Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Εκπαίδευση
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Είναι απαραίτητα τα Ιδιωτικά Πανεπιστήμια;
Ναι 28 66,67%
Όχι 9 21,43%
Ίσως 4 9,52%
Δεν ξέρω/δεν απαντώ 1 2,38%
Ψήφισαν: 42. Η δημοσκόπηση είναι κλειστή

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #16  
Παλιά 31-07-06, 14:25
jimm Ο χρήστης jimm δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 22-01-17 21:16
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από nontasg
Σίγουρα,αλλά για πέστο αυτό σε τόσα παιδιά που έχασαν τη εξεταστική τους με τις καταλήψεις και θα πρέπει να πληρώσουν extra ενοίκια για τη διαμονή τους στην πολή όπου σπουδάζουν....Και για ρώτα και τους μαγαζάτορες που έπαθαν τόσες ζημιές τα μαγαζιά τους από τις πορείες........
Δεν χρειάζεται να πω τίποτα, κι εγώ ως φοιτητής έχω χάσει εξεταστική για απεργίες και καταλήψεις. Το θέμα είναι ότι κρίνοντας με το συναίσθημα όπως κρίνεις εσύ ή ο μαγαζάτορας δεν μπορείς να κρίνεις αντικειμενικά μία κίνηση και μάλιστα τόσο μαζική. Από την άλλη ο μαγαζάτορας ξέρει πολύ καλά ότι για τα σπασμένα δεν φταίει η πορεία αλλά αυτοί που μπήκαν στην πορεία και η αστυνομία που τους κοιτάει.

Δ.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 31-07-06, 14:38
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από jimm
Από την άλλη ο μαγαζάτορας ξέρει πολύ καλά ότι για τα σπασμένα δεν φταίει η πορεία αλλά αυτοί που μπήκαν στην πορεία και η αστυνομία που τους κοιτάει.
Δ.
Στο τέλος Δημήτρη να πούμε ότι έφταιγε ο μαγαζάτορας και όχι που αυτοί που έπρεπε να περφρουρούν την εκδήλωση τους.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 31-07-06, 14:54
nontasg Ο χρήστης nontasg δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-02-08 23:38
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από xenios
Στο τέλος Δημήτρη να πούμε ότι έφταιγε ο μαγαζάτορας και όχι που αυτοί που έπρεπε να περφρουρούν την εκδήλωση τους.
Α γεια σου....Μην τα φορτώνουμε όλα στον κόκκορα.....Γιατί εγώ έχω δει πολλές φορές αναρχικούς ακόμα και στην κεφαλή της πορείας.....
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 31-07-06, 16:47
jimm Ο χρήστης jimm δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 22-01-17 21:16
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από xenios
Στο τέλος Δημήτρη να πούμε ότι έφταιγε ο μαγαζάτορας και όχι που αυτοί που έπρεπε να περφρουρούν την εκδήλωση τους.
Όχι δεν είπαμε κάτι τέτοιο, αλλά δεν μπορούμε να ποινικοποιούμε τις πορείες ενώ το φταίξιμο είναι αλλού. Δεν μπορούμε να ποινικοποιούμε έτσι μια μεγάλη ομάδα ανθρώπων που αντέδρασαν σε ένα νομοσχέδιο. Είναι λίγο θεωρία Πολύδωρα αυτή

Δ.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 31-07-06, 18:43
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από jimm
Όχι δεν είπαμε κάτι τέτοιο, αλλά δεν μπορούμε να ποινικοποιούμε τις πορείες ενώ το φταίξιμο είναι αλλού. Δεν μπορούμε να ποινικοποιούμε έτσι μια μεγάλη ομάδα ανθρώπων που αντέδρασαν σε ένα νομοσχέδιο. Είναι λίγο θεωρία Πολύδωρα αυτή
Δ.
Δεν ποινικοποιεί κανείς τίποτα. Μόνο πες μου σε παρακαλώ, στις κινητοποιήσεις του ΚΚΕ έχεις δει ποτέ να μπουν άλλοι στις πορείες τους και να σπάνε βιτρίνες; Φυσικά όχι γιατί έχουν σοβαρή περιφρούριση.

Βέβαια πολύ θα ήθελα να δω με τι ποσοστιαίες συμμετοχές έκλεισαν τα πανεπιστήμια και έχασαν τα παιδιά την εξεταστική τους.

