Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Ελλάδα
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #16  
Παλιά 02-11-06, 13:33
Το avatar του χρήστη Zerocool
Zerocool Ο χρήστης Zerocool δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-19 17:46
Φύλο: Άντρας
Η καλυτερη ποινη για μενα για αυτα τα θερμοαιμα αγορια και κοριτσια ειναι να τιμωρηθουν ως ΕΝΗΛΙΚΟΙ οχι ως ΑΝΗΛΙΚΟΙ να ΑΠΟΒΛΗΘΟΥΝ για παντα απο το σχολειο και να ΣΤΙΓΜΑΤΙΣΤΟΥΝ επισης για παντα.

οπως επισης να τιμωρηθουν και οι ΓΟΝΕΙΣ τους.

Αυτο θα ηταν δικαιοσυνη.

οσο για μετρα στα σχολεια θα σας φανουν περιεργα αλλα συμφωνω με το γεγονος :

Να απαγορευτουν τα κινητα τηλεφωνα στο σχολειο
Τα τσιγαρα στο σχολειο
Το προκλητικο ντυσιμο στο σχολειο
και επισης οι δασκαλοι/καθηγητες να κανουν ΣΩΣΤΗ ΕΠΙΒΛΕΨΗ δεν ΖΗΤΑΜΕ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΥΡΙΟΙ ΜΟΝΟ αλλα κανουμε και την ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΣ.

αλλιως αν δεν κανετε τιποτα το επομενο παιδι μπορει να ειναι το δικο σας να δω αν θα σας αρεσει κυριοι.

Υ.Σ αν ημουν ο γονιος της κοπελας αυτης και εβλεπα αυτη την αποδοση δικαιοσυνης κυριοι λυπαμαι αλλα οι γονεις αυτων των παιδιων θα εκλαιγαν με μαυρο δακρυ μετα.
__________________
Life its...so simple

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Zerocool : 02-11-06 στις 14:02
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 02-11-06, 13:39
palsar Ο χρήστης palsar δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-02-19 14:08
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Νοιώθω ντροπή που αυτοί που το είπαν είναι Έλληνες όπως εγώ, νοιώθω ντροπή που κανένας εισαγγελέας δεν ζήτησε το video της εκπομπής για να
Δεν ξέρω αν ήταν Βουλγάρα, αυτό που ξέρω είναι οτι η μητέρα της κοπέλας μιλούσε ελληνικά καλύτερα και απο Έλληνα, δίχως να κάνει ούτε ένα συντακτικό λάθος. Δεν είναι τυχαίο που η κοπέλα είναι αριστούχος μαθήτρια.

Έχω την εντύπωση οτι στο όλο ζήτημα δόθηκαν υπερβολικές διαστάσεις επειδή τα κανάλια πίστεψαν οτι βρήκαν μια νέα υπόθεση Άλεξ και ήταν η κατάλληλη αφορμή να βγούν στα κανάλια οι συνήθεις μεταφερόμενοι τηλεκαραγκιόζηδες. Αμφιβάλλω αν οποιοδήποτε μέσο προσπάθησε να κάνει μια σοβαρή ανάλυση για το περιστατικό σεβόμενο τόσο την κοπέλα όσο και τους τηλεθεατές. Θα ήθελα να ακούσω αυτόν που αποκάλεσε την κοπέλα πορνίδιο εάν στη θέση της βρισκόταν μια Ελληνίδα και οι θύτες ήταν αλλοδαποί.

Με ενοχλεί να δίνεται η εντύπωση οτι στα σχολεία γίνονται σημεία και τέρατα, να εστιάζουμε σε μια περίπτωση και να στιγματίζουμε συλλήβδην τα νέα παιδιά. Δεν υπάρχουν καλά και κακά παιδιά , υπάρχουν σωστοί και μη σωστοί γονείς. Φανταστείτε τον γιό του αστυνομικού (του οποιοδήποτε αστυνομικού, δεν τον ξερω τον ανθρωπο) να έχει ώς πρότυπο τον πατέρα του ο οποίος στο αστυνομικό του τμήμα προσάγει αλλοδαπούς και τους παρέχει την γνωστή φιλοξενία της ΕΛ.ΑΣ.

