Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Κόσμος
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 12-09-07, 13:01
Το avatar του χρήστη Fireseaker
Fireseaker Ο χρήστης Fireseaker δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-01-08 20:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Η Μαντλιν δεν ήταν κοντά μας...Και για να γίνω ακόμα πιο κακός θα πω ότι δεν ασχολήθηκα παρα ελάχιστα και με αυτή και με τον Αλεξ...
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 12-09-07, 13:03
Το avatar του χρήστη Archmage
Archmage Ο χρήστης Archmage δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-03-18 00:30
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Kiwi Εμφάνιση μηνυμάτων
Ό,τι μας πασάρουν με αυτό ασχολούμαστε, και όσο πιο δραματικό το κάνουν, τόσο πιο πολύ μας κολάνε.
Ε ναι, η Μαντλίν είναι ένα κοριτσάκι που χάθηκε, στην Ινδία δολοφονούνται χιλιάδες νεογέννητα μόνο και μόνο επειδή είναι κορίτσια.. Πόσα ρεπορτάζ έχουμε δει στις οθόνες για αυτά;

Η Μαντλιν πουλάει καλύτερα: λευκή, όμορφη, με γλυκά ματάκια, με επαρκή δημοσιότητα και κυρίως με μυστηριώδη υπόθεση.
__________________
may you live in interesting times
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 12-09-07, 13:07
Το avatar του χρήστη purple anemone
purple anemone Ο χρήστης purple anemone δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Η Μαντλίν έγινε, νομίζω, απλώς η αφορμή μιας συζήτησης. Όχι η ουσία της.
Επί της ουσίας πιστεύω πως όλοι μας συμφωνούμε πως όλα τα παιδιά του κόσμου δικαιούνται μια όμορφη ζωή. Αυτό τους το οφείλουμε.
__________________
Δε χάνεται η ελπίδα τελευταία... Τελευταία χάνεται η ψυχή όταν χάσει την ελπίδα της...
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 12-09-07, 13:23
Το avatar του χρήστη Fireseaker
Fireseaker Ο χρήστης Fireseaker δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-01-08 20:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αυτό ειναι το ένα κομμάτι.Το άλλο νομίζω ειναι το ενδιαφέρον προς το συνάνθρωπο και το πότε και πως εκδηλώνεται αυτό..
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 12-09-07, 13:35
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 20:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Η Μαντλίν δεν είναι ένα απλό κοριτσάκι που χάθηκε. Δημιουργήθηκε τόση δημοσιότητα που πλέον όλος ο κόσμος την ξέρει με το όνομά της, έχει δεί το προσωπάκι της και σχεδόν συμπάσχει.
Είναι καθαρά ψυχολογικό.
Επείσης τίθεται θέμα ασφάλειας μίας χώρας. Ποιός θα πήγαινε σε μία χώρα με το παιδί του όπου λίγες μέρες πριν χάθηκε ένα άλλο παιδάκι;
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 12-09-07, 13:46
Το avatar του χρήστη Fireseaker
Fireseaker Ο χρήστης Fireseaker δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-01-08 20:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Diamond Εμφάνιση μηνυμάτων
Η Μαντλίν δεν είναι ένα απλό κοριτσάκι που χάθηκε. Δημιουργήθηκε τόση δημοσιότητα που πλέον όλος ο κόσμος την ξέρει με το όνομά της, έχει δεί το προσωπάκι της και σχεδόν συμπάσχει.
Είναι καθαρά ψυχολογικό.
Επείσης τίθεται θέμα ασφάλειας μίας χώρας. Ποιός θα πήγαινε σε μία χώρα με το παιδί του όπου λίγες μέρες πριν χάθηκε ένα άλλο παιδάκι;
Ναι δεν ειναι απλά ενα κοριτσάκι που χάθηκε..Είναι η χαμένη Μαντλίν...
Δεν τίθεται θέμα ασφαλειας αφού σε όλες τις χώρες χάνονται παιδιά νέοι γέροι κτλ αλλά δεν το μαθαίνουμε..Ποιος θα πήγαινε σε μία χωρα που χάθηκε ένα παιδάκι και για τους χ ψ λόγους έγινε παγκοσμίως γνωστό?
Εχεις δίκιο πάντως ειναι καθαρα ψυχολογικό το θέμα..Βλεπουμε τη Μαντιν και τον Αλεξ και τους "συμποναμε" (αδιάφοροι μου ειναι και οι δύο) και βλέπουμε γνωρίζουμε ζούμε μαζί με ανθρώπους καθημερινά και όταν πάθουν κάτι παραμένουμε αδιάφοροι...
Αλήθεια τι σκατα άνθρωποι ειμαστε?
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 12-09-07, 15:08
Το avatar του χρήστη atsiot
atsiot Ο χρήστης atsiot δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-09-07 09:55
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
Η παραψυχολογια δεν ειναι ακαδημαϊκα (ουτε απο τις 2-3 μεγαλυτερες θρησκειες) αποδεκτη. Δεν μπορει να καταληξει δικαστικη αποφαση σε συμπερασμα βασει αμφιλεγομενων φυσεων και δυναμεων που δεν ειναι κατανοητες (και να πω εγω εμπιστευσιμες) πληρως.

