Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Άνθρωπος και Κοινωνία > Τα δικαιώματα μας
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Αξιολογήστε το θέμα Τρόποι εμφάνισης
  #16  
Παλιά 04-07-08, 21:41
Το avatar του χρήστη xymox
xymox Ο χρήστης xymox δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 16-01-17 16:51
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
- Τα επιτόκια της ECB θα ανέβουν και άλλο κατά πάσα πιθανότητα στο 4.5 σύντομα. Οι πληθωριστικές πιέσεις είναι τεράστιες.
Απο τι φαινεται θα φτασουν μεχρι 5,7% εαν συμφωνουν ολοι....

Αν δεν ανέβει το δολλάριο, δεν θα πέσουν τα εμπορεύματα (πετρέλαιο, χαλκός, κλπ) και οι πληθωριστικές πιέσεις θα συνεχιστούν.
Εχουμε την Ε.Ε....γιατι συνεχιζουμε και οτι μας αφορα εχει σχεση με το δολλαριο?...Αυτος δεν ητανε ο λογος για την υπαρξη μιας Ε.Ε.??? Τι σκατα συμβαινει, οτι και να κανουμε, παντα οι αμερικανοι θα εχουν το πρωτο λογο?
Δεν ειδα διαφορες στις τιμες στην Ελλαδα σχετικα με την τιμη του πετρελαιο...εκτως και αν ητανε προς τα πανω...και πολυ παραπανω....και μιλαω μονο για τα νορμαλ καταστασεις, φαγητα, βενζινες...και οτι λαχει...εμεις τι κανουμε εδω ακριβως εκτως να γλυφουμε αμερικανους????Η πιο φτωχια χωρα της ΕΕ ειμαστε, απο αποψη μισθων και τα σχετικα, αλλα και η πιο ακριβη απο ολα τα υπολοιπα....
Το δολλαριο και η τιμη του ειναι το προβλημα? Ανεβηκε στις προαλλες...οπως και οι τιμες εδω....
Δεν εχω σχεση με τα οικονομικα και γενικως μ'αυτο το τομεα...αλλα ολοι εχουμε παθει τραλαλα και δεν βλεπουμε πια την πραγματικοτητα???
__________________
-Pay no mind to those who talk behind your back, it simply means you are two steps ahead. http://s8.bitefight.gr/c.php?uid=26229
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 05-07-08, 07:36
nathair Ο χρήστης nathair δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-01-24 19:05
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
5.7? Φάε τη γλώσσα σου, η Οικονομία δεν θα το αντέξει αυτό έτσι όπως είναι σήμερα. Κάτι που δεν ανέφερα πρίν, είναι πως βρισκόμαστε στην χειρότερη μορφή κρίσης που είναι ο στασιμοπληθωρισμός. Αυτό είναι συνδυασμός χαμηλής ανάπτυξης και υψηλού πληθωρισμού. Οτι χειρότερο, γιατί για να πολεμήσεις τον πληθωρισμό αυξάνεις τα επιτόκια, κάτι το οποίο όμως μειώνει την ανάπτυξη, με αποτέλεσμα ανεργία κλπ κλπ. Ενώ για να αυξήσεις την ανάπτυξη μειώνεις τα επιτόκια ...

Στο άλλο που λές, εμείς μπορεί να έχουμε την ΕΕ, ομως δυστυχώς το $ δεν έχει αντικατασταθεί από το Ευρώ στις διεθνείς συναλλαγές. Και πέφτοντας το δολλάριο, αφού κάθε π.χ. $80 που έκανε το βαρέλι έχουν πλέον μικρότερη αγοραστική δύναμη, οι παραγωγοί θέλουν περισσότερα. Τώρα βέβαια θα μου πεις, οι παραγωγοί φταίνε για τη κατάσταση αυτή, ή οι διεθνείς κερδοσκόποι; Αλλη ιστορία αυτή...