Έχω δεί αστυνομικούς στον δρόμο να φέρονται σε ξένους σαν να έχουν πάνω τους δικαίωμα ζωής και θανάτου. Γιατί να διαφέρει μια ανυπεράσπιστη κοπέλα ;

Εύχομαι και ελπίζω η κοπέλα να μην βιάστηκε, διοτι το πρώτο πράγμα που διαβασα απο το in.gr ήταν οτι απο τον παθολόγο δεν βρέθηκαν τέτοια ίχνη. Αυτό φυσικά δεν αλλάζει σε τίποτα την σοβαρότητα του ζητήματος.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη palsar : 02-11-06 στις 13:48
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 02-11-06, 13:47
Το avatar του χρήστη Zerocool
Zerocool Ο χρήστης Zerocool δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-19 17:46
Φύλο: Άντρας
μονο σημεια και τερατα γινονται στα σχολεια? εχετε παει να δειτε σε σχολεια εκτος Β.Π τι γινεται? ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ , ΚΛΟΠΕΣ , ΞΥΛΟ , ΣΕΞ πραγματα απο τα οποια εχουν συνεβει και στην δικη μου περιοχη (παγκρατι) αν αυτο το ΧΑΛΙ της ΠΑΙΔΕΙΑΣ σας ικανοποιει και ΖΗΤΑΤΕ ΜΟΝΟ ΧΡΗΜΑΤΑ να την κρατησετε για τον εαυτο σας αυτη την παιδεια εγω δεν θα παρω.

προτειμω να πεινασω αλλα να στειλω τα παιδια μου στο εξωτερικο στα καλυτερα σχολεια να γινουν σωστοι ανθρωποι και επαγγελματιες απο το να τα δω σε αυτην την χωρα που τα παντα εχετε διαλυσει και μονο την ΤΣΕΠΗ σας κοιτατε.

να δω πως θα αναπληρωθουν οι χαμενες ωρες?
να δω ποιος θα πληρωσει τις ζημιες στα υπο καταληψη σχολεια?

εχει αναρωτηθει κανεις ποσα γινονται στα σχολεια και κανεις δεν τα μαθαινει?

αυτα απο μενα.
__________________
Life its...so simple

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Zerocool : 02-11-06 στις 14:00
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 02-11-06, 14:08
nontasg Ο χρήστης nontasg δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-02-08 23:38
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Zerocool Εμφάνιση μηνυμάτων
να δω πως θα αναπληρωθουν οι χαμενες ωρες?
να δω ποιος θα πληρωσει τις ζημιες στα υπο καταληψη σχολεια?
Γιατί έχεις την εντύπωση ότι θα γίνει κάτι τέτοιο;Πολλά θες........Η Ελλάδα αγαπητέ έχει στο λεξικό της μόνο τη λέξη "θέλω".Το "πρέπει" έχει σβηστεί εδώ και πολύ καιρό.......
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 02-11-06, 14:42
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από palsar Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχω την εντύπωση οτι στο όλο ζήτημα δόθηκαν υπερβολικές διαστάσεις επειδή τα κανάλια πίστεψαν οτι βρήκαν μια νέα υπόθεση Άλεξ και ήταν η κατάλληλη αφορμή να βγούν στα κανάλια οι συνήθεις μεταφερόμενοι τηλεκαραγκιόζηδες.
Όπως πολύ σωστά έθεσε ο Κωστής, το κύριο θέμα είναι η αντιμετώπιση της κοπέλας, λόγω κυρίως της καταγωγής του και οι απερίγραπτοι χαρακτηρισμοί, εναντίον της που ειπώθηκαν.

