Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Άνθρωπος και Κοινωνία > Ανθρώπινες Σχέσεις και Συναισθήματα
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Αξιολογήστε το θέμα Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 13-09-11, 16:52
johnmar Ο χρήστης johnmar δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 23-01-12 16:19
Σας εκλιπαρώ για την βοήθεια σας!

καλησπερα!!!αρχικα ζητω χιλια συγνωμη που σας ενοχλω αλλα πιστεψτε με εχω πελαγωσει!!!!η απελπισια δεν μ αφήνμει να δω αν υπαρχει αλλη λυση εκτος απο αυτην προκειμενου να σωσω την οικογενεια μου!!!ειληκρηνα σας λεω δεν αντεχω αλλο!!εχω χασει καθε δυναμη που μπορει να εχει οπ ανθρωπος!!

τι εννοω?να σας εξηγησω αμεσως...
ειμαστε 7 μελης οικογενεια!!
5 μικρα παιδια (τα μεγαλυτερα θα πανε δευτερα δημοτικου) και ενας συζηγος χειρουργημενος εδω και ενα μηνα!
εγω ανεργη εδω και καιρο!
εχουμε σας το λεω ειληκρηνα προβλημα επιβιωσης και καθημερινοτητας!!τι εννοω??με δυσκολια θα μαγειρεψω το καθηεμρινο φαγητο!!!πριν δεκ;α μερες βοηθησε η μητροπολη δινοντας μας 100 ευρω ..ισα που καταφερα να παρω λιγα πραγματα για το σπιτι να εχουμε να τρωμε...την δευτερα που μας περασε μετα κοπων και βασανων καταφερα να δωσω τα μισα χρηματα στο ρευμα γιατι τριτη ηταν να μας το κοψουν!
ο λογος που απευθυνομαι σε σας αυτη τη στιγμη ειναι γιατι δεν εχω αλλο χρονο για τιποτα!τι εννοω??
αυριο ωσ τις 12 αν δεν δωσω τοε νοικιο μας ενημερωσε ο νοικοκυρης να φυγουμε απο το σπιτι!!!

θα ναι η τεταρτη εξωση που θα δεχτουν αυτα τα παιδια αν συμβει κατι τετοιο!και δεν ειναι μονο η εξωση!!!που αν πουμε νομικα δεν μπορει τοσο να την κανει οσο το γεγονος οτι εχουμε σοβαρα προβληματα με τον συγκεκρημενο ανθρωπο!τον προηγουμενο μηνα σκεφτητε οτι ηρθε αστυνομια στο σπιτι και μπροστα στα παιδια εγιναν αρκετα!!!επειδη του καθυστερησα και παλι τοε νοικιο ηρθε σπιτι αλλαξε κλειδαρια ενω εμεις κοιμομασταν και μετα απο ωρες μπηκε σαν κυριως με τα κλειδια του εδω μεσα και εσπρωχνε τα παιδια να φυγουμε απο δω τωρα!!!!φωναζε και με εσπρωχνε μπροστα στα ματια των παιδιων!!!ηρθε η αστυνομια του εξηγησε καποια πραματα αλλα αυτος δεν πτοητε!!συνεχιζει στον ιδιο ρυθμο!ηδη απο χθες μου λεει ανδεν μου δωσεις ωσ τισ 12 το ενοικιο θα κακοπερασεις!!!φοβαμαι....κα το ιδιο και τα μωρα@!
αυριο οπως ξερετε ξεκιναν τα σχολεια!τα 3 απο τα 5 παιδια μου πρεπει να πανε ςστο σχολειο!δεν μπορουνε ομως και ο λογος????δεν ειναι οτι δεν εχουνε μονο τσαντες σχολικα και ολα οσα χρειαζοντε γιαυτο αλλα δεν εχουν το βασικο!παππουτσια για να πανε!
την εβδομαδα που μασ περασε μασ πηραν και το αυτοκινητο για 200 ευρω!θα μου πειτε το αυτοκινητο θεωρεριτε ειδος πολυτελεθιας!!!κιομως...πιστ εψτε με με 5 παιδια εδω μεσα και εναν αντρα χειρουργημενο χρειαζοταν και αυτο!ο αντρασ μου αυριο εχει ραντεβου για επανεξεταση στο νοσοκομειο!δεν μπορω να τον παω....ο μονος τροπος για να παει ειναι με μεταφορικο μεσο και μεσα σαυτο αυτος ξαπλωτος!!!πως λοιπον μπορει να συμβει αυτο?
αναγνωριζω και καταλαβαινω πως πολυς ειναι ο κοσμος που δυνοπαθει!ξερω πως δεν ειμαστε μονο εμεις...αλλα πιστεψτε με εχω απελπιστει τοσο πολυ!
ξερω πως τα υλικα αγαθα δεν εναι αυτα ποιυ σε κανουν ευτυχισμενο!!!σαφως!!!αλλα πως γινετε να ειναι τοσο απαραιτητα???δλδ αν δεν δωσω αυριο το ενοικιο θα πρεπει για αλλη μια φορα αυτα τα παιδια να μεινουν χωρις σπθιτι...και που να βρεις να μπεις σε αλλο οταν δεν υπαρχει η δυνατοτητα να πληρωσεις καν το ενα?