Για τους αμερικάνους που λες, αυτοί είναι στη χειρότερη κατάσταση από εμάς. Γιατί; Και η οικονομία τους πάει κατά διαόλου, και οι ίδιοι πλήττονται περισσότερο από την άνοδο των τιμών, καθώς σε εμάς η άνοδος της δολλαριακής τιμής του πετρελαίου αντισταθμίζεται εν μέρει από την άνοδο του ευρώ, οπότε σε ευρώ η άνοδος είναι μικρότερη. Για τους αμερικάνους δεν ισχύει αυτό... ΠΟΝΑΝΕ οι αμερικάνοι από τη τιμή της βενζίνης, πολύ περισσότερο από ότι εμείς...
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 29-04-10, 01:50
Το avatar του χρήστη konstantin@
konstantin@ Ο χρήστης konstantin@ δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-06-14 11:59
Φύλο: Γυναίκα
Καλά είναι ολα αυτά τα απαγορεύονται.Θα ισχύσουν ομώς.Νομίζω ενας κανόνας ήταν και να ΜΗΝ ενοχλούν και στο σπίτι ή στο κινητό ισχύει??Θα ήθελα την βοήθεια σας.Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 29-04-10, 22:24
stroumfita Ο χρήστης stroumfita δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 16-01-12 22:11
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από konstantin@ Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλά είναι ολα αυτά τα απαγορεύονται.Θα ισχύσουν ομώς.Νομίζω ενας κανόνας ήταν και να ΜΗΝ ενοχλούν και στο σπίτι ή στο κινητό ισχύει??Θα ήθελα την βοήθεια σας.Ευχαριστώ.
Στις αιτήσεις δανείων ή καρτών περιλαμβάνεται στους όρους που υπογράφουν οι δανειολήπτες το εξής:
" Έξοδα παρακολούθησης καθυστερήσεων:
Τα έξοδα αυτά χρεώνονται στο λογαριασμό της κάρτας για την κάλυψη των εξόδων της Τράπεζας για τις ειδοποιήσεις του κατόχου μέσω επιστολών ή/και τηλεφώνου (περιλαμβανομένων των SMS) σε περίπτωση καθυστέρησης εξόφλησης οποιουδήποτε ληξιπρόθεσμου ποσού. Η ειδοποίηση μέσω επιστολής ή τηλεφώνου μπορεί να γίνεται σύμφωνα με τα προβλεπόμενα στο νόμο και από εταιρίες ενημέρωσης οφειλετών κατ’ εντολή και για λογαριασμό της Τράπεζας." Δεν ξέρω ποιος ακριβώς νόμος κατοχυρώνει κάτι τέτοιο αλλά το αναφέρει η σύμβαση και από την στιγμή που το υπογράφει κανείς το αποδέχεται...

Αλλά εγώ δεν θα ανησυχούσα για το αν με καλούσαν στο σπίτι ή στο κινητό για να με ενημερώσουν από την στιγμή που θα καθυστερούσα (γιατί φαντάσου να σου ερχόταν ένα εξώδικο από το πουθενά χωρίς κανείς να σε έχει ενημερώσει...;Ή μήπως εάν κάποιος δεν πληρώσει την ΔΕΗ, για παράδειγμα, δεν θα του κόψουν το ρεύμα κατευθείαν...; ) Εμένα, όμως αυτό που με ανησυχεί και το θεωρώ παράνομο και καταχρηστικό είναι τα "Τα έξοδα που χρεώνονται στο λογαριασμό της κάρτας ή του δανείου για την κάλυψη των εξόδων της Τράπεζας για τις ειδοποιήσεις του κατόχου μέσω επιστολών ή/και τηλεφώνου (περιλαμβανομένων των SMS) σε περίπτωση καθυστέρησης".
__________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καλά. Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν."
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην stroumfita για αυτό το μήνυμα:
konstantin@ (02-05-10)
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης Αξιολογήστε αυτό το θέμα
Αξιολογήστε αυτό το θέμα:

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 03:33.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.