Επαναλαμβάνω, το θέμα είναι η ρατσιστική αντιμετώπιση αυτής της χαρισματικής κοπέλας.
Δεν είμαι δικαστής να κρίνω τι έγινε και τι δεν έγινε, αυτό που άμεσα πρέπει να αντιμετωπίσουμε είναι η συμπεριφορά στην κοπέλα.

Οι κύριοι καθηγητές τιμώρησαν με πενθήμερη αποβολή, δράστες και θύμα, οι κύριοι καθηγητές πρώτοι, εξίσωσαν το θύμα και τους υπόπτους κακουργηματικής πράξης.

Αυτό το αντιλαμβάνεστε;

Η κοπέλα με την Μητέρα της έχουν έρθει στην Αθήνα, με φροντίδα του Υφυπουργού Υγείας θα βρεθεί σπίτι εδώ και θα πάει σχολείο εδώ.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 02-11-06, 14:45
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Μ. ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ: ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΕΞΕΤΑΖΕΙ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗΣ ΤΩΝ ΚΙΝΗΤΩΝ ΤΗΛΕΦΩΝΩΝ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ

Ώρε πάμε για καταλήψεις μέχρι το Πάσχα!
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 02-11-06, 15:27
nontasg Ο χρήστης nontasg δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-02-08 23:38
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
Μ. ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ: ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΕΞΕΤΑΖΕΙ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗΣ ΤΩΝ ΚΙΝΗΤΩΝ ΤΗΛΕΦΩΝΩΝ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ

Ώρε πάμε για καταλήψεις μέχρι το Πάσχα!
Δε λες τίποτα.....Πάει,αυτό θα είναι το τελειωτικό χτύπημα σε αυτή την κουτσουρεμένη χρονιά.....
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 02-11-06, 16:04
Το avatar του χρήστη CORSAIR
CORSAIR Ο χρήστης CORSAIR δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 26-09-22 22:30
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Οι ενήλικες ξεχνάμε πως τα παιδιά από τη φύση τους έχουν την
περιέργεια να ανακαλύψουν πράγματα τα οποία συμβαίνουν γύρω
τους, την ανάγκη να επικοινωνήσουν και να μάθουν. Είναι σαν
την πλαστελίνη που περιμένει να υποστεί επεξεργασία, να πάρει
μορφή και να αποκτήσει οντότητα.

Τα ερεθίσματα τα λαμβάνουν από παντού και εμείς οι ενήλικες
είμαστε υποχρεωμένοι να τους παρέχουμε τα κίνητρα και την
τροφή που θα τα οδηγήσει να διαμορφώσουν χαρακτήρες και
να αναδείξουν τις απεριόριστες δυνατότητες που διαθέτουν.
Δεν θα μπορούσε λοιπόν το κινητό τηλέφωνο να είναι ένα
πολύτιμο εργαλείο στα χέρια των παιδιών,του εκπαιδευτικού
και των γονιών;

Πιστεύω πως η δημιουργία ενός κινητού που να απευθύνεται σε
αυτές τις μικρές ηλικίες κρίνεται αναγκαία. Ένα κινητό που να
μπορεί το παιδί δωρεάν να λαμβάνει και να στέλνει εργασίες στον
δάσκαλο του, να έχει δωρεάν πρόσβαση σε εγκυκλοπαιδεία από όπου θα
μπορεί να αντλεί πληροφορίες και να συντάσσει μετά τις εργασίες
του, να έχει παιχνίδια και γρίφους που θα το βοηθάνε να σκεφτεί
και να το προκαλούν να επιλύσει. Ένα τέτοιο κινητό μπορεί να
λειτουργήσει σαν παιχνίδι στα χέρια των παιδιών, να τα ενθαρρύνει
στην απόκτηση νέων γνώσεων και να το εμπλέξει σε τοπικές αλλά
και διεθνείς εκπαιδευτικές ομάδες με τις οποίες θα έχει επικοινωνία
και επαφή. Φυσικά θα υπάρχει και η δυνατότητα να επικοινωνήσει
το παιδί με ένα δύο προκαθορισμένους αριθμούς και οι γονείς του
με αυτό.