Απο την αλλη, δε θα χρειαζοταν να καταφυγουμε σε μεντιουμς και θα μεναμε στη δικη μας θρησκεια.. θα βαζαμε ενα μοναστηρι να προσευχηθει για φωτιση και μετα απο νηστεια 40 ημερων θα εβρισκαν τον ενοχο υπο την καθοδηγηση του Παρακλητου
Σαφώς και δεν είναι αποδεκτή η παραψυχολογία από κανέναν σχεδόν, ακόμα και ένα θαύμα του Ιησού το οποίο είναι πέρα από τις 5 αισθήσεις μας δεν θέλει η εκκλησία μας να το χαρακτηρίσει παραψυχολογική δραστηριότητα. Σαφώς και στα δικαστήρια δεν μπορεί να αποδοθεί δικαιοσύνη βασιζόμενα σε μια ή δυο "τρελές" μέντιουμ. Όμως, πιστεύω ότι η δικαιοσύνη ξεκινά μέσα στην καρδιά μας και την ψυχή μας και μετά την βλέπεις σε έργα νομικού ή όχι περιεχομένου.
Δεν είναι κακό να ζητούμε "βοήθεια" από Κάποιους πέρα από την ανθρώπινη φύση μας, είναι μια κίνηση που κάνουμε άνθρωποι ανα τον κόσμο αιώνες τώρα. Κοινώς, δεν χάνουμε την ελπίδα μας για τίποτα και ποτέ.
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 12-09-07, 15:14
Το avatar του χρήστη Fireseaker
Fireseaker Ο χρήστης Fireseaker δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-01-08 20:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Βάζεις φωτιές τώρα...
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 12-09-07, 15:15
Το avatar του χρήστη atsiot
atsiot Ο χρήστης atsiot δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-09-07 09:55
Η διαθεσή μου τώρα:
Unhappy

Αρχική Δημοσίευση από Fireseaker Εμφάνιση μηνυμάτων
Το έθεσα με τη χρήση που είχε στο Αρχαίο Θέατρο (Σιγα μη δεν απάνταγα!)




Δεν ξέρω αν όντως το σκότωσε ή το χτύπησε,τραυματιστήκε κτλ...
Θα γίνω κακός λέγοντας ότι πρόκειται για ένα παιδί όταν κάθε μέρα πεθαίνουν χιλιάδες για τα οποία κανένας δε μου έστειλε mail και δεν το ανέφερε στην τηλεόραση με τόσο ζήλο και δεν έβαλε φωτογραφίες και δεν έκανε τίποτα.Αυτό που με ενοχλεί τρομερά ειναι η δική μου χρησιμοποίηση από τον ένοχο της υποθεσης (η μητέρα του?) για να καλυφτεί το δικό του έγκλημα.
Η Μαντλίν είναι η αφορμή για να συζητήσουμε εκτενέστερα πάνω στο θέμα της κακοποίησης μέχρι θανάτου παιδιών σε ΟΛΟ τον κόσμο. Κανείς μας δε ξεχνά πόσα παιδιά καθημερινά πεθαίνουν από πείνα ή αρρώστιες και αυτό γιατί εκεί που ζουν δεν έχουν την απαιτούμενη φροντίδα του κράτους τους. Για φανταστείτε όμως να πεθαίνουν και παιδιά σε κράτη που τα παρέχουν ΟΛΑ. Άρα εμείς οι άνθρωποι είμαστε τρελοί, τα θέλουμε όλα, τα κάνουμε όλα μέχρις τελικής πτώσεως χωρίς να υποπτευόμαστε ΚΑΝ τα αποτελέσματα του ακόρεστου χαρακτήρα μας.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:19.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.