Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Υπολογιστές και Τεχνολογία > Πληροφορική και Επικοινωνία
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #16  
Παλιά 11-08-11, 15:11
Το avatar του χρήστη Morgul
Morgul Ο χρήστης Morgul δεν είναι συνδεδεμένος
Άσωτος διαχειριστής
 

Τελευταία φορά Online: 26-03-22 21:02
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Ζητώ δημόσια συγγνώμη για τα μηνύματα που έγραψα που παραβίασαν το καταστατικό της Acrobase. Δυστυχώς δεν είχα διαβάσει τους νέους όρους του. Τα διέγραψα όλα όπως απαιτείται.
__________________
www.bedroomlan.org
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 11-08-11, 15:44
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από kiriakosGR Εμφάνιση μηνυμάτων
ίσως τα 23 χρόνια εμπειρίας στο διαδίκτυο και στο ΒΒS να μην κάνει καλό στην λογική.
Κάθε ιστοσελίδα έχει ένα καταστατικό και κάποιους όρους λειτουργίας των μηνυμάτων.

Μπορείς να τους αποδεχθείς και να μας δώσεις την χαρά να είσαι στην παρέα μας ή μπορείς να μην σου αρέσουν και να μην παραμείνεις.

Στον χώρο σου δεν έχεις βάλει όρους λειτουργίας; Αν όχι, μπορείς να βρεις μπελάδες μπροστά σου. Οι όροι λειτουργίας, πρέπει να είναι σε ορατό σημείο, άμεσα προσβάσιμοι σε όλους, επισκέπτες και μέλη.

Δεν έχουμε λιγότερη λογική και δεν είμαστε ανόητοι επειδή είμαστε ο μακροβιότερος φορέας ηλεκτρονικής επικοινωνίας στην Ελλάδα. Έχω όρους λειτουργίας από το 1988 και πίστεψε με δεν το έχω μετανοιώσει.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 11-08-11, 15:45
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Morgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Ζητώ δημόσια συγγνώμη για τα μηνύματα που έγραψα που παραβίασαν το καταστατικό της Acrobase. Δυστυχώς δεν είχα διαβάσει τους νέους όρους του. Τα διέγραψα όλα όπως απαιτείται.
Δεν υπάρχουν παλαιοί και νέοι όροι, εσύ που είσαι από το 1992 εδώ, θα έπρεπε να το ξέρεις.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 11-08-11, 15:54
Το avatar του χρήστη Morgul
Morgul Ο χρήστης Morgul δεν είναι συνδεδεμένος
Άσωτος διαχειριστής
 

Τελευταία φορά Online: 26-03-22 21:02
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν υπάρχουν παλαιοί και νέοι όροι, εσύ που είσαι από το 1992 εδώ, θα έπρεπε να το ξέρεις.
Με συγχωρείς, θυμάμαι λάθος. Είχα την εντύπωση ότι οι όροι χρήσης είχαν αλλάξει από τότε.
__________________
www.bedroomlan.org
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 11-08-11, 16:05
Το avatar του χρήστη kiriakosGR
kiriakosGR Ο χρήστης kiriakosGR δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-12-20 13:05
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Κάθε ιστοσελίδα έχει ένα καταστατικό και κάποιους όρους λειτουργίας των μηνυμάτων.

Μπορείς να τους αποδεχθείς και να μας δώσεις την χαρά να είσαι στην παρέα μας ή μπορείς να μην σου αρέσουν και να μην παραμείνεις.

Στον χώρο σου δεν έχεις βάλει όρους λειτουργίας; Αν όχι, μπορείς να βρεις μπελάδες μπροστά σου. Οι όροι λειτουργίας, πρέπει να είναι σε ορατό σημείο, άμεσα προσβάσιμοι σε όλους, επισκέπτες και μέλη.

Δεν έχουμε λιγότερη λογική και δεν είμαστε ανόητοι επειδή είμαστε ο μακροβιότερος φορέας ηλεκτρονικής επικοινωνίας στην Ελλάδα. Έχω όρους λειτουργίας από το 1988 και πίστεψε με δεν το έχω μετανοιώσει.
Θα βρώ μπελάδες;;;; Τι μπελάδες μπορώ να βρώ δηλαδη;;;
Αν πας στο κατω μερος της σελίδας μου, θα δεις Αυτό το site διέπεται από τους όρους χρήσης της Creative Commons Αναφορά προέλευσης-Μη Εμπορική Χρήση-Όχι Παράγωγα Έργα 3.0 Ελλάδα .

