Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Πολιτιστικά > Κινηματογράφος και Θέατρο
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #16  
Παλιά 17-07-11, 12:29
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από dimitrios83 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο τεντεν γελά, ανησυχεί, κινδυνεύει, φοβάται, είναι θαρραλέος, παίρνει αποφάσεις σε κρίσιμες στιγμές και γενικά είναι διάχυτα τα ανθρώπινα συναισθήματα σε όλες του τις περιπέτειες σε αντίθεση πχ με τον Αστερίξ. Ο Αστερίξ πραγματικά δεν έχει χαρακτήρα. Ούτε καν θετικά στοιχεία μπορείς να του προσάψεις αφού όλα υποσκελίζονται απο ένα..μαγικό φίλτρο. Το πίνει και τους κάνει όλους λιώμα στο ξύλο. Ο χαρακτήρας αυτός υπάρχει έτσι για να "υπάρχει" κάτι που σε καμία περίπτωση δεν ισχύει με τον τεντεν.
Ουτε εμενα μου αρεσει ο Αστερίξ ως ήρωας δε νομιζω ομως να διαφερει τοσο πολυ απο τον Τεντεν. Αλλωστε ο Αστεριξ ειναι 'καρτουν' ενώ ο Τεντεν ανήκει σε ρεαλιστικό κόσμο. Κατα τα αλλα ξέρουμε για την παιδική ηλικία του Αστεριξ, ενω του Τεντεν οχι.

Το ότι λοιπόν δεν έχει αρνητικά στοιχεία, δεν θα πεί πως είναι κούφιος σαν χαρακτήρας.
ειναι κουφιος απο μονος του

Καλό θα ήταν να υπήρχε μια συνοχή στις ιστορίες του. Δυστυχώς ο δημιουργός του θέλησε να μείνει μόνο σε απλές αυτοτελείς ιστορίες. Ακόμα όμως και έτσι δεν παύει να είναι καλός.
Μα υπάρχει συνοχή. Υπάρχουν ήρωες που εμφανίζονται σε επόμενα τεύχη, ή αναφέρονται γεγονότα προηγουμένων τευχών.

Έφηβος και δημοσιογράφος πως γίνεται;
Ο,τι ξερεις ξέρω. Στην πρωτη του εμφανιση ομως στο Le Petit Vingtième παρουσιάζεται ως ρεπόρτερ του περιοδικού το οποιο ειναι παιδικό. Σε ενα παιδικο περιοδικο θα ταιριαζει ενας εφηβος 'ρεπορτερ'.
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 04:13.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.