Γιατί λοιπόν δεν φτιάχνουμε εμείς οι ενήλικες ένα τέτοιο κινητό για
τα παιδιά; Γιατί δεν τους δίνουμε ένα τέτοιο εργαλείο μάθησης αλλά
και επικοινωνίας;

Μάλλον γιατί δεν μας ενδιαφέρει, γιατί κάτι τέτοιο έχει κόστος και όχι
υλικά κέρδη και γιατί τα δικά μας σχολεία είναι κλειστά με λουκέτα,
σιδεριές και τσιμέντο...σαν τα δικά μας μυαλά!

corsair

Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 02-11-06, 18:02
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από nontasg Εμφάνιση μηνυμάτων
ΥΣ:θα μπορούσαν τουλάχιστον να καταργηθούν τα κινητά με κάμερες......
Ναι, οι δασκαλοι ξερουν να ξεχωριζουν τι εινα καμερα και τι οχι
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 02-11-06, 18:48
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
[QUOTE=Zerocool;15896]προτειμω να πεινασω αλλα να στειλω τα παιδια μου στο εξωτερικο στα καλυτερα σχολεια να γινουν σωστοι ανθρωποι και επαγγελματιες απο το να τα δω σε αυτην την χωρα που τα παντα εχετε διαλυσει και μονο την ΤΣΕΠΗ σας κοιτατε.

να δω πως θα αναπληρωθουν οι χαμενες ωρες?
να δω ποιος θα πληρωσει τις ζημιες στα υπο καταληψη σχολεια?

εχει αναρωτηθει κανεις ποσα γινονται στα σχολεια και κανεις δεν τα μαθαινει?
QUOTE]

Υπαρχουν και ιδιωτικα (στην Ελλαδα)
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 02-11-06, 21:09
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Είδα με απίστευτη αγανάκτηση, αυτό που τόσο καιρό λέμε, την απίστευτη θηριωδία των καθηγητών και την συμπεριφορά τους, εναντίον μιας μαθήτριας, που στο δικό τους σχολείο, με την δική τους εποπτεία και ευθύνη, βιάστηκε κατά συρροή.

Την ίδια στιγμή η μικρόψυχη, συντεχνιακή υποστήριξη των συνδικαλιστών της Εύβοιας, είχαν το θράσος να βγουν στα κανάλια και να υπερασπίσουν, χωρίς ίχνος ντροπής, τους συναδέλφους τους.

Για να καταλάβετε όλο το εύρος της κατάστασης που επικρατεί στο σχολείο αυτό, επτά καθηγητές έχουν μεταξύ τους συγγενική σχέση και ένας εξ’ αυτών είναι ο πατέρας του ενός κατηγορούμενου για την υπόθεση του πολλαπλού βιασμού.

Ο εκπρόσωπος της συνδικαλιστικής της ΕΛΜΕ ΅Ευβοίας (αν δεν απατώμαι οι ΕΛΜΕ όλων των νομών συγκροτούν την ΟΛΜΕ), είχε το θράσος να πει, τι μας κατηγορείτε για ρατσισμό, μέχρι την σημαία της δώσαμε στην παρέλαση!

Τι λες ρε, ποια σημαία της δώσατε; Την σημαία την πήρε με το σπαθί της, με τους βαθμούς της, με την αξιοσύνη της, με τις ικανότητες της και την κράτησε πανάξια.

Για να καταλάβετε το ποιόν των ανθρώπων αυτών, αντί να βρουν μια δικαιολογία, άρχισαν να αναμασούν την τσίχλα περί υπουργείου παιδείας. Νέο αίτημα η κατάργηση των κινητών στα σχολεία.

