Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ελεύθερος Χρόνος και Ψυχαγωγία > Αθλητισμός
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Δικαιολογημένη η αντίδραση του Ζινταν ?
Δεν δικαιολογείται με τίποτε για την κλάση του 2 18,18%
Τον καταλαβαίνω απόλυτα 3 27,27%
Είχε δίκιο αλλά έπρεπε να συγκρατηθεί 6 54,55%
Ψήφισαν: 11. Η δημοσκόπηση είναι κλειστή

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 10-07-06, 19:04
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αντίδραση Ζιντάν

Θεωρείτε δικαιολογημένη την αντίδραση του Ζινταν στα ρατσιστικά λόγια του Ιταλού παίκτη λόγω της Αλγερινής καταγωγής του? (Τρομοκράτης κλπ.)
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
  #2  
Παλιά 10-07-06, 20:10
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Ο Ζινταν είναι Ζινταν και ο Ματεράσι ένας ασήμαντος παίκτης.

Ολοι μας, όσο ψύχραιμοι και αν είμαστε, όσο κύριοι του εαυτού μας, έρχονται στιγμές που λυγίζουμε, που η οργή μας μας θολώνει και κάνουμε πράξεις που αμέσως μετα μας κανει να μετανοιώσουμε.

Την προσωπική μου εκτίμηση για τον σπουδαιότερο παίκτη της γενιάς του, δεν μπορεί να μου την αλλάξει ένα μοναδικό συμβάν.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
  #3  
Παλιά 11-07-06, 13:52
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Προσέβαλα τον Ζιντάν,

«Προσέβαλα τον Ζιντάν, γιατί ήταν υπερβολικά αλαζόνας» παραδέχεται ο Ματεράτσι

Στη γνωστή ιταλική αθλητική εφημερίδα Gazzetta dello Sport μίλησε ο Μάρκο Ματεράτσι για την επίμαχη φάση της διένεξής του με τον Ζινεντίν Ζιντάν, την κεφαλιά που δέχθηκε από τον Γάλλο άσο και τη συνεπακόλουθη αποβολή του τελευταίου. «Ναι, τον πρόσβαλα, γιατί ήταν υπερβολικά αλαζόνας» παραδέχθηκε, δίχως όμως να αποκαλύψει ποια ήταν η επίμαχη φράση που εξόργισε τον «Ζιζού».

Η γαλλική κοινή γνώμη στέκεται πάντως στο πλευρό του Ζιντάν, καθώς το 61% των ερωτηθέντων σε δημοσόπηση της εφημερίδας Le Parisien συγχωρεί τον Γαλλοαλγερινό σταρ για την ενέργειά του, ενώ αντίθετη γνώμη έχει μόλις το 27%. Παράλληλα, το 52% δηλώνει ότι κατανοεί την ενέργειά του, ενώ ένα ποσοστό 32% τη θεωρεί αδιανόητη.

«Τον κράτησα από τη φανέλα μόνο για λίγα δευτερόλεπτα. Γύρισε προς το μέρος μου, μου μίλησε με χλευαστικό τρόπο, με κοίταξε με υπερβολική αλαζονεία από πάνω μέχρι κάτω και μου είπε: 'Εάν θέλεις πραγματικά τη φανέλα μου, θα σου τη δώσω μετά τον αγώνα'. Του απάντησα με μια προσβολή, είναι αλήθεια» εξομολογείται ο Ιταλός αμυντικός στην εφημερίδα.

Ερωτηθείς εάν η προσβολή προς τον Ζιντάν είχε στόχο την αδελφή του Γάλλου άσου, όπως αναφέρουν αρκετά διεθνή μέσα ενημέρωσης, ο οπισθοφύλακας της Ίντερ υπογράμμισε: «Ήταν μια προσβολή από εκείνες, τις οποίες κάποιος σκοπεύει να πει δεκάδες φορές και οι οποίες μας ξεφεύγουν συχνά μέσα στον αγωνιστικό χώρο».