πως μπορω να τα στειλω σχολεθιο χωρις τιποτα?παιδακια ειναι και αυτα και μαλιστα με αρκετες πληγες(ειδικα στα μεγαλα που θυμουντε τα παντα)!
περυσι τετοιο καιρο ειχα αρρωστησει!ειχα παθει απο καταθλιψη νευρικη ανορεξια!περυσι εφτασα τα 37 κιλα...το παλευω...φετος ειμαι 43!μαμα με 5 παιδια 43 κιλα...καταλαβενετε πιστευω!

ολοι εμενα κοιταν μεστα ματια εδω μεσα και εγω δεν μπορω πλεον ουτε καν να προσποιηθω!!!δεν μου μειναν κουραγια να δωσω!δεν μου μεινε υπομονη!εχω χασει το χαμογελο μου!!δεν μπορω να προσφερω τιποτα και κυριως να δωσω τα βασικα εστω στα παιδια μου!!!
δεν φανταζζεστε ποσο μα ποσο απελπισια μπορει να νιωθω!!δεν εχω τιποτα και το κυριοτερο?δεν εχω χρονο να τα παλεψω....(εννοω ο καιρος για το σχολειο ηρθε!το ενοικιο ληγει αυριο)..

σας παρακαλω σας ικετευω πειτε μου τι να κανω!!μπορειτε να με βοηθησετε??σας εκληπαρω μην με αγνοησετε δωστε μου μια απαντηση!νιωθω οτι κρεμομε απο σας πλεον!!!ημουν δυνατος ανθρωπος παντα και δραστηριος!!!ολα αυτα ομως με καταντησαν ετσι...αδυναμη και να σκεφτομε στα χαμενα!να μην μπορω να βρω καμμια μα καμμια λυση!!!
σας θερμοπαρακαλω με ολη την εννοια της λεξεως απαντηστε μου δεν εχω τι αλλο να κανω...ειστε η τελευταια μου ελπιδα!!σας το λεω ειληκρηνα!!
ευχαριστω και παλι εκ των προτερων και ζητω ξανα και ξανα χιλια συγνωμη αν σας ζαλισα αλλα πιστευω να με καταλαβενετε!!!!
περιμενω με μεγαλη αγωνια καποιο μηνυμα σας.....ειληκρηνα σας το λεω

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Xenios : 13-09-11 στις 16:58 Αιτία: Διόρθωση
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 13-09-11, 17:00
johnmar Ο χρήστης johnmar δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 23-01-12 16:19
ισως μερικοι να θεωρειτε οτι το να αφησω μηνυμα εδω στο φορουμ ειναι κατι ευκολο...αν για δευτερολεπτα ερθετε στην θεση μου θα καταλαβετε πως ειληκρηνα ειναι πολυ δυσκολο να κανεις κατι τετοιο...νιωθω λιγοτερο ντροπη ομως απο το να ειμαι με 5 παιδια στο δρομο πιστεψτε με...αν καποιος εχει καποια αμφιβολια ας μου στειλει καποιο μηνυμα για να του δωσω καθε στοιχειο που θα τον πεισει δυστυχως για την αληθεια....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης Αξιολογήστε αυτό το θέμα
Αξιολογήστε αυτό το θέμα:

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:02.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.