Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Άνθρωπος και Κοινωνία > Ανθρώπινες Σχέσεις και Συναισθήματα
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Αξιολογήστε το θέμα Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 06-09-10, 20:58
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Έχετε σκυλοβαρεθεί σε μεγάλη παρέα;

Πριν μερικά χρόνια και μετά από πολλές προσπάθειες, οι συμφοιτητές μου από το οικονομικό της ΑΣΟΕΕ, αποφασίσαμε να βρεθούμε όλοι μαζί ένα βράδυ.

24 κύριοι 6 κυρίες, είμαστε όλοι και όλοι, όσοι καταφέρουμε να βρεθούμε στο roof garden ενός ξενοδοχείου.
Η πρόταση μου ήταν να πάμε στο παλιό ουζάδικο που μαζευόμαστε συνήθως, αλλά δεν άρεσε η ιδέα μου.

Μετά από λίγο κατάλαβα γιατί.

Αυτά τα παιδιά δεν ήταν τυχαίοι συμφοιτητές, ήταν η πρώτη φουρνιά των αγωνιστών κατά της χούντας, στα δύσκολα χρόνια του 68-69, τότε που αρκούσε ένας ψίθυρος για να βρεθείς σε ανήλια υπόγεια.

Το τι απογοήτευση και πλήξη δέχτηκα δεν περιγράφεται.
Με πλησίασε ο Μάρκος, καλός φίλος, από τις ψυχές της εκτός νόμου ΕΦΕΕ, αυτός που έβαλε και εμένα. Ο Μάρκος ο πιο γρήγορος μαρκαδόρος της Αθήνας, όταν αργά το βράδυ, γράφαμε συνθήματα σε τοίχους και πόρτες.
Ο Μάρκος εμψυχωτής και αρχηγός στην πρώτη ουσιαστική αντίσταση φοιτητών που έγινε στην Ελλάδα, όταν κάναμε λευκή απεργία. το 68...
Ο Μάρκος αντί άλλων λόγων, με ρώτησε τι χαρτιά παίζω στο χρηματιστήριο... Του απάντησα ότι δεν παίζω .... και μου λέει να έρθεις στην εταιρεία μου να σου πω χρήσιμες συμβουλές...

Περίπου όλοι στο ίδιο επίπεδο, ο ένας μίλαγε και το cabrio του, άλλος για το σπίτι του στην Φιλοθέη, άλλος για το κότερο....

Δεν είναι κακό που πέτυχαν οι άνθρωποι, το κακό είναι ότι μεταλλάχτηκαν και αυτό δεν μπόρεσα να το καταλάβω.

Οι συναγωνιστές είχα γίνει γιάπηδες... και εγώ πέρασα ένα απίστευτο πληκτικό βράδυ, όσο λίγες φορές στην ζωή μου.

Σας έχει τύχη να πλήξετε τόσο πολύ;
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 06-09-10, 21:27
Το avatar του χρήστη Nelly
Nelly Ο χρήστης Nelly δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-05-12 11:04
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Σας έχει τύχη να πλήξετε τόσο πολύ;
οοοουυυυυυυυυυυ (Easty! Πιάσε πέντ'-έξι θαυμαστικά!)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Easty : 06-09-10 στις 22:37 Αιτία: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 06-09-10, 21:33
Το avatar του χρήστη vgiagias
vgiagias Ο χρήστης vgiagias δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 27-01-18 13:21
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Μου έτυχε, όταν πήγα σε μια επίσκεψη σε σπίτι και όλοι οι παρευρισκόμενοι συζητούσαν για τα ταξίδια τους στο εξωτερικό.
Φυσικά στην ερώτηση μου εάν έχουν γνωρίσει την Ελλάδα από την οποία κατάγονται και διαμένουν, η απάντηση τους ήταν ένα βλέμμα απορίας. Απο εκείνη την στιγμή και έπειτα έμεινα βουβός. Κάποιος από την παρέα, μετά από πολύ ώρα με ρώτησε, γιατί δεν λέω κάτι και φυσικά η απάντηση μου ήταν, περιμένω να προσγειωθείτε στην Ελλάδα και θα σας πω για τις ομορφιές της χώρας μας που δεν έχετε πάει.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 06-09-10, 21:42
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Ω ναι.. με την πρωην παρεα μου. Περνουσαμε πολυ ωραια τα πρωτα χρονια αλλα μετα τα γκομενιλικια, τα κουτσομπολια κι αλλες παρεξηγησεις εφεραν τη φθορα.

Επισης το ενδιαφερον χαθηκε οταν καποια ατομα ηρθαν πιο στενα μεταξυ τους, αφηναν απεξω τους αλλους, ενω παραλληλα βρηκαμε 2-3 μερη που μας αρεσαν και πηγαιναμε συνεχεια, συνεχεια και συνεχεια. Η συζητησεις; τα ταξιδια που πηγαιναν, μπαλα, δουλειες και οικονομικα

Απο κει που καναμε βολτες και γνωριζαμε νεα ατομα και μερη (της Αθηνας παντα ), καταντησαμε να ειμαστε μια κλειστη παρεα που παει παντα στα ιδια μερη

Τις τελευταιες φορες που τους ειδα ενιωθα αορατος. Χωρις να μαλωσω η να παρεξηγηθω με καποιον, σταματησα να συμμετεχω ετσι απλα, γιατι το θεωρουσα χασιμο χρονου χωρις να περναω καλα
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 09-09-10, 19:52
Το avatar του χρήστη tertios
tertios Ο χρήστης tertios δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-01-17 10:47
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Πλήξη! Εμπειρία κοινή, όταν οι άλλοι που γνωρίζαμε γίνονται......δήθεν, τα ενδιαφέροντά τους προέρχονται απο το High Society και το Cosmopolitan και όχι απο την καρδιά και το αγαπημένο τους αξεσουάρ είναι ο ....καθρέφτης.

Αλλωστε σήμερα το να είσαι in , σημαίνει να βρίσκεις τους άλλους ....out.

Ω, Ντέμπορα, ώ μπόρες!


ΥΓ Αναφερομαι στη Ντέμπορα (Κερ) τη πρώτη μου αγάπη και τη βροχή που έφαγα για να μπώ στο κινηματογράφω με μιά μεγαλοπαρέα στα 63...χεχε
__________________
Omnes ad Forum ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ!!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:51.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.