και στο τελος κατω κατω αναφερω: Το dwrean.net δεν φέρει καμία ευθύνη για προγράμματα που προωθούν την πειρατεία. Η δημιουργία τους και η λειτουργικότητα αφορά αποκλειστικά και μόνο τις κατασκευάστριες εταιρίες

αυτα πιστεύω αρκουν για την θεματολογια του site μου....Σιγά μην πάω και σε δικηγόρο για ένα site που προωθεί το Ελευθερο, ΝΟΜΙΜΟ, και δωρεάν λογισμικο!
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 11-08-11, 16:31
palsar Ο χρήστης palsar δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-02-19 15:08
Φύλο: Άντρας
Δεν βλέπω σε τι μπορεί να διαφέρει στη λογική του το site του φίλου από το in.gr για παράδειγμα του οποίου τις ειδήσεις πολλές φορές έχουμε χρησιμοποιήσει εδώ μέσα. Και τα δύο προσφέρουν υλικό νόμιμο και χωρίς χρέωση πρός τον επισκέπτη και τα δύο έχουν διαφημίσεις επίσης νόμιμες (δεν διαφημίζουν ναρκωτικά π.χ.).

Θα υπήρχε θέμα αν στο site γινόταν άμεση πώληση. Αποδέκτες έμμεσης διαφήμισης γινόμαστε καθημερινά απο άπειρες πηγές.
Απάντηση με παράθεση
The Following 2 Users Say Thank You to palsar For This Useful Post:
Archmage (12-08-11), kiriakosGR (11-08-11)
  #22  
Παλιά 11-08-11, 17:20
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από kiriakosGR Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα βρώ μπελάδες;;;; Τι μπελάδες μπορώ να βρώ δηλαδη;;;
Αν πας στο κατω μερος της σελίδας μου, θα δεις Αυτό το site διέπεται από τους όρους χρήσης της Creative Commons Αναφορά προέλευσης-Μη Εμπορική Χρήση-Όχι Παράγωγα Έργα 3.0 Ελλάδα .
Κυριάκο αν κάποιο μέλος σου, χωρίς φυσικά να το ξέρεις, βάλει στα δωρεάν προγράμματα, ένα σπασμένο εμπορικό πρόγραμμα και σου κάνουν μήνυση οι ενδιαφερόμενοι, γιατί πιστεύεις ότι δεν θα τιμωρηθείς, επειδή απλά γράφεις αυτά τα λόγια;

Ο εμπορικός κώδικας (που είναι μέρος του αστικού) δεν αναγνωρίζει καμιά αποποίηση ευθυνών. Είσαι στην Ελλάδα και θα πρέπει να τηρείς το Σύνταγμα και τους νόμους της χώρας.

Ρώτησε όποιον νομικό γνωρίζεις.

Αρχική Δημοσίευση από palsar Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν βλέπω σε τι μπορεί να διαφέρει στη λογική του το site του φίλου από το in.gr για παράδειγμα του οποίου τις ειδήσεις πολλές φορές έχουμε χρησιμοποιήσει εδώ μέσα. Και τα δύο προσφέρουν υλικό νόμιμο και χωρίς χρέωση πρός τον επισκέπτη και τα δύο έχουν διαφημίσεις επίσης νόμιμες (δεν διαφημίζουν ναρκωτικά π.χ.)
Αν πάρω ένα link από πρόγραμμα που έχει ο Κυριάκος στις σελίδες του, θα είμαι ανέντιμος, αν δεν αναφέρω την πηγή μου.

Όταν αντιγράφω μία είδηση, από οποιοδήποτε ενημερωτικό ηλεκτρονικό έντυπο, πρέπει να ακολουθήσω της αρχές περί προστασίας πνευματικής ιδιοκτησίας και να αναφέρω οπωσδήποτε την πηγή.

Πυκνά συχνά δεχόμαστε διαφημιστικές επιθέσεις από μερικούς τύπους, πάντα νέα μέλη, που αφήνουν ανακοινώσεις, δήθεν ενημερωτικά και που μόνο σκοπό έχουν, να αυξήσουν την πελατεία τους. Από τον καιρό που λειτουργούμε σαν Forum στο web, έχουμε δεχτεί περισσότερα από διακόσια τέτοια μέλη, που δήθεν μας ενημερώνουν.