Εχω ακούσει ότι η συμμετοχή ήταν κάτω του 5%

Αυτό πρέπει να αλλάξει, να αποφασίζει το 50 συν 1 διαφορετικά έχουμε φασιστική νοοτροπία μιας μικρής ομάδος.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 01-08-06, 12:31
nontasg Ο χρήστης nontasg δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-02-08 23:38
Φύλο: Άντρας
Το δημοκρατικό πολίτευμα ορίζει ότι τα δικαιώματα του κάθε πολίτη σταματούν εκεί που αρχίζουν τα δικαιώματα του άλλου.
Έτσι λοιπόν όταν πχ 50 άτομα κλείνουν ένα πανεπιστήμιο εμποδίζοντας έτσι τους καθηγητές να μπουν στον χώρο εργασίας τους και να κάνουν την έρευνά τους και τους φοιτητές να δώσουν την εξεταστική τους,πράγματα τα οποία αποτελούν καθαρά δημοκρατικά δικαιώματα,τότε αυτομάτως ορίζεται η ενέργεια αυτή της κατάληψης παράνομη και αντισυνταγματική.

Όσον αφορά τις υλικές ζημιές που προκαλούνται στους χώρους των πανεπιστημίων την περίοδο των καταλήψεων,καλύτερα να μην το συζητήσουμε καν.........
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 01-08-06, 14:46
jimm Ο χρήστης jimm δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 22-01-17 21:16
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από nontasg
Το δημοκρατικό πολίτευμα ορίζει ότι τα δικαιώματα του κάθε πολίτη σταματούν εκεί που αρχίζουν τα δικαιώματα του άλλου.
Έτσι λοιπόν όταν πχ 50 άτομα κλείνουν ένα πανεπιστήμιο εμποδίζοντας έτσι τους καθηγητές να μπουν στον χώρο εργασίας τους και να κάνουν την έρευνά τους και τους φοιτητές να δώσουν την εξεταστική τους,πράγματα τα οποία αποτελούν καθαρά δημοκρατικά δικαιώματα,τότε αυτομάτως ορίζεται η ενέργεια αυτή της κατάληψης παράνομη και αντισυνταγματική.
Τα 50 άτομα κλείνουν τις σχολές γιατί τα υπόλοιπα 1500 δεν κάνουν καν τον κόπο να πάνε στην γενική συνέλευση. Μου φαίνεται τουλάχιστον αστείο οι 1500 να φωνάζουν 'μας έκλεισαν την σχολή' όταν την ημέρα που πάρθηκε η απόφαση δεν πήγαν καν να ψηφίσουν.

Δ.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 01-08-06, 14:54
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από jimm
Τα 50 άτομα κλείνουν τις σχολές γιατί τα υπόλοιπα 1500 δεν κάνουν καν τον κόπο να πάνε στην γενική συνέλευση. Μου φαίνεται τουλάχιστον αστείο οι 1500 να φωνάζουν 'μας έκλεισαν την σχολή' όταν την ημέρα που πάρθηκε η απόφαση δεν πήγαν καν να ψηφίσουν. Δ.
Αρα Δημήτρη μπορεί και οι 1500 να θέλουν να σπουδάσουν και οι 50 να μην θέλουν.

Αντίκειται σε κάθε νομοθεσία η λήψη απόφασης από τόσο μικρή μειοψηφία.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 01-08-06, 21:44
jimm Ο χρήστης jimm δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 22-01-17 21:16
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από xenios
Αρα Δημήτρη μπορεί και οι 1500 να θέλουν να σπουδάσουν και οι 50 να μην θέλουν. Αντίκειται σε κάθε νομοθεσία η λήψη απόφασης από τόσο μικρή μειοψηφία.
Αντίκειται 100% αλλά δεν μπορείς να διαμαρτύρονται οι 1500 για την απόφαση των 50 ενώ την ίδια στιγμή είχαν πολύ άνετα την ευκαιρία να την αλλάξουν. Και σε τελική ανάλυση δεν φταίνε οι 50 φταίει το κράτος που τους δίνει την δυνατότητα.

Δ.
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 01-08-06, 23:28
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από jimm
Αντίκειται 100% αλλά δεν μπορείς να διαμαρτύρονται οι 1500 για την απόφαση των 50 ενώ την ίδια στιγμή είχαν πολύ άνετα την ευκαιρία να την αλλάξουν. Και σε τελική ανάλυση δεν φταίνε οι 50 φταίει το κράτος που τους δίνει την δυνατότητα.

