνεργασία του τούρκου προξένου, στοχεύουν σε μία Πύρρειο νίκη...
Απάντηση με παράθεση
The Following 3 Users Say Thank You to mystakid For This Useful Post:
Alaman (11-11-10), varthol (13-11-10), Xenios (11-11-10)
  #32  
Παλιά 11-11-10, 18:11
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Θα ήθελα πολυ να ξέρω, ο συνδυασμός του υποψηφίου που στηρίζει η ΝΔ, έχει εκλέξει Μουσουλμάνους; Αυτό θα ήταν καραμπινάτη απόδειξη των λεγομένων σου. (για τα οποία δεν αμφιβάλω καθόλου).
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 12-11-10, 02:07
Το avatar του χρήστη mystakid
mystakid Ο χρήστης mystakid δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 15-02-24 21:42
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα ήθελα πολυ να ξέρω, ο συνδυασμός του υποψηφίου που στηρίζει η ΝΔ, έχει εκλέξει Μουσουλμάνους; Αυτό θα ήταν καραμπινάτη απόδειξη των λεγομένων σου. (για τα οποία δεν αμφιβάλω καθόλου).
Οι σταυροί των υποψηφίων περιφερειακών συμβούλων Ροδόπης της «Περιφερειακής Αναγέννησης»

Καταμετρήθηκαν και επίσημα οι σταυροί που συγκέντρωσαν οι υποψήφιοι περιφερειακοί σύμβουλοι Ροδόπης με το ψηφοδέλτιο της «Περιφερειακής Αναγέννησης» του Γιώργου Παυλίδη.

Αναλυτικά οι σταυροί :
1. Αθανάσιος Αραμπατζής 3.870
2. Μαριγούλα Κοσμίδου 3.826
3. Παρασκευή Ελευθεριάδου 3.360
4. Μουσταφά Κατραντζή 3.220
5. Μεχμέτ Δερντιμάν 2.811
6. Κυριάκος Κρόκος 2.768
7. Γιώργος Μάστορας 2.677
8. Μιχάλης Πολυτσάκης 2.592
9. Τζοσκούν Ουζεΐρ 2.249
10. Γιώργος Πασόπουλος 2.178
11. Σέργιος Μωυσίδης 2.028
12. Μόσχος Στεφάνου 2.011
13. Μολλά Χουσεΐν Εργκιούν 1.779
14. Μαρία Κουρτουμά 785

να και η πηγή που δείχνει τις σχετικές συμπάθειες...

τα περί Ντορούλας που είναι ''κόρη μας'' το είπαν οι τούρκοι...
Απάντηση με παράθεση
The Following 2 Users Say Thank You to mystakid For This Useful Post:
Alaman (12-11-10), varthol (13-11-10)
  #34  
Παλιά 12-11-10, 02:44
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων

Πως γινεται 10εκ. Ελληνες να βριζουμε μπλε και πρασινους, και ταυτοχρονα να βαφουμε τη μιση Ελλαδα μπλε και την αλλη μιση πρασινη...;;
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 12-11-10 στις 02:48
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 12-11-10, 02:47
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από pazo Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατί όμως τα ΜΜΕ έχουν καλλιεργήσει, ένα υπόγειο και υποχθόνιο ρεύμα «μη ψήφου»; παρά τ' ότι υποστηρίζουν το αντίθετο... τυχαίο; ποιος το νομίζει;
Γιατι ομως απο την αλλη οι ιδιοι οι πολιτικοι υποστηριζουν το "ψηφιζω", ενω ξερουν (βασει ποσοστου δυσαρεσκειας-αποχης) οτι δε θα τους συνεφερε;
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 12-11-10, 03:36
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Archmage Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να μη χαλάμε όμως τις καρδιές μας, για όλα φταίει πάντα το αντίπαλο κόμμα.
Τι ωραίες που είναι οι υπεραπλουστευμένες εξηγήσεις.
Για το ότι οι Μουσουλμάνοι της Θράκης, ψηφίζουν Ντόρα και ΠΑΣΟΚ, την ευθύνη έχει φυσικά ο Σαμαράς, που είναι ο μόνος που βάζει εμπόδια, στα σχέδια του προξενείου και μερικών ξένων δυνάμεων.

Εύγε, κάνε αίτηση για κυβερνητικός εκπρόσωπος, έχεις όλα τα προσόντα… αλλά ξέρεις κάτι;
Στην προσπάθεια σου να εξηγήσεις τα αδικαιολόγητα, έκανες το χειρότερο λάθος. Αν σε διαβάσουν οι ορθόδοξοι το θρήσκευα, έλληνες κάτοικοι της Θράκης, θα ψηφίσουν μονοκούκι τον υποψήφιο της ΝΔ.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 12-11-10, 09:39
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Archmage Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ δεν εξηγώ τίποτα. Αν διαβάσεις το μήνυμά μου, θα δεις ότι είναι πιστή αντιγραφή από την εφημερίδα Καθημερινή (5/11/2010), υποθέτω αναφέρεται σε πραγματικά γεγονότα και άρα, σύμφωνα με την Καθημερινή, ο Σαμαράς έχει μεγάλη ευθύνη για όλα αυτά.
Το πρόσεξα, όπως έχω προσέξει εδώ και ένα χρόνο, την στροφή της Καθημερινής.
Είναι λογικό η γειτονική Τουρκία να μην γουστάρει τον Σαμαρα και να φλερτάρει τον Γιωργάκη, ίσως για τους ακριβώς αντίθετους λόγους, εγώ να μην πηγαίνω τον δεύτερο και να μου αρέσει ο πρώτος.