Επειδή δεν θεώρησα με βάση την εμπειρία μου, σαν παρόμοια κατάσταση τον Κυριάκο, του έκανα απλά μία σύσταση.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 11-08-11, 17:33
Το avatar του χρήστη kiriakosGR
kiriakosGR Ο χρήστης kiriakosGR δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-12-20 13:05
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Κυριάκο αν κάποιο μέλος σου, χωρίς φυσικά να το ξέρεις, βάλει στα δωρεάν προγράμματα, ένα σπασμένο εμπορικό πρόγραμμα και σου κάνουν μήνυση οι ενδιαφερόμενοι, γιατί πιστεύεις ότι δεν θα τιμωρηθείς, επειδή απλά γράφεις αυτά τα λόγια;
άσχετο!! συγνώμη που απάντησα έτσι, αλλα πραγματικά άσχετη είναι η απαντησή σου!!
Καταρχήν δεν υπάρχει δικαιοδοσία στα μέλη να αναρτουν προγράμματα στο site!! Δεν μπορούν, έτσι απορρίπτεται πανηγυρικά το σχόλιό σου για σπασμένα εμπορικά προγράμματα......
Τα μέλη μπορούν μόνο κάτω από κάθε αρθρο μας, να σχολιάζουν. Δεν μπορούν να κάνουν τίποτα άλλο.
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 11-08-11, 18:06
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από kiriakosGR Εμφάνιση μηνυμάτων
άσχετο!! συγνώμη που απάντησα έτσι, αλλα πραγματικά άσχετη είναι η απαντησή σου!!
Ωραία μετά την έλλειψη λογικής μας εγκαλείς και σαν άσχετους.

Για να μετατρέψουμε το ερώτημα, επειδή δεν γνωρίζω το πως δουλεύουν οι σελίδες σου.

Αν κάποιος σε σχόλιο, διαφημίσει μια ιστοσελίδα, θα το επιτρέψεις;

Θα ελέγξεις την ιστοσελίδα; Και αν αυτή η ιστοσελίδα ας την ονομάσουμε φρουφρού, στα μέλη της προσφέρει πορνογραφικό υλικό (για να μην πω τίποτα χειρότερο) εσύ θα τον αποδεχτείς;

Κυριάκο, το πιο λογικό είναι να μην γίνει τίποτα, απλά για το, ο μη γένοιτο, παίρνεις κάποιες προφυλάξεις.

Είναι στην απόλυτη διάθεση σου, σαν υπεύθυνος βάσει του νόμου, να κάνεις ότι σου καπνίσει, στον χώρο σου. Ελπίζω και σε μένα, σαν διαχειριστής και υπεύθυνος αυτού του χώρου, να μου επιτρέψεις να κάνω αυτά που εγώ θεωρώ σωστά, χωρίς να προβαίνεις σε χαρακτηρισμούς.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 11-08-11, 20:07
Το avatar του χρήστη kiriakosGR
kiriakosGR Ο χρήστης kiriakosGR δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-12-20 13:05
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Λοιπόν, επειδή πραγματικά, βαριέμαι να απολογούμαι, και να εξηγώ για κάτι που δεν χρειάζεται, μπορείτε να διαγράψετε παντελώς αυτό το νήμα. Εδώ ένα site αποφάσισα να παρουσιάσω, και το έκανες εθνικό ζήτημα που λεει ο λόγος. Πως και γιατί, και όχι αυτό, και οροι χρήσης, και δεν ξέρω και γω τι άλλο,....

Τα πραγματα είναι απλά....δεν γουστάρεις αυτό το θέμα....το διαγράφεις. Το γουστάρεις;;; το αφήνεις όπως είναι, και σχολιάζεις αν θες το design του, την χρησιμότητά του κτλ κτλ. ΕΛΕΟΣ!
Την καλησπέρα μου να έχετε
__________________

Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην kiriakosGR για αυτό το μήνυμα:
Archmage (12-08-11)
  #26  
Παλιά 11-08-11, 20:09
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από kiriakosGR Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπόν, επειδή πραγματικά, βαριέμαι να απολογούμαι, και να εξηγώ για κάτι που δεν χρειάζεται, μπορείτε να διαγράψετε παντελώς αυτό το νήμα. Εδώ ένα site αποφάσισα να παρουσιάσω, και το έκανες εθνικό ζήτημα που λεει ο λόγος. Πως και γιατί, και όχι αυτό, και οροι χρήσης, και δεν ξέρω και γω τι άλλο,....
Την καλησπέρα μου να έχετε
Δεν σε κάλεσε κανείς σε απολογία.

Απλά αιτιολόγησα αρκούντως, το αρχικό μου μήνυμα.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 11-08-11, 20:13
Το avatar του χρήστη kiriakosGR
kiriakosGR Ο χρήστης kiriakosGR δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-12-20 13:05
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν σε κάλεσε κανείς σε απολογία.