Δ.
Όταν Δημήτρη διαβάζει ο άλλος για να κάνει επαγγελματική καριέρα και όχι πολιτική, δεν μπορεί να τρέχει στις συνελεύσεις που όλοι ξέρουμε πως γίνονται ξαφνικά και αν υπάρχει και αντίρρηση πέφτει και ξύλο.

Σαφώς φταίει η μέχρι τώρα πολιτική του Υπουργείο Παιδείας μέχρι τώρα και σαφώς το νέο νομοσχέδιο για το οποίο τόσο αντιδρούν οι γνωστοί κύκλοι, δίνει τέλος σ’ αυτήν την αυθαιρεσία.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 01-08-06, 23:29
palsar Ο χρήστης palsar δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-02-19 14:08
Φύλο: Άντρας
Είμαστε λίγο εκτός θέματος μου φαίνεται. Η αρχική συζήτηση ήταν για το αν υπάρχει ανάγκη ίδρυσης μη κρατικών πανεπιστημίων. Εσείς οι οποίοι είστε υπέρ, πώς θα σας φανεί εάν δύο υπάρχοντα ιδιωτικά ιδρύματα (ALBA και Deree για παράδειγμα) γίνουν σε μια νύχτα ισότιμα των δημοσίων ; Θα αλλάξει τίποτα στο επίπεδο της παιδείας ; Θα φοιτούν σε αυτά καλύτεροι φοιτητές ; Όσοι ήταν να πάνε δεν πηγαίναν έτσι και αλλιώς ; Απλά οι απόφοιτοι θα έχουν ευκαιρία πρόσληψης ΚΑΙ στον δημόσιο τομέα σαν πανεπιστημιακής εκπαίδευσης.

Κακά τα ψέμματα , ιδιωτική μεταλυκειακή , εκπαίδευση η παιδεία (πείτε το όπως θέλετε) υπάρχει εδώ και χρόνια και ο τζίρος είναι απίστευτα μεγάλος. Η ίδρυση έστω και μια σχολής πανεπιστημιακού επιπέδου με διδάσκοντες και υλικοτεχνική υποδομή είναι μια πολύ ακριβή υπόθεση που μόνο κάποιος ο οποίος θέλει να δωρήσει θα μπορούσε να το κάνει. Και επειδή δεν θέλω να δώ επιχειρηματίες τύπου Κόκκαλη να ασχοληθούν και με τα της παιδείας, ευχαριστώ δεν θα πάρω.

Για άλλη μια φορά θέλω να πώ οτι κανείς δεν μπορεί να συναγωνιστεί ιδρύματα με ιστορία ετών. Χρειάζονται οπωσδηποτε αλλαγές στο θεσμικό πλαίσιο. Και οπωσδήποτε αξιολόγηση βάσει της έρευνας που το κάθε ίδρυμα κάνει. Δεν είναι το πρόβλημα του πανεπιστημίου οι αιώνιοι φοιτητές. Δεν επιβαρύνουν καμία σχολή αυτοί. Το πρόβλημα είναι οι άφαντοι καθηγητές, η έλλειψη δημοσιεύσεων και η αδιαφορία. Μιλάμε δηλαδή για θέματε πειθαρχικά και οργανωτικά και όχι ουσίας. Στην ουσία εκεί που υπάρχει πρόβλημα είναι στην έρευνα.

Το επίπεδο του ελληνικού πανεπιστημίου είναι αντίστοιχο τουλάχιστο των αγγλικών στο οποίο έχω και σχετική εμπειρία. Η πολιτεία φταίει που τα έχει αφήσει στην τύχη τους. Φταίει που 3-4 καμματόσκυλα φοιτητοτσογλάνια αποφασίζουν για την προαγωγή ή όχι ενός διδάσκοντος, για την ανάδειξη ενός πρύτανη. Φταίνε οι φοιτητές που δεν περιφρουρούν οι ίδιοι τα ιδρύματά τους , που αφήνουν τους επαγγελματίες πολτικοποιημένους φοιτητές να τα ρυπαίνουν με τις αφίσες και τα πανό. Που αφήνουν μια μειοψηφία να κλείνει σχολές και να τις λεηλατεί.
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 02-08-06, 00:04
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από palsar
Είμαστε λίγο εκτός θέματος μου φαίνεται. Η αρχική συζήτηση ήταν για το αν υπάρχει ανάγκη ίδρυσης μη κρατικών πανεπιστημίων. Εσείς οι οποίοι είστε υπέρ, πώς θα σας φανεί εάν δύο υπάρχοντα ιδιωτικά ιδρύματα (ALBA και Deree για παράδειγμα) γίνουν σε μια νύχτα ισότιμα των δημοσίων ; Θα αλλάξει τίποτα στο επίπεδο της παιδείας ;
Παρ' όλα αυτα πιστεύω ότι κάτι θα αλλάξει. Πρώτα απ' όλο στο νέο Πανεπιστημιακού επιπέδου DEREE ας πούμε, δεν θα μπορεί να διδάσκει ένας απλός πτυχιούχος, αλλά μόνο ένας κάτοχος PhD. Αυτό από μόνο του κάνει μια διαφορά.