Νοιώθω απόλυτα δικαιωμένος όταν για το θέμα της παιδείας, έριχνα την κύρια ευθύνη στο συντεχνιακό κατεστημένο των καθηγητών, όταν δεν τους έδινα κανένα δίκαιο.

Εκείνο που με έβγαλε από τα ρούχα μου, είναι ότι βάση του ισχύοντος νόμου, το Υπουργείο Παιδείας, δεν έχει αρμοδιότητα και δεν μπορεί να ανακαλέσει την αποβολή της μαθήτριας και ούτε καν να στείλει αυτούς τους καθηγητές στα σπίτια τους, ούτε καν να τους επιβάλει κυρώσεις.

Μετά απ’ όλα αυτά κύριε Πρωθυπουργέ και κα Υπουργέ Παιδείας, θα αργήσετε και άλλο να φέρετε το νέο νομοσχέδιο για όλες τις βαθμίδες της εκπαίδευσης στην βουλή;

Σ.
--

Θέλω να παρακαλέσω θερμά όλους να μην βγαίνετε εκτός θέματος. Αν δεν καταλάβατε το θέμα δεν είναι τα κινητά αλλά η κατάντια της παιδείας.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 03-11-06, 00:08
Το avatar του χρήστη Basil
Basil Ο χρήστης Basil δεν είναι συνδεδεμένος
+ 1947 - 2007
 

Τελευταία φορά Online: 22-08-07 21:39
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Kiwi Εμφάνιση μηνυμάτων
Το συγκεκριμένο συμβάν είναι πολύπλευρο και τα κινήτα είναι απλά ένας μικρός παράγοντας.
Ακριβώς τα κινητά αν είναι χρήσιμα ή άχρηστα δεν μας ενδιαφέρουν στο θέμα αυτό.

Η συμπεριφορά, στην κοπέλα αυτή είναι το κύριο θέμα, η συμπεριφορά σε κάθε κοπέλα και κυρίως σε κάθε μετανάστρια.

Όταν φτάνουμε στο σημείο να καταδικάζουν μαζί με τους θύτες το θύμα και να την διασέρνουν, ξέρετε πόσο δύσκολο θα είναι μετά σε μια κοπέλα να καταγγείλει τον βιασμό της.

Αυτοί οι αχρείοι δάσκαλοι, έχουν καταλάβει που οδηγεί η αδιανόητη ενέργεια τους;
__________________
Ή στραβός είναι ο γυαλός ή στραβά αρμενίζουμε
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 03-11-06, 13:11
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Όσον αφορά το θέμα της αποβολής της 16χρονης μαθήτριας,
απαντήσεις επιχειρεί να δώσει ένας εκ των καθηγητών του σχολείου με επιστολή του . Ο φυσικός Γ.Κακογιάννης, ο οποίος υπογράφει ως «ένας ασήμαντος δάσκαλος, ενός σχολείου που προσπαθεί να συμμαζέψει τα κομμάτια του διαμελισμένου του σώματος και να επουλώσει τις πληγές του», τονίζει:

«Νιώθω λεηλατημένος ψυχικά και ιδεολογικά. Δεν θέλω να πιστεύω ότι τέσσερα αγόρια ηλικίας 16 και 17 ετών βίασαν μια συμμαθήτριά τους, αλλά ούτε και ότι ένα κοριτσάκι 16 ετών προσκάλεσε σε ομαδική ερωτική συνεύρεση τέσσερις συμμαθητές της. Πού τελειώνει το ψέμα; Από πού συνεχίζει ο μύθος και πού αρχίζει η αλήθεια; [...] Δεν είμαι ανακριτής, ούτε ιατροδικαστής και ούτε αστυνομικός της Ασφάλειας. Από προχθές είμαι άδειος. Μέχρι την Πέμπτη που πληροφορήθηκα την ασελγή πράξη, ένιωθα δάσκαλος και παιδαγωγός. Και μ' αυτήν την ιδιότητα θα εκφράσω την σκέψη μου, χωρίς να εκπροσωπώ κανέναν από τα υπόλοιπα μέλη του συλλόγου.