«Αυτό που είναι σίγουρο, είναι ότι δεν τον αποκάλεσα τρομοκράτη. Δεν είμαι καλλιεργημένος, δεν ξέρω τι είναι ένας ισλαμιστής τρομοκράτης και ο μοναδικός τρομοκράτης μου είναι αυτή» είπε στη συνέχεια ο Ιταλός διεθνής, γυρνώντας προς τη 10 μηνών κόρη του, η οποία κοιμόταν στο πλευρό του στο αεροπλάνο, κατά την επιστροφή της «σκουάντρα ατζούρα» στη Ρώμη, και κατέληξε: «Σίγουρα δεν έβρισα ούτε τη μητέρα του Ζιντάν. Για μένα η μητέρα είναι ιερό πρόσωπο».

Αξίζει να σημειωθεί ότι η Corriere della Sera αναφέρει σε άρθρο της για τη διένεξη των δύο παικτών πως ο Ματεράτσι έχασε τη μητέρα του σε ηλικία 14 ετών και πως σίγουρα δεν θα πρόσβαλε αυτή του Ζιντάν.

Πάντως, σύμφωνα με δημοσιεύματα αρκετών βρετανικών εφημερίδων, την «έκρηξη» του Ζιντάν προκάλεσε το γεγονός ότι ο Ματεράτσι τον αποκάλεσε «γιο πόρνης τρομοκράτισσας», με αποτέλεσμα ο Γάλλος να του ρίξει... κουτουλιά στο στέρνο.

Αφού συμβουλεύθηκαν ειδικούς, οι οποίοι μπορούν να «διαβάζουν» τα χείλη, οι Times, η Sun και η Daily Mail καταλήγουν στο ίδιο συμπέρασμα. Όταν ο Ζιντάν απομακρύνεται, ο Ματεράτσι του λέει: «Όλοι ξέρουν ότι είσαι γιος πόρνης τρομοκράτισσας». Αποτέλεσμα αυτής της προσβολής ήταν ο εκνευρισμός του Γάλλου και η απώλεια της ψυχραιμίας του, με τα γνωστά αποτελέσματα...
Πηγή : ΑΠΕ/Γαλλικό
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
  #4  
Παλιά 14-07-06, 01:45
Το avatar του χρήστη Einstein
Einstein Ο χρήστης Einstein δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-04-23 17:21
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Εγώ από την άλλη δεν συμφωνό με την κεφαλία που του έδωσε, διότι επειδή είναι πολύ σπουδαίος παίχτης της γενιάς του όπως λές, δεν μπορεί να δίνει τέτοια παραδείγματα βίαιης συμπεριφοράς στην νεολαία που τον παρακολουθεί. Δεν ξέρω αν το μάθατε, αλλά οι "κεφαλιές στύλ Ζιντάν" έχουν ήδη γίνει μόδα στην Γαλλία...
__________________
Γιώργος Γκ.
Backup not found: (A)bort, (R)etry, (P)anic!
  #5  
Παλιά 22-07-06, 18:54
nontasg Ο χρήστης nontasg δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-02-08 23:38
Φύλο: Άντρας
Ο Zinedine Zidane είναι πραγματικά ένας κορυφαίος ποδοσφαιριστής.Χρόνια τώρα θαυμάζω το ταλέντο του...Όμως δεν παύει να είναι επαγγελματίας ποδοσφαιριστής και σαν επαγγελματίας στον τελευταίο αγώνα της καριέρας του μπροστά σε τόσο κόσμο έπρεπε να συγκρατηθεί....Είχε απόλυτο δίκιο να νευριάσει με τον Materazzi που του είπε τόσο άσχημα λόγια αλλά κατά τη γνώμη μου μπορούσε να αντιδράσει διαφορετικά....Να τον αψηφήσει και να τον κάνει έτσι να νοιώσει γελοίος....Εξάλλου τι είναι o Materazzi μπροστά στον Zidane??Τίποτα!!!Κι όμως ο Ιταλός κατάφερε να αμαυρώσει λίγο ή πολύ το όνομά του........
  #6  
Παλιά 18-09-06, 02:34
nontasg Ο χρήστης nontasg δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-02-08 23:38
Φύλο: Άντρας
Το παρόν thread δεν εξυπηρετεί πια τίποτα....Ώρα να βγάλω τα κλειδιά λοιπόν.....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nontasg : 18-09-06 στις 02:40
Κλειστό Θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:49.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.