Κοιτάξτε τι γίνεται γύρω σας, αφουγκραστείτε την δυστυχία και την ένδεια, εκατοντάδων χιλιάδων Ελλήνων, δείτε τα αδιέξοδα που οδηγεί αυτό το ξεπουλημένο καθεστώς και ελάτε μαζί μας να δώσουμε μια δυνατή απάντηση την Κυριακή. Όλα τα άλλα είναι άνευ σημασίας.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 12-11-10, 13:09
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Τι εννοεις "δυνατη απαντηση";

Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων

__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 12-11-10, 22:43
Το avatar του χρήστη CORSAIR
CORSAIR Ο χρήστης CORSAIR δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 26-09-22 22:30
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Πως θα τρώμε όλοι από τη Δευτέρα και μετά.



Αντε καλή ψήφο την Κυριακή...ΞΑΝΑ!

Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην CORSAIR για αυτό το μήνυμα:
Naias (14-11-10)
  #40  
Παλιά 14-11-10, 21:59
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Μπορεί ο κος Σγουρός ο κος Ψωμιάδης και οι άλλοι που θα εκλεγούν, να βγουν να πανηγυρίσουν την εκλογή τους.

Με 64% αποχή με 11% λευκά και άκυρα, εκλέγεται ένας περιφερειάρχης, με λιγότερο από το 20% των εγγεγραμμένων.

Υψώστε τις σημαίες, χρωματίστε τους χάρτες.

Με αυτά και άλλα, έκαναν τους πολίτες μιας χώρας που συνήθως ψήφιζε μαζικά, να αποστασιοποιηθούν.

Όποιος μου πει ότι φταίνε τα κόμματα, θα τον κτυπήσω. Στον πρώτο γύρο, είχαμε την ευκαιρία να ψηφίσουμε ανεξάρτητους, το κάναμε; Όχι.

Σήμερα πχ δεν βγήκε ο Μίχας στον Δήμο Πειραιά, που άσχετα ποιος τον στήριζε, είχε δείξει σοβαρότητα σαν νομάρχης Πειραιά και είχε δουλέψει. Αντίστοιχα βγάλανε τον Σγουρό περιφερειάρχη, που δεν έκανε το παραμικρό σαν νομάρχης.
Με ποια κριτήρια ψηφίζουν ή απέχουν οι Έλληνες, ποιος τους ευνούχισε;
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Xenios : 14-11-10 στις 22:10
Απάντηση με παράθεση
  #41  
Παλιά 14-11-10, 22:06
Το avatar του χρήστη sknipa
sknipa Ο χρήστης sknipa δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-11-10 03:09
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
ψηφιστε.... σκουπιστητε....τελειωσαμε....

__________________
εγνωρισα τον (την) ανθρωπο κι αγαπησα τα ζωα
(παλαια ελληνικη παροιμια)
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 15-11-10, 00:34
Το avatar του χρήστη mystakid
mystakid Ο χρήστης mystakid δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 15-02-24 21:42
Φύλο: Άντρας
περί ''μελλοντικού'' (μάλλον) περιφερειάρχη... όπως αναδεικνύει η ''πλειοψηφία'' της περιφέρειας.... αφού βέβαια επέδειξε ''καλό - κατάλληλο πρόσωπο'' στο νομό αφετηρία του....

από παλαιότερο άρθρο του αντιφωνητή: ...θέλουµε νὰ ρωτήσουµε τὸν νοµάρχη Ροδόπης Ἄρη Γιαννακίδη, ποὺ µιλώντας ὑποσχέθηκε 600.000 εὐρὼ γιὰ κατασκευὴ δρόµου, ἐννοοῦσε τὸν δρόµο γιὰ τὸν χῶρο τοῦ πανηγυριοῦ; Σκοπεύει δηλαδὴ νὰ χρηµατοδοτήσει τὴν πανβαλκανικὴ τούρκικη φιέστα στὴν ἑλληνικὴ Ροδόπη;

… Ἡ Ἑλλάδα καὶ οἱ ἄνθρωποί της µποροῦν νὰ κοιµοῦνται βαθιὰ καὶ ἥσυχα στὶς καφετέριες καὶ στὰ προποτζίδικα τῆς Θράκης… Ν.Γ.

πηγή του παλαιού άρθρου (Μαϊ - Αυγ2010)
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 15-11-10, 13:53
Το avatar του χρήστη Nelly
Nelly Ο χρήστης Nelly δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-05-12 11:04
Φύλο: Γυναίκα
Πληρώνω για να δω τη φάτσα του Άνθιμου (όταν δεν είναι άλλοι μπροστά).
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:26.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.