Θα υπάρχει έλεγχος από το Ελληνικό Υπουργείο Παιδείας, για το πρόγραμμα σπουδών. Σήμερα αυτές οι σχολές είναι ανεξέλεγκτες δεν μπορεί κανείς να κάνει οτιδήποτε. Τα πιο πολλά δήθεν ελέγχονται από κάποια άγνωστα πανεπιστήμια , χωρίς η Ελληνική Πολιτεία να μπορεί να επέμβει. Αυτό σαφές είναι ένα ακόμα κέρδος.

Κακά τα ψέμματα , ιδιωτική μεταλυκειακή , εκπαίδευση η παιδεία (πείτε το όπως θέλετε) υπάρχει εδώ και χρόνια και ο τζίρος είναι απίστευτα μεγάλος. Η ίδρυση έστω και μια σχολής πανεπιστημιακού επιπέδου με διδάσκοντες και υλικοτεχνική υποδομή είναι μια πολύ ακριβή υπόθεση που μόνο κάποιος ο οποίος θέλει να δωρήσει θα μπορούσε να το κάνει. Και επειδή δεν θέλω να δώ επιχειρηματίες τύπου Κόκκαλη να ασχοληθούν και με τα της παιδείας, ευχαριστώ δεν θα πάρω.
Δεν θα πρέπει κάποια στιγμή αυτό το θέμα να μπει σ’ ένα μονοπάτι; Δεν θα πρέπει να υπάρχει ένας φορέας που θα τα ελέγχει;

Πάλι ακούω Ανδρέα μου για τα καλά Ελληνικά Πανεπιστήμια με ιστορία πολλών ετών. Όταν μπει η αξιολόγηση στα πανεπιστήμια και στους καθηγητές, πιστεύω ότι θα μπορέσουμε να ξεχωρίσουμε αυτά που αξίζουν και πρέπει να χρηματοδοτηθούν, από μερικά άλλα που κοροϊδεύουν και το κράτος και τους φοιτητές τους και θα πρέπει να υποβιβαστούν.

