Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Εκπαίδευση
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 11-04-08, 14:47
Το avatar του χρήστη Rider
Rider Ο χρήστης Rider δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 24-08-10 01:55
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
να δωσω την προσωπική μου εμπειρία..
ειμαι 35 και δουλευω απο τα 22 μου μετα το στρατο και τη σχολη δηλαδη.
αν βαλεις κατω τις ώρες που εχω δουλέψει ξεπερνανε κατα πολυ τα 13 χρόνια ενεκα οτι μεχρι και να αναλάβω ξενοδοχεία (τα 5 τελευταία χρόνια) είτε εκανα υπερωρίες στην πολυεθνική που ημουν πρίν, η εκανα εξτρα μεροκάατα σε catering και για λιγο χρονικό διάστημα είχα και συναιτερικα ενα μεζεδοπωλείο.
στα πρώτα 7 χρόνια μου λοιπόν και αναλόγως των δεδομένων της δουλειάς πάντα εβρισκα χρόνο για προσωπική ζωή και πράγματα που ήθελα να κάνω.
τα τελευταία 5 χρόνια δουλευω σε μια δουλειά με ανοιχτά ωράρια-γιορτές-αργίες και μου αφήνει ελάχιστο προσωπικό χρόνο.
ειναι όμως επιλογή μου να βάλω το κεφάλι κάτω και να εργαστω για ενα διάστημα για πετύχω την εξέλιγη εμπειρικά και μισθολογικά που θέλω.
έχω περιπτώσεις μέσα στην ομάδα μου που φύγανε για το δημόσιο η ΄ψάσχνονται να φύγουν για το δημόσιο, οπως και περιπτώσεις ανθρώπων με οικογένεια που παλέυουν με ωράρια και οικογένεια γι το δικό τους όραμα.
Πιστευω οτι όταν εχεις πίστη στα χέρια σου και στις ικανότητες σου δεν πρόκειται να χαθείς ποτέ ουτε στα 40 ουτε στα 50 αρκεί μέχρι τότε να έχεις συλλέξει εμπειρία που θα σε καθιστά πολύτιμο στον τομέα σου.
Ολα τα αλλα είναι για αυτούς που είτε δεν εχουν όραμα, ή δεν έχουν αρ@@δια να παλέψουν και να σταθούν.
η διαφορα στο δημόσιο είναι οτι εκει σου ροκανίζονται στις περισσότερες των περιπτώσεων τα οράματα και καταλήγεις συμβιβασμένος, ενω στον ιδιωτικό τομέα έστω κι αν δεν αναγνωριστείς απο τον εναν εργοδότη αυτα που θα πάρεις σαν εμπειρια μπορεις να τα πουλήσεις αργότερα. (απο την μια μέρα στην άλλη βρέθηκα με υπερδιπλάσιο μισθό)
__________________
Επειδή όλοι τρώμε, νομίζουμε ότι όλοι ξέρουμε.
- Ferran Adria
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:11.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.