Απλά αιτιολόγησα αρκούντως, το αρχικό μου μήνυμα.
Xenios, μην κάνουμε σαν παιδιά..... δεν με κάλεσε σε απολογία...αλλά με τα λεγόμενά σου, αναγκάζομαι να απολογηθώ. Το ερώτημά σου ήταν...δωρεάν και διαφημίσεις, που κολλάει; Ε, λοιπόν αυτό το ερώτημα δεν έπρεπε να το κάνεις, γιατί απλά ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΕΙ!!!
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 11-08-11, 20:24
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από kiriakosGR Εμφάνιση μηνυμάτων
Xenios, μην κάνουμε σαν παιδιά..... δεν με κάλεσε σε απολογία...αλλά με τα λεγόμενά σου, αναγκάζομαι να απολογηθώ. Το ερώτημά σου ήταν...δωρεάν και διαφημίσεις, που κολλάει; Ε, λοιπόν αυτό το ερώτημα δεν έπρεπε να το κάνεις, γιατί απλά ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΕΙ!!!
Έχω την αμυδρά εντύπωση, ότι άφησα αρκετά μηνύματα εξηγώντας το αρχικό μήνυμα.

Για να είμαστε ειλικρινείς, γράφτηκες στην AcroBase, για να προβάλεις το site σου. Ακριβώς το ίδιο έκανα εγώ το 1988, στην τότε Άργως, για να προβάλω την νέα BBS. To ίδιο ξαναέκανα το όταν ξεκινούσαμε το forum.

Πριν το κάνω όμως, ενημέρωσα τους διαχειριστές, τριών μεγάλων forums, για το ποιος είμαι και ποια είναι η AcroBase. Προς τιμή τους, με παρακίνησαν να αφήσω ενημέρωση με link.

Θα έκανα το ίδιο και εγώ αν με ρωτούσες, γιατί έχεις χρήσιμη παροχή υπηρεσιών, ανεξάρτητα από τις διαφημίσεις και έχω κάνει το ίδιο αρκετές άλλες φορές και στην παλιά BBS και εδώ.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 11-08-11, 20:37
Το avatar του χρήστη kiriakosGR
kiriakosGR Ο χρήστης kiriakosGR δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-12-20 13:05
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να είμαστε ειλικρινείς, γράφτηκες στην AcroBase, για να προβάλεις το site σου.
Μπα;;;; Από πότε το Μαντείο των Δελφών αναγεννήθηκε στο πρόσωπο του Xenios;;;;
Γράφτηκα στο acrobase διότι ενθουσιάστηκα με το που το είδα, και την όλη του πορεία από το 1988, κάθησα και κατέβασα το BBS, έγινα μέλος, και καθόμουν και διάβαζα τα μηνύματα που γράφτηκαν πριν 20 χρονια.....και γενικά μου άρεσε αυτό που είδα.
Είδα την κατηγορία software που έχετε, και ορμώμενος από το ποστ που παρουσιάζετε με δωρεάν λογισμικό, αποφάσισα να ποστάρω το site μου, διότι επιτελεί αυτό τον σκοπό, δηλαδή δωρεάν και νομιμο λογισμικο.
ουτε κατά διάνοια να περάσει από το μυαλό μου, οτι θα μου την ''πεις'' για τις διαφημίσεις που έχω στο site, και όλα αυτα. Και φυσικά ούτε κατά διάνοια να περάσει από το μυαλό μου να γραφτώ στην acrobase για να διαφημιστώ!!! Πίστεψέ με, δεν εχω την ανάγκη της Αcrobase για να διαφημιστώ!
Έχω την ανάγκη της acrobase ομως, για να μάθω νέα πράγματα, διότι απο ότι βλέπω είστε αρκετά έμπειροι εδώ μέσα, οσο αναφορά το διαδίκτυο και την επικοινωνία. Και επίσης γράφτηκα στην acrobase διότι ψιλοσυγκινήθηκα με όλα αυτά που διαβασα, και ας είμαι ένας ξενος!
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 11-08-11, 20:45
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από kiriakosGR Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπα;;;; Από πότε το Μαντείο των Δελφών αναγεννήθηκε στο πρόσωπο του Xenios;;;;
Σαν Ξένιος Δίας, είπα στον γιόκα μου τον Απόλλωνα, να μεσολαβήσει στο μαντείο

Κυριάκο χάρηκα για την επικοινωνία που είχαμε σε προσωπικά μηνύματα και να πω την αλήθεια συγκινήθηκα για το ενδιαφέρον που έδειξες για την BBS.

Ας ολοκληρώσουμε εδώ την συζήτηση, για το συγκεκριμένο θέμα και σου προτείνω να διαβάσεις ένα μικρό μου ιστορικό, για την AcroBase, εδώ.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:33.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.