Θα πρέπει όπως λες να σταματήσει κάθε παρέμβαση των φοιτητών στην εκλογή καθηγητών και πρυτάνεων και στο λέει κάποιος αυτός που σε δύσκολα και πιεστικά χρόνια που τα σκίαζε η φοβέρα, αντέδρασε όπως όλοι οι φοιτητές της εποχής του.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 02-08-06, 00:10
nontasg Ο χρήστης nontasg δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-02-08 23:38
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από palsar
Φταίει που 3-4 καμματόσκυλα φοιτητοτσογλάνια αποφασίζουν για την προαγωγή ή όχι ενός διδάσκοντος, για την ανάδειξη ενός πρύτανη. Φταίνε οι φοιτητές που δεν περιφρουρούν οι ίδιοι τα ιδρύματά τους , που αφήνουν τους επαγγελματίες πολτικοποιημένους φοιτητές να τα ρυπαίνουν με τις αφίσες και τα πανό. Που αφήνουν μια μειοψηφία να κλείνει σχολές και να τις λεηλατεί.
Εδώ συμφωνούμε απόλυτα!!!!Αλλά να ξέρεις ότι άμα υπάρξει κάποια στιγμή τέτοια αντίδραση,θα γίνουν ΠΟΛΥ μεγάλες φασαρίες......
Και το αποτέλεσμα θα είναι πολύ άσχημο....Όμως καλύτερα αυτό,παρά η απάθεια που ταλανίζει τη χώρα μας χρόνια τώρα,ιδίως στον τομέα της Παιδείας.....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nontasg : 02-08-06 στις 00:12
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 11-09-06, 11:08
Το avatar του χρήστη Tedo
Tedo Ο χρήστης Tedo δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 30-10-06 05:49
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από nontasg Εμφάνιση μηνυμάτων
Κρίνοντας από το τι έγινε φέτος με τις καταλήψεις,νομίζω ότι δε χρειάζεται να πω πολλά....Χίλιες φορές καλύτερα να πληρώνω για αξιοπρεπείς και ανεμπόδιστες σπουδές,παρά να μου κλείνουν την πόρτα της σχολής μου 10 τσουτσέκια επειδή βαριούνται να διαβάσουν...
Χωρίς να θέλω να εναντιωθώ,να θίξω ή να προσβάλλω κανένα,απλά θα παραθέσω και εγώ τη δική μου γνώμη:
Αυτή τη στιγμή υπάρχει ένα μεγάλο πρόβλημα στην παιδεία,έτσι?
1)Τα λεφτά που προτιμάς να πληρώνεις στα ιδιωτικά παν/μια τα πληρώνουν ήδη οι γονείς σου με τους φόρους,έτσι?θέλεις να πληρώνεις και άλλα?Εγώ δν θέλω γιατί δν τα έχω.
2)Σε μια ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ αναταραχή πρέπει να συμμετέχουμε όλοι ΕΝΕΡΓΑ και όχι να λέμε "εγώ θέλω να τελειώσω τη σχολή μου κ εσείς βγάλτε τα μάτια σας".Αύριο θα υποστείτε ΕΣΕΙΣ τις όποιες συνέπειες σαν γονείς,άρα σας αφορά όλους.
3)Οι καταλήψεις δν έγιναν επειδή βαριούνται κάποιοι να διαβάσουν.Σε καμία περίπτωση και το ξέρετε.ΟΥΤΕ έγιναν ΜΟΝΟ για τα ιδιωτικά παν/μια.Όταν γίνονταν οι πορείες κ οι φοιτητές "τρώγαν" τα δακρυγόνα,κάποιοι άλλοι φοιτητές ήταν διακοπές στη Μύκονο.
4)Οι καταλήψεις ψηφίστηκαν ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΑ,με μεγάλη προσέλευση φοιτητών.Άρα σε καμία περίπτωση δν μπορείτε να μιλάτε για φασισμό.Ο φασισμός έγκειται σε όσους δν σεβάστηκαν την απόφαση του εκάστοτε φοιτητικού συλλόγου κ έτσι "έπεσε ξύλο" μεταξύ φοιτητών.
5)Στα πανεπιστήμια του εξωτερικού(μιας και γίνεται σύγκριση) δν υπάρχουν κομματικές παρατάξεις απ'όσο ξερω(διορθωστε με αν κάνω λάθος)
6)Οι θέσεις εργασίας είναι ελάχιστες στην Ελλάδα και το ξέρετε.Άρα Ιδιωτικα+Δημόσια Παν/μια=πολλοί περισσότεροι πτυχιούχοι=πολλοί περισσότεροι άνεργοι.Μήπως δν είναι ώρα ακόμα για ιδιωτικά?
Συμπληρώστε με σε ό,τι έχω ξεχάσει ή διορθώστε με σε τυχόν λάθη.
Τέλος δν ανήκω σε καμία παράταξη ή κόμμα κτλ.Περιμένω τα σχόλιά σας...
__________________
My time will come,for sure...
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 11-09-06, 11:25
Το avatar του χρήστη Tedo
Tedo Ο χρήστης Tedo δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 30-10-06 05:49
Φύλο: Άντρας
Ξέχασα να αναφέρω το γεγονός οτι δν είμαι καθόλου ικανοποιημένος με το σύστημα εκπαιδευσης στην Ελλαδα.Όμως η λύση αυτού του προβλήματος δν είναι μονοδιάστατη-ίδρυση ιδ. παν/μιων- αλλά πολύπλοκη κ θέλει πολλή δουλειά για να βρεθεί.Μην προτρέχετε λοιπόν στο γεγονός του "α,τα δημ.παν/μια ειναι χάλια,ας ιδρύσουμε ιδιωτικά".Και να ξέρετε οτι όσοι σπουδάζουν και παίρνουν πτυχία έξω δν αναγνωρίζεται το πτυχίο τους στην Ελλάδα.Μόνο περνώντας από το ΔΙΚΑΤΣΑ και αν...
__________________
My time will come,for sure...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Tedo : 11-09-06 στις 11:27
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:33.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.