Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Άνθρωπος και Κοινωνία > Τα δικαιώματα μας
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Αξιολόγηση: Αξιολόγηση θέματος: 1 Ψήφοι, 1,00 κατά μέσο όρο. Τρόποι εμφάνισης
  #46  
Παλιά 22-02-10, 12:11
Το avatar του χρήστη Morgul
Morgul Ο χρήστης Morgul δεν είναι συνδεδεμένος
Άσωτος διαχειριστής
 

Τελευταία φορά Online: 26-03-22 21:02
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Εξέφρασες τις ευαισθησίες σου, που τις γνωρίζω και τις κατανοώ.

Τώρα υπερβάλεις
Διαφωνώ, και διαφωνεί και το Καταστατικό της Acrobase, άρθρα 1 και 2. Ξέρεις, αυτό που λέει ότι μηνύματα που δυνητικά μπορεί να προσβάλουν είναι αντικανονικά: γι'αυτό και έφυγε το δικό μου. Άλλωστε με βάση το ίδιο άρθρο έχω διαγράψει και όλα τα άλλα μηνύματά μου. Πρέπει να το θυμάσαι, ήσουν εκεί όταν το συντάξαμε.

Όπως και να'χει, βάζω (κι) αυτή τη συζήτηση στο Ignore list γιατί μόνο αρνητικά συναισθήματα μπορεί να μου προκαλέσει, και σίγουρα δεν έχει κάτι να μου προσφέρει.
__________________
www.bedroomlan.org
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 22-02-10, 12:36
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Morgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Όπως και να'χει, βάζω (κι) αυτή τη συζήτηση στο Ignore list γιατί μόνο αρνητικά συναισθήματα μπορεί να μου προκαλέσει, και σίγουρα δεν έχει κάτι να μου προσφέρει.
Εγώ πιστεύω ότι υπάρχει παραπληροφόρηση, επειδή οι ειδήσεις μας κατακλύζονται από ληστείες, κλοπές, αδικήματα, συν το αρνητικό κλίμα της οικονομίας, κάνουν τους ανθρώπους πιο φοβισμένους, πιο κλειστούς.

Δυστυχώς εγώ ignore δεν μπορώ να κάνω και δεν το θέλω. Η αμφίδρομη επικοινωνία ενός forum, προσφέρεται σε ανταλλαγή απόψεων και άνοιγμα και σε άλλες απόψεις, απ αυτές που μερικοί έχουν σαν δεδομένες.

Δεν σου κρύβω, ότι υποφαινόμενος είχε πολλά ταμπού, όταν ξεκινούσα με την AcroBase. Μερικά νέα παιδιά, με πολύ σπουδαία επιχειρηματολογία, κατάφεραν να τον κάνουν να αλλάξει πολλές απόψεις και καλά έκανα Ότι συνέβη σε μένα, μπορεί να συμβεί και σε άλλους, γι αυτό συνεχίζουμε να προσπαθούμε.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 23-02-10, 00:46
stroumfita Ο χρήστης stroumfita δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 16-01-12 23:11
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από Archmage;360684
[B
Γεγονός[/B] Άρα, αγαπητή stroumfita, αυτό δεν "συμβαίνει στα υπόλοιπα κράτη" και είναι ψέμματα ότι η Ιταλία "κάθε πλοίο λαθρομεταναστών το βουλιάζει".
....
Θέλω πραγματικά να πιστεύω ότι οι άνθρωποι είναι ακόμα σε θέση να ξεχωρίζουν τα γεγονότα, δηλαδή την πραγματικότητα, από τις υποθέσεις και τα ψέμματα...
Αλήθεια...; Υποθέσεις και ψέμματα...; Τότε γιατί δεν κατεβαίνεις στο κέντρο της Αθήνας να μιλήσεις με μετανάστες να σου πουν και αυτοί την γνώμη τους επι του θέματος. Όσα γράφω τα άκουσα με τα αυτιά μου και δεν τα βγάζω από το μυαλό μου.

Πιστεύω ότι τα ΜΜΕ παρουσιάζουν συγκαλυμμένη την αλήθεια και όπως την θέλουν για να επιρρεάσουν την κοινή γνώμη και σαφώς υπάρχει παραπληροφόρηση! Αλλά πέρα από κάθε ενημέρωση υπάρχουν και εκείνοι που ζουν δίπλα μας! Τέλοσπάντων όμως ο καθέ ένας διαμορφώνει την γνώμη του σύμφωνα με τα δικά του βιώμματα... αλλά πολύ θα ήθελα να ακούσω και τα δικά σου επιχειρήματα πέρα του θεωρητικού "ψέμματα και υποθέσεις"! Γιατί με αυτή την λογική και για αυτά που υποστηρίζεις το ίδιο μπορούμε να πούμε. Σαφώς πιστεύω και το υποστηρίζω ότι η Ελλάδα υποδέχεται τους μετανάστες - ακόμα και τους παράνομους - με τον καλύτερο τρόπο σε σχέση μετα υπόλοιπα Ευρωπαϊκα κράτη και για αυτό έχει και το μεγαλύτερο ποσοστό μεταναστών από όλη την Ευρώπη.
__________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καλά. Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν."
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 02-03-10, 12:44
mhtsos2007
Guest
 

Όταν η Ελλάδα μετανάστευε σε Γερμανία, Αμερική, Αστράλια.




http://www.youtube.com/watch?v=0axHa...layer_embedded
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης Αξιολογήστε αυτό το θέμα
Αξιολογήστε αυτό το θέμα:

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:59.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.