»Αν δεν τιμωρούσα το κορίτσι, θα ήταν σαν να αποδεχόμουν ότι τα αγόρια είναι βιαστές. Την τιμωρία του κοριτσιού δεν την πρότεινα επειδή έκανε την καταγγελία, το αντίθετο μάλιστα. Την πρότεινα γιατί, ενώ είχε τη δυνατότητα και το χρόνο να αποφευχθεί αυτή η ασελγής πράξη, δεν το έκανε. Θα μπορούσε να βγει από τον χώρο της κατάληψης και να απευθυνθεί στο διευθυντή του Λυκείου ή στη μητέρα της ή σε κάποιον καθηγητή. Θα μπορούσε να απευθυνθεί σε κάποιον καθηγητή ή στην ίδια τη διευθύντρια του Γυμνασίου, αφού ήταν ημέρα και το Γυμνασίο (δεν τελούσε υπό κατάληψη) λειτουργούσε. [...]»

Ολόκληρο το άρθρο στο in.gr
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 03-11-06, 13:29
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Χθες 09:23
Φύλο: Άντρας
Δεν καταλαβαίνω καθόλου το σκεπτικό του κυρίου καθηγητή.

Διάβασε κάποια δικογραφία, στην οποία αναφέρεται ότι πράγματι η κοπέλα (αν θεωρήσουμε ότι υπέστη την ασέλγεια), είχε την δυνατότητα, αλλά κυρίως τον χρόνο να αποφύγει τον βιασμό, ή το υπέθεσε μόνος του; Είχε δώσει ραντεβού με τους βιαστές της, την τάδε ώρα, ώστε να μετανοιώσει και στη συνέχεια, να την κοπανήσει;

Και τί λέει; Θα μπορούσε να βγει από τον χώρο της κατάληψης, να στρίψει δεξιά, να πάει 50 μέτρα ευθεία, να αγοράσει τσίχλες από το περίπτερο, να ακολουθήσει το μονοπάτι για άλλα 42 μέτρα, να ξανα-ματα-στρίψει αριστερά και να .... και πάει λέγοντας...

Αναρωτιέμαι τι γίνεται; Με υποθέσεις τιμωρούν τα παιδιά στα σχολειά πιά;

Επίσης, ο κύριος καθηγητής, με την ενέργειά του αυτή (επιστολή) δεν καταλαβαίνει ότι εκθέτει τον εαυτό του και το συμβούλιο των καθηγητών που αποφάσισε την αποβολή της κοπέλας, μετά από δική του εισήγηση;

Και ακόμα χειρότερα, δεν καταλαβαίνει ότι οι ανθρωποφάγοι δημοσιογράφοι θα τον ...ξεσκίσ.... ε, θα τον κάνουν φύλο-φτερό μ' αυτά που λέει; Δεν έχει καταλάβει φαίνεται ακόμα ότι, είναι καλύτερα στις περιπτώσεις αυτές να το κλείνεις το ρημάδι το στόμα σου...!
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pazo : 03-11-06 στις 13:31
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 03-11-06, 16:52
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Τώρα βέβαια πως ένα τέτοιο θέμα κατάντησε πολιτικό, μόνο οι πολιτικοί το ξέρουν! "Το ΠΑΣΟΚ καταδίκασε..." Τι λέτε ρε παιδιά... Ανατρίχιασα!
Πως βγαίνουν και καταδικάζουν ας πούμε τον Bush για τις κινήσεις του στο Ιρακ, τις δηλώσεις του κυρίου Δενμασταπεσκαλά, τους εμπρησμούς στην Χαλκιδική; Έτσι καταδίκασαν και τον βιασμό.
Είμαστε μία χώρα δικαστών και καταδικασμένων.
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:13.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.